Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] nLite - poprawiamy okienka

Rekomendowane odpowiedzi

A mam jeszcze jedno pytanko czy jak zintegrowałem instalacje programu (gł. mi chodzi o kaspersky internet security) to czy podczas instalacji windowsa wyskoczą mi zapytania o instalacje tego programu ? ( w przypadku kis program podczas instalacij generuje dużo zapytań dość ważnych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam ten problem z źle wypaloną płytą...

I nie wiem o co chodzi w tym poradniku jak się go pozbyć ;) nie mogę znaleźć takich opcji...

Jakim programem nagrać płytkę, żeby nie trzeba było się w to bawić ?

 

Już znalazłem to w nero ;)

trzymajcie kciuki żeby działało :]

Edytowane przez Wikktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawki można ściągnać w inny sposób, nie wiem czy był podawany.

 

http://wud.jcarle.com/ (ściągamy program Windows Updates Downloader). Instalujemy, nastepnie na samym dole jest Windows XP (w polskiej wersji plikwindows-xp-x86-plk.ulz). Uruchomi się w zainstalowanym programie i możemy dowolnie zaznaczyć.

 

 

 

 

Może SGJ chciałoby Ci się, zrobić artykuł o HFSLIP. Używam od roku i bardzo sobie chwale.

 

Update, ostatni raz używałem Nlite rok temu (widzę, że bardzo dużo się w nim zmieniło, program stał się mega kombajnem, już nawet w plik winnt.sif "wchodzi".

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niedlugo cos napisze.

 

Jak ktos chce. Lista plikow ze styczniowego WinSPatchera XP, które sie integrują w nlite 1.3.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji systemu występuje błąd że nie można znaleśc nhelper. Czy problem z "nhelper" jest powszechny? Znalazłem takie przypadki w sieci jak ktoś integruje sterowniki SATA to nie ma tego pliku na plytce tylko nie znalazłem rozwiązania lub powodu takiej sytuacji. Czy to zjawisko powszechne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko jezeli nie posiadam NERO to czyms innym moge nagrac iso ? tak aby nie resetowało mi sie przy bootowaniu z CD ?? bo Nero Expres niema tych funkcji z tymi emulacjami i 4 sektorami :(

 

Dziekuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomijając kwestię chęci okrojenia instalacji windowsa, to czemu ten system przy instalowaniu domaga się sterowników tylko na dyskietce... Przecież w czasach gdy wyszedł ten system płyty cd były popularne. Nie mogę pojąć tego że nie mogę pozbyć się zbędnego mi napędu dyskietek tylko dlatego że instalator nie zobaczy mojego dysku sata ;) A sam poradnik i program jest bardzo fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomijając kwestię chęci okrojenia instalacji windowsa, to czemu ten system przy instalowaniu domaga się sterowników tylko na dyskietce... Przecież w czasach gdy wyszedł ten system płyty cd były popularne. Nie mogę pojąć tego że nie mogę pozbyć się zbędnego mi napędu dyskietek tylko dlatego że instalator nie zobaczy mojego dysku sata ;) A sam poradnik i program jest bardzo fajny :)

5-7(czesc tekstowa instalatora jest taka sama jak w win 2000) lat temu typowy komputer miał jeden napęd cd i stacji dyskietek. 2000/XP ma wymagania pozwalające pracowac na starych komputerach. W cd jest płyta instalacyjna, jedyną mozliwoscią podania sterownikow jest dyskietka.

 

W Viscie jest juz mozliwe uzycie innych napedów.

 

No i przy korzystaniu z nlite mozna pozbyc się FDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj znalazlem ten artykul o nline i zaczelem sobie robic windowsa uzylem do tego golego xp i osobno zintegrowalem sp2 potem go nagralem za pomoca nero i plyta bez problemu sie botuje tylko problem pojawia jak istalator wola klucz produktu wpisuje ten co mialem go z golym windowsem i wyskakuje mi ze klucz jest bledny dodal ze w programie nlite tez wpisalem ten sam klucz i nic czemu tak sie dzieje czy musze wpisac jakis calkiem inny klucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy na forum, chciałem zapytać o taką prostą zapewne dla was sprawe jak wygląda taka płyta utworzona przez n-lite, tzn chodzi mi o to jaki pliki sie na niej powinny znajdować.

 

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta potraktowana nLitem wygląda tak samo lub podobnie, jak normalna płyta z systemem. W zależności co chcesz zrobić przy pomocy nLite'a, będzie one trochę się różniła od zwykłej płyty z OSem.

Możesz dodać poprawki, Service Packa, instalki programów, a z drugiej strony możesz usunąć zbędne dla Ciebie komponenty, jak chociażby Windows Messenger, Wordpad, Internet Explorer, języki, układy klawiatur czy stare lub niepotrzebne sterowniki.

Instalki programów umieszczane są po to, aby były one instalowane podczas instalacji samego systemu.

 

Możesz jeszcze ustawić sobie usługi, dodać tweaki, zmienić położenie katalogu Program Files, wyłączyć hibernację i wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...