Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do dyspozycji troche gotowki (1500 zł)!!!!! :lol:

Starzy powiedzieli, ze jak znow cos do kompa kupie to mnie z chaty wywala!!!!

(ostatnio zakupilem Herca 8500LE i 256 MB RAM)

 

A nowy rower sie przyda. Ma to byc rower pol-goral jezeli mozna to tak nazwac. Ma byc lekki, wytrzymaly i fajnie wygladac.

 

Wszelkie propozycje mile widziane (zdjecia, linki, opinie)

 

Mam tylko 1500 zl i ani grosza wiecej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrego gorala to za to kase nie kupisz, chyba ze zrezygnujesz z amorka

to fakt ale i bez amora dobrego nie kupisz :(

 

z amorem http://www.author.cz/en/kola/index.php3?ma...ola&id=28&sub=1

bez amorka http://www.author.cz/en/kola/index.php3?ma...ola&id=55&sub=1 tylko musisz poszukac i trafic na sprzedawce ktory wywali tego amora RST i zmniejszy cene roweru ;) to sie byc moze zmiescisz w 1.500 PLN

 

zreszta tam na WWW authora jest wiecej linkow to cos znajdziesz

 

p.s. chyba 1PLN = 11Kc trzeba sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merida, Giant, Wheeler, Trek, GT, Trek, Author

Tylko że za 1500 to nic odlotowego nie bedzie. Popatrz głównie na ramę. Reszta będzie tak czy inaczej do wymiany: amorek, korby, pedały, przerzutki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tak sie składa że rowery to moja pasja (wyprzedzają nawet komputery i informatykę :)) ale niestety nie da sie z tego wyżyć :( . No ale postaram sie doradzić. Przedewszystkim za tą sumę to już jakiś rower firmowy może nie wygląda tak "szpanersko" jak te z hipermarketów ale nie rozleci się w trudniejszym terenie i naprawde warto zainwestować w markę (jest jeden niemarkowy ale o tym puźniej). Moje dane są z ubieglego sezonu ale modele mogły się niewielw zmienić może są pod inna nazwa. No a teraz konkrety:

 

- Marka Fuji (www.fuji.pl) w polsce mało znana ale całkiem niezła i nieźle stoi w cena/jakość modele Newada, Sunfire (ramy aluminium), Odessa (rama chromowo-molibdenowa Cr-Mo) wszystkie z amorkami z przodu, ale takie sobie te amorki. Rowery dość fajnie wygladają.

 

- Garry Fisher również mało znany niestety nie mogę wiele o tych rowerach powiedzieć pozatym, że jak na firmówki też sa dość tanie.

 

- Giant znana i rozpowszechniona w polsce marka www.giant-polska.com.pl. Rowery dobre i wytrzymałe ale dość drogie

 

- GT jedna z najlepszych marek moim zdaniem ale o konkrety ciężko

 

- Merida firma na poziomie Giant, ale tańsza www.rowerymerida.com.pl na tym poziomie cenowym jest seria Kalachari np. 590SX, 580SX teraz mogą sie inaczej nazywać(ramy są z aluminium lub Cr-Mo) amortyzatory są ale też takie sobie.

 

- Mongose firma na niezłym poziomie, seria Rockslide ramy też (alu lub Cr-Mo)

 

- Scott www.scotusa.com markę oceniam niżej niż GT a wyżej niż Giant ale dość drogie rowerki seria Voltage np: MX-2. Rama alu., słaby amorek i osprzęt shimano Altus.

 

- Trek www.ssc.pl drogie jak diabli. Nie umiem nic polecić ale jak coś znajdziesz w tej cenie to można rozważyć zakup.

 

- Wheller niezłe rowery i dość tanie jak na firmówki. Nie znam konkretnych modeli ale możesz liczyć, że cena w porównanu do wyposażenie bedzie jedną z atrakcyjniejszych.

