Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Która? ta co zaproponowałem uważam, że jest okey na miasto... środki profil ma odpowiedni...

Niedawno wróciłem z przejażdżki i powstał taki problem... Ledwo co wyjechałem z domu przy mocniejszym depnięciu i najwyższej przerzutce z przodu i najmniejszej z dołu przeskakuje mi łańcuch a co za tym idzie cały napęd... nawet jak mam z przodu średnią, a z tyłu nie najmniejszą to tak się dzieje... sytuacja powstaje przy większym oporze nacisku... co może być powodem? wizualnie raczej wszystko okey... co dziwne jak ostatnio jeździłem nic nie było rower okey odstawiłem do garażu i nikt go w między czasie na pewno nie używał...

Heh, przeraziłeś mnie tymi oponami, piszesz, że się lubisz rozpędzić. Zeby się rozpędzić na takich oponach to trzeba miec niezłą krzepę. Jakies komentarze do tych modeli które przedstawiłem stronę wcześniej ?? Może wasze własne propozycje ??

 

Kakuś_ objawy wskazują na wyciągnięty łańcuch albo wyrobione zebatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych opon co podałeś to szczerze żadne mnie nie przekonuje... Jeszcze jedno co mnie teraz zastanawia... W sumie jak opona ma 1.95 to ma 1.95 i czy np. na 2554830[/snapback]

Chciałbym was prosić o podanie nazw tych najbardziej liczących się producentów gotowych bicyki.

Mam tu na myśli coś w stylu Kross, Unibike.

No i jeśli można - które z nich sa natywnie polskie - bo taki rowerek mi pasuje.

No juz podales :) Kross jest jedna z najwiekszych fabryk rowerow w europie :) wszystkiego rodzaju active, maxim, havyday czy jak to tam sie zwie odradzam... to sa tzw: makrokesze ;)

 

Sezon rowerowy czas zacząśc, moj unibike evolution 6 gotowy :) jak wasze maszyny? :wink:

a moja jezdzi ze mna codziennie do szkoly :) kurde musze ta sol zimowa wreszcie zmyc z rowerka bo jakis taki bialy sie zrobil gdzieniegdzie :) Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, przeraziłeś mnie tymi oponami, piszesz, że się lubisz rozpędzić. Zeby się rozpędzić na takich oponach to trzeba miec niezłą krzepę. Jakies komentarze do tych modeli które przedstawiłem stronę wcześniej ?? Może wasze własne propozycje ??

 

Kakuś_ objawy wskazują na wyciągnięty łańcuch albo wyrobione zebatki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

(Sorry za jakość, ale foty robione komórką 2Mpix przy cieńkim oświetleniu:P)

Jeśli chodzi o jazde to po prostu staram się używać całej siły jeśli mam ochote poszaleć:) oczywiście + SPD. Staram się nie tylko naciskać, ale i mocno ciągnąć pedał do góry.

 

 

btw. myślicie, że te opory powietrza na oponach mają takie wielkie znaczenie? ja bym się tak do tego nie przeczepiał... a co jak ktoś ma długie włosy?:P wtedy to jest opór :D

Edytowane przez Kakuś_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki neo_x ;)

 

Jeśli chodzi o rowery Krossa, to raczej tak jak reszta społeczeństwa - XC A4. Dla mnie głównie rower ma umożliwić zarówno jazdę po mieście, przejechanie po asfalcie(mieszanym z polem, szutrem - ogólnie jak dobra terenówka) 80km(bo to mój życiowy max w 1 dzień) no i szaleństwo po ojcowskich i laskowolskich ścieżkach.

 

Dlatego np EX'y odpadają, bo nie ta geo na asfalt. Dla mnie podchodzą tylko XC raczej - mam racja?

 

Ja sobie tak googluje i kolejne pytanie: Superior - co to za marka?

I dwa - po co istnieją dwa tematy o rowerach?

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 80km(bo to mój życiowy max w 1 dzień) no i szaleństwo po ojcowskich i laskowolskich ścieżkach.

