Skocz do zawartości
TwiN

TwinMOS vs. Infineon vs. Samsung

Rekomendowane odpowiedzi

A moze lepiej te Kingstony ze sklepu Tweaka za 249 zl.? Zalezy mi na pamieciach, ktore bez problemu beda chodzily na magistrali 166.

Dzialaja bez problemu na magistrali 166 sprawdzalem empirycznie. Wiecej wybaczcie nie probowalem generalnie sama mysl wkladania dziwnych FSB na maszynie produkcyjnej napawa mnie odraza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos wogole Infineony ? Bo one wydaja sie byc dobrym rozwiazaniem. TwinMOS'ow nie ma ani w Tweaku na stanie ani w GRAL'u a Infineony sa i tu i tu.

ja teraz mam infineony 512mb

HYB25D256809AT-6 i chodza tylko 180 MHz pzy 2-2-2-1T-4W (nap 2,75V)wczesniej miałem Kingstona na Winbondach i chodzily na takich samych timingach na 200Mhz pzy 2,65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zakupiłem osttanio ten infineony tzn zamienilem za swoje elixirki i jestem zadowolony na najostrzejszych timingach tzn 2-5-2-2 ida na 178 napiecie 2,7. Maks co ida u mnie to na 196 wyzej chyba juz plyta siada :(( jesli masz mozliwość wzięcia tych pamięci to berz tylko uwarzaj  żeby były na kościach hynix 6ns

Gdzie je kupiłeś?? Może w jakimś sklepie online??

kupiłem je za 190 zł jak sie ni emyle u znajomych w hurtowni w lodzi ACT jak ci to cos mowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos wogole Infineony ? Bo one wydaja sie byc dobrym rozwiazaniem. TwinMOS'ow nie ma ani w Tweaku na stanie ani w GRAL'u a Infineony sa i tu i tu.

ja teraz mam infineony 512mb

HYB25D256809AT-6 i chodza tylko 180 MHz pzy 2-2-2-1T-4W (nap 2,75V)wczesniej miałem Kingstona na Winbondach i chodzily na takich samych timingach na 200Mhz pzy 2,65V

to masz na podobnych kosciach te infineon tyle ze ja mam 256. Na pamieciach pisze infineon ale kosci sa chyba hynixa z oznaczen to wynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infineony rzeczywiście są mało podatne na OC, max. stabilne przy 180 na 2,7V. I jak uparta koza pozostanę przy typie na winbondowe Kingstony choćbyście mieli szukać i u samego diabła ( 205 na cl2 bez podnoszenia napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i dalej nic nie wiem. Mam ten sam problem co wszyscy. Zmieniłem 1800Xp na 1700XP i teraz wszystko blokują pamieci.

Mam Kingstony 256 Pc2100 na Nanyo ale siadają juz przy 150MHz .Nic nie moge wiecej z nich wycisnac-->jakies ewentualne rady??

Jak rekomendujecie jakies pamiatki podawajcie prosze dokładne oznaczenia kosci. Czasami mała różnica miedzy "C" i "D", tak jak czytam w samsungach, to duża zmiana wydajnosci.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zamowilem TwinMOS w sklepie w mniescie jutro bede mial ale dalej czekam na tego Epoxa - grr nigdzie ich nie ma... aha w sklepie bede mial za 185 zl :D sztuka

za 180 juz chodza w sklepach, ja tez zamowilem, bo dopiero co sie pojawily w Pronoxie, czekalem na te pamieci od 2 tygodni i przez ten czas mialem pozyczone ze sklepu 256 PC266, po tygodniu musialem zaplacic za nie 190 PLN, wiec za tyle niestety dostane te swoje TwinMOS'y, bo w koncu nie beda mi doplacac ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zamowilem TwinMOS w sklepie w mniescie jutro bede mial ale dalej czekam na tego Epoxa - grr nigdzie ich nie ma... aha w sklepie bede mial za 185 zl :D sztuka

za 180 juz chodza w sklepach, ja tez zamowilem, bo dopiero co sie pojawily w Pronoxie, czekalem na te pamieci od 2 tygodni i przez ten czas mialem pozyczone ze sklepu 256 PC266, po tygodniu musialem zaplacic za nie 190 PLN, wiec za tyle niestety dostane te swoje TwinMOS'y, bo w koncu nie beda mi doplacac ;-)