 

- Na koniec coś o jednej nie-firmówce mianowicie Unibike www.unibike.pl . Firmę mało kto zna i wydaje mi się że jest to tylko importer rowerów. Ale pisze o nich dlatego że mam już drugi rower z tej firmy. Oba były serii Everest i nigdy się na nich nie zawiodłem. Pierwszy to był jakiś początkowy słaby model dość powiedzieć że wytrzymał zemną 5 lat oczywiście były remonty generalne, ale to że nie złamałem ramy można uznać za cud. Obecnie mam Everesta Pro i za taka cenę bije wszystkie firmówki na głowę pod względem wyposażenia. Oczywiście jakość trochę odsataje od konkurencji ale i tak jest wysoka i rower wiele może wytrzymać łącznie ze skokiem z wysokości 1.5m i ekstremalnymi predkościami. Osobiście polecam tę firmę i serię Everest na podstawie własnych doświadczeń.

 

No i parę uwag co za tę cenę powinno być:

1) Osprzęt przerzutki Shimano Acera, Aliwio, lub lepiej choć wątpię w to i raczej nie Atus bo za słaby.

2) Może być amorek z przodu ale na nic specjalnego nie licz.

3) Rama raczej aluminium

4) Chamulce jakieś dobre V-brake pewno Shimano, lub Tektro

5) Niezły wygląd i rama malowana bez zadnych naklejek tylko lakier.

6) Jeśli ktoś bedzie próbował wcisnąc Ci rower z amorkami z przodu i tyłu to nie bierz go absolutnie na 2 amorki trzeba mieć ok 5000zł. Inaczej sie rozsypią. A pozatym normalna jazda jest mniej wygodna i bardziej męcząca.

 

No to tyle mam nadzieję że pomogłem jak coś to pisz parametry bajka i wal z pytaniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i jeszcze jedno modele które podałem pasują do tej ceny przynajmniej u mnie w Gdańsku. Marek jest więcej ale tylko o tych mogę coś napisać na podstawie doświadczeń moich i kolegów.

 

A jeszcze jest Author też niezłe, ale tańsze modele mają jakiś taki filigranowy wygląd (cienkie rurki ramy) nie mówię że ramy są słabe bo nie są. Ale ich wygląd nie jest tak fajny jak u innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zlozyc rower tak jak kompa :)

Powinno wyjsc tanie ale nie koniecznie dlatego ze zima mozna trafic na promocje.

 

Co do Tektro to juz lepiej zainteresuj sie firma SRAM :D

Mam hamulce 7.0 klamki 7.0 tylna przerzutka 7.0 piaste 5.0 i kasete 5.0 wszystko Srama oczywiscie.

Korbe Sachsa Quarz :)

Sram to amerykanska firma powstala przez wykupienie niemieckiej firmy Sachs.

Imho cena/jakasc jeden z najlepszych wspolczynnikow wlasnie dla Srama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym składaniem to masz rację można jak kompa złożyć, ale prawie nie ma szans na to zeby było taniej, kolega składał to jedynym plusem jest to że można rower do własnych potrzeb dopasować (nietypowa geometria ramy, czy osprzęt) ale cena leci w góre bardzo szybko :(.

 

To jeszcze pare słów o osprzęcie:

1) Przerzutki :

- Shimano (Acera, Alivio, i raczej nic wyżej nie będzie) manetki rapidfire

- SRAM spece od manetek obrotowych ja osobiście wolę te Shimano ale to kwestia gustu. Zestawy SRAM świetnie chodzą w komplecie ale 7.0 jest dość drogi, myśle że predzej 5.0.

