Skocz do zawartości
ath

3dmark Vantage

Rekomendowane odpowiedzi

pff.. mogli choć kapkę z tego wydać na motion capture.

 

Dla przeciętnego zjadacza fpsów pierwszy test nieciekawie wygląda.

Nieważne jak wygląda ważne, że ludzie w ogromnym podnieceniu mogą pochwalić się, że mają 10k pkt na swoim pr0 el0 sprzęcie ;)

 

Niestety ta edycja jest po prostu nie trafiona. 3DM zawsze był wyznacznikiem przyszłego poziomu grafiki i co za tym idzie szybkości generowania grafiki. Pojawiał się nowy 3DM ludzie mówili: "Wow! Jak tak gry będą wyglądać to będzie kosmos!" I rynek konsekwentnie doganiał szybciej bądź wolniej poziom grafiki z benchmarka. Tym razem jednak sytuacja się odwróciła- to nie Rynek dostosował się do Futuremarka tylko 3Dmarki do rynku czyli graficznie to wgląda ok ale bez rewelacji (co w wypadku tego benchmarka jest obrazą) za to działa to jak większość dzisiejszych średniaków z fatalną optymalizacją.

 

Ale jak już pisałem musi być jakiś program bez względu na jakość, który wyrzuci nam x pkt tak by zadowolić bądź nie całkiem sporą rzesze ludzi. Można do tego ruchu dołączyć bądź nie. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tryb perfomance, zobaczymy jak bedzie wygladal tryb najwyzszy :rolleyes:

Wyglada tak samo tylko mam 3 klatki na sekunde w 1920x1200

na koniec mi sie wywalil jeszcze pomimo ze performance przechodzi ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tryb perfomance, zobaczymy jak bedzie wygladal tryb najwyzszy :rolleyes:

one tylko rozdziałką się różnią ... i niczym więcej ... to że test ma przetestować moc GPU i CPU to ok ale mógłby być też oprócz tego miły dla oka .... a Tu co porażka ... jest brzydki i tyle :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia , jesli chodzi o jakosc/zlozonosc grafiki w tym benchmarku :/

Przyznam sie ze jak widzialem 2 miesiace temu screeny z ta motorowka i napisem Sapphire

to myslalem ze to sciema ,a tu sie okazuje ze screeny byly prawdziwe .

Tam w Futuremark im sie chyba w glowach pojeb... albo zmienili managment na gorszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dostałem żadnego klucza jeszcze...

Dostalem po jakims czasie. ;]

1662 ptk. na pdc@3ghz i 86gt@700/1700 (shadery nie krecone) + vista, stery na jakosc, nie wiem, czy to dobry wynik, bo nieraz na viscie grafa wraca do standardowych ustawien i moze cos sie popsulo. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pier... co to jest? przecież 3dmark06 to mistrzostwo przy tym, grafa żenuła, w dodatku 2 testu renderingu 3d dla gpu na krzyż, i co ja mam jeszcze za to płacić ?, nie doczekanie, baranom prądu do kity nawaliło, to jest produkt który należy piracić na całej linii, a najlepiej w ogóle nie używać zbojkotować i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam po calym dniu walki

 

Your system

3DMark Score P7142

CPU Score 13977

Graphics Score 6141

 

 

Intel Core2 Quad CPU Q6700 @ 4054.38 MHz

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=353525

 

8800GTX @

Core Clock: 685

Shader Clock: 1630

Memory Clock: 1065

 

walka o kazdy pkt :)

http://img176.imageshack.us/img176/453/200...221335crxd6.png

 

i wynik koncowy...

http://service.futuremark.com/compare?3dmv=12672

http://img236.imageshack.us/img236/2218/systemfk2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uruchomić tego 3DMarka, za każdym razem wyskakuje Runtime Error. Mam Viste SP1, grafika wspiera DX10, komp spełnia wszystkie inne wymagania, więc nie wiem co może być tego przyczyną. Ponowna instalacja też niczego nie zmieniła. Co na to poradzić?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Raiden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one tylko rozdziałką się różnią ... i niczym więcej ... to że test ma przetestować moc GPU i CPU to ok ale mógłby być też oprócz tego miły dla oka .... a Tu co porażka ... jest brzydki i tyle :) ...

jestes pewien? bo wg tego

 

Dołączona grafika

 

roznice w jakosci moga byc dosc spore. wieczorkiem machne pare screenow porownawczych, jezeli wczesniej sie jakies nie pojawia.

btw: moj 1,5 letni "trup" graficzny wykrecila prawie 12k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby 3dmark jako tako wygladał:) nalezy zakupic wersje advanced ,ktora umozliwia nam zmiane szczegołow i rozdzielczosci, ale wtedy chodzi wszystko jak krew z nosa....

 

@sulaco

jaki masz teraz sprzet dokladnie, procek na ile ? i grafiki jak puszczone...

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem test HAHAHAHA ale 3DMark zawiesił się podczas podawania wyniku online i niestety nie zobaczyłem ile mam i nie moge wpisać drugiego keya.

 

Ale porażka chyba długo ten vantage nie pożyje przynajmniej ja już nie mam zamiaru go uruchamiać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no to lipa, a miało być piknie dajrektdziesiec i wogole pushhhhyscie...

 

Po obejżeniu screenów/poczytaniu Waszych komentarzy straciłem ostatni argument do marnowania czasu na sciaganie tego + instalowanie Visty :)

 

Vantage RIP plz...

 

edit obejżałem filmik który tu ktoś dał... CHAŁA !

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na trybie PERFOMANCE wyglada to gorzej niż 3dmark2006 na default.

brakuje testów gdzie ukazana jest przyroda, myslalem ze będzie to wygladać lepiej niż CRYSIS na fulla ale jednak sie myliłem, chyba nie tylko ja,

jak ktos juz napisał 3dmark zawsze oferował nam grafikę która górowała nad najlepszymi graficznie grami, teraz jest zupełnie na odwrót, a szkoda :sad:

nie dojsc ,że wygląda żałośnie, to chodzi słabiutko , z taka grafika to powinno min. 100fps byc umnie.

 

zobaczymy jak na extreme bedzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...