Skocz do zawartości
mattnick

Huntkey 140 Mm Co W Zamian...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik.

Czyli co, tylko wywalenie grilla+zmniejszenie napięcia wentyla pomogło?? Wentyl w Huntkeyu ma odpinaną wtyczke ma sie rozumieć??

Nie ;) :P Grill zalożony jest dalej ;) Kabelek musiałem odciąć i dorobić wtyczke 3pin. Teraz wentyl bezposrednio z plyty jest zasilany. Aha standardowa wtyczka to taka jak na grafie jest takie wejscie na wentyl. Nie wiem ile to pin :lol:. W kazdym badz razie wentyla sie nei dalo odłączyć po normalnemu bo wtyczka jest "zalana" z gniazdem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, niezłe :lol: Ile ja zasilaczy rozkręcałem to tylko widziałem w jednym noname wlutowane na stałe.

Źle to ująłem ;] Chodziło mi o 3 pin ;) Bo to, że są z wtyczką to mi jest wiadome [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam, nie da się wyciszyć Huntkeya bez utraty gwarancji?? Ciecie kabla od wentyla chyba skutecznie nam ją kasuje? :( Dopiero swojego kupilem...ale szum mnie wkurza (grilla nie ma juz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam, nie da się wyciszyć Huntkeya bez utraty gwarancji?? Ciecie kabla od wentyla chyba skutecznie nam ją kasuje? :( Dopiero swojego kupilem...ale szum mnie wkurza (grilla nie ma juz)

kup Evergreena za 36 zl -(14cm wentyl)

startuje juz na 400rpm i jest NIESLYSZALNY ABSOLUTNIE nawet bezposrednio z bliska

 

polecam takie rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup Evergreena za 36 zl -(14cm wentyl)

startuje juz na 400rpm i jest NIESLYSZALNY ABSOLUTNIE nawet bezposrednio z bliska

 

polecam takie rozwiazanie

No dobra, ale co z montazem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ten wentyl co polecacie ma wtyczke 2pinowa czy 3pinowa? bo sam chce wymienic wentyl w moim taganie 700w u35 bo jest strasznie glosny ale w srodku jest wtyczka 2pinowa i stad moje pytanie.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ten wentyl co polecacie ma wtyczke 2pinowa czy 3pinowa? bo sam chce wymienic wentyl w moim taganie 700w u35 bo jest strasznie glosny ale w srodku jest wtyczka 2pinowa i stad moje pytanie.

3pin, łatwo znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czy poprzez zdjęcie grila mój szef 450watt będzie troche cichszy? jak najrazie to najgłośniejszy element mojego pc'ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaz jest banalnie prosty

1.rozkrecasz zasilke ... wypinasz 2 pinowego 14cm huntkeya

2.czyscisz zasilacz (warto jak juz sie go otwiera)

3.montujesz na miejsce starego wentyla, nowego evergreena (ma takie same wymiary jak stary 14x14x25)

4.wypuszczasz kabelek wentylatora 3 pinowy przez wyjscie w obudowie zasilacza (wraz z innymi kablami co wychodza z zasilacza - jest na tyle miejsca)

5.podpinasz 3 pinowca pod mobo i sterujesz se iloscia rpm -

(przy 12v wentyl kreci sie 600rpm +/- 10% przy 60% idzie 400rpm)

6.cieszysz sie Błoga cisza - Absolutnie nie slychac Pracy zasilacza

*7. mozesz montowac z grilem - przy niskim RPM (400-600) nie ma praktycznie roznicy w glosnosci ;-)

 

wszystko za 36zl ;-)

 

p.s

nie jestem przekonany, ale kupujac huntkeya panowaly opinie ze jest cichy ... u mnie od nowosci byl glosniejszy niz stary Sirtecowski Chieftec 360DF ...