2. Dla mnie podchodzą tylko XC raczej - mam racja?

3. Ja sobie tak googluje i kolejne pytanie: Superior - co to za marka?

4. I dwa - po co istnieją dwa tematy o rowerach?

1. No to moj wynosi w granicy 110 km w ciagu 5-6 h :) zreszta chyba nawet pisalem o tym tutaj ;)

2. Zgadza sie... placenie za rower ktory wazy 20 kilo i ma sluzyc praktycznie tylko do jazdy po asfalcie to glupota :) chyba ze chcesz rowerek do xc z tylnym damperem ktory ma niewiele skoku... jednak mnie to jakos nie przekonuje... albo ten amor ma byc albo nie.. a nie tak po srodku ;)

3. Superior to takie lepsze makrokesze ;)

4. Nie mam zielonego pojecia :P

 

 

1. 80km(bo to mój życiowy max w 1 dzień) no i szaleństwo po ojcowskich i laskowolskich ścieżkach.

2. Dla mnie podchodzą tylko XC raczej - mam racja?

3. Ja sobie tak googluje i kolejne pytanie: Superior - co to za marka?

4. I dwa - po co istnieją dwa tematy o rowerach?

1. No to moj wynosi w granicy 110 km w ciagu 5-6 h :) zreszta chyba nawet pisalem o tym tutaj ;)

2. Zgadza sie... placenie za rower ktory wazy 20 kilo i ma sluzyc praktycznie tylko do jazdy po asfalcie to glupota :) chyba ze chcesz rowerek do xc z tylnym damperem ktory ma niewiele skoku... jednak mnie to jakos nie przekonuje... albo ten amor ma byc albo nie.. a nie tak po srodku ;)

3. Superior to takie lepsze makrokesze ;)

4. Nie mam zielonego pojecia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Superior to takie lepsze makrokesze ;)

raczej sporo lepsze makrokesze, w polsce marak mało znana. Kumpel ma jakiś model z przed 10 lat na osprzęcie altus/alivio i jeździ ten rower do dziś całkiem nieźle. A z tego co znalazłem w necie nadal robią całkiem sensowne rowerki, tylko jakoś mało popularne są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. myślicie, że te opory powietrza na oponach mają takie wielkie znaczenie? ja bym się tak do tego nie przeczepiał... a co jak ktoś ma długie włosy?:P wtedy to jest opór :D

Powyżej prędkości 25km /h dla opony 26x2.1 opory powietrza są większe niż opory toczenia - oczywiście przy odpowiednim ciśnieniu w kołach (ok 3 bar)

 

Zależy co komu odpowiada, ja jeżdżę na oponkach IRC Serac XC 26x2.1, zwijana (kevlar).

Oponki są świetne, niewielkie opory toczenia i super trzymanie w zakrętach.

Gdy planuję dłuższą jazdę po ubitych ścieżkach czy asfalcie to po prostu ładuję większe ciśnienie, do tego SPD i jakoś nie odczuwam większego zmęczenia. Opony te mam od jakichś 3000 km i jeszcze nie udało mi się ich przebić ;)

 

chyba ze chcesz rowerek do xc z tylnym damperem ktory ma niewiele skoku... jednak mnie to jakos nie przekonuje... albo ten amor ma byc albo nie.. a nie tak po srodku icon_wink2.gif

Ale jest jeszcze coś takiego jak rowerki enduro - wspaniała rzecz :D

Około 100-120mm skoku z przodu i z tyłu przy wadze 13-14 kilo, a w porównaniu z hardtailami XC niesamowity komfort i właściwości trakcyjne. Tylko ceny w granicach 5000 zł odstraszają :/

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej sporo lepsze makrokesze, w polsce marak mało znana. Kumpel ma jakiś model z przed 10 lat na osprzęcie altus/alivio i jeździ ten rower do dziś całkiem nieźle. A z tego co znalazłem w necie nadal robią całkiem sensowne rowerki, tylko jakoś mało popularne są

Superior lepszy makrocash? zart?! : >

 

http://www.superior.cz/cz/kolekce-2007/mtb...bike.html?id=44

hehe kumpel kiedys kupil swojego superiora wlasnie w Makro w Markach przy Warszawie za 500 zl... co prawda bylo to z 10 lat temu.. aczkolwiek nie zmienia to faktu ze kupiony w markecie ;) do tej pory jezdzi mu ten rower gdyby nie to ze plastikowe pedaly wymienial juz ze 3 razy na... plastikowe pedaly ;) ogolnie fajnie wyglada bo polowe ramy ma pomalowana na ciemny fiolet a druga polowa ma kolor chromu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superior lepszy makrocash? zart?! : >

