Skocz do zawartości
Tomik

Duron do ciecia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wezne Durniaka 600 do zegarmistrza czy poprzecina mostki? i czy jak juz przetnie i wymienie plyte glowna czy bede mogl potem zmieniac mnoznik w biosie (po zakupieniu new plyty z taka mozliwoscia) ? i do ilu moze podkrecic takiego durona na GIGABYTE VIA KT133 GA-7ZM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przecinania

to na temacie podkr3canie jest temat o przepalaniu bateryjka ....... szybciej, bezpieczniej , lepiej,. 

znajdz sobie wykaz co i gdzie i wszystko bedzie grac

a tu masz linkhttp://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=258672#258672

ta tylko zeby odblokowac Durona ttrzeba POŁĄCZYC mostki L1, mozna to zrobic ołowkiem jakims miękim, ale trzeba uwazac zeby niepołaczyc sonsiednich mostkow bo procesor padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przecinania

to na temacie podkr3canie jest temat o przepalaniu bateryjka ....... szybciej, bezpieczniej , lepiej,. 

znajdz sobie wykaz co i gdzie i wszystko bedzie grac

a tu masz linkhttp://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=258672#258672

ta tylko zeby odblokowac Durona ttrzeba POŁĄCZYC mostki L1, mozna to zrobic ołowkiem jakims miękim, ale trzeba uwazac zeby niepołaczyc sonsiednich mostkow bo procesor padnie
Tomik ma zdaje sie plyte bez mozliwosci zmiany mnoznika a wiec polaczenie mostkow L1 nic mu nie da. Musi wiec poprzecinac odpowiednio inne (lub polaczyc) w celu otrzymania wybranego mnoznika "na twardo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak juz przetnie i wymienie plyte glowna czy bede mogl potem zmieniac mnoznik w biosie (po zakupieniu new plyty z taka mozliwoscia) ? i do ilu moze podkrecic takiego durona na GIGABYTE VIA KT133 GA-7ZM?

Po wymianie plyty bedziesz mogl normalnie zmieniac mnoznik w biosie, a ile wykrecisz to juz zalezy od samego procka, ale jesli troche napiecie zwiekszysz (to chyba tez laczenie/przecinanie innych mostkow) to mysle ze jakies 900 MHz spokojnie wykrecisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie zwiekaszalem kiedys tylko ja mam jakos dzownie

Mialem schemat i na schemacie pisalo ze jezeli zamaluje tam jakis mostek bede mial napiecie 1.80v a mialem 1.85 a teraz powienienem miec napiecie standartowo 1.60 a mam 1.65 :? ? czy napiecie 1.85 nie jest za duze na mojego duraka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.85 z dobrym coolerem nic mu nie zrobi. A co do ciecia to najlepiej jakbys u kogos sprawdzil na ile ten procek jest wstanie sie wykrecic przy 1.85. i wtedy bedziesz wiedzial od czego zaczynac. Napiecie 1.65 moze byc zawyzone przez plyte lub zasilacz wiec sie nie ma czym przejmowac, nie wierze ze przez przypadek tak sie polaczyly(zaznaczam ze nie pamietam ustawien poszczegolnych napiec na L3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od nowosci 1.65 i byc moze jest to od czegos innego.

Thx za rade zeby isc do kogos z prockiem i go sprawdzic, ale czy ile podkrece proca nie bedzie zalezalo takze od plyty glownej poniewaz jakbym spradzil ile moge podkrecic Durniaka to bym najprawdopodobniej zrobil to na plycie pod Athlona XP albo Athlona T mowie od razu nie znam rodzajow plyt (wszytko to muwie o mnozniku nie o fsb) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz dobre pamieci zapodaj mu bez zadnego ciecia 6x150.Powinien odpalic, prakrycznie kazda 600 idzie na 900 wiec moze sie obejsc bez ciecia mostkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przecinania

to na temacie podkr3canie jest temat o przepalaniu bateryjka ....... szybciej, bezpieczniej , lepiej,. 

znajdz sobie wykaz co i gdzie i wszystko bedzie grac

a tu masz linkhttp://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=258672#258672

ta tylko zeby odblokowac Durona ttrzeba POŁĄCZYC mostki L1, mozna to zrobic ołowkiem jakims miękim, ale trzeba uwazac zeby niepołaczyc sonsiednich mostkow bo procesor padnie

 

mi jakos nie padl :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz dobre pamieci zapodaj mu bez zadnego ciecia 6x150.Powinien odpalic, prakrycznie kazda 600 idzie na 900 wiec moze sie obejsc bez ciecia mostkow.