 

2) Chamulce:

- Shimano, ale omijac z daleka modele z ogranicznikiem siły chamowania

- SRAM wiem że dobre ale nie mam własnego zdania

- Tektro miałem i spisywały się świetnie (modelu nie pamiętam ale nic nadzwyczajnego), łatwe w regulacji i dość dobrze można je wyczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tak sie składa że rowery to moja pasja (wyprzedzają nawet komputery i informatykę :)) ale niestety nie da sie z tego wyżyć :( . No ale postaram sie doradzić. Przedewszystkim za tą sumę to już jakiś rower firmowy może nie wygląda tak "szpanersko" jak te z hipermarketów ale nie rozleci się w trudniejszym terenie i naprawde warto zainwestować w markę (jest jeden niemarkowy ale o tym puźniej). Moje dane są z ubieglego sezonu ale modele mogły się niewielw zmienić może są pod inna nazwa. No a teraz konkrety:

 

- Marka Fuji (www.fuji.pl) w polsce mało znana ale całkiem niezła i nieźle stoi w cena/jakość modele Newada, Sunfire (ramy aluminium), Odessa (rama chromowo-molibdenowa Cr-Mo) wszystkie z amorkami z przodu, ale takie sobie te amorki. Rowery dość fajnie wygladają.

 

- Garry Fisher również mało znany niestety nie mogę wiele o tych rowerach powiedzieć pozatym, że jak na firmówki też sa dość tanie. 

 

- Giant znana i rozpowszechniona w polsce marka www.giant-polska.com.pl. Rowery dobre i wytrzymałe ale dość drogie

 

- GT jedna z najlepszych marek moim zdaniem ale o konkrety ciężko

 

- Merida firma na poziomie Giant, ale tańsza www.rowerymerida.com.pl na tym poziomie cenowym jest seria Kalachari np. 590SX, 580SX teraz mogą sie inaczej nazywać(ramy są z aluminium lub Cr-Mo) amortyzatory są ale też takie sobie.

 

- Mongose firma na niezłym poziomie, seria Rockslide ramy też (alu lub Cr-Mo) 

 

- Scott www.scotusa.com markę oceniam niżej niż GT a wyżej niż Giant ale dość drogie rowerki seria Voltage np: MX-2. Rama alu., słaby amorek i osprzęt shimano Altus.

 

- Trek www.ssc.pl drogie jak diabli. Nie umiem nic polecić ale jak coś znajdziesz w tej cenie to można rozważyć zakup.

 

- Wheller niezłe rowery i dość tanie jak na firmówki. Nie znam konkretnych modeli ale możesz liczyć, że cena w porównanu do wyposażenie bedzie jedną z atrakcyjniejszych.

 

- Na koniec coś o jednej nie-firmówce mianowicie Unibike www.unibike.pl . Firmę mało kto zna i wydaje mi się że jest to tylko importer rowerów. Ale pisze o nich dlatego że mam już drugi rower z tej firmy. Oba były serii Everest i nigdy się na nich nie zawiodłem. Pierwszy to był jakiś początkowy słaby model dość powiedzieć że wytrzymał zemną 5 lat oczywiście były remonty generalne, ale to że nie złamałem ramy można uznać za cud. Obecnie mam Everesta Pro i za taka cenę bije wszystkie firmówki na głowę pod względem wyposażenia. Oczywiście jakość trochę odsataje od konkurencji ale i tak jest wysoka i rower wiele może wytrzymać łącznie ze skokiem z wysokości 1.5m i ekstremalnymi predkościami. Osobiście polecam tę firmę i serię Everest na podstawie własnych doświadczeń. 

 

No i parę uwag co za tę cenę powinno być:

1) Osprzęt przerzutki Shimano Acera, Aliwio, lub lepiej choć wątpię w to i raczej nie Atus bo za słaby.

2) Może być amorek z przodu ale na nic specjalnego nie licz.

3) Rama raczej aluminium

4) Chamulce jakieś dobre V-brake pewno Shimano, lub Tektro

5) Niezły wygląd i rama malowana bez zadnych naklejek tylko lakier.

6) Jeśli ktoś bedzie próbował wcisnąc Ci rower z amorkami z przodu i tyłu to nie bierz go absolutnie na 2 amorki trzeba mieć ok 5000zł. Inaczej sie rozsypią. A pozatym normalna jazda jest mniej wygodna i bardziej męcząca.

