Skocz do zawartości
aisH

Sprzęt Za 2k ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze.

 

Mam nadzieje ze pomożecie nowemu koledze w potrzebie...

 

Mianowicie mam marną kase na sprzęt - 2000zł +-200zł

Chciałbym żebyście polecili mi jakiś porządny konfig w tej cenie.

Jedyne co mam na ten moment, to monitor... przez rok używałem lapka :)

 

Z góry dzięki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar Tforce 965pt ~ 400zł

E6300 ~ 700zł

GALAXY 7300GT Zalman ~ 350zł

GOODRAM PRO 800Mhz ~ 500zł

SEASONIC 400W lub Fortron 400W ~ 120zł

 

Wychodzi 1950zł. Zostaje 130zł więc można dołożyć do lepszego zasilacza lub czegoś innego :P

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zasilacz to bym predzej wzial modecoma mc 350 niz seasonica. mam jakise uprzedzenia co do tej firmy. albo hunktey, chociaz huntkey wiekszy wydatek, ale na zasilaczu sie nie oszczedza! ;)

 

i grafika jak juz Yogi pisal jakies 7600 na ddr3, czy to palit czy to galaxy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zasilacz to bym predzej wzial modecoma mc 350 niz seasonica. mam jakise uprzedzenia co do tej firmy.

:mur: :lol2:

Za to ja mam uprzedzenie do takich jak Ty...

Może poleć Codeshita ? MC 350 będzie lepszy niż Seasonic 400w ?!

Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma 2 000 zł na prawie całego kompa ( bez budy , mychy , klawy i monitora ) to lepszy będzie AMD - np. zestaw podany tu. w poście nr. 5 + płyta DFI .

 

GF7600GS Palita bo jest tańszy ( kosztuje jakieś 15 zł wiecej niż 7300GT Galaxy ) od 7600GS od Galaxy , a prawie tak samo wydajny ( DDR3 + wysokie zegary ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar Tforce 965pt ~ 400zł

E6300 ~ 700zł

GALAXY 7300GT Zalman ~ 350zł

GOODRAM PRO 800Mhz ~ 500zł

SEASONIC 400W lub Fortron 400W ~ 120zł

 

Wychodzi 1950zł. Zostaje 130zł więc można dołożyć do lepszego zasilacza lub czegoś innego :P

A system sobie zainstaluje na dyskietce jak aisH kupi stacje dyskietek. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :lol2:

Za to ja mam uprzedzenie do takich jak Ty...

Może poleć Codeshita ? MC 350 będzie lepszy niż Seasonic 400w ?!

Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać...

no porownanie tez dobre widze, gratulacje.

moze poczytaj jakie konfigi ciagnie ten modecom i pozniej go porownuj do codegena.

 

Czemu mam uprzedzenia? Jakiś czas temu jak sam stałem przed wyborem zasilacza to czytałem troche opinii na temat zasilaczy, nie dosc ze seasonic nie byl w zasiegu mojego portfela to trafialem na opinie ze nie sa to jakies super modele, w tych samych cenach przewaznie bywaly lepsze modele...

 

tak w ogole mistrzu weno mi pokaz tego seasonica 400w bo ja go nie widze, jedyna oferta to ta i jeszcze druga oferta na allegro jest, seasonic 400w po 50zł, moze obejdzie sie bez linka...

jezeli chodzilo Ci o seasonica 380/430W to wydaje mi sie ze nie jest to w zasiegu kieszeni HucK'a.

 

zreszta co ja sie tu bede udzielal, moze kolega przeczytac ten lub ten topic to sam cos wybierze. Tobie ShaDiQ tez proponuje zapoznac sie z tym tematem, moze zanim zaczniesz sie ostro wypowiadac w danej dziedzinie upewnisz sie czy aby napewno masz tak absolutna racje :) pozdrawiam

 

Po przemyśleniu istoty tego działu w którym mamy pomagać w doborze zestawu to po przeczytaniu tamtych tematow wynika ze najlepszym wyborem jest HK350AP, za około 200zł powinieneś go dostać.

Edytowane przez mlodass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no porownanie tez dobre widze, gratulacje.

moze poczytaj jakie konfigi ciagnie ten modecom i pozniej go porownuj do codegena.

Może poleć Codeshita ?

Napisałem to z ironią...

 

tak w ogole mistrzu weno mi pokaz tego seasonica 400w bo ja go nie widze, jedyna oferta to ta i jeszcze druga oferta na allegro jest, seasonic 400w po 50zł, moze obejdzie sie bez linka...

Nie chodziło mi o jakieś Ukraińsko-Rosyjskie podróby, tylko Seasonica z prawdziwego zdarzenia.

 

jezeli chodzilo Ci o seasonica 380/430W to wydaje mi sie ze nie jest to w zasiegu kieszeni HucK'a.

A czy ja napisałem, żeby brał tego prawdziwego Seasonica ?!

 

zreszta co ja sie tu bede udzielal, moze kolega przeczytac ten lub ten topic to sam cos wybierze. Tobie ShaDiQ tez proponuje zapoznac sie z tym tematem, moze zanim zaczniesz sie ostro wypowiadac w danej dziedzinie upewnisz sie czy aby napewno masz tak absolutna racje

To raczej ja Tobie polecę lekturę o tych zasiłkach. Seasonic to jedne z najcichszych - jeśli nie najcichsze - seryjne zasilacze.

 

 

najlepszym wyborem jest HK350AP

Tu się z Tobą zgodzę.

