Skocz do zawartości
TomCat

Ukryta Partycja Na Której Jest System

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

Mam laptop Acera i zainstalowany na nim system win xp prof. Jednak na laptopie jest jeszcze jedna mała, ukryta partycja, na której jest oryginalny win xp home, który był razem z laptopem ( sama instalka).

Zależy mi żeby zainstalować ten home z tej partycji.

Czy ktoś wie jak to zrobić? Czy wystarczy że sformatuję dysk C i wtedy on automatycznie zobaczy system na tamtej partycji czy jakoś inaczej ?

 

bedę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

Mam laptop Acera i zainstalowany na nim system win xp prof. Jednak na laptopie jest jeszcze jedna mała, ukryta partycja, na której jest oryginalny win xp home, który był razem z laptopem ( sama instalka).

Zależy mi żeby zainstalować ten home z tej partycji.

Czy ktoś wie jak to zrobić? Czy wystarczy że sformatuję dysk C i wtedy on automatycznie zobaczy system na tamtej partycji czy jakoś inaczej ?

 

bedę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

CTRL+F10 albo Alt+F10, nie pamiętam, jakaś tam kombinacja klawiszy była i włączona w BIOSie opcja D2D Recovery - najlepiej zgrać sobie tą ukrytą partycję za pomocą Acerowskiego (Acer eManager) softu na 1 płytke DVD i wywalić tą partycję IMO... Zresztą - jeśli posiadasz taka płytke recovery - to wystarczy że z niej zbootujesz lapa i bedzie taki sam efekt jak z ukrytej partycji, tyle, że ciut wolniej.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zainstalowałeś na dysku system z innej płyty niż z tej recovery to straciłeś możliwość uruchomienia instalacji z tej partycji przez wciśnięcie odpowiedniej kombinacji klawiszy. Jest na to metoda. Musisz przywrócić stary MBR i będziesz mógł uruchomić instalację z tej partycji. Jak to dokładnie zrobić to Ci nie powiem ale gdzieś na forum był chyba o tym temat, tak mi się przynajmniej wydaje :).

 

Edit:

Znalazłem ten temat:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...cer++mbr++linux

Musisz to zrobić tak jak jest opisane w poście 10-tym. Tyle, że musisz mieć kopie starego MBR. Jeśli jej nie znajdziesz to poszukaj kogoś kto ma takiego samego laptopa jak ty i poproś go aby Ci przesłał ten plik.

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link Azazel, może na tym coś mi ruszy.

Na samym dole w ostatnim poście gość podaje jakiś adres i pisze że na tym mu poszedl aa3610, a ja właśnie takiego mam.

 

więc może się uda, jutro spróbuję

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...