Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w koncu skonczylem swoj rowerek :P

 

Rama: Merida Matts 90 20"

Amorek: Marzocchi MZ Comp

Przerzutki i Manetki: Alivio

Hamulce i Klamki: Deore LX

Sztyca: Richman alu 6061

Klamka i Mostek: Kalloy alu 6061

Siodlo: Titec

Kola: Obrecz Vuelta Viper black, Piasty Formula na maszynowkach, Szprychy richman, Detki Maxxis light, Opony Tioga 1,95

 

Rowerek glownie do zwyklej jazdy, czasami las, male gorki

 

Zmienialibyscie cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny rowerek. Pominąłeś kilka ważnych rzeczy takich jak korba, łańcuch i kaseta ale cóż... :) Składałeś go od podstaw?

 

Tak btw też się pochwalę:

 

Rama: Specialized Hardrock AX FS 20"

Amor: RST MOZO COMP

Stery:Neco

Mostek: Kalloy Uno Długi Regulowan ---> na dniach będzie krótki Specialized

Kiera: Kalloy Uno (gięta)

Sztyca:Jakiś syfny, przedpotopowy no-name. ---->coś czarnego i porządnego, jak znajdę okazję. :)

Siodełko:jakiś tam GTX

Suport: FSA (Accent) Power Pro BB-7420

Korba:Shimano Deore FC-M510

Łańcuch:Sram PC58

Kaseta:Sram 5.0 11-28

Przerzutka Tył: Shimano Deore ----> już jutro Sram X-7

Przerzutka Przód: Shimano LX

Manetki:Shimano Acera ---->już jutro Sram X-7 + alu klamki za 10zł

Hamulec Tył: Rozwalony Promax ---->Avid SD7 ew. SD5

Hamulec Przód: Dia Compe VP757---->Avid SD7 ew. SD5

Koło przód: Piasta Miche + Szprychy no-name + obręcz Alessa + dętka IRC Extra Light + opona Continental Explorer PRO

---> na dniach będzie: Piasta Quando + szprychy ??? + obręcz AlexRims ACE-18

Koło tył: Piasta Sram 9.0 + szprychy Mach1 + obręcz AlexRims DH-19 + dętka CST + opona Continental Explorer PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwale moim nowym nabytkiem. Nie jest co żadne cudo techniki a Urzekła mnie to że rowerek ma ogromne rozmiary. Udało mi się go kupić po okazjonalnej cenie mniej niż 500zł. Na moje wyprawy jest w sam raz średnio 2 razy w miesiącu po ok. 150km głównie po szosie. Byłem już zdecydowany na zakup Authora solution sx lecz 850zł zaoszczędzone jednak wzieło góre ;]

post-7400-1155389050_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są takie same

 

a osprzet to z tego co pamiętam:

 

Manetki:Sram Max

Klamki: Artek

Teleskop :zoom quest 140

Przerzytki tył: shimano tourney

Zebatki tył:shimano super low 14-34T

Przerzutki przód shimano

Piasty Zoom

Hamulce zoom

Korba caykloon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyjemy zobaczymy. Fakt że rowerek pierwotnie był skręcony tylko dla pozorów a w piastach prawie wogóle niebyło smaru. wszystko dokładnie przesmarowałem skręciłem i jak narazie sprawuje sie świetnie. jak narazie jestem zadowolony

Edytowane przez S!nY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta oszczednosc wyjdzie Ci na dobre

Jakos nie mam zaufania do duali w tych cenach

jak już, to fulli. ;-)

 

S!nY nie obraź sie, ale ten rower, to złom. Życzę ci, żeby cie kiedyś nie zaskoczył niemiło. Serio...

 

TO JEST SATYRA, ALE WARTO PRZECZYTAĆ. KLIK.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak. Czepiasz sie. Ludzie uzywaja obydwu sformulowan. Wiec nie wiem o co ci biega

 

Kiedys kumpel opowiadal mi o kolesiu ktory zginal na takim rowerze. Chlopak dosyc szybko pokonywal dwa wysokie krawezniki. Na drugim udezyl dosc mocno przednim kolem. Chlopak polecial do przodu i w tym momencie pekla rama i zduszony amortyzator odbil. Mostek zlamal mu mostek w klatce piersiowe. Chlopak udusil sie wlasna krwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak. Czepiasz sie. Ludzie uzywaja obydwu sformulowan. Wiec nie wiem o co ci biega

 

Kiedys kumpel opowiadal mi o kolesiu ktory zginal na takim rowerze. Chlopak dosyc szybko pokonywal dwa wysokie krawezniki. Na drugim udezyl dosc mocno przednim kolem. Chlopak polecial do przodu i w tym momencie pekla rama i zduszony amortyzator odbil. Mostek zlamal mu mostek w klatce piersiowe. Chlopak udusil sie wlasna krwia.

