Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] nLite - poprawiamy okienka

Rekomendowane odpowiedzi

Nlitem idzie ładnie ale mam problem bo nie może zintegrować WMP 11 bo wyskakuje jakiś błąd ;/ że jakiś plik mu potrzebny który należy dać do folderu root w folderze nlite czy jakos tak a plik to sliptimer czy coś takiego?

Wiesz może oco chodzi ?

 

edit:już wiem oco chodzi,wpisałem w google WMP11 Slipstreamer,sciaglem,zainstalowalem,wlaczylem nlite i juz bez zadnych problemow zintegrowal wmp11,teraz pozostaje pytanie,czemu nllite nie byl w stanie zintegrowac niektorych poprawek podajac komunikat np. ze to nie jest zgodna poprawka czy jakos tak ....

 

to tylko niektore poprawki ktorych nie udalo mi sie zainstalowac : UPD_P/dotnetfx , upd_p langpack i langpack2 , netfxx30-kb932471-x86,msxmc6-x86.... ale jest tego trochu więcej,ok 17 poprawek których sie nie udało zainstalować :(,wie ktoś dlaczego ??

 

ps.integra zrobiona i śmiga :),podczas integracji wywaliło pare błędów że któreś tam poprawki z winspatchera nie pasują mu czy jakoś tak :) ,mam już IE 7.0 ale co zrobić żeby uzyskać WMP 11 ??? użyć jakiegoś pliku z dołu ?? (cab) ??

 

Miałem też problem z drugim uruchomieniem komputera ...w sumie to pierwsze uruchomienie po zakończeniu instalacji windowsa,był jakiś komunikat że ochrona plików systemu windows że coś tam mu sie nie zgadza :|.może to dlatego że w pakiecie poprawek były poprawki do wmp11....ale samego wmp11 nie ma...bo nie dało sie zintegrować :( ??

 

http://www.nliteos.com/addons/#144

 

Co to są za pliki Cab ?

 

Interesują mnie szczegulnie te dwa :

Windows Media Player 11 Addon (vanilla)

Publisher: Website

Version: 11

License: Freeware

Credit: boooggy

Size: 17,07MB

Download

NOTE: DONT Remove WMP9 and WMP6.4, works for XPSP2, XPSP2 MCE

 

 

Windows Media Player 11 Tweaked Addon

Publisher: Website

Version: 11

License: Freeware

Credit: boooggy

Size: 22,36MB

Download

NOTE: DONT Remove WMP9 and WMP6.4, works for XPSP2, XPSP2 MCE, WGA Removed

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problemik z nLite :

 

jedyne co mnie interesuje to chcę zintegrować łatki z systemem, jakich bym nie dodawał wszystko się ładnie kompiluje, wypalam płytkę i podczas instalki wywala okno że brak pliku "c_852.nls" mimo iż ten plik znajduje się w katalogu i386, można kontynuowac instalacja pokazując systemowi ścieżkę dostepu. Posegregowanie łatek w nLite według dat nic nie pomaga, używam wersji 1.4 Beta czy ktoś miał podobny problem ?? z góry dziękuje za odp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje nie mają byc alfabetycznie ani losowo. Dodajesz wszystkie naraz, ale potem muszą byc ustawione wg dat. W nLite mozna przesortowac calosc lub ręcznie zmieniac kolejnosc.

A co z aktualizacjami które dat nie mają? Zostawić jak jest? (wczytałem wszystkie łatki z WinSPatchera, katalogi - upd_c, upd_p, upd_s, wersja WinSPatcher 3.4 [20071012]) Z góry dzięki za sugestie.

 

Screenshot z nLite'a:

post-138854-1192821529_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczy zintegrowac SP2 i zdaje sie stery SATA - mam lapka Toshiby A200-1AX z vista i chce miec jednak XP ...

Wiec problemo uno to te własnie stery SATA, bo nie widzi dysku.

 

Więc pytania moje (mam nadzieje na pomoc dla lamera - "mój pierwszy raz") :

 

1. Czy jezeli mam instalke WinXP pro z SP1 to moge dodać do niej nlite-m po prostu SP2? Podczas takiego dodawania potem nlite informuje mnie ze mam instalke z tylko SP2, a nic nie mówi juz o SP1).

 

2. Jak dodaje paczke sterów SATA to mam ustawic wersje tekstową czy PnP? I zaznaczyc wszystkie te pozycje?

 

3. Czy wtedy taka instalka jest jest do wykorzystania (po dodaniu sterów SATA) i na lapkach czy stacjonarnym i czy obojetnie czy platforma Intelowska czy AMD ?

