Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Neo_x, zapodaj jakas wieksza fotka swojego rowerka (:,])

oki :) pozniej wstawie.. tylko to bedzie fota z telefonu bo nie mam teraz dostepu do cyfrowki :)

edit: wczoraj skonczylismy sypac dirt gdzies o wysokosci 180-190cm, o kacie wybicia 90stopni :) i przyznam sie ze na tym dircie po raz pierwszy (odkad mam tego amora) dobilem duro do oporu :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys napewno ;) jak narazie jest dobrze :) (chodz niby wszyscy pisza ze duro to g*wno, szajs, lamie sie itp.. ja mam o nim inne zdanie :) ) i oby bylo tak jak najdluzej bo dopiero co wydalem ponad 4stowy na tylne kolo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

varrol nie przesadzaj da sie kupic do 200 zl niezlego armoka ale bez zadnego bajeru . Tzn sam elastomer ze sprezyna i waga 2,5kg [;

Może zostańmy przy tym, że można kupić amorka... Też zależy kto czego oczekuje i jak i ile jeździ - jestem przekonany, że moim rodzicom, czy dziadkom taki amorek za 200zł by wystarczył spokojnie - ale kiedy ja jadę 30-40km/h drogą o wybitnie nierównej nawierzchni (np. chodnik) muszę mieć coś z dobrym tłumieniem i wytrzymałego.

 

A jak ktoś waży te 80-90kg i jeszcze chce sobie skoczyć czasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciagle ciagnie do full`a.. (swoje waze i mam wrazliwe 4litery) moze byc ??

(rower bedzie meczony glownie po miesce/chodniki/kostka/wieczne remonty we Wro) i niedzielne wycieczki poza..

Bardzo fajny rowerekm, dobry typ zawieszenia, myślę że cena całkiem ok... Mnie osobiście też ciągnie do fulla - jak wpłynie kiedyś trochę gotówki to ramę na 100% zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, to znowu ja. Po długiej i męczącej przechadzce po moim gigantycznym miescie w którym sklepów rowerowych jest tyle że 'nie gada sie' i sprawa wyglada tak:

 

1. sklep:

- Kross Hexagon V3 - 709zł

- Kross Hexagon V4 - 779

2. GO SPORT:

- Kross Hexagon V3 - 639zł

 

po rozmowie z kolesiem w sklepie 1szym, dowiedziałem się, że czesci ktore sa lepsze w V4 to koszt około 30-40zł... Juz bylem prawie zdecydowany ale pojechalem jeszcze do go sportu a tu v3 za 639zł i stwierdziłem ze kupie v3, a za jakis czas i tak cos wymienie w rowerze, a zawsze ponad 100 w kieszeni :) tylko pytanie czy do go sportu nie wstawiaja tak jak do makro odrzutów produkcyjnych?:P

 

w sumie to juz mialbym ten rower tylko ze ramy 19 maja przywiezc dzisiaj/jutro ale tak na wszelki wypadek pytam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Jak tak patrze na ceny tych rowerow, to sobie mysle ze mozna juz spoko skutera (moze nawet jakas krosowke?) kupic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mlodass

ostatnio gdzies czytalem ze hexagon v4 jest poprostu leszy od v3... chyba nawet dyskusja sie tutaj odbywala...

 

@Pioorek

a co to za przyjemnosc jezdzic skuterem?:) rower to rower :) za cene b.dobrego roweru mozesz kupic sredniej klasy samochod :) (mysle ze to jest lepsze porownanie ;) ) taka propo mam skuter na dzialce, ale nie bawi mnie to tak jak rower :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko rowerek :) szkoda ze mnie nigdy nie bedzie stac na fulla moich marzen ;)

No bez przesady - mnie kiedyś będzie stać, ale wtedy kupię samochód a nie rower - tak ze 20k zł ciekawy rowerek kosztuje...

 

A na skuterze się idiotycznie wygląda... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zpsuły te RST :( Kiedyś były lepsze od Suntour'a w dolnej strefie cenowej (do 300 PLN)

A z tych marek które wymieniła Varrol, niestety większość fajnych modeli kosztuje więcej niż niektórzy z tu zaglądających są skłonni wydać na cały rower :(

Ja właśnie mam w biku amorka RST z czasów, kiedy tanie RST były dobre. To stary sprężynowo-elastomerowy RST MOZO COMP. Ludzie chwalą go za wytrzymałość (mój ma ładne pare lat, jest poobdzierany jak nie wiem co, a nie ma nawet 1mm luzu i jego środek jest w idealnym stanie. Oprócz tego bardzo łatwo go serwisować i tuningować (mam w planach podniesienie skoku z 89 do 95mm. :twisted: ) Niestety samo tłumienie jest raczej przeciętne, ale nie można mieć wszystkiego. :) Szczególnie za pół-darmo... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Rzeczywiscie na skuterze sie dziwnie wyglada i nubowo ;]