Z tego co wiem to ta plyta jest na KT133 wiec max to dzies 115MHz, a na taj plycie napewno mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ciecie ale ja chce sprawdzic do ilu go wykrece

Czy na innej plycie ze zmiana mnozika w biosie beda takie same rezultaty ?? jak an mojej?

Wlasnie powinienes sprawdzic na innej plycie najpierw, zeby wiedziec ile mozesz oczekiwac od tego procka i mniej wiecej odpowiedni mnoznik ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od nowosci 1.65 i byc moze jest to od czegos innego.

Durien 700 u mnie tez ma od nowosci napiecie 1.65, zwieksze na 1.7 to pokazuje ze mam 1,72 strasznie nie stabilne jest. Mysle ze wykrecisz go na 900 ale od razu bym go na tyle nie puszlal. No i napiecie muszisz dac na 1.85. Bo tyle uzyskas na maxa laczac mostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od nowosci 1.65 i byc moze jest to od czegos innego.

Durien 700 u mnie tez ma od nowosci napiecie 1.65, zwieksze na 1.7 to pokazuje ze mam 1,72 strasznie nie stabilne jest. Mysle ze wykrecisz go na 900 ale od razu bym go na tyle nie puszlal. No i napiecie muszisz dac na 1.85. Bo tyle uzyskas na maxa laczac mostki.
Mozesz puscic go bez problemu na 900 od razu. Napiecie daj na 1,8V, w razie niestabilnosci zwieksz na 1,85V. Dla Durona bezpieczny calkowicie jest O/C o 200 MHz, kazdego Durona jakiego mialem (700,800,1000 -zaden nie padl - wszystkie dzialaja dalej - zmienily tylko wlascicieli) podkrecilem o 200 - 300 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy napiecie 1.8 / 1.85v nie bedzie za wysokie no i ten defekt jak pisze na wykresie 1.8v to podkreca 1.85v ;)

Tylko koledze powiem i sprawdze ile wicisne.

Jak myslicie czy wycisne wiecej jak 950 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy napiecie 1.8 / 1.85v nie bedzie za wysokie no i ten defekt jak pisze na wykresie 1.8v to podkreca 1.85v ;)

Tylko koledze powiem i sprawdze ile wicisne.

Jak myslicie czy wycisne wiecej jak 950 ?

Nic mu nie bedzie przy takim napieciu, moj nawet lecial na 1,94V

Moze Ci sie uda wyciagnac wiecej nic 950 pod warunkiem, ze masz dobra serie procka.

Ja mialem AKCA i swintuch chodzil tylko na 978 Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w duronie nie tylko przecina sie L3 :o zeby zmienic mnoznik :o :( ??????

Nic sie nie przecina, zajrzyj do FAQ. OK?

BO mnie zaczynasz denerwowac :P

Wszystko juz bylo.

malujesz tylko mostki L1 w sposob taki

: : : :

tak masz, ktores polaczone

 

Masz miec tak | | | |

 

SZUKAJ kurdelebele - bylo

 

reed zamknij ten topic bo jeszcze cos jestem gotow za duzo gosciowi napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehehe Spiderman ja juz szukalem zakladalem i pytalem i wiem ze na plycie nie mam zmiany mnoznika KT 133 GA-7ZM wiec dlatego pytam ;)

 

A co do napiecia ktos mi muwil ze z napieciem 1.85 procek dlugo nie pociagnie (gora 6 miesiecy) czy to prawda? czu moze jak zmienie mnoznik nie bedzie taiej sytuacji na wysokim napieciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w duronie nie tylko przecina sie L3  zeby zmienic mnoznik   ??????

ok moze jestem strasznie w tyle ale powiedzcie mi czy taki duronek 600 spokojnie na 133 śmiga?

czytam ze niby smiga ale jak to jest dokladnie. musi dostac dopalacza w postaci napięcia tak?

rozumiem ze 900 to bedzie max dla konfortu pracy.

i jeszcze jedna mala sprawa to co w koncu mam poprzecinac albo pozaklejac zeby na stale zmienic mnoznik. plyta nie zmienia w biosie, a zworki nie istnieja.

THNX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...