Skocz do zawartości
Gość Bio

Co Na Frytki?

Rekomendowane odpowiedzi

no mam dylemat :] ketchup i majonez już mi się znudziły :] są jakieś sosy, które by można walić na frytki? ewentualnie co sami wypróbowaliście na frytkach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Francji w McDonaldzie dają do frytek jakiś sos majonezopodobny :lol: Ale głupi ci rzymianie :lol: Pure frytki albo Heinz. Może potestuj sobie inne ketchupy, ketchup do pizzy pudliszki jest inny i ciekawy w smaku. Do tego masz jakieś sosy do tacos/chipsów, moze by sie nadaly. Ogólnie jakieś pomidorowo-ziołowe sosy powinny nieźle wypaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem szczególnym fanem frytek, ale razu pewnego pojawiły się na moim stole. Miałem zjeść je z ketchupem, ale po dogłębnym przestudiowaniu wnętrza lodówki takowego nie nie znalazłem, a jedyny wyrób pomidoropodobny jaki wówczas posiadałem to był koncentrat pomidorowy. Nie wiele myśląc polałem nim fryteczki no i oszamałem. W smaku nie były takie złe, rzekłbym nawet smaczne. Polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam dylemat :] ketchup i majonez już mi się znudziły :] są jakieś sosy, które by można walić na frytki? ewentualnie co sami wypróbowaliście na frytkach :]

Musztarda :?: :lol2: Nie probowalem takiego zestawu, ale moze smakowac ciekawie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie, że jeszcze kiedyś ktoś mi zaserwował frytki z sosem tatarskim do tego schabowy i surówka z niewiemczego. W każdym razie pasza pierwsza klasa i bije pastę pomidorową na łeb i na szyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry majonez, dobry jogurt naturalny (baza do sosu).

 

2 jajka na twardo pokrojone najdrobniej jak się da

 

5 deko ostrego sera żółtego startego na tarce o najdrobniejszych oczkach

 

ząbek czosnku sól pieprz do smaku

 

zmieszać w proporcjach ile weźmie

 

polać gorące frytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, i co z tego? :] Wadzi ci ten temat? Potykasz się o niego? ;)

 

Spróbujcie frytek z sosem czosnkowym (poprostu śmietana wysokoprocentowa (może jak ktoś dba o linie, to może być też chuda :) ) wymieszana ze zgniecionym świeżym czosnkiem, w proporcjach jak kto lubi ;) ). Jak dla mnie rewelacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ja polecam Ci skończyć z tą szukajką... Odkąd przestałeś postfuckerzyć to jakiś taki uczynny się zrobiłeś :lol: (JOKE!)

 

Co do tematu to nie wiem jak można jeść majonez z ketchupem do frytek.Jak już to albo sam majonez. Przepis BENITO może być ciekawy. Ja bym dodał do tego jeszcze szczypiorek. Ktoś zapyta pewnie do czego. Ano jadłem kiedyś w Niemczech frytki z jakimś białym sosem w którym był szczypiorkiem.Smak majonezopodobny. Palce lizać.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO tez najlepsze sa z sola, a skoro szukasz udziwnien i z sosem majonezowym juz jadles tak jak w Holandii podaja, to teraz sprobuj metody irlandzkiej - frytki z octem.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z OCTEM (mina kolesia z reklamy KitKata - laską? )? bleeeeee to z założenia nie jest jadalne...

 

przepis BENITO jest dość ciekawy :] a tak po za tym to chyba zakupię sobie salsę albo taco :]

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, co do octu to niezbyt ciekawy pomysł ;] Co do przepisu BENITO, to jak najbardziej, wydaje się to być znakomite. Od siebie mogę polecić Dressingi, nejlepiej od Develey, bo są tanie i dobre, dobre i tanie ;]

 

Develey - Dressingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem do fytek, tylko do kanapek, ale własny sos syci.

 

Ja robiłem w wersji: majonez+musztarda+papryka ostra(w proszku)+cebula drobn siekana

 

Ale wszystko od nas zależy co tam wrzucimy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, frytki najlepiej jesc oczywiscie na głodniaka, tzn samemu je przyrzadzac, bo wtedy sie człowiek rzuca na nie jak oszalały, nie zwazajac z czym sa :P Ale jesli mowa o dodatkach to jestem zwolennikiem posypania sama sola ;) Ewentualnie ketchup. Choc moze sie takie cos znudzic jesli je sie czesto... Wtedy jednak polecal bym skorzystanie z innych potraw ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu jak byłem w Stanach jadłem LOADED FRIES-nic tego nie przebije-frytki a na nich zolty ser(taki bardzo cieply)sour cream, bacon bits i cos tam jeszcze-nie dało sie tego jesc-swinstwo. Ale im dluzej to jadlem tym bardziej mi smakowalo :blink: w koncu moj ulubiony zestaw opieral sie na frytkach z serem zółtym(ten ser byl w formie gestej polewy.U nas takiego niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...