Teraz dopiero moge powiedziec ze jestem w 101% zadowolony z zasilacza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Czy poprzez zdjęcie grila mój szef 450watt będzie troche cichszy? jak najrazie to najgłośniejszy element mojego pc'ta

Zgadza sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaz jest banalnie prosty

1.rozkrecasz zasilke ... wypinasz 2 pinowego 14cm huntkeya

2.czyscisz zasilacz (warto jak juz sie go otwiera)

3.montujesz na miejsce starego wentyla, nowego evergreena (ma takie same wymiary jak stary 14x14x25)

4.wypuszczasz kabelek wentylatora 3 pinowy przez wyjscie w obudowie zasilacza (wraz z innymi kablami co wychodza z zasilacza - jest na tyle miejsca)

5.podpinasz 3 pinowca pod mobo i sterujesz se iloscia rpm -

(przy 12v wentyl kreci sie 600rpm +/- 10% przy 60% idzie 400rpm)

6.cieszysz sie Błoga cisza - Absolutnie nie slychac Pracy zasilacza

*7. mozesz montowac z grilem - przy niskim RPM (400-600) nie ma praktycznie roznicy w glosnosci ;-)

 

wszystko za 36zl ;-)

 

p.s

nie jestem przekonany, ale kupujac huntkeya panowaly opinie ze jest cichy ... u mnie od nowosci byl glosniejszy niz stary Sirtecowski Chieftec 360DF ...

Teraz dopiero moge powiedziec ze jestem w 101% zadowolony z zasilacza ;-)

Zaraz...to wentylator jest wpinany a nie lutowany do plytki? :))) Zagladalem przez szaprki ;d i nie zauwazylem wtyczki, w takim razie super...rozbieram i zmieniam dziada ;] Dzieki.

 

P.S. No wlasnie! Kazdy pisal ze cichutki fajniutki..podlaczylem i prawie sie poplakalem bo szefa starego juz nie mialem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Też sam nie wiem o czym piszą. Inni że są na wtyczki. Inni że wlutowane. Ja obstawiam na lutowanie bo kolega Wodnik. własnie w takim sposób obcięcia kabelków od wentylka i poprowadzenia do mobo stracił gware ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sam nie wiem o czym piszą. Inni że są na wtyczki. Inni że wlutowane. Ja obstawiam na lutowanie bo kolega Wodnik. własnie w takim sposób obcięcia kabelków od wentylka i poprowadzenia do mobo stracił gware ^^

 

u mnie jest odpinany na 2 pinowe gniazdo ...

i w 90% przypadkow tez tak jest

 

chociaz paradoksalnie w chieftecu 360DF mialem wlasnie przylutowane ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Też sam nie wiem o czym piszą. Inni że są na wtyczki. Inni że wlutowane. Ja obstawiam na lutowanie bo kolega Wodnik. własnie w takim sposób obcięcia kabelków od wentylka i poprowadzenia do mobo stracił gware ^^

Gwara zaplacilem za cisze ;) Mysle ze to dobry wybor :D

 

Co do wentyla. W HK jest na wtyczke 2pin i dodatkowo "zalany" jakims silikonem w celu uniemozliwienia odlaczenia wentyla metoda standardowa :lol: :lol:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon zawsze można zdrapać i odpiąć wtyczkę ;] Jak by się coś stało to zdrapujesz tak, żeby nie było widać, że kiedykolwiek był tam silikon i nie masz problemu z gwarancją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Silikon zawsze można zdrapać i odpiąć wtyczkę ;] Jak by się coś stało to zdrapujesz tak, żeby nie było widać, że kiedykolwiek był tam silikon i nie masz problemu z gwarancją ;)

Nie miales HK to nie gadaj.. Zdrapanie tego czegos to nie lada wyczyn... Pozatym to jakis klej jest :D Chyba guma arabska :lol: :lol:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten evercool różni się czymś od tego zielonego?

http://allegro.pl/item214423498__evercool_...2_cm_gw_fv.html

poza tym, jeśli dobrze zmierzyłem, dzięki adapterowi na 120mm można by go chyba zamontować bezinwazyjnie na huntkeyu, byłby po prostu na zewnątrz, mi to nie przeszkadza bo nie leży w obudowie więc o miejsce się nie martwie. Co o tym myślicie? Tylko jak wyłączyć ten wiatrak w huntkey'u...szkoda mi te kable ciąć i gwarę tracić, wciąż się nie mogę zdecydować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech a ty znowu siejesz spustoszenie? malo ci jeszcze, moze powiesz ze oba sa do kitu bo nie sa wydajne...

ja sie tu pytam o opinie a nie specyfikacje producenta bo te sa tyle warte co niektore posty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech a ty znowu siejesz spustoszenie? malo ci jeszcze, moze powiesz ze oba sa do kitu bo nie sa wydajne...