Nie czepiam się, tylko hmm.. Zawsze myślałem, że dual, to rowerek z niską ramą służący do skakania itd, a nie góral z dwoma amortyzatorami. Poprawcie mnie jeśli się mylę. :huh:

Rower dualowym nie ukrywam jest przeznaczony do ostrej hardcorowej jazdy!! Rower ten jest skonstruowany z kilku najważniejszych rzeczy amora mega lux najczęściej to sprężyna z olejem (bomber) no i oczywiście rama dualowa obniżona przy siedzeniu co sprawia że przy zeskoku z czegoś nie uderzycie się oooo... wiecie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no i mam po rowerze (merdia cross 5100 kupiona za 350zł) icon_neutral2.gif Jade sobie spokojnie a tu nagle policja, zatrzymali mnie bo chcieli sprawdzic czy rower jest kradziony i kuzwa okazało sie że jest kradziony fuck, ale prznajmniej te 350zł odzyskałem cool.gif

 

3 tyg szpanowalem meridą a teraz musze sie znów przesiaść na mojego starego scout'a dry.gif

No to i ja Ciue ochrzanie ;) Nie wiesz ze nie kupuje sie sprzetu bez papierow?:) Ja tyle lat jezdze na rowerze, dziesiatki razy plicja mnie zatrzymywala i nigdy nie sprawdzili mi roweru

 

Tak btw. Sorry za OT. Kto wpadł na pomysł podziału oślej? Jak wam się to podoba? IMO, to bezsens.

Nie ja ;) Ale szukalem tego topicu z 10 min po forach bo ktos to poprzenosil

 

Ja w koncu skonczylem swoj rowerek :P

 

Rama: Merida Matts 90 20"

Amorek: Marzocchi MZ Comp

Przerzutki i Manetki: Alivio

Hamulce i Klamki: Deore LX

Sztyca: Richman alu 6061

Klamka i Mostek: Kalloy alu 6061

Siodlo: Titec

Kola: Obrecz Vuelta Viper black, Piasty Formula na maszynowkach, Szprychy richman, Detki Maxxis light, Opony Tioga 1,95

 

Rowerek glownie do zwyklej jazdy, czasami las, male gorki

 

Zmienialibyscie cos??

Bardzo mi sie podobaja te ramki meridy :) Ogolnie sprzet ok :)

 

To ja się pochwale moim nowym nabytkiem. Nie jest co żadne cudo techniki a Urzekła mnie to że rowerek ma ogromne rozmiary. Udało mi się go kupić po okazjonalnej cenie mniej niż 500zł. Na moje wyprawy jest w sam raz średnio 2 razy w miesiącu po ok. 150km głównie po szosie. Byłem już zdecydowany na zakup Authora solution sx lecz 850zł zaoszczędzone jednak wzieło góre ;]

Osobiscie bym czegos takiego nie kupil :) Do delikatnej jazdy po miescie Ci to w zupelnosci starczy :) Jednak na Twoim miejscu bez kluczy w plecaku nie jechal bym tym na wycieczke 150 km :)

 

Jakos nie mam zaufania do duali w tych cenach

Przeciez to nie jest dual :) Zreszta nie ma czegos takiego jak rower "dual" :) Dual to wyscigi dwoch zawodnikow :) Osobiscie bardzo mi sie nie podoba okreslenie roweru "dual", juz bardziej wole streetowka, dirtowka :)

 

Nie czepiam się, tylko hmm.. Zawsze myślałem, że dual, to rowerek z niską ramą służący do skakania itd, a nie góral z dwoma amortyzatorami. Poprawcie mnie jeśli się mylę. :huh:

Moim zdaniem sie nie mylisz ;) Dual to Hardtail, tzw: rower bez tylnego amortyzatora\uginacza w niektorych przypadkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu niekonsekwencję. ;-) Jeśli mówi się "do dualu", to także "do cross country", "do streetu" itd. ;-)

 

Zresztą olejmy to. :) Ja po małych problemach, o których później, wstępnie zamontowałem już X7, ale muszę jeszcze przeciągnąć łańcuch przez kółeczka, a okazało się, że te ciach!e w rowerowym, o którym być może już tu pisałem, kiedy montowali mi łańcuch nie użyli dołączonej do niego spinki, tylko go skuli. Teraz cholibka muszę załatwić rozkuwacz, albo jechać do tego rowerowego, albo do znajomego. :| Poza tym czeka mnie jeszcze regulacja zestawu. Jeszcze nie jeździłem z tym X7, ale jak na razie jestem zadowolony, a raczej nie zanosi się na to, żeby po przejażdżce miało się to zmienić.

1.Podoba mi się ten patent ze zmianą biegu na wyższy kciukiem, a nie palcem wskazującym, tak jak to jest w shimano.