 

http://www.superior.cz/cz/kolekce-2007/mtb...bike.html?id=44

Fajna zabawka, cena całkiem ciekawa jak za taki osprzęt (chociaż te pedały to pomyłka w rowerze za tę kasę), tylko nie wiadomo jak z ramą. Poza tym mogliby pisać nazwy komponentów nieco bardziej starannie, bo literówki w stylu simca (smica) rażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie mam wiary do tych marek co wy podajecie... jakbym brał to, albo Giant, albo Kona, albo Author (kinetic albo vision :D), albo cannondale (dla wybranych), albo Specialized, albo Gary fisher i może jeszcze pare ale teraz nie pamiętam... jednak jakbym teraz miał kupować sobie rower to brałbym tylko pod uwage składanie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz miał kupować sobie rower to brałbym tylko pod uwage składanie!!!!

tak tylko składany rowero to nie komputer, wychodzi znacznie drożej, chyba że masz dobre dojścia, ewentualnie kupujesz z allegro lub używane części.

 

 

 

 

PS

zapraszam do obejżenia moich fotek z masy krytycznej w warszawie Masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale można kupować właśnie na allegro np. o rocznik do tyłu... wtedy fajnie niektóre ceny się prezentują... poza tym teraz sobie pomyślałem, że jeszcze można pochodzić po sklepach o poszukać rowerów złożonych już w 2006 roku... wtedy czasem i rower, który kosztował 3600pln, teraz będzie za 2400pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie mam wiary do tych marek co wy podajecie... jakbym brał to, albo Giant, albo Kona, albo Author (kinetic albo vision :D), albo cannondale (dla wybranych), albo Specialized, albo Gary fisher i może jeszcze pare ale teraz nie pamiętam... jednak jakbym teraz miał kupować sobie rower to brałbym tylko pod uwage składanie!!!!

Malo jeszcze wiesz... osobiscie wole miec lepszy osprzet niz full wypasiony napis na ramie... Unibike i Kross zrobily sie naprawde dobrymi markami... na dodatek polskimi. Nie wiem czy wiesz ale Kross jest najwieksza firma produkujaca rowery w europie.

 

no tak, ale można kupować właśnie na allegro np. o rocznik do tyłu... wtedy fajnie niektóre ceny się prezentują... poza tym teraz sobie pomyślałem, że jeszcze można pochodzić po sklepach o poszukać rowerów złożonych już w 2006 roku... wtedy czasem i rower, który kosztował 3600pln, teraz będzie za 2400pln...

Tak.. myslisz ze to takie latwe... musialbys miec naprawde szczescie zeby w kwietniu kupic zeszloroczny sprzet... o pelnym sezonie juz nie wspominajac. I tak jak kolega wyzej powiedzial... czesci ktore dostaja producenci rowerow sa duzooo tansze przez to ze biora ich setki, tysiace... Ty kupujac jedna czesc wiadomo ze zaplacisz wiecej... nie wspominajac o tym ze firmy rowerowe biora sprzet ze swiata komputerowego zwany: OEM ;) czyli bez pudelka, instrukcji co takze wychodzi taniej. Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo jeszcze wiesz... osobiscie wole miec lepszy osprzet niz full wypasiony napis na ramie... Unibike i Kross zrobily sie naprawde dobrymi markami... na dodatek polskimi. Nie wiem czy wiesz ale Kross jest najwieksza firma produkujaca rowery w europie.

A ja Ci powiem, że również bardziej wole mieć "wypasiony" sprzęt niż napis firmy... Zacznijmy od tego, że napisałem swoją własną opinie na temat tego co bym kupił, gdybym teraz nad tym się zastanawiał. Nie interesuje mnie to jakiej produkcji jest rower, a już na pewno nie to, że jest polskiej. A z własnego doświadczenia wiem, że niektóre firmy wrzucają do swoich rowerów niby fajne przerzutki, niby fajne manetki, a np. beznadziejne piasty..