 

Ps. Ja proponuję, zacząć używać polskich znaków i słownika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, są ciche, nie zaprzecze, ale raczej tutaj chodziło o wybór mocnego zasilacz, aish nie pisał, że mu super zależy na ciszy więc Twój argument tutaj lekko nie podpasował... Raczej dyskusja toczy się o ich mocy/wydajności..

 

Dobra, peace, nie zaśmiecajmy tematu.

HK350AP i koniec ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz http://www.allegro.pl/item148040970_zasila...ctive_pfc_.html

grafa http://www.allegro.pl/item147034631_palit_...0mhz_sonic.html mozna znalesc za 360zl

to jest dobro ktos to napisal

Biostar Tforce 965pt ~ 400zł

E6300 ~ 700zł

do tego Cruciale porozmawiac z kims aby sprowadzic memki z usa czy uk wyjda 550zl

poczytac troche forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu kupiłem dokładnie coś takiego Płyta:

DFI INFINITY NF ULTRAII-M2/G - 389zł

CPU: AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket AM2) Orleans - 289zł

Cooler CPU: ARCTIC COOLING Freezer 64 Pro - 66zł

RAM: GoodRam 667 2x512 za 350

Grafika - GF 7900GS ok 650

HDD: WD1600AAJS - 160 gb za 230

Zasilacz: Chieftec 350W (350-101) 12cm Fan [GPS-350EB-101A] - 130zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś Qx's ale w tej chwili za taką kasę składają sprzęt na C2D, który będzie sporo szybszy od AM2.

a to ciekawe jak...skoro reszta bebechów taka sama tylko płyta droższa o jakieś 100zł plus procek o około 400 Edytowane przez nie.tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

a to ciekawe jak...skoro reszta bebechów taka sama tylko płyta droższa o jakieś 100zł plus procek o około 400

Z tego co wiem najtańszy dwu rdzeniowy athlon 3800+ to wydatek koło 550zł a C2D E6300 to koło 650zł :wink: Przy czym E6300 jest o wiele wydajniejszy od 3800+ za 550zł.

A płyty główne pod C2D http://www.kupujemy.pl/cena-Plyty%20glowne--0D--core.html

I pod AM2 http://www.kupujemy.pl/cena-Plyty%20glowne--0D--am2.html

 

Też polecam przesiadkę już na C2D za tą kasę jest to możliwe na przykład w Proline ;)

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem najtańszy dwu rdzeniowy athlon 3800+ to wydatek koło 550zł a C2D E6300 to koło 650zł :wink: Przy czym E6300 jest o wiele wydajniejszy od 3800+ za 550zł.

A płyty główne pod C2D http://www.kupujemy.pl/cena-Plyty%20glowne--0D--core.html

I pod AM2 http://www.kupujemy.pl/cena-Plyty%20glowne--0D--am2.html

 

Też polecam przesiadkę już na C2D za tą kasę jest to możliwe na przykład w Proline ;)

najtańszy x2 to wydatek 480zł allegro. płyta na której da się podkręcać 300zł

c2d procek jak sam mówisz 650zł plus płyta do podkręcania 400zł. za róznice wole dokupić kolejny giga ramu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

najtańszy x2 to wydatek 480zł allegro. płyta na której da się podkręcać 300zł

c2d procek jak sam mówisz 650zł plus płyta do podkręcania 400zł. za róznice wole dokupić kolejny giga ramu..

Dobra jak już lecisz po najniższych cenach to E6300 za 595 zł płyta do podkręcania za 350zł. A ramu akurat się nie opłaca bo drogi jest po nowym roku powinien tanieć :wink: Z resztą 1GB kosztuje koło 300zł :wink: 480+300=780 , 595+350= 945, 945-780= 165zł a za to 1GB ramu nie kupisz :wink:

Z resztą chyba jesteś fanem AMD ? :wink: Za 2 000zł można spokojnie wyrwać platformę z C2D która będzie o wiele wydajniejsza od porównywalnej cenowo AM2 :wink:

 

PS popieram brykena ;)

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak już lecisz po najniższych cenach to E6300 za 595 zł płyta do podkręcania za 350zł. A ramu akurat się nie opłaca bo drogi jest po nowym roku powinien tanieć :wink: Z resztą 1GB kosztuje koło 300zł :wink: 480+300=780 , 595+350= 945, 945-780= 165zł a za to 1GB ramu nie kupisz :wink:

Z resztą chyba jesteś fanem AMD ? :wink: Za 2 000zł można spokojnie wyrwać platformę z C2D która będzie o wiele wydajniejsza od porównywalnej cenowo AM2 :wink:

 

PS popieram brykena ;)

za 350 co ty tam podrkęcisz...za 595 masz bez wentyla..no akurat athlona można mieć z wentylem. a jak nie to (tu sie przyznaje pomyślałem o sobie bo mam fryzjera ;). Ty porównujesz średnią płytę do najlepszych. Ja za 1200 złoże sobie x2 złóż mi za to porządne c2d a nie takie co nic nie wykręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

za 350 co ty tam podrkęcisz...za 595 masz bez wentyla..no akurat athlona można mieć z wentylem. a jak nie to (tu sie przyznaje pomyślałem o sobie bo mam fryzjera ;). Ty porównujesz średnią płytę do najlepszych. Ja za 1200 złoże sobie x2 złóż mi za to porządne c2d a nie takie co nic nie wykręcisz

To jest temat o kompie do 2k a za tą cenę C2D można dorwać...

 

Co do ramów to raczej polecałbym coś taniego w okolicach 370zł jak Goodramy 667 jeżeli komputer do gier to powinny starczyć no chyba, że liczą się dla Ciebie punkty w programach do testowania pamięci ;] A zaoszczędzone pieniądze wydał na lepszą grafikę ;)

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...