 

4. W związku z tym powyzszym - jak instalowałem te stery SATA i instalowałem potem WinXp na tego lapka to "zawołał" w czasie instalowaniu ze chce dyskietke z tymi sterami, ale dałem "NO" i wtedy poszła elegancko dalej dalsza instalacja Wingrozy bez problemów - czy to własnie tak miało zadziałac po zintegrowaniu tych sterów SATA ?

 

5. Wywalam języki, klawiatury obce, MSM i nic wiecej - czy cos jeszcze wywalić co NA PEWNO juz jest zbednę w dzisiejszych czasach i dla polskiego usera - a drugiej strony chce instalke taka troszke uniwersalna na rózne kompy ...

 

6. Wypalam płytke bootowalną nlitem - wiec chyba dobrze robie nie "tworząc obrazu ISO" ale od razu daje opcje wypalnia na płytce. Czy jednak jak dam ten "obraz" i dopiero po jakimś czasie potem chce wypalać, to mogę jakos bezposrednio przejść od razu do wypalania bez przechodzenia całej procedury tworzenia znów całej instalki WinXP ?

 

7. W artykule "nlite - poprawiamy okienka" SGJ pisze i potrzebie "mania" przy tworzeniu własnej instalki Microsoft .Net Framework 2.0 - a potem juz nie wspomina po co i kiedy ewent to zapodać (a moze SP2 to juz robi za nas?).

 

Przepraszam za nieco lamowate pytanka - jednak przeczytałem cały topic i te pytania jednak ciagle mam i nie znalazłem odpowedzi na nie ...

Dzieki za pomoc ... :)

Edytowane przez eMeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

Ad. 1 - Nie do konca rozumiem. Jesli jestes absolutnie pewien, ze masz SP1, to mozna bez problemu zintegrowac SP2. Natomiast jesli nlite twierdzi, ze masz SP2, to pewnie masz SP2 ;) Zawiera on w sobie wszystkie poprawki z SP1, wiec tu problemu nie ma.

 

Ad. 2 - Wersje tekstowa. Na wszelki wypadek mozesz zaznaczyc wszystkie, choc jesli nie korzystasz z RAID, to stery do RAID mozesz olac.

 

Ad. 3 - jezeli nie zintegrujesz z tym sterownikow, to tak - taka instalka bedzie do wykorzystania na kazdym kompie. Wez tylko poprawke na to, ze rozne kontrolery SATA wymagaja roznych sterownikow.

 

Ad. 4 - u mnie, jak integruje sterownik trybu tekstowego, to na poczatku instalacji widac go wsrod ladowanych sterownikow (na dole ekranu) i potem nie wola o zadne dyskietki. Robilem tak na dwoch kompach i na obu bylo tak samo.

 

Ad. 5 - spokojnie mozesz wywalic duzo innych rzeczy - MSN Explorer, NetMeeting, Windows Messenger, asystentow wyzukiwania, wiekszosc rzeczy z akcesoriow.

 

Ad. 6 - jak masz zrobione ISO, to potem mozesz je wypalic nawet Nero, nlite nie jest do tego potrzebny.

 

Ad. 7 - a czy nlite aby nie wymaga Frameworka 2.0 do dzialania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam przygotowaną instalke juz z SP1 (nie posiadam aktualnie instalki czystej bez SP) i moje pytanie dotyczy - czy czasem po dodaniu do takiej instalki (która juz ma SP1) własnie nastepnego packa czyli SP2 nie spowoduje jakiego konfiktu czy nie beda sie dublowac łatki - przeciez SP2 juz ma to co jest w SP1 ... a moze nlite se jakos z tym daje rade ....

 

3. Czy mam rozumieć ze gdy przygotowuje instalke na platforme AMD to nie powinenem integrowac do niej sterowników SATA intelowskich ?

 

7. Lamka ze mnie ... normalne blondi ..... :oops:

Edytowane przez eMeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - podczas integracji zostana dodane tylko te poprawki, ktorych jeszcze nie ma.

 

Ad. 3 - zle zadane pytanie ;) Typ kontrolera SATA zalezy od chipsetu (czasami ten modelu) plyty glownej, wiec nawet w obrebie Intela moga byc problemy - a moze sie zdarzyc, ze plyta pod Intela i pod AMD bedzie miala taki sam kontroler. Oczywiscie, jesli bedziesz mial w instalce inny sterownik, niz potrzebny, to raczej nie powinno byc problemow, najwyzej nie zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częśc tego co wczytałes sie nie integruje.

