Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Kup na poczatek sztywniaka, najlepiej Authora(ew inna firma ktora Tobie odpowiada w koncu to rower dla Ciebie :) ) i jezeli za jakis czas stwierdzisz ze chcesz wiecej zawsze mozna to i tamto pozmieniac :)

Faktyycznie w Twoim wypadku nie ma sensu rzucac sie na gleboka wode :)

Zwroc jedynie uwage na osprzet ze by byl w miare dobry(nie z najwyzszej pulki ale nie jakiejs badziewnej firmy) i przedewszystkim na serwis jaki oferuje dany sklep, pozniej unikniesz wielu klopotow i oczywiscie gwarancja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem troche - sam też jestem na kupnie i coś takiego zobaczyłem Nie podoba mi się tylko widelec - jak na razie - miał ktoś jakieś doświadczenie z nim ? Jakoś RST mnie odrzuca..... Z fuji tylko Outland pasował jakoś do moich kryteriów, denerwują mnie w nim jakieś wynalazki typu MegaRange - jeszcze poszukam czegoś interesującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 km i 2002 albo 2001 - muszę się dopytać i go zobaczyć. On jeździ teraz na giant nrs-2 - jeszcze trochę potrwa zanim będzie mnie na coś podobnego stać. Miałem opcje kupowania roweru w stanach - ale chyba nie jest to warte zachodu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wigry! Kup Wigry!

Ja mam w piwnicy jeszcze pelikana i jubilata jakbys reflektował.

Ze mną się można dogadać i myśle, że w 1500 się zmieścisz.

8)

wigry the best :D co prawda 2 mi zajebali ale to byly rowery :D zero problemow z przezutkami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zlozyc rower tak jak kompa :)

Powinno wyjsc tanie ale nie koniecznie dlatego ze zima mozna trafic na promocje.

 

Co do Tektro to juz lepiej zainteresuj sie firma SRAM :D

Mam hamulce 7.0 klamki 7.0 tylna przerzutka 7.0 piaste 5.0 i kasete 5.0 wszystko Srama oczywiscie.

Korbe Sachsa Quarz :)

Sram to amerykanska firma powstala przez wykupienie niemieckiej firmy Sachs.

Imho cena/jakasc jeden z najlepszych wspolczynnikow wlasnie dla Srama.

. z te pieniadze skladac roweru sie nie oplaca. nawet jak kazda czesc kupisz w promocji (nalezy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage gwarancje i opieke nad rowerm gdy kupisz go w sklepie ) jak zlozys sam to w zasadzie nie masz gwarancji(wyjatek; rama, amor,) po drogie zeby zlozyc rower to trzeba miec wiedze na ten temat i co bardzo wazne [/size]mocno sprecyzowany styl jazdy(zeby wiedzic co kupic pod siebie) subiektywne moje odczucie apropo skladania rowerow -jest to operacja trodniejsza niz skladanie kompa(specjalistyczne narzedzia,smary,duzo czesci do siebie nie pasuje tak jak powinno.a co do srama , naprawde nie polecam tej firmy (wyjatki;lancuch,v-breaki,przed.przezutki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji troche gotowki (1500 zł)!!!!! :lol: 

Starzy powiedzieli, ze jak znow cos do kompa kupie to mnie z chaty wywala!!!!

(ostatnio zakupilem Herca 8500LE i 256 MB RAM)

 

A nowy rower sie przyda. Ma to byc rower pol-goral jezeli mozna to tak nazwac. Ma byc lekki, wytrzymaly i fajnie wygladac.

 

Wszelkie propozycje mile widziane (zdjecia, linki, opinie)

 

Mam tylko 1500 zl i ani grosza wiecej!