Tak.. myslisz ze to takie latwe... musialbys miec naprawde szczescie zeby w kwietniu kupic zeszloroczny sprzet... o pelnym sezonie juz nie wspominajac. I tak jak kolega wyzej powiedzial... czesci ktore dostaja producenci rowerow sa duzooo tansze przez to ze biora ich setki, tysiace... Ty kupujac jedna czesc wiadomo ze zaplacisz wiecej... nie wspominajac o tym ze firmy rowerowe biora sprzet ze swiata komputerowego zwany: OEM icon_wink2.gif czyli bez pudelka, instrukcji co takze wychodzi taniej.

Chciałoby się Tobie napisać "mało jeszcze wiesz", ale co tam...;-) Mówisz szczęście tak? Dziwne, że jak w zeszłym roku kupowałem rower (był to lipiec), to w największym sklepie u mnie w regionie było dużo rowerów zeszłorocznych... Nie mówiąc już o tym, że właściciel spokojnie mógł zadzwonić do producentów, czy hurtowni i sprowadzić jeszcze zapakowany zeszłoroczny rower... Robiłem w zeszłym roku takie porównanie i obliczałem cenę roweru na poszczególnych częściach i szczerze nie widziałem żeby był jakoś znacznie droższy od tego jakby składać na kupowanych zeszłorocznych częściach... Tylko, że jak ktoś się ZNA i chce mieć rower naprawdę odpowiedni do swoich potrzeb, a nie musi mieć wszystkie na gamie np. XTR, to ciężko jest mu znaleść rower każdą częścią pasujący pod siebie...

 

btw. następnym razem zastanów się nad pisanym postem, a nie że piszesz w głupim tonie i drażniące texty. może wkurzony jestem, bo nie spałem, ale co tam;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źą, przeszkadza Ci to, ze masz polski rower? Albo miałbyś(ewentualnie?). Ja bym był dumny z tego, ze mogę tym rowerem za pensję rodakowi zapłacić(a tym samym napędzać polski przemysł), ale skoro Ty wolisz zapłacić za markę(bo napisałeś, ze polskie to już w ogóle) no to sorry winetou... nie tędy droga.

 

Pozatym - ten tekst na samym końcu świadczy tylko o Tobie. Zwracasz komuś uwagę, poczym sam przyznajesz się do błędu, na dodatek ignorancko podchodząc do sprawy.

 

Weź se to do siebie.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źą, przeszkadza Ci to, ze masz polski rower? Albo miałbyś(ewentualnie?). Ja bym był dumny z tego, ze mogę tym rowerem za pensję rodakowi zapłacić(a tym samym napędzać polski przemysł), ale skoro Ty wolisz zapłacić za markę(bo napisałeś, ze polskie to już w ogóle) no to sorry winetou... nie tędy droga.

 

Pozatym - ten tekst na samym końcu świadczy tylko o Tobie. Zwracasz komuś uwagę, poczym sam przyznajesz się do błędu, na dodatek ignorancko podchodząc do sprawy.

 

Weź se to do siebie.

Nie interesuje mnie to jakiej produkcji jest rower, a już na pewno nie to, że jest polskiej.

Zła interpretacja z Twojej strony... Napisałem, że nie ma dla mnie znaczenia to jakiej produkcji jest rower... Większośc rzeczy które kupujemy i tak jest składana w Chinach, albo kajś tam daleko...

 

(bo napisałeś, ze polskie to już w ogóle)

no to już chyba wiesz, że tak nie napisałem...

 

nie przyznałem się do żandego błedu... napisałem tylko, że nie spałem i moge być zmierzły, ale nie że popełniłem błąd... po prostu wkurzył mnie gość tekstem "mało jeszcze wiesz", bo napisał jak małe dziecko... nie ma pojęcia jaką mam wiedzę na ten temat ( ja zresztą też nie wiem jaką on ma)... Nie mówie, że jestem znawcą, bo na pewno nie jeden z Was wie więcej, ale bez zbędnego kozactwa... tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie mam wiary do tych marek co wy podajecie... jakbym brał to, albo Giant, albo Kona, albo Author (kinetic albo vision :D), albo cannondale (dla wybranych), albo Specialized, albo Gary fisher i może jeszcze pare ale teraz nie pamiętam... jednak jakbym teraz miał kupować sobie rower to brałbym tylko pod uwage składanie!!!!