Spustoszenie to moje drugie imię :lol2:

Mało! MAŁO! ;)

ja sie tu pytam o opinie a nie specyfikacje producenta bo te sa tyle warte co niektore posty..

Rozumiem, że rzecz sprawdziłeś, by takie sądy wygłaszać. Evercool pretenduje zatem do miana mistrza propagandy skoro nawet wielkość obrotów jest wg Ciebie niewiarygodna.

 

Nie żebym przeceniał tę wartość jako czynnik mający wpływ na wydajność i hałas. :oops:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech dajze spokoj juz :P jakbys nie wiedzial jak jest, napisza ci w specyfikacji 16dB a sie okazuje pozniej ze halasuje to pieronstwo niczym delta jakas. Forum nie jest od porownywania specyfikacji producenta a od porownywania "naocznych" przezyc/opinii, koniec kropka jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

  • Czy ktoś zupełnie przypadkowo wie jaka jest różnica między Evercoolami "Ever Green", a "Red Scorpion"? W specyfikacji Ever Green jest cichszy, ale i... tańszy :D
  • Wiem, że gdzieś na forum to jest, ale za Chiny nie mogę znaleźć... Jak wyciągnąć z molexa napięcie inne niż 12v?
Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reanimuję delikatnie topik jako, że zebrałem się wreszcie na FanSwapa.

Wtyczka była 3pin. Dodatkowo zaklejona czerwonym silikonem :/ Ale dało radę delikatnie zdrapać. Najgorsze przy wyciąganiu to te ściskające paski plastikowe. Nie chciałem się ich pozbywać a przeciągnąć zwinięty kabel i wtyczkę przez to-totalna męczarnia :(

Wsadziłem do środka Fandera 120mm śmiga na 1000obr/min.

Mógłby ktoś powiedzieć czy to wystarczy? Można stan temperatury ocenić po temp powietrza wylatującego z wnętrza? Jeżeli jest chłodne to nie ma ryzyka że padnie mi psu? Ścianka górna zasilacza chłodna w jednym miejscu ciepła jedynie.

 

Za 2 dni będzie aprat w razie czego zrobię fotki. Założyłem nawet grill, z racji tego że komp leży na biurku nie chcę żeby coś wpadło do środka. Tyle, że bez wiatraka 140mm gril musiałem przymocować "sznurkami plastikowymi" (:D tak wiem, mam lekkie braki w technicznym słownictwie). Te plasticzki którymi można ładnie kable ścisnąć, związać. Niezabardzo to estetyczne, ale i tak temporary. Pierwszy lepszy przypływ gotówki i jakiegoś greena kupię a fander wróci do chłodzenia graficzki i mostka ;]

Ale...co najważniejsze, FanSwap zrobiony w 15minut, praktycznie żadna męczarnia.

Zastanawiam się nad jednym może ktoś powie.

Na obudowie są dwie naklejki, jedna pomarańczowa z opisem że to coś tam o gwarancji właśnie. A druga to biała naklejka z cyframi, modelem jakby. Pomarańczowa nietknięta, za to biała była w miejscu śrubki i lekko sie uszkodziła :(

Obie odpowiadają za utratę gwary czy tylko ta pomarańczowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania Havoc'a icon_biggrin3.gif Tam jest co prawda ta biała nalepka na śrubce ale o gwarancji pisze na tej pomarańczowej....więc jak to jest?? Może by napisac do zenfista?? ;]

Ta biała co jest na śrubce jest od gwarancji, ostatnio ją zdzierałem by dostać sie do wentyla.Dzisiaj zatrzymałem palcem wentylator w HK i normalnie się zdziwiłem jaka zrobiła się cisza :|. To co lepiej kupić EVERCOOL Ever Green Fan 140mm ? czy jakiś inny ?. Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...