podobnie jak kolega SKOLIM rowery to moja pasja , zajmoje sie tym od ponad 10lat, a od 6lat pracju w autoryzowanym serwisie Gianta. to prawda wyzyc sie nie da za bardzo . chyba ze w sezonie ,ale w tym okresie to nie ma czasu na nic , trzeba robic i robic zeby zapracowac na zime. a teraz postaram dac tobie jakies rady . za 1500zl. mozna kupic rower calkiem fajnie dzialajacy. SKOLIM wymienil co prawda tylko kilka marek ,ale w nich zawieraja sie te ktore ja bym bral pod uwage ;giant,merida,author,wheeler.sa to firmy ktore istnieja na rynku polskim juz ladnych pare lat ,wiec jak kupisz rower i cos ci sie zepsuje to na bank zostanie rozpatrzona reklamacja(nie koniecznie tam gdzie kupisz rower, nawet jak sklep zbankrotuje to nie zostaniesz na lodzie) w zasadzie to mogl bym jeszcze pisac ,ale nie chce bez sensu pisac tego co ciebie nie dotyczy,wiec jak bys mogl podac twoje preferencje sportowe,(czy ostro ,spokojnie , po asfalcie,czy moze w terenie ,ewentualnie to i to ,czy masz zamiar pojechac z rowerem w gory ,czy masz ochote na nauke robienia trikow(czy skakanie na chopkach,czy moze trial),ile kilometrow planujesz robic w roku, czy interesuje ciebie jazda w daszcz, ile masz lat i ile wazysz,oraz jaki masz wzrost,gdzie mieszkasz)w zasadzie to napisz wszystko co ci przyjdzie do glowy. mozesz rowniez pokusic sie o zakop katalogu rowerowego (mysle o zielonym"katalog rowerowy"wydany przez koncept )jest tam wszystko opisane dokladnie i co wazniejsze zgodnie z prawda. jest jeszcze jedna ciekawa strona http://bikeboard.wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do skladania roweru to tak jak pisza wyzej koledzy sie nie oplaca, bo czesci sa drogie a i mechanikowi bedizesz musial zaplacic bo wszystkiego sam nie zrobisz. troche zaspalaes z tym kupnem tego rowerku bo w zimie byly duze obnizki nawet do 40-50% i wtedy za mala kase miales dobry rower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji troche gotowki (1500 zł)!!!!! :lol: 

Starzy powiedzieli, ze jak znow cos do kompa kupie to mnie z chaty wywala!!!!

(ostatnio zakupilem Herca 8500LE i 256 MB RAM)

 

A nowy rower sie przyda. Ma to byc rower pol-goral jezeli mozna to tak nazwac. Ma byc lekki, wytrzymaly i fajnie wygladac.

 

Wszelkie propozycje mile widziane (zdjecia, linki, opinie)

 

Mam tylko 1500 zl i ani grosza wiecej!

podobnie jak kolega SKOLIM rowery to moja pasja , zajmoje sie tym od ponad 10lat, a od 6lat pracju w autoryzowanym serwisie Gianta. to prawda wyzyc sie nie da za bardzo . chyba ze w sezonie ,ale w tym okresie to nie ma czasu na nic , trzeba robic i robic zeby zapracowac na zime. a teraz postaram dac tobie jakies rady . za 1500zl. mozna kupic rower calkiem fajnie dzialajacy. SKOLIM wymienil co prawda tylko kilka marek ,ale w nich zawieraja sie te ktore ja bym bral pod uwage ;giant,merida,author,wheeler.sa to firmy ktore istnieja na rynku polskim juz ladnych pare lat ,wiec jak kupisz rower i cos ci sie zepsuje to na bank zostanie rozpatrzona reklamacja(nie koniecznie tam gdzie kupisz rower, nawet jak sklep zbankrotuje to nie zostaniesz na lodzie) w zasadzie to mogl bym jeszcze pisac ,ale nie chce bez sensu pisac tego co ciebie nie dotyczy,wiec jak bys mogl podac twoje preferencje sportowe,(czy ostro ,spokojnie , po asfalcie,czy moze w terenie ,ewentualnie to i to ,czy masz zamiar pojechac z rowerem w gory ,czy masz ochote na nauke robienia trikow(czy skakanie na chopkach,czy moze trial),ile kilometrow planujesz robic w roku, czy interesuje ciebie jazda w daszcz, ile masz lat i ile wazysz,oraz jaki masz wzrost,gdzie mieszkasz)w zasadzie to napisz wszystko co ci przyjdzie do glowy. mozesz rowniez pokusic sie o zakop katalogu rowerowego (mysle o zielonym"katalog rowerowy"wydany przez koncept )jest tam wszystko opisane dokladnie i co wazniejsze zgodnie z prawda. jest jeszcze jedna ciekawa strona http://bikeboard.wp.pl

Wczesniej napisalem, ze mieszkam w gorach!!!!!!!!! :lol:

