Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel wlasnie kupil FR2.

Po upustach wyszlo go 2200.

Waga: 19 kg.

Jak zda mi relacje z pierwszych testow z checia sie z Wami podziele.

Ma zamiar smigac jak zawsze zima ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka szerokosc cie interesuje?

schwalbe racing ralph 2,1" to świetna oponka. dość droga, ale naprawdę dobra. lekka, bardzo niskie opory toczenia, dobra przyczepność w terenie...

mam te oponki w a6 i powiem tak, na asfalt idealne, do lasu też spoko, ALE jak popada to KICHA... wczoraj wracałem w deszczu, przy hamowaniu(na asfalcie) tak zarzucało, że prawie się przewracałem, na lekkim błotku nie było aż tak źle, ale gdyby było większe błotsko to imho by nie dało rady.... polecam te oponki na spokojną jazdę po mieście ze względu na małe opory toczenia i małą wagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostro jezdze od 4 lat tzn odtro okolo300 km tygodniowo po lesie :D

Powiem jedno, zrezygnowalem z schimano bo strasznie szybko padalo sram chodzi precyzyjniej mozna taniej wyrwac i jest trwalszy .... ale jak ktos ma mozliwosc kupienia w dobrym stanie schimano sti to polecam do zdaje sie 94 toku SH robilo jeszcze dobry sprzet a teraz to lipa ...

A co do zabezpieczen to mam milti szlifierke na akumulator jakis badziew chinski ... i jakie linki to sie przecina w 5 sekund wiem bo kumpel polamal kluczyk kiedys to do mnie zadzwonil .. ludzie obok chodzili nawet sie nie jarneli :D

 

Polecam lancuchy kute spawane z kluta stalowa chartowana :D to jest ciezko nawet kontowka pojechac, ale ma wade .. waga :D

 

 

ja kupilme uzywke na allegro scott vail 2 latni nawet rysy nie mial :D za rower sprzed 2 lat wart 3.3 k zaplacilem 1,2 k ;D

Najlepiej roweru nie zostawiac :D kupic SPD i smigac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym temacie : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...mp;#entry278270 zapytałem się jaki polecak kupić. Będzie on używany również na rower (i to dosyc często). Czy mógłby mi ktoś stąd doradzić?

Najlepiej w tamtym temacie żeby nie robic syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam plecak Karrimor Spike 20. Jesli tylko jest sucho jeżdżę do pracy na rowerze wożąc lapka ( w pokrowcu z pianki ) + akcesoria, śniadanie itp. Na pierwszy rzut oka nie wygląda jak by był pojemny ale to tylko takie wrażenie.

 

Nie jest tani, ale warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 2 szt ( pierwszą mi ukradli miałem 4 lata ) i absolutnie nie mogę sie zgodzić z przytoczonymi opiniami. Mi nic sie nie podarło, nic nie przemaka. Generalnie coś mi nie pasuje: jak mogło się logo wykruszyć jak jest wyszywane ? Czyżby uwaga na podróbki ? Hmm.

 

W każdym razie mam już od ponad roku druga sztukę i nie mam najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMX - mam chyba o coś takiego CI chodzi: http://www.allegro.pl/item253183022_opona_..._ss_.html#photo . Według mnie zadna rewelacja, łapałem snake`a co chwile

I jesli zamierzasz jezdzic po asfalcie to nie kupuj Tiogi Factory XC - dosc duzy opor i strasznie szybko się sciera. Ale za to jak ją fajne slychac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kufa nigdy nie złożę roweru :/.

Dzisiaj robiłem wymianę oleju mojemu bomberkowi i się okazało że ma pęknięcie na goleni dolnej :/ Właśnie ustalam z sprzedawcą jak załatwimy sprawę - pewnie mi odda kasę, jednak opóźni mi to znowu poważnie składanie rowerka :(.

 

Teraz zastanawiam się co kupić - na allegro są przecenione w dobrej cenie nowe bombery mx pro z lockoutem za 650 zł i zastanawiam się czy czegoś takiego nie zamówić. Na używane się już chyba nie zdecyduję, a nie chcę też ładować kasy w coś tańszego co mi pochodzi półtora roku.

 

Chyba że ktoś ma coś innego do polecenia w tej kwocie (około 600 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :]

Dzisiaj nastąpiła wiekopomna chwila

Mój nowy bike został pierwszy raz ujeżdżony przed chwilą :]

Zrobiłem 20 kilosów po mieście i na razie jest super.

