Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ale tego sie nie da sprawdzić w sklepie. Co mi z tego jak usiądę i jest ok, jak po 10-15 km zaczyna być niewygodnie. Prawie każde siodełko na jakim siadam jest wygodne.

 

To jest właśnie problem. Sam bym wydał nawet 250 zł na jakiegoś Brooksa czy coś, ale nie kupie tego bez możliwości przejechania sporej ilości kilometrów, a tego mi nikt nie umożliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bardzo ciężko dobrać odpowiednie siodełko, bo jak już zauważyli inni, każdy ma inne 4-litery, ja na przykład jeżdżę na Selle Italia C2 Gel Flow, ale dystanse do 60 kilometrów i nic nie boli, ale tez mam i spodenki z "pampersem", jednak niedawno zrobiłem ze znajomymi trasę 120km i już tyłek protestował, na zawodach MTB robię do 60 paru km i też jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej benek, dobrze pamietam ty jeździłeś na kendach SBE? Nadal je masz, czy zmieniłeś na coś innego?

 

Nadal jeżdżę na SBE w rozmiarze 2.1 - po Mazowszu jak znalazł, pisałem (chyba tu) o uślizgach na mokrych kamieniach/korzeniach/... i słabej trakcji na głębszym piachu (nie wspominając błota) i o szybkim ścieraniu na ostrym żwirku. Zmieniać na inne nie chcę, bo są dosyć uniwersalne - 1 komplet i do lasu i na asfalt :) Tam [koło] tył, V, tanio, wytrzymale - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa wrzucałem kiedyś jak wyglądają na obręczach SupraN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jeżdżę na SBE w rozmiarze 2.1 - po Mazowszu jak znalazł, pisałem (chyba tu) o uślizgach na mokrych kamieniach/korzeniach/... i słabej trakcji na głębszym piachu (nie wspominając błota) i o szybkim ścieraniu na ostrym żwirku. Zmieniać na inne nie chcę, bo są dosyć uniwersalne - 1 komplet i do lasu i na asfalt :) Tam [koło] tył, V, tanio, wytrzymale - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa wrzucałem kiedyś jak wyglądają na obręczach SupraN.

 

No właśnie. Mnie 1.95 się już starły. Poza tym w cięższym terenie trochę niebezpiecznie na takich oponkach się jeździ. Do lasu i na asfalt rzeczywiście tak, w góry; tu już gorzej. Jeśli piszesz o uślizgach na 2.1, to dobrze że nie jeździłeś na 1.95 ;)

 

Jeśli ktoś miałby dylemat Kenda Karma a Small Blocks Eight, to zdecydowanie te drugie. Są szybsze, stabilniejsze na bokach, lżejsze i chyba trochę lepiej radzą sobie w piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam roweru do ok 1000 zł. Mój stary zasłużony "góral" już ledwo zipie (brak hamulców, przerzutki działające "na nogę" itp) dlatego postanowiłem wydać trochę pieniążków. Zapewne odpiszecie mi abym poszedł do rowerowego i sobie sprawdził które mi pasują, ale nie o to mi chodzi. Proszę o podpowiedź jakie marki/modele warte są uwagi (rower ma starczyć na dobrych kilka lat). Będę jeździł po:

- leśne drogi, dróżki, pola, górki

- piach morski

- asfalt :D

 

Zależy mi abym mógł do roweru domontować siedzonko dla dziecka (jeszcze nie wiem czy na tył czy na przód) aby mój synek mógł wyruszać ze mną na wycieczki nad morze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam roweru do ok 1000 zł... Będę jeździł po:

- leśne drogi, dróżki, pola, górki

- piach morski

- asfalt :D

 

Zależy mi abym mógł do roweru domontować siedzonko dla dziecka (jeszcze nie wiem czy na tył czy na przód) aby mój synek mógł wyruszać ze mną na wycieczki nad morze :D

 

Za taką kwotę będzie biednie niestety. Musisz czekać na większe promocje -> sierpień/wrzesień lub coś dociułać. Sokoro chcesz fotelik to musisz szukać czegoś co nie ma miękkich widełek z tyłu (kiedyś np Kellys'y były słabe pod tym względem). Generalnie musiałbyś zobaczyć jaki system mocowania ma wybrany przez Ciebie fotelik tylny i potem w razie co musisz szukać ramy z otworami pod bagażnik - te 2 dziurki w tylnych widełkach (gdyby takie były potrzebne do założenia fotelika).

 

Poszukaj np jakiś większych promocji na zeszłoroczne Krossy, czasem można coś wyhaczyć, zwłaszcza jak jesteś nietypowej budowy (np 195 cm wzrostu).