Ale interesuje mnie raczej spokojna jazda w terenie niz karkolomne zjazdy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie troche fakt ,ze na tyle przezemnie wymienionych jakze waznych elementow, podales tylko kilka odpowiedzi. Chyba tez tylko na tyle będę mogl tobie pomuc. Lekkiego roweru gorskiego nie kupisz za te pieniazki (subiektywnie lekki to nie wiecej niż 11kg.)poza tym nie będzie ci potrzebny jak ma być spokojnie uzywany.szykoj się na jakies 13-14kg w zależnośći czy zdecydujesz się na amora. I tu musisz się sam zdecydowac(popularne modele z reguly sa w 2 wersjach :sztywne i z Amorem) ,bo amortyzatory firmowo montowane w tanich rowerach sa niskiej klasy,a te mogą ulec szybkiemu zuzyciu w wyniku dzialania pewnych czynnikow-niestety nie podales mi danych jakie zaproponowałem i nie powiem ci jak było by lepiej. Weź jednak pod uwage ,ze nawet tani amor mocno poprawi komfort jazdy(szkoda ,ze tylko przy malych predkoscich , powyżej pewnej gronicy w zależnośći od terenu ,brak tłumienia może spowodowac utrote kontroli nad bikiem) . jeśli chcesz inwestowac pozniej w rower to możesz ten element roweru sobie dokupic. Wytrzymaly i działający kupisz już za 700-800zl. Kolega wyzej napisal o kupowaniu roweru w innym miejscu niż wlasne miasto – nie rób tego o ile nie zostaniesz zmuszony ( brak profesjonalnych sklepow w okolicy) pomsl o gwarancji . rower na pewno będzie się rozregolowywal o ile będziesz na nim zeczywiscie jeździł (weź pod uwage bardzo powaznie przegląd gwarancyjny), a dobra firma „wszystkie” niesprawności załatwi nie odplatnie maksymalnie do roku po zakupie. Potraktuj zakup roweru tak powaznie jak zakup jakiejs czesci kaputerowej , a nie powienines pozniej nazekac. To znaczy sprawdz poblisie sklepy( jeśli nie wiesz gdzie sa ,przejdz się do empiku i przejzyj literature fachowa) czasami sa do kupienia modele z zeszłego roku , albo jeszcze starsze ,mocno przecenione –sprawdz to . w tym przypadku sprawdz dokladnie czy taki rower pasuje do twojego wzrostu . jest to bardzo wazne . nie daj sobie wcisnąć czegos co będzie dobre , ale nie dla ciebie . zbiez wszystkie pobrane materialy reklamowe i porównuj poszczegole elemty . klasyfikacje osprzętu znajdziesz w każdym katalogu. Dosiadz każdego z upatrzonych i ocen który jest najwygodniejszy , spytaj o możliwość przejażdżki w zamian za dokument itp. Zadawaj mnóstwo pytan sprzedawcy , a jak będzie dobry to odpowie szybko i zrozumiale . omijaj miejsca gdzie musza sprawdzac , obejzec , sprawiaja wrazenie nie profesjonalnych. Pamiętaj ze z podobnym profesjonalizmem będą go ci naprawiac. Pisac można by wiele na ten temat, ja celowo nie podalem zadnych kakretow, ponieważ sezon 2003 jeszcze się nie zaczol ,a oferta 2002 już mocno wygasa. Jeszcze jedno , jak masz zamiar używać roweru sporadycznie to taki za 1000,tez ci wystarczy, a 500 można by przeznaczy cichcem przed rodzicami na cos do kompa. Pozdrowienia. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malitek a dlaczego nie polecasz tej firmy?

Czyz by jakies przykre doswiadczenia? :P

jakby to napisac... . jest to dobra firma ,ale sa lepsze . pomylka srama sa przezuti tylne i inne elemeny wykonane z masy karbonowej . sam karbon jest mega materialem ,ale tutaj nie stosuja jego w czystej postaci tylko wióry karbonowe miela i lacza z roznymi zywicami . elementy tak wykanane sa elastyczne ( dlatego klamki do chamulcow sie gna , zabierajac czesc energi przez to) a przezutki nie wytrzymoja upadkow . widzialem mnustwo polamanych sramow ,nawet tych najdrozszych (plasma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko slyszales itp to lepiej nic nie mow!

