Skocz do zawartości
mib

F2s Vs F3d (starcie "braci")

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu dostalem w koncu nowy blok Realitynet, a mianowicie Frost'a 3 Duo.

Jako ze nie bylo do tej pory zadnego testu/porownania tego bloku to podjalem sie tego zadania.

 

W porownaniu wezma udzial:

1. Frost 2 S niklowany

2. Frost 3 Duo rowniez niklowany

 

Sprzet na ktormy testowalem taki jak widac:

-X2 3800+ @ 2800MHz (1,35V)

-DFI nF4 - ultra D

-chlodnica Freezer 2*120mm

-wentylatory 2*120mm Fander

-pompa Atman 305

-temperatura pomieszczenia 21-22 stopnie Celsjusza

reszta nie wazna :D

 

Procedura testowa:

-procesor grzany przez 10 minut w tym czasie zczytywane sa wartosci temperatury procesora (nie umiescilem wartosci temperatury z tzw core. ale o tym pozniej).

-do odczytu i zapisu uzylem MBM 5.3.7.0 (pliczek z setupem pochodzil z tematu o DFI)

-wentylatory ustawiane byly na minimlna wartosc obrotow jak rowniez maksymalna

-dane zostaly przedstawione w formie graficznej, wykres

Na wykresach umieszczone sa wyniki z ostatnich 30 sekund pomiarow. Na koncu pomiarow temperatura sie w miare ustabilizowala.

 

A teraz to co tygryski lubia najbardziej. a wiec wyniki:

 

1. F2S VS F3D (2800MHz Fandereki na minimalnych obrotach)

 

post-9866-1166202906_thumb.jpg

 

post-9866-1166203022_thumb.jpg

 

Jak widac F3D jest sporo lepszy niz poprzednik. Widac ze dodanie kolejnego krzyza dalo calkiem duzo. Z tego co zauwazylem to krzyz w F2S jest sporo wiekszy niz krzyze w F3D. elementy umieszczone wokol krzyza w F2S sa grubsze niz w F3D.

 

Roznica miedzy blokami wynosi (usredniajac wyniki i biorac pod uwage przeklamanie czujnikow na plycie) 3 stopnie Celsjusza. Jest to dosc duza roznica.

 

2. F2S VS F3D (2800MHz Fanderki na maksymalnych obtotach)

 

 

post-9866-1166203106_thumb.jpg

 

post-9866-1166203157_thumb.jpg

 

Roznica miedzy blokami wynosi srednio 3 stopnie Celsjusza.

 

 

Podsumowanie:

Nowy blok Realitynet "pokazal co potrafi". A jak widac potrafi sporo :D

3 stopnie roznicy to malo nie jest.

Mysle ze jest to dobry zakup. Jestem z tego bloku zadowolony. :]

 

 

TO BE CONTINUE....................

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekne wykresy :D wrecz cudowne ;)

 

a bloczek jak bloczek, oprocz tego ze niklowany to bardzo wydajny....

 

Jak widac F3D jest sporo lepszy niz poprzednik. Widac ze dodanie kolejnego krzyza dalo calkiem duzo. Z tego co zauwazlyme to krzyz w F2S jest sporo wiekszy niz krzyze w F3D. elementy umieszcozne wokol krzyza w F2S sa grubsze niz w F3S.

to ile tych blokow miales? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw jakie byłyby różnice w temperaturach na procesorze z jednym jądrem.

W mojej opini to z racji rozmieszczenia krzyzy na 1 rdzeniowcu F3D bylby gorszy. Krzyze bylyby umieszczone na krawedziach rdzenia na 1 rdzeniowcu.

 

 

kszonek

 

mialem az 2 bloki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opini to z racji rozmieszczenia krzyzy na 1 rdzeniowcu F3D bylby gorszy. Krzyze bylyby umieszczone na krawedziach rdzenia na 1 rdzeniowcu.

na 1rdzeniu takze jest lepszy, moze nie o 3, ale 1,5 - 2 sa realne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj odczyt z wykresow: proca meczyles stresem przez 30 sekund? :blink:

No bez przesady :P $

Tekst procedury zostala juz uaktualniony.

