Skocz do zawartości
Gość Bio

Co Na Frytki?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj robiłem frytki i miało być nieoryginalnie i standardowo - z keczupem. Przypomniałem sobie jednak o wspomnianych tutaj frytkach z serem. Akurat mam fajny maasdamer Hochlandu, więc postanowiłem go wykorzystać. Frytki smakowały naprawdę super.

 

Dołączona grafika

Dokładnie taki ser, ale nie wiem czy jest do kupienia w Polsce. Smaruje się nim kanapki, choć nie jest to ser topiony. Konsystencja jest trochę gęstsza od majonezu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk chcecie cos mega niezdrowego to frytki lekko osolone i na to jajka sadzone, po czym przebijamy jajko tak żeby żółtko wypłynęło na frytki - PYSZNE !

 

 

zrobiłem się głodny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytki z octem? :lol:

 

Dobry zart [;

Ha, a wlasnie, ze sa bardzo popularne w UK. I nie sa zle. Tylko, ze to ocet winny powinien byc, a nie zwykly :) Generalnie fryteczki made in UK zawsze mi pasowaly, takie grube - tylko nieraz dawali malo dopieczone ;) Pamietam kiedys z kolega od czwartku do soboty wszamalismy ~4kg opakowanie frytek :) Mielismy dosc na jakis czas, uff ciezko bylo na zoladku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie do obiadu ziemoaczki na ćwiartki smażone. Takie jakby "bardzo grube" frytki ;) Do tego sól, noga z kurczaka... Mniam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze sa frytki po blegijsku (wiem bo mieszkam w Brukseli :lol2: )

Otoz nierowno kroimi zmieniaki samzymy w oleju (czyli standardowe fytasy) po czym wcianmy z sosem. andalouse albo tartare ew bernaise(czyli berlinski) jest jeszce wiecej tych sosow ale mnie smakuja tylko te(np samurai albo krewetkowy ble ). Niestety nie wiem jak sie je robi bo kupuje gotowe . (albo z frytkami zamawiam). Efekt pycha a sosy przebijaja kazdy kectchup :rolleyes: az pośliniłem klwawke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk - no przestań :) Chodzę w ubraniach lonsdale i ostatnio ktoś mi powiedział to samo... A to nie prawda. A te frytki to po dwóch porcjach przestały mi smakować, teraz się na majonez przerzuciłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do chipsów i frytek stosuje teraz nieco zmodowany sos do pizzy taki jak w przepisie RS - klik. Zamiast zwykłych pomidorów dodaje pomidory z puszki bez skórki, zagęszcza się o wiele bardziej i dodaje troche ketchupu do pizzy dla mocniejszego smaku i dużo sosu Piri-Piri, pomimo wcześniejszej ostrej papryki. Wychodzi bardzo fajny ostry sos do wszystkiego :)

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio w jakimś super-hiper-wypas-el0-markecie wyrwałem "Sos cygański" :) Tak jakby próbował być ostry ale mu nie wychodzi :lol2: Więc troszke go 'umocnić' minimalnie czosnku no i jak ktoś lubi to papryczki troche dorzucić i wychodzi przepyszny ostry sos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to temat dawno nie odwiedzany ale spróbujcie do frytek, albo do chipsów, wypaśnego sosu z przyprawą do tzatziki,

 

1. Śmietana(jaką kto woli). Tylko nie za dużo bo bedzie za rzadkie

2. Serek śmietankowy(może byc Bieluch, włoszczowa,albo coś z biedronki) im więcej go dodasz tym sos będzie gęściejszy

3. Torebka sosu w proszku Tzatziki(ja próbowałem z Kamisu i z Prymatu)

 

Wszystko pięknie wymieszać. Spożywać najlepiej z piwkiem:D A i raczej nie jeść tego przed jakąś randką czy czymś bo oddech po tym nie dyplomatyczny:D(mocno czosnkowy sos)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja frytki ostatnio wpierniczam z sosem czosnkowym, a jak nie chce mi sie robic to z majonezem pomieszanym z ketchupem - wychodzi pycha.

 

B3niu

ten sos o którym piszesz z Kamisu to sie nazywa tak jak napisałes "SOS TZATZIKI"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...