Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem duzo mniejszy a niejedna rzecz juz polamalem jezdzac normalnie . Do tego dochodzi nie lamanie ale szybko taki rowerek zakatujesz . Blatom zeby wyleca , lancuch peknie itp ;) Coprawda to mozna wymienic/naprawic ale jak ktos juz napisal komu sie chce jezdzic z 10kg kluczy i 5kg czesci ;] ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@viod osobiscie bal bym sie najbardziej o kola, korbe i stery :) bo to wiadomo ze w tanszych rowerkach jest naprawde marnej jakosci :) ja oske w piascie pokrzywilem po pol roku.. a zlamala sie bodajrze po 8 miesiecach :) (co prawda koszt nie wielki 7 zl.. ale juz robote mialem na godzine ;) )

 

@Remy mysle ze sie nie zawiedziesz :) jedyny wiekszy problem to amor :) ale juz o tym rozmawialismy ;)

 

Znalazlem na grupie dyskusyjnej fajny link do filmu :)

http://rapidshare.de/files/19526737/Discov...-_bike.avi.html

Opis produkcji rowerow typu makrokesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trzymam rower w pokoju - sam robiłem sobie regał, także mogłem przewidzieć miejsce dla roweru także stoi częściowo za drzwiami opierając się o regał. Ale prawdę mówiąc nawet jakbym miał mi wisieć nad łóżkiem to i tak bym go trzymał w pokoju.

 

Rowery marketowe są dla ludzi jeżdżacych spacerowo - średnio 15km/h - czyli 80% rowerzystów - którym nie przeszkadza waga i źle chodzące przerzutki, którzy jeżdżą po 200km w sezonie.

 

Dla każdego dla kogo rower to coś więcej - coś na czym czasem chce się poszaleć, pojechać 50km/h mając wiatr w plecy (a jak jest z górki...), wyskoczyć na garbie, czy przeskoczyć korytko łączące drogę rowerową z ulicą (pomysł genialnego konstruktora) rower tego typu będzie niebezpieczny.

 

Wypadki na rowerze są bardzo nieprzyjemne jeżeli winny jest sprzęt - np. takie zerwanie łańcucha, gdy przyciśniesz mocniej może skończyć się pozostawieniem zębów w kierownicy, albo rozpoczęcie kariery śpiewaka sopranowego. Fajnie też jest jak się coś popsuje 100km od cywilizacji.

 

Aha - miałem w swojej karierze rower full suspension za 800zł - miałem go z tydzień, bo złamałem tylne widełki - że jechałem wtedy z 5km/h to chyba oznaka, że ktoś na górze mnie lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie wlasnie sprawilem Kellys-a Magnus za 1.99k PLN - zeszloroczny model, dlatego tanszy.

Wszystko na Deore, amorki z przodu z regulowana twardoscia i blokada.

Generalnie chcialem sobie kupic Unibike-a (dowiedzialem sie z tego forum - dzieki, naprawde niezle i neidrogie sprzety) lub Kellysa (brat i siostra juz takie maja, tez tanie i b.dobre) - i dokladnie to mi gosciu w sklepie polecil. Unibike-a bral bym zmodyfikowanego - osprzet wymieniony na deore. Wyszloby minimalnie taniej, ale pal licho.

 

Aczkolwiek troche jestem rozczarowany - jak za taka kasiore i przejechaniu 11km :

- kierownica sie w czasie jazdy odkrecila :blink:, krociutka trasa ni nie mialem kluczy... a jezdzilem wylacznie po asfalcie

- wyciagnelo mi sie pokjretlo blokady amorka :blink: mialem troche zabawy z prawidlowym zamontowaniem

- zle wyregulowana przerzutka przednia

- tylne hamulce nie lapia odpowiednio mocno

Wiec kicha, jade na 'dopieszczenie' do serwisu i mam nadzieje, ze od teraz bedzie mi sluzyl dluugo i bezawaryjnie.

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie po to jest pierwszy przeglad gwarancyjny :) mi jedyne co zrobili na tym pierwszym przegladzie to zmiana srub od korby na imbusowe i skasowanie luzow z klamek hamulca :) wiecej nie bylo do roboty :)

a teraz mykam sie ogarniac i spadam do rowerowego kolo plesc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na allegro używkę Specialized Hardrock za 450zł. Trochę części było do wymiany, ale imo opłacało się. Do tej pory wraz z zakupem rower kosztował mnie ok 900zł, a ma osprzęt deore/lx/sram 9.0 itd. Niestety gość w serwisie odwalił kaszanę i mam za krótki łańcuch (SRAM PC58 ) bo był luźno i myślałem, że to wina złej długości, a okazało się, że to przerzutka nie napina :/ ogólnie jest ok. Kupię jeszcze kasetę (chyba sram 5.0 będzie) i mogę wymiatać. :) Pozdrawiam rowerowców.