:rolleyes:

 

Jakoś nie mam przekonania do niektórych marek wymienionych przez Ciebie:

- Canon to chyba dla lanserów, żeby na miejskim deptaku poszpanować leftim przed lasencjami :lol:

- Spec - drogie przeciętniaki - sam sie napaliłem na Speca w zeszłym sezonie, na szczęście dojżałem :razz: - model z osprzętem jak np Uni Evo kosztuje prawie 2x tyle :mur:

- Kona - brzydkie (ocena) i dziwna geometria (fakt) niby XC, a proporcje jak w FR, brak im lekkości (nie tylko w sensie dosłownym, ale i estetycznym) ...

 

Z tych przez Ciebie wymienionych myślałbym o:

- Garym zaraz po zjeździe cenowym w REA (czyli okolice połowy lipca) - tylko trzeba najpierw sie przymierzyć do Genesisa, bo nie każdemu pasuje

- Authorze (nad ramą Vision sam myślę, jako nad zamiennikiem Uni Evo) - tylko ta dziwna średnica sztycy 30,2 w niektórych modelach (np Traction) psuje dobre wrażenie

 

Składanie jest dobre jak masz dostęp do części, inaczje IMO lepiej wybrać model bliski ideału i podmienić za dopłatą kilka części w sklepie. ALe każdy ma swoją teorię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad ramą Vision sam myślę

Sprzedawca mówił mi, że jest to bardzo sztywna rama do dość agresywnej jazdy... mocno pochylona pozycja jest podobno podczas jazdy... podobno lepszym rozwiązaniem (bardziej uniwerslanym) byłaby rama Versus'a. Kumpel właśnie na takie złożył i jest bardzo zadowolony...

 

 

- Canon to chyba dla lanserów, żeby na miejskim deptaku poszpanować leftim przed lasencjami icon_lol.gif

tu się z Tobą nie zgodzę... Miałem do zynienia z szosówką tej firmy i była naprawdę świetna... do dziś jestem pełen podziwu jak lekka była... normalnie zastanawiałem się gdzie jest masa tych wszystkich komponentów... strasznie szybka i sztywna, jednak pewna osoba ją troche skasowała na przejeździe kolejowym:P tył walnął i się trochę rama wygięła... Edytowane przez Kakuś_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i kolarka od Canona to fajny sprzęt, aczkolwiek mi jakos bardziej pasuja przełajówki. :razz:

 

Ale teraz chyba rozmawialiśmy o XC, dlatego wspomniałem o Leftim, bo sam byłem świadkiem jakie on budzi zdziwienie pośród zwykłych ludzi - kiedyś słyszałem jak facio mówił (śmiertelnie poważnie) do właściciela Canona, że mu gdzieś odpadł kawałek widelca :razz: :lol:

 

A co do ramy Authora - jak już sie zdecyduję to może to będzie nawet Traction, pod warunkiem, że dostanę sztyce "ameby" o tej dziwnej średnicy, w zeszłym roku 30.2 były tylko w katalogach, wiem bo się dowiadywłem (na zapas) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. następnym razem zastanów się nad pisanym postem, a nie że piszesz w głupim tonie i drażniące texty. może wkurzony jestem, bo nie spałem, ale co tam;p

idz spac ;DD raczej w glupim tonie to nie bylo ;) bylem dzisiaj na targach rowerowych z Wieskiem.. za pare dni na stronce pojawi sie cala relacja z setka, jezeli nie setkami zdjec ;) ooooooj bylo na co popatrzec... i na dodatek mam 2 fajne plakaty z prawie golymi paniami gdzie jedna trzyma miedzy nogami nowego bombera a na drugim plakacie stoja 2 fajne panie przy rowerach Magnum :D taka propo... nie wiedzialem ze Magnum sie tak wybil z rowerami :o bylem milo zaskoczony.. a do tego fajne plakaty rozdawali ;DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz spac ;DD raczej w glupim tonie to nie bylo ;) bylem dzisiaj na targach rowerowych z Wieskiem.. za pare dni na stronce pojawi sie cala relacja z setka, jezeli nie setkami zdjec ;) ooooooj bylo na co popatrzec... i na dodatek mam 2 fajne plakaty z prawie golymi paniami gdzie jedna trzyma miedzy nogami nowego bombera a na drugim plakacie stoja 2 fajne panie przy rowerach Magnum :D taka propo... nie wiedzialem ze Magnum sie tak wybil z rowerami :o bylem milo zaskoczony.. a do tego fajne plakaty rozdawali ;DD