 

A tak BTW długa bezawaryjna eksploatacja roweru, zależy od tego jak się o niego dba (czyszczenie, smarowanie, ...) martwi mnie ten piasek morski. Połączony ze słoną wodą może wpływać na szybsze zużywanie się napędu, uszczelek itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ho!:] zbieram się od jakichś dwóch lat do kupna roweru, trochę zaglądam do tego tematu, pamiętam słowa uznania dla Krossa Level A4 z chyba 2009 r., kiedy to jeszcze był wyposażony w widelec Rock Shox Dart (chodziło o Level A6 z Torą w zestawie). Jest wyprzedaż modelu A4, w moim (ok 165 cm wzrostu) rozmiarze, w tym miejscu.

ostatni mój rower to jakiś Jaguar, kupiony z 15 lat temu, ciężki, za duży, jazda męcząca, nieprzyjemna. wiedzę na temat rowerów czerpię głównie z tego tematu. wiem, że są nieźle wyposażone niższe wersje Krossa Level, plus inne Krossy, Meridy, Unibike za ok. 1000 zł, jak np:

Kross Hexagon V3

Kross Nomia +4

Kross Hexagon V6

Merida Marrs 20v

Giant Revel 5

Unibike Evolution

 

moje oczekiwania są następujące:

- rower na drogi leśne, polne, trochę asfaltu, trasy ok 20-30 km na jeden raz, raczej rekreacyjna jazda,

- bezawaryjność i frajda z jazdy,

- nie będę go rozwijał, rozbudowywał,

- chcę, żeby służył "na lata", nie planuję go zmieniać, nie chcę kupować tańszej alternatywy.

 

moje pytania:

- czy podany Kross jest na miarę moich wymagań?

- czy to nie za dużo do rekreacyjnej jazdy? czy nie będzie się "marnował"?

- czy do takiego lajtowego, równego (nadmorskiego) terenu jest sens kupować rower górski?

 

dziękuję za wszelkie sugestie! pozdrawiam serdecznie:]

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat: mama chce kupić rower miejski, typowa damka z koszem z przodu (i/lub z tyłu). Kwota do wydania: do 1000 max. Chyba, że będzie super hiper okazja za niewiele więcej, ale generalnie ten poziom ma być raczej nieprzekraczalny. Jeśli nie konkretne modele to może przynajmniej na które marki zwracać uwagę, a które sobie odpuścić. Sprawa pilna, bo mama się nakręciła na jazde ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Przyznaje bez bicia na rowerach nie znam się kompletnie, a własnie rozleciał mi się wieloletni szrot z TESCO i potrzebuję na gwałt 2 kółek.

Cena raczej nieprzekraczalna to 600zł.

 

Troche podłubałem na forach i znalazłem takie oto:

 

Rower KROSS Grand Dragon-góral-prezent (1712463511) - Aukcje internetowe Allegro

Rower górski SCHWINN Sidewinder RAMA 19 cali góral (1711665616) - Aukcje internetowe Allegro

KANDS ENERGY 400 SHIMANO TURNEY 2011_________ NOWY (1714821026) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ludzie polecaja hexagony v2 ale coś nie widzę zbyt wiele w tym pułapie cenowym.

Rower głównie do jazdy po miescie, czasem lasach, no biggie :)

 

Proszę o sugestie!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Planuje w końcu kupno jakiegoś siodełka Brooks, upatrzyłem dwa modele które wydają mi sie najsensowniejsze:

1 - Rowery holenderskie - RoweryStylowe.pl - rowery męskie i damskie, rowery miejskie, rowery elektryczne, rowery Wrocław, Warszawa, Krakow, serwis rowerowy Wrocław, sakwy rowerowe, torby rowerowe, rowery używane: Brooks Flyer

2 - Rowery holenderskie - RoweryStylowe.pl - rowery męskie i damskie, rowery miejskie, rowery elektryczne, rowery Wrocław, Warszawa, Krakow, serwis rowerowy Wrocław, sakwy rowerowe, torby rowerowe, rowery używane: Brooks B67 - męskie

 

Ten Flyer ma sporo opinni, widziałem coś także na jakimś forum rowerowym. Co sądzicie?

 

Dużo kasy, ale jakby miał być wypas to może warto. Było by siodełko na lata. Czytałem że trzeba o nie dbać (chronić przed deszczem, polerowac, naciągnąć skórę raz na czas).

 

 

Przy obecnych upałach jazda na moim żelowym po przekroczeniu 30-ego kilometra robi sie już nieprzyjemna, poce sie w kroku i mi sie robią nie raz odparzenia, a i skóra na udach sie obciera, jako że jestem gruby i ciężki, a rower trekingowy więc jestem w miare wyprostowany. Przez 2-3 dni wtedy nie ma opcji nawet wyjść na rower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zatrzymany na etapie rowerów z marketów chciałem zapytać o opłacalność oferty:

 

Merida Road 850 w bardzo fajnym stanie technicznym, stock, nie obita - 600zł

 

czy w tych pieniądzach znajdę coś ciekawszego? rowerek do pomykania po mieście/wypadów poza miastem bez szaleństw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chcę kupić 2 rowery do jazdy po szosach na krótkich dystansach.