 

Przy okazji: Jeśli macie jakieś pytania dotyczące rowerów polecam: forumrowerowe.jgc.pl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie srednio lubie to forum.

maly OT ;) mieli do mnie zadzwonic wczoraj z serwisu ze kolo bedzie zaplecione, a tu klops :| chodz moze to i dobrze bo nauki duzo i zamiast na bajku smigac to posiedze ze 2 dni przy ksiazkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi polecic jakas dobra obrecz (do tego szpryche i suport bo kaseta to stara 7 narazie zostanie)??

glownie do jazdy po lesie czasami zjazdow (wewntualnie maly wyskok z hopki) hamulce koniecznie V-break

 

cos zeby bylo wytrzymale bo oryginalne od Wheelera 800 prawie co wyjazd nadaja sie do centrowania :/

 

i pytanko oplaca wymieniac sie odrazu dwa kola czy mozna pojedynczo ;) ?? (oponki moge przelozyc bo w dobrym stanie sa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten rowerek jest wart swojej ceny klik! :?:

a z bardziej "klasycznych" podoba mi sie rowniez ten 2klik!

doradzcie ktory z nich i dlaczego :wink:

Ten Trek to jakieś dziwadło - zresztą w tej cenie się nie kupuje fulli - sama znośna rama do fulla kosztuje 3-4k zł - ten sprzęt to minimalistyczne rozwiązanie, a do tego najgorsze z możliwych tylne zawieszenie.

 

Druga opcja wygląda na za drogą - rower gdzie większość sprzętu to Alivio i 2k zł (a przed promocją 2500zł) - no ale z drugiej strony to dość dobra opcja, bo firma porządna - tylko ta waga ponad 15kg jest bardzo duża jak na sztywną ramę. Za 2000zł generalnie jest dostępny sprzęt na pełnym Deore, tylko hamulce V-Brake.

 

Alivio ma tą wadę, że jest 8 biegów z tyłu więc jakby chcieć lepsze manetki to trzeba wymieniać kasetę i przerzutkę tylną przy okazji - natomiast przejście z Deore na wyższe XT/LX/XTR można przeprowadzać stopniowo, bo wszysktie mają 9 biegów z tyłu.

 

 

RaF

Napisz zakres cenowy dla tych elementów, twoją wagę, oraz jaki support - na kwadrat, octalink, isis...? A co do wymiany dwóch kół na raz - to o tyle się to opłaca, że można w sklepie jakiś upust lepszy wynegocjować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakiś wytrzymały łańcuch do górala, bo na swoim wheelerku, porozrywałem już w tym roku dwa no-name'y (rozerwane ogniwa, nawet tego naprawić się nie dało) B) Mam 90Kg, dużo mięśni i często jeżdżę po górach i pagórach :) Na łańcuch staram się uważać, nie krzyżuję przeżutek, nie zmieniam przełożeń pod obciążeniem itp. zwyczajnie urywam łańcuch jak robię przydep, a nie jest dość ślisko by przejąć siłę udeżenia.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zakrwesu cenowego to mysle ze do 200-250 zl za kolo (wymienil bym tylko tylne) a moja waga 75kg

co do suportu to pomylilo mi sie z piastami ;) ktora oczywiscie do wymiany

 

i jeszcze male pytanko co do piast czy w przyszlosci kasete 7 biegowa bede mogl wymienic na 9 rzedowa bez wymiany piasty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakiś wytrzymały łańcuch do górala, bo na swoim wheelerku, porozrywałem już w tym roku dwa no-name'y (rozerwane ogniwa, nawet tego naprawić się nie dało) B) Mam 90Kg, dużo mięśni i często jeżdżę po górach i pagórach :) Na łańcuch staram się uważać, nie krzyżuję przeżutek, nie zmieniam przełożeń pod obciążeniem itp. zwyczajnie urywam łańcuch jak robię przydep, a nie jest dość ślisko by przejąć siłę udeżenia.

