Skocz do zawartości
luki_pc

mA w klawiaturze

Rekomendowane odpowiedzi

Luki , obróć klawiature i na spodzie powinna być naklejka z ważną dla ciebie informacją. Jeżeli takowej nie posiadasz to trudno jest mi stwierdzić jakie napięcie trafia do twojej klawiatury ale z tego co się nie myle to standardem jest 5v. Ja przynajmniej tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie to ja moge zmierzyc miernikiem :)

tylko chodzi mi o wydajnosc pradowa zlacza ?

ile z tego pradu pobieraja uklady klawiaury a ile ja moge pobrac dodatkowo ? np. na Diody ?

a moze ktos juz podlaczal diody do klawiatury ?

ile ich podlaczyl i jakie (5mm czy 3mm) i jak swiecily ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie bawilem z badaniem jakie jest napiecie w klawie, tylko pociagnalem osobne 6v, i zapialem 18 LEDow. Efekty na stronce. Szkoda tylko ze nie mialem lepszego sprzetu do fotek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlacze din czy ps2 daje napiecie 5V

problem jest wlasnie z pradem

sam chce zrobic moda klawiry z diodami

i nie wiem czy zlacze mi tyle wyciagnie

 

a co do diod to te o zwyklej jasnosci ciagna 2mA

3mm i 5mm chyba tez

wszystko zalezy od ukladu, czy sa podlaczone szeregowo czy rownolegle od razu powiem, ze szeregowo to max 3 diody polaczysz :wink:, wiec trzeba sie pobawic

jak zasilanie klawiry nie starczy to podepne to poprostu do tych zlacz od urzadzen (hdd, cdrom etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klawiaturze masz 3 v. takie jest zasilanie diud a innego prądu tam nie ma :cry:    A więc ja bym pociągnoł z budy 12 v. i podłonczył diody 12 voltowe i bedzie zajebioza :D  :D  :lol:  :lol:

no niestety - polska język trudna język.

co do napięcia i prądu. klawisze jak i mysza (porty ps2) jest zasilane NAPIĘCIEM wynoszącym 5V. A max. pobór PRĄDU wynosi 500 mA. Więc na kilka diodek styknie ale bez przesady - lepiej dodatkowe zasilanie.

 

Niestety widać że wypowiadają się ludzie którzy pojęcia bladego nie mają czym żyje ich komputer czy telewizor. :? Normalnie szkoda gadać :cry:

 

Piter - twoje słowa "W klawiaturze masz 3 v. takie jest zasilanie diud a innego prądu tam nie ma" sobie na ścianie chyba dam i jak będzie mi źle to będę zerkał na ten text i odrazu lepiej będzie na sercu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klawiaturze masz 3 v. takie jest zasilanie diud a innego prądu tam nie ma :cry:    A więc ja bym pociągnoł z budy 12 v. i podłonczył diody 12 voltowe i bedzie zajebioza :D  :D  :lol:  :lol:

no niestety - polska język trudna język.

co do napięcia i prądu. klawisze jak i mysza (porty ps2) jest zasilane NAPIĘCIEM wynoszącym 5V. A max. pobór PRĄDU wynosi 500 mA. Więc na kilka diodek styknie ale bez przesady - lepiej dodatkowe zasilanie.

 

Niestety widać że wypowiadają się ludzie którzy pojęcia bladego nie mają czym żyje ich komputer czy telewizor. :? Normalnie szkoda gadać :cry:

 

Piter - twoje słowa "W klawiaturze masz 3 v. takie jest zasilanie diud a innego prądu tam nie ma" sobie na ścianie chyba dam i jak będzie mi źle to będę zerkał na ten text i odrazu lepiej będzie na sercu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A max. pobór PRĄDU wynosi 500 mA.

jestes pewnien?

skad masz takie informacje?

tak jestem tego pewien że max ma 500mA - nigdy nie było konieczności dawania więcej pod 3 diody led :). dla testów kiedyś w serwisie na praktykach sprawdzałem to już z uwalona płytą ecsa (spalony kontroler dysków). pod ps2 dałem zmienne obciążenie. przy 600mA uwędziło scalaka przy ps2 :) więc dawanie więcej niż 500 mA jest ryzykowne. 3 diody led - klawisze pobieraja max 120 mA w stanie spoczynku gdy nic nie piszemy i diody led nie świecą klawisze pobierają zaledwie 25 mA (taktowanie zegara) myszka podczas działania pobiera do 200 mA w stanie spoczynu około 25-30 mA (taktowanie zegara)

 

co do USB ono też nie ma dużej wydajności (niestety nie pamiętam ile) dlatego wiele sprzętu usb posiada własne zasilanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...