Męski i damski.

Czy za 1500zł (dwa rowery) da się kupić coś sensownego ?

Nie polecajcie allegro - niestety tam nie mogę i nie chcę kupić.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z tym "sensownego" tak zabrzmiało jakbym nie wiadomo jakie wymagania miał.

Pewnie z 1-3x w tygodniu będzie to wycieczka 15km po szosie, ew. gładkiej ścieżce w lesie.

Widziałem w sklepach rowery już za 650zł.

Rozumiem, że to są typowe marketowe rowery i z pewnością będą mniej wytrzymałe.

Może rozciągnę budżet do 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ostatnio szuka roweru, tylko że do 1000zł. Wyszukaliśmy takie coś:

Lazaro Integral V, klik.

 

Rower jest na pełnym osprzęcie Alivio, więc już całkiem przyzwoicie.

Tutaj link do tematu o tym rowerze: http://www.forumrowerowe.org/topic/95623-rower-lazaro-integral-v/

No i na szosę dużo lepsze rozwiązanie niż MTB.

 

Tylko nie wiem czy to można dostać gdzieś poza allegro :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy o allegro chyba, że:

- przymierzę wcześniej gdzieś wybrany rower,

- sprzedawca będzie sprawdzony,

- sprzedają na raty.

 

Jeszcze myślałem o trekingowych z całym osprzętem.

W dodatkowym foteliku jeszcze będę woził dziecko nieco ponad roczne.

Mam pytanie czy tylko do trekingowych można przypiąć siodełko dla dziecka ?

Czy można również do crossów lub mtb ?

 

http://www.karbownik...kty/428/rowery/

W tym sklepie byłem i wpadły mi w oko następujące modele.

Kross Evado Compact 1.1 Lady - 1159zł (obniżona rama, nie potrafię go na necie znaleźć) albo to był 1.0 nie pamiętam

Merida Crossway (damski) -1119zł

Kross Hexagon x2 -1049zł

Kross Andante - 1099zł

Arkus Vindage (damski) - 890zł

 

Mówiono mi jednak, że nie ma szans zamontować fotelika do rowerów typu cross i mtb. A trekkingowe średnio mi się podobają i jak dziecko wyrośnie z wożenia go to mam pozamiatane bo nie będę chciał na nim jeździć :P

 

Czytałem, że Kands są niezłe do okolic 1000zł

1. http://allegro.pl/ka...2417281456.html - żona

2. http://allegro.pl/mt...2400062808.html - ja

 

Ale ten minus, że nie mam gotówki a na raty nie sprzedają.

Widział ktoś sklep internetowy gdzie sprzedają te rowery na raty ?

Bądź wie gdzie można je znaleźć w tych cenach w okolicach mojego miasta, ew. Rybnika ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą oponek. Obecnie mam Smart Sam, ale szukam czegoś co jednak trochę lepiej będzie sobie radzic jak popada (np. w lesie) jednocześnie nie tracac dobrych wlasciwosci na asfalcie. Jest coś takiego czy nieosiągalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RoRo to papier Dołączona grafika przynajmniej w wersji evo. RoRo zdecydowanie lepiej na bloto, RR na las/szuter czy wlasnie min. asfalt. Aczkolwiek roznica do RoRo moim zdaniem jest niewielka.

 

Swego czasu sporo zawodowcow jezdzilo na RR z wycietym srodkowym bierznikiem zostawiajac boczne.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTB używam w takich warunkach o których piszesz i założone mam smart samy 2,1 i zasadniczo ich jedyna wada jest znaczna masa, szkoda że nie ma lżejszej wersji. Opony maja przejechane ok 5kkm i nie widać po nich większego zużycia a zaliczyły kilka startów w zawodach jak i tygodniowy wypad z sakwami i nie przypominam sobie większych problemów z przyczepnością poza zawodami XC rozgrywanymi dzień po ulewnym deszczu i wtedy na zjazdach się zaklejały błotem i z przyczepnością było już rożnie. RoRo i RaRa podobno na asfalcie znikają w oczach. Czytałem, że w takich warunkach na tyle może się nadać Kenda SBE lub Conti Race King, ale zwijany i 2.2, choć też swoje waży a na przód nie mam pomysłu, bo znajomemu RK na przedzie uciekł w zakręcie i można było podziwiać piękne OTB. Całe szczęście opony jeszcze ten sezon przejeżdżą i martwić się będę musiał zimą ;) Na warmińskie lasy przez myśł mi przeszło nawet coś takiego jak Fourius Fredy, bo ciężkiego terenu u nas nie ma a z racji "bieżnika" na środku na asfalcie powinny iść jak burza, masę też mają fajną, tylko na piachu i w błocie może być problem i to pewnie niezależnie od jego ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...