 

Ale np. wolabym kupic sobie krosa zamiast roweru. Mozna niezle poszalec po lasach i w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh miało nie padać... wyszedłem sobie i tak mi dolało, że z tydzień już się myć nie muszę :-D jeszcze akurat dziś okularów nie wziąłem i mi w oczy piachu m muchami nasypało B) Fakt, że akurat dzisiaj znowu pobiłem mój rekord średniej prędkości jest dość zastanawiający...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale np. wolabym kupic sobie krosa zamiast roweru. Mozna niezle poszalec po lasach i w ogole.

a ja nie .. wole poszales po lasach, dirtach, chodnikach i ulicach na rowerze :)

 

Varrol

tez mialem wyjsc... ale jak juz stalem w drzwiach z rowerem to uslyszalem deszcz.. i zrazygnowalem :)

 

mlodass

powiedz mi co Ty bys chcial kupic za 140 zl do rowerka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, no to jak nie do rowerka to pojdzie na inne szczytne cele typu pizza browar ;p

 

nieno ale np. jak ta korba cos bedzie nietegez to mozna korbe zmienic, przerzutki z tylu chcialbym zmienic, moze hamulce... nie wiem tu jest tyle rzeczy zeby mozna kazda zmienic na lepsza ale cos do rowerka sie dolozy na pewno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę sobie kupić rowerek za cenę około 1300zł. Myślę o Kelly's Scarpe 2006, albo Unibike Evolution 06(tylko trudno go dostać). Jak myślicie co powinienem wybrać. Może macie jakieś inne propozycje? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera... więcej nie jeżdżę po drogach rowerowych - debil na czołówkę skręcił we mnie - mam całą łapę rozwaloną - na kilka dni z głowy jazda... na szczęście rower ok, tylko trochę koło scentrowane i się mostek przekręcił - już poprawiłem ...

 

Aha - kości też całe - chyba - bo pewnie by bardziej bolało jakby było coś nie tak...

 

ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo ze jestem wlascicielem kellys salamander , polece ci evo06, kellys ma niestety ciezsza i mieksza ramke :|

Cześć dziku. :) Kaseta sram 5.0 już kupiona. Za niedługo mój napęd będzie ok. :)

 

Tak btw. Gratuluję obiektywizmu. Niewielu potrafi sie na coś takiego zdobyć (np ja ;-) )

"Pozdrówka rowerowe" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę sobie kupić rowerek za cenę około 1300zł. Myślę o Kelly's Scarpe 2006, albo Unibike Evolution 06(tylko trudno go dostać). Jak myślicie co powinienem wybrać. Może macie jakieś inne propozycje? Z góry dziękuję za pomoc.

jesli jestes z warszawy lub okolic to w Ząbkach jest oficjalny przedstawiciel unibike, mysle ze tam dostaniesz ten sprzet :) ogolnie unibike jest lepszym wyborem :) mozesz jeszcze kupic przez internet w ostatecznosci ;)

 

Varrol

to nie dobrze :) ja zakwasy w lapach lecze ;) przez tego dirta... poprostu nie bylem przyzwyczajony wkladac tyle sily zeby wyladowac na kolach ;) (a to sie okazuje trudniejsze niz sie wydaje ;) )

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam zakwasy, ale w nogach ! :( Wczoraj postanowilem sie wybrać na malą wycieczke... w sumie zrobilem 76 km (a planowalem duzo mniej) przy sredniej powyzej 20 km\h (to i tak duzo jak na moje makro), a teren nie byl lekki (Kielce>Nowa Słupia>Kielce). Dzisiaj na rower to raczej nie wsiąde :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Witajcie :)

 

Od lat bardzo lubię jeździć na rowerze jednak pare lat temu mój AUTHOR rozsypał się w części pierwsze i do teraz leży zardzewiały w piwnicy. Nie jeździłem bo nie miałem czasu lecz na ten sezon planuje coś kupić ;)

 

Budżet: 700-800zł

Zapotrzebowanie: "góral" do szybkiej szosowej lub górskiej jazdy

 

Znane mi marki to Merida, Author, Giant i inne lecz na allegro wszystkie tak jakby poznikały :blink:

 

Znalazłem jakiś K30 ale niewiem ile to warte bo już dawno temu wyszedłem z obiegu...

 

http://www.allegro.pl/item103278948_promoc...rt_gratis_.html

 

Czekam na rady :)

 

Im szybciej tym lepiej bo wcześniej zaczne jeździć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj go sobie lepiej :lol: Nie dość, że rower kosztuje 719zł, a ma tarczówki, to jeszcze waga - 18kg :blink: :lol2: . Poza tym rozsypie się po 10km.

Lepiej poszukaj jakiegoś tańszego Krossa / Meridę. Na pewno nie takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...