KMC Z9900

http://allegro.pl/item102237937_lancuch_km...tr_prezent.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. trek juz zostal wymazany z pamieci :wink:

Szukam i szukam czegos do 2K na pelnym Deore ale

wszystko jest raczej w okolicach 3K :huh: jakies propozycje :?:

To może ten Ghost EBS1, o który się pytałem parę stron wcześniej? Dokładnie 3 strona 3 post od dołu. Wszyściutko na Deore, a przerzutka tylna na chyba sporo lepszym Deore XT. Amortyzator też ma znośny, lepszy od RST w konkurencji (chyba?). No i najlepsza jest waga (12.5kg - bez porównania z tym Kellysem :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_q_b_a_ dzieki za info ale cos kiepsko z tymi ghostami chyba

w naszym pieknym kraju jesli chodzi o dystrybucje/serwis bo google

milcza na ten temat.. w kazdym razie na razie :wink: w szranki stanely :

Merida Matts Miami vs. Kellys Madman 05

za meridka przemawia nizsza cena i XT z tylu, a kelusiem tarcze ...

mam jeszcze pytanko, wg. jakiego wspolczynnika dobiera sie rozmiar ramy (nie bede mial okazji obejrzec przed kupnem)

mam 183cm 90kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_q_b_a_ dzieki za info ale cos kiepsko z tymi ghostami chyba

w naszym pieknym kraju jesli chodzi o dystrybucje/serwis bo google

milcza na ten temat.. w kazdym razie na razie :wink: w szranki stanely :

Merida Matts Miami vs. Kellys Madman 05

za meridka przemawia nizsza cena i XT z tylu, a kelusiem tarcze ...

mam jeszcze pytanko, wg. jakiego wspolczynnika dobiera sie rozmiar ramy (nie bede mial okazji obejrzec przed kupnem)

mam 183cm 90kg

Podam Ci za starym katalogiem "ROWERY" bikeBoard'u

"Zmierz długość nogi od podłoża do krocza. ... wynik w centymetrach należy pomnożyć przez wspólczynnik 0,57... Uzyskany wynik to wynik w centymetrach...należy wykonać jeszcze jedno mnożenie, tym razem przez 2,54."

Pochrzanili, bo nie pomnożyć a podzielić!!

Więc w sumie można mnożyć od razu X 0,225 bowiem jako kraj z systemem metrycznym rozmiary ram (i nie tylko) mamy w calach.

Dla moich 75 cm wychodzi 16,875" ( a mam bike'a z ramą 18,5 " hic!)

Oczywiscie odchył w górę czyni bardziej wygodną jazdę rekreacyjną, trzymanie się tych obliczeń dotyczy raczej zastosowań zaawansowanych (żeby nie powiedzieć ekstremalnych). Nad rowerem z mniejszą ramą łatwiej panować, ale gorzej i mniej wygodnie Ci się będzie jechać po asfalcie i innych w miarę równych drogach.

Nie zmienia to faktu, że kupno roweru bez przymierzenia się do niego to nienajlepszy pomysł.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna w sklepie gdzies przymierzyc i zamówic taki sam przez neta. Ale popytaj bo może być taniej w sklepie niz na allegro.

Edytowane przez Mac'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna w sklepie gdzies przymierzyc i zamówic taki sam przez neta. Ale popytaj bo może być taniej w sklepie niz na allegro.

Hmm, mam wrażenie, że sensei nie będzie miał w ogóle możliwości się przymierzyć.

Zresztą jakby miał go w sklepie pewnie nie zamawiałby przez net'a.

No chyba, że róznica w cenie by to uzasadniała.

Rower jak kobieta, musi do mężczyzny pasować (cyt. własny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przypadku w necie 250zł taniej niz w sklepie a w 2 mniej wiecej tak samo. Ale imo fajne te rowerki. Jednak od deorów xt chyba lepiej tarcza z przodu bo nawet jak rafka brudna od błota to hamuje jak żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alo alo

Tak ostatnio powędrowałem do Go sportu w moim wielkim mieście, patrze na rowery, a tu przytrafilo mi sie zobaczyc dwa na które udalo by mi sie nawet skusić moją mame... Kasy nie jest za wiele, wiem, że taki rower w miare w miare kosztuje ~1400. No ale niestety mam do dyspozycji około 800zł. 850zł to juz górna bardzo górna granica i takiego roweru szukam.

