Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] nLite - poprawiamy okienka

Rekomendowane odpowiedzi

Czepiasz się. PL wersja WMP 11 jest dostępna od kilku dni. Jak robiłem wersje XP 2.5 jeszcze nie było.

oj niech bedzie... :rolleyes:

 

mialbym jeszcze pare sugestii, ale pewnie uznasz to za kolejne czepianie sie ;) tak czy siak dobra robota i tak trzymac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesadzasz... jeszcze ani razu nie zdarzylo mi sie, zeby plyta nie dzialala (a bylo ich juz ponad 5, na roznych wersjach nLite). Za kazdym razem iso robilem wg. przepisu z mojego poprzedniego posta, bo dorzucalem foldery $OEM$ i robilem w pelni nienadzorowana instalacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące sterowników kontrolera SATA.

Przy każdej instalacji windows muszę podłączać FDD i za pomocą dyskietki ładować sterowniki do sil3112.

Spróbowałem w nLite dodać sterownik sil3112 i ustawić go w trybie tekstowym.

Jednak nie daje to żadnego skutku i nie widać mojego dysku.

 

Czy można to wszystko tak ustawić aby działało bez tego wstrętnego ładowania sterowników z FDD?

Jeżeli tak to czy ktoś może mnie naprowadzić na dobrą drogę?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Trolu609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nLite pobiera najnowsze aktualizacje przy tworzeniu dysku? Czy trzeba je osobno sciagac (@_@) lub odpalic autoupdate przed tworzeniem plyty?

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry art. Zapewne przyda się kiedyś.

 

Osobiście zmajstrowałem sobie już jedną instalkę przy pomocy nLite, ale nie wiedzieć czemu wszelkie predefiniowane ustawienia odnośnie systemu nie zostały zastosowane - powstała więc zwykła instalka XP SP2 + stery do sata. :(

No ale do 3 razy sztuka... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi cos takiego wywala:

 

 

edit: obrazek sie popsul ;)

 

A po paru chwilach, komp sie wylacza :/

I musze odlaczyc kompletnie zasilanie bo sie nie chce wlaczyc :>

 

Ps. Jakie poprawki nadaja sie do zintegrowania? Bo niektore pliki nie chce przyjac ;)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzuc system w folder bezposrednio na C i sprobuj jeszcze raz.

 

 

Co do aktualizacji, integruje się tylko(jest tylko kilka, ktorych sie nie da, ale to poprostu wyswietli info, i ze sie nie da i integruje kolejne) te z ikonką

Nie dodawaj aktualizacji dla IE6. Zamiast tego dodaj IE7 bo tez sie da zintegrowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, error juz nie wysakuje, wszystkie łatki ktore mu dalem przyjal, ale gdy doszedl do przetwarzania plikow instalacyjnych, po chwili komp sie znowu sam wylaczyl :/

 

Wlasnie szukam gdzie lezy przyczyna :/

 

edit:

 

Doszedlem do wniosku po paru probach, ze to przez jakas zaznaczona/nieznaznaczona opcje mi sie komp wylacza, tylko jaka to kij wie :/

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integrując poprawki z autopatchera używacie tylko te krytyczne poprawki ?

 

Czy tworząc taką płytę nLitem mamy mozliwość w trakcie instalacji przed instalacja windows na format dysku c?

nLite'em nie modyfikujemy początkowej części instalatora tylko zawartość instalki - nic się nie zmienia w początkowej fazie instalatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos mi dokladnie wytlumaczyc jak integrowac sterowniki? czy trzeba dodawac cale programy czy jak?

 

i poza tym jak zrobie plik ISO to nie moge go uruchomic w Virtual PC :? niby sie uruchamia ale od razu w programi jest rebot wirtualnego komputera.. jak to rozwiazac? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos mi dokladnie wytlumaczyc jak integrowac sterowniki? czy trzeba dodawac cale programy czy jak?

 

i poza tym jak zrobie plik ISO to nie moge go uruchomic w Virtual PC :? niby sie uruchamia ale od razu w programi jest rebot wirtualnego komputera.. jak to rozwiazac? :?

Przeczytaj ten wątek cały od początku... :wink:

 

@SGJ - chcesz powiedzieć że da się zmienić moment instalatora gdzie jest wybór dysku, formatowanie itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten wątek cały od początku... :wink:

 

@SGJ - chcesz powiedzieć że da się zmienić moment instalatora gdzie jest wybór dysku, formatowanie itp?

Chce powiedziec dokładnie to co napisalem w poprzednim poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...