Amorek to jednak klasa sama w sobie (kupiłem w końcu tego marzocchi mx pro lockout).

Trochę dziwnie z początku się sterowało rowerkiem bo mam teraz krótki mostek a przedtem jeździłem na dłuższym więc wydawało mi się że rower za mocno reaguje na ruchy kierą, ale po kilku km się przyzwyczaiłem.

 

Jutro wieczorem wrzucę zdjęcia :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega kupił Crossa Level a2, zapłacił za niego około 1800..

Jeździ się super...i bardzo polecam ten rower..

Ile zaplacil ?, level A2 kosztuje 1000zl. Za 1800 masz zdecydowanie duzo lepszego A6 :lol:

 

http://allegro.pl/item270574318_kross_leve..._wyprzedaz.html

 

 

Jak kupowal niedawno to strasznie wtopil. :razz:

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniutki rower IGI, ale troszkę go korba szpeci. Mimo to wróżę, że szybko ją zmienisz, bo ja suntoura, który wyglądał lepiej niż to co ty masz pogiąłem szybciutko w brata rowerze. Już zacznij zbierać na deore z octalinkiem. ;-)

 

Ech, aż zatęskniłem za moim starym dobrym specem, który został w Polsce. ;-) Trzeba by coś kupić na wiosnę, bo tu w CH naprawdę jest gdzie jeździć. Będę próbował wykminić w miarę lekkiego fulla z blokadą tyłu, tarczami hydraulicznymi i żeby było tanio, bo skąpy jestem. :P Zobaczymy co wyjdzie z tego.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje krosiwo :D

 

post-16542-1196973857_thumb.jpg

 

Czeka mnie tylko wymiana tylnej LX na odwrotna sprężyne... Ciekawe dlaczego kross zastosował normal do DC :-|

 

A moze walne odrazu Xt '08

 

 

Ktos moze chce sie zamienic przerzutka ? Stan idealny (przejechane okolo 80km)

 

 

 

// Kurde szukam tarczowki na przod (lx,dc) wie ktos gdzie moge osobno znalesc a nie komplet ?

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze walne odrazu Xt '08

Ktos moze chce sie zamienic przerzutka ? Stan idealny (przejechane okolo 80km)

// Kurde szukam tarczowki na przod (lx,dc) wie ktos gdzie moge osobno znalesc a nie komplet ?

Na allegro... jezeli chcesz po taniosci hydraulika to szukaj sobie shimano 525/535.. naprawde fajne i bezobslugowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł najwyższy czas na zmianę ramy, będzie to przesiadka z ht na fulla, albo przynajmniej chciał bym żeby była :lol: , styl jazdy to all mountain, więc skok z tyłu min 120mm, ziemia podlaska to nie góry, a pagórki więc nie ma co przesadzać. Ogólnie szukam czegoś zachowującego równowage pomiędzy wagą, pancernoscią i uniwersalnością, z możliwością zmiany skoku tylnego zawieszenia.

 

Macał może ktoś lub słyszał opinie na temat Poison Arsen AM lub tej firmy?

 

Za ok. 1800zł można kupic tylko to albo używki z allegro. Choć już sie trochę napaliłem na tego poisona, to czterozawias z horstem, ramka najprawdopodobniej z fabryki kinesisa, dość proste profile rur, ale można ją mieć za 999zł+700 na damper, więc nie ma co za dużo wymagać. Ten cały marketing na mnie jakoś nie działa i nie widzę sensu płacenia dwa razy tyle za marke, choć wiadomo zawsze fajniej było by mieć kultową ramke :) . Jedyne co mnie martwi to brak wzmocnienia łączenia górnej rury i podsiodłowej, lepiej pod tym względem wypada Poison Curare, ale geo już inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie ładowałbym się w tą ramkę - choć pewnie do extremalnej jazdy uzywal jej nie będziesz, więc wzmocnienia zwiększające wagę będą zbędne.. :?

Sam wychodzę z założenia, jeśli ładować się w fulla to tylko coś jakościowo

dobrego, zadnych półsrodków - za tą kwotę mozna kupić dobrego hardtaila

;)

Uzywane wchodzą w grę?

