Skocz do zawartości
ath

3dmark Vantage

Rekomendowane odpowiedzi

To co z podpisu. Proc 2,66@3,2ghz Reszta bez OC.

 

 

- 175.12

 

 

Entry:

 

3DMark Score: 25537

CPU Score: 12942

Graphics Score: 37798

 

 

Performance:

 

3DMark Score: 9689

CPU Score: 13002

Graphics Score: 8936

 

High:

 

3DMark Score: 6229

CPU Score: 12979

Graphics Score: 5706

 

Extreme:

 

3DMark Score: 3495

CPU Score: 12970

Graphics Score: 3366

 

- 175.16

 

Entry:

 

 

3DMark Score: 25428

CPU Score: 13079

Graphics Score: 37104

 

 

Performance:

 

3DMark Score: 9674

CPU Score: 13023

Graphics Score: 8910

 

 

High:

 

3DMark Score: 6219

CPU Score: 12928

Graphics Score: 5697

 

Extreme:

 

3DMark Score: 3554

CPU Score: 13005

Graphics Score: 3423

Edytowane przez Hornblower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test 14 kart graficznych w 3DMark Vantage

 

Zastanawia mnie ciągle, dlaczego ekipa bm.pl ostatnimi czasy ciągle używa do testów procesorów Phenom (robili to nawet zanim wydano poprawioną rewizję), coś w tym jest <_<

Core2 byłoby lepszym rozwiązaniem imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark Vantage v1.01 Released

 

http://www.gamershell.com/news_51198.html

 

Off-line score viewing is now available in the Advanced Edition.

Score save / submit saved options are now available in the Advanced Edition.

Ad banners have been removed from all editions.

Added a "SEND ERROR" button to error messages; clicking this will send detailed error information to Futuremark for better bug tracking and fixing. No personally identifiable information will be sent or stored.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Stery:

 

- 175.16

 

Performance:

 

3DMark Score: 9674

CPU Score: 13023

Graphics Score: 8910

 

 

Dzis zainstalowalem nowe :

 

- 177.39 + NVIDIA_physX_8_06_12_driver

 

Performance:

 

3DMark Score: 12306

CPU Score: 32817

Graphics Score: 10184

 

 

Niezłego "kopa" daja:)

 

karta nie kręcona proc @3,2ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Stery:

 

- 175.16

 

Performance:

 

3DMark Score: 9674

CPU Score: 13023

Graphics Score: 8910

 

 

Dzis zainstalowalem nowe :

 

- 177.39 + NVIDIA_physX_8_06_12_driver

 

Performance:

 

3DMark Score: 12306

CPU Score: 32817

Graphics Score: 10184

 

 

Niezłego "kopa" daja:)

 

karta nie kręcona proc @3,2ghz

dają kopa ale tylko w testach CPU 1 i 2 co nie koniecznie przydaje się w grach (przynajmniej narazie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Temat widzę jakoś zapadł się pod ziemię, a ja dopiero ostatnio zabrałem się za Vantage.

 

Do tej pory pewnie już każdy wie że tego "kopa" to daje PhysX, a nie same stery od grafy.

 

Niestety ale troche dziwnie ten Vantage jest rozwiązany. Fakt, że support PhysX celowany był w kierunku kart AGEIA, które mogą liczyć tylko fizykę, więc łączny wynik przekładał by się jako tako na realną wydajność gdyż przy akceleracji kartą AGEIA nie tracimy wydajności karty graficznej (pomijam już tutaj traffic danych).

Testy fizyki w tym benchmarku są źle opracowane, bo powinny one zawierać się w normalnym game teście, wtedy w przypadku włączenie GeForce PhysX nie dostawało by się gratisowych fałszywych punktów, bo mimo iż wydajność fizyki by wzrosła, to wydajność grafiki by spadła. A tak gdy w CPU Test 2 nie ma wogóle akceleracji graficznej, to cała moc GPU idzie na liczenie fizyki, co nie występuje w grach. To wszystko oczywiście w przypadku pojedynczej karty.

 

Inaczej by sprawa wyglądała w przypadku dwóch czy więcej kart, gdzie jedna mogła by na stałe być przeznaczona do liczenia fizyki. Jednak obecnie w przypadku normalnych trybów SLI także wychodzi na to samo, bo moc do liczenia fizyki jest czerpana z mocy graficznej.

 

Ogólnie Vantage bardzo mi pasuje. GPU Score świetnie skaluje się z mocą kart graficznych i bardzo dobrze obrazuje ich wydajność niezależnie od reszty sprzętu. Może z czasem rozwiążą jakoś sprawę liczenia globalnego wyniku, bo póki co to warto zwracać uwagę wyłącznie na GPU Score.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vantage obczajony.

 

Okiem grafika: kaszana.

W trybie xtreme nieco ładniej, za to są slajdy.

 

Mam nadzieję, że większość mocy obliczeniowej w vantage żre fizyka, niestety nie da się jej dostrzec, gdy odtwarzana jest w kółko jedna animacja. Mogłaby być ona nawet prerenderowana. ;]

 

 

GeForce 8800GT niekręcony 2x2GB pamięci i quad Q9450 3,7GHz.

 

Performance: 6674pkt (17 i 16 fps)

Xtreme: 2631 (8,2 i 6,6 fps)

 

 

 

Ps: KUBA, coś wysoki masz CPU score, ja na tym quadzie 3,7GHz prawie 15tys pkt.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy taki wynik na 9800gtx+ lekko pokreconym i quadzie @ 3.7ghz jest normalny??

 

cos mi smierdzi - szczegolnie cpu score... z drugiej strony patrząc tylko na ops-y wydaje sie byc w normie...

z takim wynikiem wymiatlem wszystkich z kategorii 9800gtx+ na hwbocie.....

vantage.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zaznacz w opcjach smarka Disable PPU i będziesz miał normalny wynik.

 

A ciekawe co wychodzi jak dodamy jeszcze kartę AGEIA? Stery wykorzystają obie, czy tylko GF lub tylko AGEIA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka nie wiem czy pisze w dobrym temacie jeśli w złym to proszę o poprawę, ale przechodząc do sedna sprawy:

Chciałem przetestować sobie kompa pod windows 7 64 bity uradowany z najnowszymi sterami do grafy i aktualizacjami systemowymi(system oryginalny win7 prof) ściągam ventage z strony głównej i instaluje hotfixy co tam są wszystko ładnie pięknie program się uruchamia, no ale w pewnym momencie wyskakuje taki oto komunikat:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "scren z komunikatem"
Dołączona grafika
Edit

Ps mój monitorek jest panoramiczny, ale ustawiłem odpowiednią rozdzielczość na chwilę testu tj 1280x1024

Edytowane przez kilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 posty wyżej - nie, nie chodzi. :mur:

 

Zobacz czy nie masz aktywnego drugiego ekranu (clone/dual view)

 

Szybko sprawdzisz wpisując dxdiag w uruchom. Jeśli będą zakładki Ekran 1 i Ekran 2, to znaczy, że masz.

nie mam aktywnych 2 ekranów, aczkolwiek wywnioskowałem co jest u mnie z ventage metodą wyłączania i włączania wszystkich testów, i jak wyłączam cpu to grafika test się uruchomi niestety poo testach jak ma dość do punktacji wyskakuje błąd natomiast przy samym cpu od razu screny wysłałem w załaczniku

Ps gadałem z kolegą o pn mówi że moge mieć coś zwalone, ale wątpię bo win 7 używam tylko do dx 10 w devilu 4 i do ventaga :)

post-175273-1263549055_thumb.png

post-175273-1263549089_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...