Do tego posępnego wniosku doszedłem zaawansowaną sztuką dedukcji. Jednakowoż, interesuje mnie - w stopniu dość szczegółowym, co zrobić (tu się powtórzę) z aktualizacjami, które dat nie posiadają? Wyrzucić je w diabły? Byłbym wdzięczny o jakieś wartościowe sugestie, które pomogłyby mi w ustaleniu listy łatek jakie mogę śmiało dorzucić do nlite'a. A może jest gdzieś szczegółowa lista?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

pytanko jestem posiadaczem laptopika dell i nedyne co dostałem jako backup systemu to partycja recovery ;/ wykasowałem ja po skopiowaniu obrazow ghs na plyte i teraz pytanko:

po przywróceniu recovery mam tyz katalog i386 z plytki windowsa... czy jestem za pomoca czegoś stworzyc plyte instalacyjna taka czyściutka do xp mce 2k5 popaczowac ja i spolszczyc? jesli nie to co jestem w stanie zrobic? bede wdzieczny za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym uzytkownikiem i nie bardzo kapujacym jak co zorbic :) tzn czytalem posty ale to tak jest porozucane ze nie moge wszystkiego ogranac :) Wiec mam pare pytan i bym byl wdzieczny jak ktos by mi odp :)

 

1. Skad sciagnac aktualizacje na wina xp te nowe :) (bylo o tym ale to stare posty i zabardzo nie wiem skad to sciagnac zeby wszystko na raz bylo)

 

2. Jak dograc proramy typu GG , rar, wmp najnowszy firefox total commander itp. (gdzie to trzeba dodac)

 

3. Jak dodam te prog czy one sie zainstaluja czy jak win sie zainstaluje to powyskakuja instalizacje prog.

 

No chyba to na tyle :)

 

Bardzo bym byl wdzieczny o wytlumaczenie jak to zrobic i w miare prosta instrukcje w jednym miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam prośbę o informację dotyczącą integracji sterowników sdo SATA. Z tego co przeczytałem wynika, że powinien to być sterownik trybu tekstowego.

U mnie (nLite v1.4):

- po pierwsze - nie ma opcjiwyboru rodzaju sterownika

- po drugie - mam sterownik w postacji pliku exe i nie mogę go dodać (chodzi o sterowniki SATA do Compala FL90, chipsrt Intel965).

Byłbym wdzięczny z poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SGJ dzięki za link - ściągnąłem wcześniej sterowniki, ale nie zauważyłem, że poniżej jest wersja z deskietką startową i tam są stosowne pliki.

Mam jeeszcze jedno pytania dotyczące nLite:

- czy nLite sam rozróżnia czy pliki są w trybie PNP czy tekstowym - nie ma żadnego dodatkowego przycisku/menu

- czy jak wcześniej zintegrowałem sterowniki do chipsetu płyty głównej (myślałem, że tam są też do SATA), to musze je usunąć czy mogą zostać w instalce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Właśnie jestem w trakcie sortowania poprawek i mam pytanie.

Większość poprawek ma date wyświetloną w ten sposób 2005/10/28, a kilka tak 01/03/2006. Jaki to jest format daty?

Odniosi się do aktualizacji KB911564.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Większość poprawek ma date wyświetloną w ten sposób 2005/10/28, a kilka tak 01/03/2006. Jaki to jest format daty?

Odniosi się do aktualizacji KB911564.

Sztuką dedukcji doszedłem do wniosku, iż jest to MM/DD/YYYY. (zauważ, że środkowa pozycja bywa większa od 12, co dyskwalifikuje ją jako miesiąc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Tak też zrobiłem i ładnie to działa :)

W nlite w menu głównym zaznaczyłem wszystkie opcje oprócz integracji SP. Dodałem aktualizacje z winSPatchera, usunołem zbędne języki, układy klawiatury i wpisałem kod windowsa. Nic więcej nie zmieniałem, tylko naciskałem "dalej". p czym utworzyłem obraz iso i wypaliłem na płycie:

1) Po zainstalowaniu windows się włączył z szarym paskiem (jak win 98). Patrzyłem w panel sterowania>system>zaawansowane>efekty wizualne i wszystkie pozycje są zaznaczane chaczyiem?

2) Zastanawiam się, czy faktycznie potrzebuje wszystkich poprawek z winSPatchera. No bo np. korzystam z IE7 a w winSPatcherze mogą być poprawki do IE6, itp?

Noob jestem to może by mi ktoś pomógł wyjaśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"No bo np. korzystam z IE7 a w winSPatcherze mogą być poprawki do IE6, itp?"

 

 

Nie moga...

Aktualizacje w WSP są nastawione na jak najbardziej aktualny system, czyli IE7 i WMP11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...