Davaj fotki plakatów. Ostanio modne się to robi. U mnie na ścianie wisi NOD32 z fajną fotomodelką ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo doobraa :P To macie foto moich drzwi + aktualna fotke Wheelera :P

Foto robione SE w810i przy raczej marnym swietle :P

 

post-122-1175373559_thumb.jpg

 

post-122-1175373570_thumb.jpg

 

post-122-1175373579_thumb.jpg

 

post-122-1175373590_thumb.jpg

 

post-122-1175373601_thumb.jpg

 

edit: OT: DaRoN popraw swoje wyniki 3dsmarkow pod avatarem bo troszke sie nie zgadzaja :P

edit2: mam nadzieje ze moderacja mnie nie zjedzie za te rowery i czesci na tych plakatach ;)

edit3: przy okazji ja sig zaktualizowalem o pkt z 3dmark05 ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj w auchan na modlinskiej w wawie.. mozna tam dorwac swiatelka przednie i tylne diodowe po 4-6zl. Co prawda nie maja one funkcji oswietleniowej a tylko ostrzegawcza ale i to rozwiazanie jest dobre dla osob ktore nie maja w ogole nic swiecacego ;) oprocz tego dorwalem fajne rekawiczki za 19 zeta :) Swiatelko mi ukradli w szkole pare dni temu w rekawiczki mam w stanie oplakanym.. wiec dokonalem zakupow na kwote niecalych 30 zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poszukuje jakiegoś fajnego lampiona co by w miarę dobrze świecił na wieczornych rajdach po lasach :D co myslicie o tym cateye'u

 

http://allegro.pl/item178195588_lampka_prz...00ii_nowa_.html

 

a może macie jakieś inne typy do max 50-60zł

 

diodowe w tym przedziale cenowym raczej odpadają... no chyba, że ktoś z was ma doświadczenie z diodowymi w takim przedziale cenowym:

 

http://allegro.pl/item178598858_lampa_diod...l_120_nowa.html :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poszukuje jakiegoś fajnego lampiona co by w miarę dobrze świecił na wieczornych rajdach po lasach :D co myslicie o tym cateye'u

 

http://allegro.pl/item178195588_lampka_prz...00ii_nowa_.html

 

a może macie jakieś inne typy do max 50-60zł

 

diodowe w tym przedziale cenowym raczej odpadają... no chyba, że ktoś z was ma doświadczenie z diodowymi w takim przedziale cenowym:

 

http://allegro.pl/item178598858_lampa_diod...l_120_nowa.html :>

 

ta pierwsza lampka będzie pożerała tony baterii więc radze dokupić od razu akumulatory. 2,4 W to nie jest wcale tak dużo więc jak chcesz jeździć po lesie z prędkościami powyżej 20km/h to łatwo czegoś nie zauważyć ;)

druga lampka z pewnością będzie świecić jeszcze słabiej, ale w roli lampki pozycyjnej spisze się świetnie, białe światło wyróżni cię na drodze a czas świecenia będzie kilkanaście razy większy niż halogenu.

Jeśli chcesz po nocy jeździć bardziej agresywnie polecam raczej zakup porządnej lampy ;) (ceny wysokie) bądź przy odrobinie talentu sam możesz sobie zrobić fajny halogenik ;) na pl.rec.rowery parę osób opisywało jak robili swoje więc możesz tam poszukać opisów. Z tego co pamiętam, całość mieściła się w granicach 100-120 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,4W ma zwykła, niemagiczna żarówka do dynama, więc żaden szał to nie jest.

Ja mam 10W i wystarcza, ale jakbym chciał uprawiać "nocne rajdy po lesie", to szerokokątna 20W byłaby minimum. Pomysłów na własne "halogeny" w rowerze jest pierdyliard, sam jestem autorem jednego z nich (vide sig). Jakby co - PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...