Skocz do zawartości
jurek911

Popsułem Router Belkin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolesie poprosili mnie o konfiguracje tegoz ustrojstwa, gdyz internet im dzialal tylko po kablu,a oni chcieli wi-fi. wiec wrzucilem plytke z setup'em i ok,ale wi-fi ciagle nie dzialalo.Wiec wszedlem w konfiguracje routera, gdzie zobaczylem (nie pamietam juz dokladnie co tam pisalo) cos w rodzaju Wireless Access Point ustawiony na disable, wiec przestawilem na enable, routerek odliczyl do restartu i sie juz nie podniosł :(

 

Tzn objaw taki, ze nie da rady przejsc kolejnego wizarda (konfiguracji), a router na wyjściu daje adres PUBLICZNY :mur: , do tego żeby było śmieszniej to nadaje sygnał radiowy i można sie do niego podłączyć, ale IP też jest PUBLIC.

 

Odniosłem sprzet do sklepu, to powiedzieli ze to nie możliwe zeby router sie popsuł,a jeśli nawet to producent udziela gwarancji i z nim trzeba to zalatwic telefonicznie (linia caly czas zajeta).

 

Interesuje mnie jak zresetowac to ustrojstwo (przycisk reset z tyłu na niewiele sie zdaje :( )

Wpadłem na taki pomysł żeby go zamrozic (w temp < -24C resetują sie wszystkie ustawienia np :kod dostepu w odtwrzaczu samochodowym :wink: ) mam nadzieje ze pomoże.

 

Macie jakies inne pomysły? Nieuśmiecha mi sie wydawać 280PLN na nowy.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odeslij na gwarancje tzn zanies do sklepu i powiedz ze za dwa tygodnie ma byc dzialajacy :) maja 2 tyfgodnie na zalatwienie sprawy, jesli nie wspomnieli przy zakupie,ze ruter jest objety tylko gwarancja producenta w innym przypadku dali renkojmie i maja 2 tygodnie na usuniecie usterki lub zwrot kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh a po co w ogole zmieniales to na AP? Wlasnie teraz router dziala jako AP a nie router :/

podaj co na dzien dzisiejszy mozesz zrobic na routerze?

 

A i zeby zresetowac ustawienia tego routera rzeba kilka razy go kasowac przyciskiem RESET [nie zawsze zaskakuje].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym problem, ze tylko gwarancja producenta, trzeba zadzwonić do serwisu,oni podają ci kod gwarancyjny i sklep oddaje,ale dodzwonienie sie graniczy z cudem :(

 

Co do restartu to próbowałem oczywiście przycisku (ze 20x, szybko, wolno itd) i nic :( ,niestety moj pomysl z zamrozeniem tez nieposkutkowal.

 

Niestety na routrze nic nie moge zrobić, zadnej konfiguracji,nic :(

 

Musialem kupic drugi i tera wsio smiga jak trzeba.

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy problem został rozwiązany? Czy udało Ci się zresetować ten router? Pytam, bo zrobiłem wczoraj indentycznie:D Problem ten sam. Proszę o pomoc!

Veffer czytaj dokładnie zaden ze sposobow nie pomogł...

 

Ja tez walczyłem z ruterami belkina ADSL i nigdzie nie mogłem dorwac softu na polski rynek.. ( firmware wgrany na czechy)

 

Jak dla mnie nie maja dobrej jakosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

niewiem jakim cudem...to przeoczyłem...ale do rzeczy. Napisałem do supportu maila,co zaowocowało solucją step by step:

-wyłącz kompa

-podłącz wszystkie przewody do routera prawidłowo (zasilanie także)

-przytrzym reset przez 15s (trzymałem 20)

-uruchom kompa

-be happy (to odemnie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...