Skocz do zawartości
File

Brak Stabilnosci W E6600 Co Jeszcze Nalezy Zmienic?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze nie jestem wybitnym overclockerem i czas jaki na to poswiecam to kilka godzin w tygodniu (wiecej niestety nie mam) zmagam obecenie sie z problemem utrzymania stabilnosci przy FSB=300 na E6600. Otoz o ile np Prime 2004 utrzymuje sie spokojnie przez 10 min wiecej nie mam czasu czekac. SuperPI 32M tez nie ma problemow. 3D Mark 2005 w 2 petlach tez to juz ORTHOS wywala sie po niecalej minucie. Z gier do testow mam Splinter Cella ktory rowniez reaguje criticalami, ale juz np Flight Simulator X - dziala spokojnie bez zadnych problemow. Szczerze mowiac nie wiem co dalej zmieniac. O ile ORTHOS w tescie samym CPU nie ma problemow, z samym RAMem tez nie to juz kombinacja "Blend - CPU & RAM" wywala sie po niecalej minucie pracy (nie doszedlem nigdy dalej niz max 3 min do wywalenia) Stwierdzilem, ze napiecie Vcore=1.325V (tryb AUTO) to moze za malo i podbilem do 1.35 a potem do 1.3625V tyle, ze kazdy program pokazuje ze nadal mam 1.325V???? a temperatury pracy procesora sie w ogole nie zmieniaja. Vdimm = 2.15V, VCore = 1.35V FSB=300 dzielnik standardowy 2:3 czyli DDR2=900. Co tam jeszcze trzeba zmienic by to wszystko dzialalo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze nie jestem wybitnym overclockerem i czas jaki na to poswiecam to kilka godzin w tygodniu (wiecej niestety nie mam) zmagam obecenie sie z problemem utrzymania stabilnosci przy FSB=300 na E6600. Otoz o ile np Prime 2004 utrzymuje sie spokojnie przez 10 min wiecej nie mam czasu czekac. SuperPI 32M tez nie ma problemow. 3D Mark 2005 w 2 petlach tez to juz ORTHOS wywala sie po niecalej minucie. Z gier do testow mam Splinter Cella ktory rowniez reaguje criticalami, ale juz np Flight Simulator X - dziala spokojnie bez zadnych problemow. Szczerze mowiac nie wiem co dalej zmieniac. O ile ORTHOS w tescie samym CPU nie ma problemow, z samym RAMem tez nie to juz kombinacja "Blend - CPU & RAM" wywala sie po niecalej minucie pracy (nie doszedlem nigdy dalej niz max 3 min do wywalenia) Stwierdzilem, ze napiecie Vcore=1.325V (tryb AUTO) to moze za malo i podbilem do 1.35 a potem do 1.3625V tyle, ze kazdy program pokazuje ze nadal mam 1.325V???? a temperatury pracy procesora sie w ogole nie zmieniaja. Vdimm = 2.15V, VCore = 1.35V FSB=300 dzielnik standardowy 2:3 czyli DDR2=900. Co tam jeszcze trzeba zmienic by to wszystko dzialalo??

no przecież jasne, że pamieci mogą nie wyrabiać. Ustaw dzielnik DDR2 667, ręcznie timingi w stylu 5-5-5-x przy napieciu 2.2V i kręć dalej CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież jasne, że pamieci mogą nie wyrabiać. Ustaw dzielnik DDR2 667, ręcznie timingi w stylu 5-5-5-x przy napieciu 2.2V i kręć dalej CPU.

To juz nie wiem czy to testowac skoro SuperPI 32M przechodzi testy bez zajakniecia????? Podbije dzisiaj Vdimm=2.25V (albo pozmieniam na luzniejsze timingi) i zobaczymy, a co z tymi FSB termination i NB Voltage, (oba aktualnie na auto) czesto na forum sie przewijaja te 2 pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw fabryczne timingi ale ręcznie, pamięci puść na 533mhz, fsb ustaw na 400mhz, fsb termination voltage daj na 1.4v, chipset puśc na 1.4v, pamieci zrób na 2v odpal i zobaczysz że komp bedzie w pełni stabilny, nie pytaj dlaczego tylko tak zrób,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera te pamieci sa jakies marne. Ptys nie pojde 9x400 bo nie mam takich potrzeb na takiego potwora. Chce dojsc do 3Ghz. Ustawilem to FSB termination na 1.4V, co prawda na razie mostek dalem 1.45V, ale i tak lipa bo orthos sie wywalal. Teraz zmienilem dzielnik pamieci na 5:4 i przy FSB=300 ORTHOS sie nie wywala!!. Wczesniej probowalem puscic pamieci 5-5-5-15 na 2.25V ale skonczylo sie blue screenem w windowsie z typowym IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL (co jest typowe dla pamieci) wiec odpuscilem i chce dojsc do FSB=320 co przy 5:4 da mi DDR2-800 na 4-4-4-12 2.15V. Na razie ORTHOS leci w tle 10min przelecialo i nic 0 bledow, cholera nie wiedzialem, ze te Geile az tak wrazliwe sa!!.