 

Przechodząc do konkretów to ujrzałem dwa genialne rowery a mianowicie:

Merida Kalahari 500SX w cenie właśnie 800zł z jakimis bajerami typu wachlacze kieszonka stopka no i chyba tyle :P

 

Drugi z rowerów to jakiś kross, który wyglądał na mniej wybajerzony rower ale przerzutki mial shimano tourney i o wiele gorszy amorek niz ta merida.

 

I teraz pytanie o tą meride bo ten ten Kross to 'niezaciekawe rozwiazanie'. Co myslicie o tej meridzie? CO sadzicie o tym osprzecie srama czy to na prawde kiepskie kiepskie bardzo kiepskie czy pojezdzic po ulicach, ew. po jakis nierownosciach/podjazdach pod górke.. Da sie z tym zyc? Zreszta moze w wakacje zrobilbym cos z tymi sramami. Zainwestował w manetki normalne (nie w rączce jak są tutaj) i przerzutke do tyłu alivio czy acera...

I co sadzicie o kierownicy która wygląda mniej wiecej tak: ---\____/---

tzn takie wciecie ma małe. Czy to przeszkadza w czyms ? :>

 

Aha i znalazlem jeszcze jeden rowerek: http://www.bikekatalog.pl/2006/?ppg=show&b...rowery&pid=2080

 

A na rowerze maja jezdzic 2 osoby: Ja, aktualnie 175cm, 61kg wagi (moze jeszcze urosne 3-4cm) oraz moja mama 168 cm waga tez cos kolo tego. I roweru jnie potrzebuje ekstra ram nie łame, jedyna rama jaka zlamalem to w pospawanym składaku :P ale to dawne odlegle czasy na wakacjach na wsi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz go katował i nie przybierzesz na wadze (na razie masz wagę przyjazną bike'owi)

Ten amor to ma funkcję raczej ozdobne przy teoretycznych 3 cm skoku.

Osprzęt słabiutki, nie wiem czy lepszy od Shimano Tourney, ale nie katowany może też trochę wytrzyma.

W każdym razie nie ryzykujesz śmiercią lub kalectwem jak na wynalazkach dostępnych w hipermarketach :)

Pozdro

UPDATE:

A i jesli mama ma jeździć na bike'u z meską ramą to lepiej przed zakupem sprawdźcie czy wejdzie na rower z ramą 18" (20 i 22 odpada na starcie). Jeśli nie to będziesz musiał się męczyć z 16" a ta z kolei na Ciebie będzie raczej za mała.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

Witam, ja mam zamiar zakupic sobie rowerek kelly's taki z 1150zł bodajrze :D , i mam pytanie czy doplaca sie dołorzyc do chamolców tarczowych? :blink:

Edit:coś takiego chyba, albo u mnie w sklepie jest opcja z dłurzszymi amorami roznica +,- 200zl

Edytowane przez Mateusz_1401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to i ja sie pochwale swoim rowerkiem i zaczepem sciennym na niego

 

Dołączona grafika

 

 

fajny co nie ? ;)

 

 

edit:

acha, jak by komus sie spodobal to tu jest link do strony producenta.

zastanawialem sie nad kellysem w podobnej cenie ale o wiele slabszy ma sprzecik, moze troszke ladniejsza rame ale na rowerze sie w koncu jezdzi a nie go oglada

pozdrawiam

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypaśny bike :)

A zaczep kupny czy home made??

wlasnowyrobka ale jakze praktyczna :)

 

Patent fajny ale przecierz rower to zwykly Unibike Evolution chyba ;)

oj tam zaraz zwykly, wszystko posules ;) Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haj haj to znowu ja. poczytalem na forumrowerowe.jgc.pl i duzo osob sie zastanawialo: ta merida czy kross hexagon v3 i wszyscy brali v3 i zadowoleni, wszyscy tez tak polecali im wiec... i teraz jeszcze wyszla jakas limitowana wersja v4 i ma lepsza korbe i cos tam jeszcze...

link do rowerka: http://www.kross.pl/de/bikes/bike_atb/specification.php?id=3

 

niestety w polskiej wersji jezykowej krossa nie ma ani slowa o v4 ale wiadomo.. polska wersja jezykowa ^^

 

i nawet przystepna cena bo pisza ze mozna za ~750 go łykac :D i bije na glowe tego gianta rocka za 850... wiec chyba wybor zostal wybrany chyba ze ktos ma jakies ale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...