 

No to tyle mam nadzieję że pomogłem jak coś to pisz parametry bajka i wal z pytaniami :)

 

A gdzie KTM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem sobie złożyć rower, ale skończyło się na tym, że kupiłem głośniki do kompa. U mnie w grę wchodziła "tylko" rama i amortyzator (no i mostek+sztyca+stery+support - dopasowane do ramy/widelca).

 

Niestety cenowo wychodzi to dość dużo, ale myślę, że zakup głośników tylko przesunął termin wymiany ramy na później.

 

Za 1500zł to można co najwyżej amortyzator kupić. Wcześniej planowałem za tyle ramę, ale myślę, że jednak wezmę tą od Authora - model Vision (800zł) albo Egoist (1100zł), do tego amortyzator za ok 1500zł i powinienem w 3000zł się zmieścić (tylko skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kasę).

 

Piszę to, żebyś (Marcin) zorientował się ile kosztują w miarę dobre rowery. Oczywiście taniej jest kupić cały rower, ale za 1500zł cudów nie zdziałasz. Jednak to bardziej zależy od twoich wymagań.

 

Musisz sobie zdawać sprawę, że za kwotę 1500zł słowa lekki i wytrzymały nie będą ze sobą w parze. Możesz kupić rower na dobrej ramie stalowej, ale ciężki - ten będzie wytrzymały. Na ramie aluminiowej jego wytrzymałość będzie mniejsza.

 

Muszę dodać, że na razie jeżdżę na rowerze za 800zł :), ale z wymienionym osprzętem na STX i hamulce ALIVIO (dołożyłem już do niego drugie 800zł na osprzęt). Stąd chyba oczywiste, że chcę wymienić ramę i dokupić amora.

 

Z katalogu na rok 2002 mogę wskazać ci model Author Basic SX (1700zł na osprzęcie Alivio z amorem z przodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polece ci wheelera (sam posiadam :P ), tylko ten moj wheeler, to taki troche dziwny, bo zostawilem jedna naklejke z w.w naopisem, wszystkie inne napisy zamalowalem sprayem na czarno i srebrnym hamerajtem walnalem napisy IRON MAIDEN :P , ale ta oryginalna czcionka :)

hehe, ale sie ludzie patrza na mnie :P

 

ten wheeler kosztowal mnie (4 lata temu) ok 2.3 k zl , ale nie zaluje :)

 

jedyna wada jest taka, ze zlamalem w nim widelec :)

hehe

i teraz mam jakis chu** amorek :P

ktory, zeby sie wygial, to trzeba chyba 100 kilo :)

ale za 50 zeta, to i tak dobrze :P

 

moze sie nie zlamie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mysle, ze koledzy nie najlepiej mnie zrozumieliscie

Ja nie potrzebuje wyczynowego rowera, chociaz mieszkam w gorach (Sudety pd-wsch) kolo Miedzygorza, jezeli cos to komus mowi.

 

Ja potrzebuje rowera do spokojnej, no moze nie zupelnie spokojnej ale na pewno nie karkolomnej jazdy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mysle, ze koledzy nie najlepiej mnie zrozumieliscie

Ja nie potrzebuje wyczynowego rowera, chociaz mieszkam w gorach (Sudety pd-wsch) kolo Miedzygorza, jezeli cos to komus mowi.

 

Ja potrzebuje rowera do spokojnej, no moze nie zupelnie spokojnej ale na pewno nie karkolomnej jazdy!

dlatego kup jakiegos wheelera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mysle, ze koledzy nie najlepiej mnie zrozumieliscie

Ja nie potrzebuje wyczynowego rowera, chociaz mieszkam w gorach (Sudety pd-wsch) kolo Miedzygorza, jezeli cos to komus mowi.

 

Ja potrzebuje rowera do spokojnej, no moze nie zupelnie spokojnej ale na pewno nie karkolomnej jazdy!

no to oblookaj te linki co podalem wczesniej, za taka kase to sa bardzo dobre rowerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...