 

Widze teraz ze DDR2-840 to jest max dla tych pamieci!!!!! Zaraz dojde do 9x333 i mam spokoj! Dzieki za pomoc.

 

PS : Juz jest 9x333 - full stabilnie 10 min w ORTHOSie. 3GHz zrobione. - bzzzzzzzz przy 12 min blad!! Zatem zmiana : FSB termination na 1.4 i NB voltage = 1.45 testuje dalej - wychodzi ze jest OK (po 30min ORTHOSA nie ma bledow)

post-102323-1166217635_thumb.jpg

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość master_virus

widać trefiłeś na wyjątkowo syfiaty egzemplarz, ale z tego co słysze to już wszystkie są takie badziewiaste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać trefiłeś na wyjątkowo syfiaty egzemplarz, ale z tego co słysze to już wszystkie są takie badziewiaste

Co prawda na 2.15V sie ladowal, ale co z tego jak ORTHOS wywalal bledy. Pamieci sa w sumie przewidziane do pracy 1.8-2.3V, ale u mnie niestety powtorze to jeszcze raz przy 2.25V byl ich koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnie niskie to twoje default na procku.

Ja bym ustawił magistralę na 400 i vcore procka zwiększył na początek aż 1.4V. dzielnik na x2, timingi domyślne i już wiesz czy procek wyrabia czy też pamięci mają problemy.

Jak się okaże, że idzie to możesz się wtedy bawić w kręcenie pamięci i zjechanie z napięciem na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest : 9x333

Dzielnik pamieci : 5:4 (wiec 833 aktualnie)

Vcore voltage = 1.3625V

FSB termination = 1.4V

NB voltage = 1.45V

Vdimm = 2.15V (na 2.25V ram ma olbrzymie problemy z utrzymaniem stabilnosci nawet przy 5-5-5-15 na 900)

PCI freq = 33.33Mhz

PCI Express = 100

SB Voltage = AUTO

cala reszta tez AUTO

 

Nie ukrywam, ze komp sie wywala w Splinter Cellu criticalem np dx9costam.DLL error, choc np 30min ORTHOS luzik, SuperPI luzik, inne gry -> luzik, a ten jeden cholerny splinter cell sie wywala. Np wyglada to tak, ze po zaladowaniu nagle jest pokaz slajdow i po chwili bum do windowsa z crititalem dx9costam.DLL

 

(oczywiscie przed podkreceniem nie wywalal sie).

 

A do czego sluzy SB Voltage?? W wielu poradnikach jest napisane by trzebnac napiecie +0.1V do najnizszej wartosci??

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci musza na 965 chodzic 1:1 wtedy bedziesz mial stabilnie. inaczej bedzie [gluteus maximus].

a napiecie daj na pamieci 2.3v

 

a tak wogole to najpierw sie czyta o OC a potem kreci;)

a nie robi sie czegos o czym sie nie ma pojecia chyba no nie;)

 

ludzie sa jednak dziwni hehe

 

pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci musza na 965 chodzic 1:1 wtedy bedziesz mial stabilnie. inaczej bedzie [gluteus maximus].

a napiecie daj na pamieci 2.3v

 

a tak wogole to najpierw sie czyta o OC a potem kreci;)

a nie robi sie czegos o czym sie nie ma pojecia chyba no nie;)

 

ludzie sa jednak dziwni hehe

 

pozdro!!

I tu Cie zdziwie. Bo doszedlem co bylo nie tak. Te pamieci nie znosza napiecia wiekszego niz 2.05V

Przy 2.25V od razu blue screen przy ladowaniu windowsa, przy 2.10V mialem blue screena w grze, dopiero odziwo przejscie na 2.05V spowodowalo stabilna prace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...