Jesli chcesz klasykę, to polecam coś pokroju

http://allegro.pl/item295940452_super_ramk...nu_zobacz_.html

http://allegro.pl/item293444428__santa_cru..._jak_nowy_.html

http://allegro.pl/item295153227__santa_cru...h_element_.html

 

bullit to perełka, choć waży trochę więcej od tego poisona - no ale tutaj nie ma co porównywać ;)

W dalszej kolejnosci masz kolejne klasyki, niesmiertelne ramki :D

 

http://allegro.pl/item292946263_kona_stink...y_gratisy_.html

http://allegro.pl/item297301912_kona_coile...anilla_fox.html

http://allegro.pl/item293150557_specialize..._dabombx10.html

http://allegro.pl/item293371455_specialize...am_pilnie_.html

http://allegro.pl/item292758609_specialize...ransition_.html

 

Mysle, ze najbardziej odpowiadałby twoim wymaganiom własnie coiler - na prawdę, ramka godna polecenia, nie do zajechania (gdybyś tak w przyszlosci zdecydowal się na bardziej extremalne poczynania ;) ).

I wiele mozna tak wymieniać, wiadomo praca w dużej mierze zależy od dampera, ale jakiej ramki byś nie wybrał z powyzszych - na pewno nie pożałowałbyś ( to niebo a ziemia w porównaniu z wymienionym poisonem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze najbardziej odpowiadałby twoim wymaganiom własnie coiler - na prawdę, ramka godna polecenia, nie do zajechania (gdybyś tak w przyszlosci zdecydowal się na bardziej extremalne poczynania ;) ).

I wiele mozna tak wymieniać, wiadomo praca w dużej mierze zależy od dampera, ale jakiej ramki byś nie wybrał z powyzszych - na pewno nie pożałowałbyś ( to niebo a ziemia w porównaniu z wymienionym poisonem)

pomijając ze ten coiler to jest już prawie fr, to nie wiem w czym jego zawieszenie jest lepsze(bo właściwie to jest gorsze) od poisona, przecież kony nie mają horsta, owszem jakość wykonania kony będzie pewnie lepsza, ale nie będzie to jakaś ogromna różnica.

 

Zaliczania Duncona do klasyki też nie rozumiem, przecież to są ramy tej samej klasy co poison, zaprojektowane(w mniejszym lub większym stopniu) i zrobione w Taiwanie.

 

Poza tym wszystkie te ramy co podałeś są dla mnie za pancerne, szukam czegoś z powietrznym damperem i rura podsiodłową w całości, max 3.4kg z damperem. Np jak ten regin, wczoraj poszedł dosc tanio ale rama z wgnieceniem <_< http://allegro.pl/item296913295_rama_giant..._3_dodatki.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w asie ok 3 tysi jest coś lepszego od krosa FR2? Kiedyś o nim marzyłem, teraz moge sobie pozwolić bo stary już .. na dobiciu jest :(

Potrzebuje fulla niezniszczalnego cięzkiego do downhillu i na szose, do skakania i do miasta, poprzendik stalowy arkus był dobry no ale czuje że jużpoprostu padnie za niedługo. Ważył ok 25kg jak nie wiecej i wcale nie cuzje sie lepiej na lekkich rowerach. Zniego mógłbym przerzutki jedno sezonowe shimano przełożyć i kółka mammut, siodełko i moze jakieś drobiazgi..

Chodzi o to czy złoże coś lepszego w cenie 2,5tys zł , zakładając że mam koła siodełko i inne drobiazgi?

Ah, wazna rzecz- 185cm wzrostu i 90kg;/ Więc musi to być coś bardzo mocnego bo naprawde lubie poszaleć na stokach :)

 

 

 

Składać i kombinować czy Kross sign FR2? A moze Kross Sign FR2+mody ;)

Myśle że nowego signa jeszcze będzie gdzie dorwać bliżej lata:>

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jakie tarczówki kupić ? :) Co polecacie z tanich hydraulików ?

 

Czy shimano m525 z tarczą 203 mm będzie ok ? :), a co na tył ?

Czy warto hydrauliki czy może avid bb5 ?

Znalazłem też tanio na alledrogo shimano m485 z tego co się rozeznałem to jest zacisk z m525 z inną klamką - może w to warto zainwestować ? :)

 

Pytam gdyż zrobiłem już jakieś 600 km na moim rowerku i stwierdzam że mi w takich warunkach jak teraz ranty felg znikają w tempie zastraszającym

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...