jeszcze jedno, wczoraj mialem do testow pamieci na kosciach PQI PC333 7ns i chodzily max 177MHz, troche niestabilnie, ale na ustawieniach 8-3-3-cl3 ;D, przy 172MHz bylo ok na 4-2-2-cl2 :), wieczna gwarancja, ale jak dla mnie sie nie oplaca ich kupowac, bo w koncu O/C! ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Niedawno zakupiłem 512MB no name na kościach Samsunga K4H560838D-TCB3. Niby DDR333 a stabilnie chodzi u mnie na 145MHz@6-3-3-2.5 def V. Nazwa modułu to DE640816A6. Dla tych którym wpadnie ta kość w ręce odradzam kupno. Na moje szczęście sprzedawca zgodził się na wymianę tych kości na Infineony(Wspomniał także o Seitec czy jakoś tam - nie miałem z tym doczynienia,a wy?). W związku z tym mam prośbe: Czy moglibyście mi podać nazwę modułu Infineona DDR333 512MB który jest wart kupna i chodzi przynajmniej na 166MHz@CL2.5 może CL2 bez zmiany napięcia zasilania. Nazwa scalaków to pewnie będzie HYB25D512**0AT-6. Ale się wje***** .Wydałem na nią 430zl a chodzi jak DDR266.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby nie zakładać nowego tematy to tu napisze

 

czy ktos wie co sie bedzie działo z cenami pamieci bo widzialem ze w pronoxie chyba drozeją

 

we wrocku na gieldzie jakies noname byly dzisiaj po 135 za 256 333 a w pronoxie chyba za tyle bylo wczoraj bo kumpel patrzal ale cena netto wiec chyba sie zapowiada podwyzka

jak sadzicie

 

moze ktos ma jakies dojscia i moze cos konkretnego powiedziec

co sie stanie w ciagu tygodnia, dwóch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Niedawno zakupiłem 512MB no name na kościach Samsunga K4H560838D-TCB3. Niby DDR333 a stabilnie chodzi u mnie na 145MHz@6-3-3-2.5 def V. Nazwa modułu to DE640816A6. Dla tych którym wpadnie ta kość w ręce odradzam kupno. Na moje szczęście sprzedawca zgodził się na wymianę tych kości na Infineony(Wspomniał także o Seitec czy jakoś tam - nie miałem z tym doczynienia,a wy?). W związku z tym mam prośbe: Czy moglibyście mi podać nazwę modułu Infineona DDR333 512MB który jest wart kupna i chodzi przynajmniej na 166MHz@CL2.5 może CL2 bez zmiany napięcia zasilania. Nazwa scalaków to pewnie będzie HYB25D512**0AT-6. Ale się wje***** .Wydałem na nią 430zl a chodzi jak DDR266.

 

Pozdrawiam

Infineon to porządne pamieci, nie powinieneś miec problemów z odpaleniem ich na 166 CL2.

Trochę dawno pisałes ale moze nadal bedzie aktualne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwinMOS ddr333 6ns mtec ida na lajcie bez podnoszenia napiecia na fsb200 cas2. sklep.tweak.pl roolz

U mnie narazie tyle co w podpisie. Ale mam nadzieje że 200 wyciągną bez problemu. Zakup zdecydowanie opłacalny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwinMOS ddr333 6ns mtec ida na lajcie bez podnoszenia napiecia na fsb200 cas2. sklep.tweak.pl roolz

U mnie narazie tyle co w podpisie. Ale mam nadzieje że 200 wyciągną bez problemu. Zakup zdecydowanie opłacalny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwinMOS ddr333 6ns mtec ida na lajcie bez podnoszenia napiecia na fsb200 cas2. sklep.tweak.pl roolz

U mnie narazie tyle co w podpisie. Ale mam nadzieje że 200 wyciągną bez problemu. Zakup zdecydowanie opłacalny :D

powinny. najpierw dalem cas 2.5, ale okazalo sie , ze ida na 2 tez. o dziwo na cas3 nie startuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w czoraj kupiłem na giełdzie Kigston 512,333.na kościach infineon i były do bani wogle nie chciały sie kręcić. dzisiaj je oddałem i teraz nie wiem co kupic :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w czoraj kupiłem na giełdzie Kigston 512,333.na kościach infineon i były do bani wogle nie chciały sie kręcić. dzisiaj je oddałem i teraz nie wiem co kupic :cry:

Ile masz $?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w czoraj kupiłem na giełdzie Kigston 512,333.na kościach infineon i były do bani wogle nie chciały sie kręcić. dzisiaj je oddałem i teraz nie wiem co kupic :cry:

Ile masz $?? :D
co ile mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w czoraj kupiłem na giełdzie Kigston 512,333.na kościach infineon i były do bani wogle nie chciały sie kręcić. dzisiaj je oddałem i teraz nie wiem co kupic :cry:

Ile masz $?? :D
co ile mam?
ile masz pieniedzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w czoraj kupiłem na giełdzie Kigston 512,333.na kościach infineon i były do bani wogle nie chciały sie kręcić. dzisiaj je oddałem i teraz nie wiem co kupic :cry:

Ile masz $?? :D
co ile mam?
ile masz pieniedzy :P
Za Kingston dałem na giełdzie 340zł , 400zł moge dac za ramy. Jak lepiej kupić 256 czy 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem co Pako chce 512mb 333 a mam na pamiatki max 430 zł ... Co KUPIĆ :?: no i gdzie oczywiscie bo u mnie w miescie o dobrych pamieciach mozna zapomniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...