Napisze jeszcze raz.

Procek meczony orthosem przez 10 minut przez ten casly czas dzialal MBM. Na wykresie umieszczone sa ostatnie 30 sekund z pomiarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego by wynikało ze blok pobił czołówkę polskich bloków trochę dziwny ten test

 

bloczek fajny

Tego nie wiem. Zrobilem porownanie dwoch blokow ktore mialem na stanie. Jest prawdopodobne ze F3D jest w czolowce polskich blokow. Porownywalem F3D z F2S. Poza tym wiadomo jakie sa czjniki na DFI albo jakielkowiek innej plycie :/

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem , że testy będzie robić Jarogniew a tu taki psikus :) Chciałbym zobaczyć porównanie z Stormem :) Sam załatw to :):D

 

wiesz roznica w dostawie, Mib kupil i podjechal po blok, do Jaro blok jedzie poczta... teraz wszyscy klekaja i modla sie by dotarla przed swietami... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie porównywał w tym teście Frosta3Duo do czołówki polskich bloków, tylko to Frosta 2. I jako takie porównanie sprawdza się i ma sens. Przy okazji bardzo podobaja mi się wyniki, bo właśnie zwycięzca jedzie do mnie :)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z chęcią zobaczył test porównawczy F3Duo z innymi najpopularniejszymi obecnie blokami na Cpu i KONIECZNIE z Swiftech Apogee.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem do dyspozycji tylko (az) te 2 bloki. Zrobilem porownanie bo zadnego innego nie bylo.

Troche czasu takie porownania zajmuja. Chociazby samo wygrzewanie pasty pod blokiem.

nie dysponowalem niestety termometrem aby sprawdzic temp wody. Aczkolwiek jest ona chyba mniej obiektywna niz temperatura zczytana z czujnikow na mobo. IMO robiac test na tej samej plycie i procku istnieje wieksze prawdopodobienstwo ze wyniki beda obiektywne. Sama temperatura wody/cieczy moze sie bardzo mocno roznic. Chociazby moze byc mocniej/slabiej nagrzana itp.

Sam jestem ciekaw jak F3D sie sprawi w porownaniu do innych blokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z chęcią zobaczył test porównawczy F3Duo z innymi najpopularniejszymi obecnie blokami na Cpu i KONIECZNIE z Swiftech Apogee.

 

ja takze, sadze ze Jaro zrobi cos odpowiedniego... pare redakcji takze sie zglosilo po test wiec kwestia kto co bedzie probowal porownac

 

 

 

i bardzo chętnie w tym zestawieniu widzialbym blok misia15go (wersje LE też :D)

oraz kyńka....

 

a ja nie, z prostego wzgledu... (nie)stety bloki homemade zawsze dostana w dupe... dyskwalifikuje ich gwarancja...

 

ja osobiscie na razie nie wyrazilem zgody na porownanie konstrukcji Realitynet z blokami homemade bo MOIM zdaniem takie porownanie nie ma sensu, czy zienie decyzje? kwestia argumentow...

 

i od razu uprzedzam pytanie czy sie boje ze nasze bloki przegraja...

 

nigdy nie produkowalismy blokow by byly najwydajniejszymi konstrukcjami wiec gorszej wydajnosci w stosunku do inych blokow sie nie boimy... wypadna jak wypadna, wiem ze jest to za ta cene bdb blok z bdb wydajnoscia i w dodatku najlepiej wyposazony na rynku... i to mi wystarcza, dla klientow takze powinno byc to jakims wyznacznikiem...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos kupi blok i zrobi porownanie to czemu mialby sie Ciebie pytac o zdanie ? kupil sprzet i moze z bloczkiem zrobic przeciez co zechce a wyniki przedstawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie na razie nie wyrazilem zgody na porownanie konstrukcji Realitynet z blokami homemade bo MOIM zdaniem takie porownanie nie ma sensu, czy zienie decyzje? kwestia argumentow...