2. Drugi plus, to krótki skok manetek i szybka praca (przynajmniej w porównaniu do moich poprzednich, starych manetek acera. ;-) )

3. Kolejny plus za solidne i estetyczne wykonanie manetek i przerzutki.

Minusem jest aluminiowa śruba przerzutki, która mocuje ją do ramy. Już się trochę wyrobiła, ale to była moja wina, bo przez nie uwagę próbowalem krzywo wkręcić ją do ramy. (Oczywiście stawiała opór, więc wkręcałem na siłę... :mur: ) Ale kiedy zauważyłem, że jest krzywo, wykręciłem ją i bez większych problemów wkręciłem prosto. :) Jak na razie to tyle. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad jestes Sysak??

Bo akurat mam rozkuwacz.

 

Neo_x - dual cos podwojnego. W tym wypadku dwa amortyzatory.

Okreslenia dual suspension badz full suspension maja sie do tego samego

 

Co do samego mojego rowerku jestem jak narazie bardzo zadowolony.

Jest leciutki, kola raczej sa wytrzymale, sama rama tez sprawia wrazenie solidnej. Fajne sa dodatkowe wzmocjienie przy widelcu. No i kolorystycznie mi sie udal. Czarno-czerwono-szaro-srebrny. Gdzie kolor szary to jedynie chwyty tiogi i siodelko titeca, a srebry ro elementy klamek, golenie amora i ranta do hamowania na obreczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john: Jestem z okolic Bielska Białej/Wadowic/Oświęcimia.

onio: nie mogłem rozkręcić wózka, choć próbowałem. Zawsze to robiłem w deorce, a tutaj wkładam imbus w śrubę od kółeczka. Naciskam - śruba się nie odkręca, naciskam mocniej - imbus się zgina, a śruba dalej stoi w miejscu, wkładam jeszcze więcej siły i śruba się wyrobiła. ;-) Dla tego muszę mieć rozkuwacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz bedzie z innej beczki:)

Moj ojciec sie zastanawia nad rowerem treningowym (tak zwanym trenażerem? - nie znam sie na tym). Poprosil mnie bym zapytal gdzies ktore trenazery sa lepsze. Mechaniczne czy magnetyczne? Moze ktos tu bedzie bardziej zorientowany niz ja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dasz rady namówić go na prawdziwy rower? To to samo, tyle że ciekawsze. :) I bardziej zachęca do treningów. (Bo komu się chce jeździć bez sensu we własnym domu?... ;-) )

Hehe ja tam rowerek mam :) Smigam na nim codziennie :) Ale ojciec sobie robi silownie w piwnicy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Neo_x - dual cos podwojnego. W tym wypadku dwa amortyzatory.

Okreslenia dual suspension badz full suspension maja sie do tego samego

...

to jak nazwac Karpiela Apocalypse :rolleyes: :?:

 

http://www.bikefoto.pl/rower/zdjecie/16558/

http://www.sfd.pl/temat107120/strona6699/

http://www.unrealcycles.com/uploaddir/gallery/Karpiel1_1.jpg

http://www.unrealcycles.com/uploaddir/gallery/Karpiel3_1.jpg

http://www.unrealcycles.com/uploaddir/gallery/DSCN3711_1.jpg

 

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten karpiel jest piekny :wub: :plum:

Co do trenazera to odradzam, po 5 razach sie znudzi, oprocz tego mozna sie na nim zadymac poniewaz bez ruchu powietrza bardzo szybko sie spocisz i odechce Ci sie jezdzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak daleko moja wiedza na temat rowerów nie sięga... ;-) Jakbym dostał coś takiego, to bym nie wiedział co z tym zrobić... :lol2:

a moglbys np. takie ewolucje robic http://lamermelculo.com/imagenes/webs/040506/andevas.wmv

lub chociaz takie http://lamermelculo.com/imagenes/webs/310304/bicivolador.wmv

:lol:

 

po tym 2 filmiku widac ze Orzeszki to sie nadaja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karpiela mozna zaliczyc do 8 cudu swiata :D.

Jak rowniez J.BENDERA do Boga wsrod Bikerow, jako dowd daje te linki

http://www.pinkbike.com/photo/950713/ tutaj mamy ladny skok 16 metrow w dół. :D

http://www.pinkbike.com/photo/932506/ to jeden z rowerkow na ktorym skacze :)

http://www.pinkbike.com/photo/932504/ to kolejny maly uskok

http://www.pinkbike.com/photo/932503/ n/c

 

A zreszta sami zobaczcie co ten czlowiek wyprawia

http://www.pinkbike.com/photo/?op=list&amp...1&function=

 

 

O jezu dlaczego wchodzilem na 2 link !!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez malcolm28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...