Przecież za czasów Jet-PC posłałeś im blok do porównania a w rankingu były już obecne konstrukcje Homemade i wiedziałeś, że F2S będzie do nich porównany. Jakoś nie rozumiem takiego posunięcia - wiadomo, że ludzie i tak porównają... z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos kupi blok i zrobi porownanie to czemu mialby sie Ciebie pytac o zdanie ? kupil sprzet i moze z bloczkiem zrobic przeciez co zechce a wyniki przedstawic

 

jak kupi tak, moze porownac tego nie zabronie, jednakze jak podsylam do testu nie zgadzam sie na porownanie do blokow HM

 

 

' date='17 gru 2006, 18:07' post='2430676']

Przecież za czasów Jet-PC posłałeś im blok do porównania a w rankingu były już obecne konstrukcje Homemade i wiedziałeś, że F2S będzie do nich porównany. Jakoś nie rozumiem takiego posunięcia - wiadomo, że ludzie i tak porównają... z czystej ciekawości.

blok F2s byl porownany z dwoma blokami w arcie i wszystkie byly produkowane przez firmy (dla przypomnienia: http://pimpmycase.pl/readarticle.php?article_id=83)

 

w rankingu zostaly zamieszczone poniewaz taki ranking byl wtedy robiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego by wynikało ze blok pobił czołówkę polskich bloków trochę dziwny ten test

 

bloczek fajny

 

uważam ze testy powinny być robione albo profesjonalnie albo wcale bo ta kto jest tylko powód do sprzeczek i domysłów :?

 

 

I co termit_tm nadal twierdzisz ze moje porownanie bylo do bani?? zapraszam do przeczytania recenzji Jarogniew'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie teraz twierdze tak o obydwóch ale nie będę w to wnikał bo bloczek i tak jest fajny

 

a to ze serwis o chłodzeniu wodnym niema stanowiska do testowania to inna sprawa :mur:

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pimp nie jest serwisem o chłodzeniu wodnym ma tylko taki dział.. Przejęcie artów od jet-pc nie oznacza przejęcia platformy fiero-mam jednak przecieki,ze coś tam chłopaki kombinują i za jakiś czas pewnie będzie platforma testowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie teraz twierdze tak o obydwóch ale nie będę w to wnikał bo bloczek i tak jest fajny

 

a to ze serwis o chłodzeniu wodnym niema stanowiska do testowania to inna sprawa :mur:

 

To ze zrobiles jeden wydajny blok nie upowaznia Cie do negowania wszystkiego. To porowanianie z reszta moje 2gie mialo ukazac potencjal F3D jak sie okazalo calkiem spory potencjal. Test Jarogniewa to potwierdzil.

 

Co do platformy testowej to nie jest to proste aby cos takiego skonstruowac. Ciekawy jestem jakbys rozwiazal kilka aspektow budowy takiej platformy. Oto one:

-pomiar temperatury bo czujniki sie cpu sie nie nadaja

-ciagle i niezmienne obciazenie bloku taka sama dawka energii cieplnej

-uklad sterujacy obciazeniem

-jaka pompa, chlodnica

-stale warunki zewnetrzne wilgotnosc temperatura itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie neguje wszystkiego tylko te testy – chyba mogę mieć własne zdanie chociaż stoję na przegranej pozycji

 

myślę ze powinni zrobi takie stanowisko testowe, testy na jet-pc były odpłatne wiec pewnie w jakimś stopniu wróciła by się inwestycja

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie neguje wszystkiego tylko te testy – chyba mogę mieć własne zdanie chociaż stoję na przegranej pozycji

 

myślę ze powinni zrobi takie stanowisko testowe, testy na jet-pc były odpłatne wiec pewnie w jakimś stopniu wróciła by się inwestycja

To wedlug Ciebie jak powienien wygladac test blokow ktory hmmm by Cie zadowolil??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...