Wiesz mniej wiecej jaki mam config i 90% to sram wlasnie z "plastikowymi klamkami i tylna przerzutka" :)

Jezeli idzie o gleby to w zeszlym roku latem zaliczylem ze 4 z czego jedna bardzo powazna bylem pozdzierany jak nigdy i zostalo mi sporo do dzisaj(blizny i nie do konca wygojone rany na nagarstach i kolanach:(( )

I nic podczas przyziemien sie nie urwalo, jedynie zarysowania na gripach i tylej przerzutce!

Co do klamek to trzeba w palcach miec zero wyczucia ze by wygiac klamki podczas hamowania :P

Jezeli wyginaja sie tobie sramy to musisz miec nie wyregolowane v'ki ew jestes przyzwyczajony do agresywnego zaciskania klamek z calej sily a wtedy faktycznie klamki pracuja ale bynajmniej wg w zaden sposob nie pogarsza to ich pracy.

 

Rafal bardzo zadowolony z wyboru Srama :))

Btw Sram na Shimano :D

 

p.s.

Jezeli ktos sie chce troche dowiedziec nt. to prosze poczytac archiwum pl.rec.rowery (precla) jest tez troche testow i recenzji na www.bikeboard.com i www.mtbreview.com

 

Edycja: Co do tego ze sa lepsze firmy, oczywiscie tylko ze sa one o niebo drozsze np.jezeli idzie o klami to doskonala firma AVID tyle ze klamki np SeedDial 7 kosztuja w pl ok 250-300zl za pare :)

 

Edycja2: Co do materialu z ktorego Sram wyrabia poszczegolne elementy szpeja to nie jest to wlukno weglowe mielone z czym kolwiek tylko ich patent o nazwie Grillon a jak go sie robi to cholera wie bo niby jest chroniony patenetem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie troche fakt ,ze na tyle przezemnie wymienionych jakze waznych elementow, podales tylko kilka odpowiedzi. Chyba tez tylko na tyle będę mogl tobie pomuc. Lekkiego roweru gorskiego nie kupisz za te pieniazki (subiektywnie lekki to nie wiecej niż 11kg.)poza tym nie będzie ci potrzebny jak ma być spokojnie uzywany.szykoj się na jakies 13-14kg w zależnośći czy zdecydujesz się na amora. I tu musisz się sam zdecydowac(popularne modele z reguly sa w 2 wersjach :sztywne i z Amorem) ,bo amortyzatory  firmowo montowane w tanich rowerach sa niskiej klasy,a te mogą ulec szybkiemu zuzyciu w wyniku dzialania pewnych czynnikow-niestety nie podales mi danych jakie zaproponowałem i nie powiem ci jak było by lepiej. Weź jednak pod uwage ,ze nawet tani amor mocno poprawi komfort jazdy(szkoda ,ze tylko przy malych predkoscich , powyżej pewnej gronicy w zależnośći od terenu ,brak tłumienia może spowodowac utrote kontroli nad bikiem) . jeśli chcesz inwestowac pozniej w rower to możesz ten element roweru sobie dokupic. Wytrzymaly i działający kupisz już za 700-800zl. Kolega  wyzej napisal o kupowaniu roweru w innym miejscu niż wlasne miasto – nie rób tego o ile nie zostaniesz zmuszony ( brak profesjonalnych sklepow w okolicy) pomsl o gwarancji . rower na pewno będzie się rozregolowywal o ile będziesz na nim zeczywiscie jeździł (weź pod uwage bardzo powaznie przegląd gwarancyjny), a dobra firma „wszystkie” niesprawności załatwi nie odplatnie  maksymalnie  do roku po zakupie. Potraktuj zakup roweru tak powaznie jak zakup jakiejs czesci kaputerowej , a nie powienines pozniej nazekac. To znaczy sprawdz poblisie sklepy( jeśli nie wiesz gdzie sa ,przejdz się do empiku  i przejzyj literature fachowa) czasami sa do kupienia modele z zeszłego roku , albo jeszcze starsze ,mocno przecenione –sprawdz to . w tym przypadku sprawdz dokladnie czy taki rower pasuje do twojego wzrostu . jest to bardzo wazne . nie daj sobie wcisnąć czegos co będzie dobre , ale nie dla ciebie . zbiez wszystkie pobrane materialy reklamowe i porównuj poszczegole elemty . klasyfikacje osprzętu znajdziesz w każdym katalogu. Dosiadz każdego z upatrzonych i ocen który jest najwygodniejszy , spytaj o możliwość przejażdżki w zamian za dokument itp. Zadawaj mnóstwo pytan sprzedawcy , a jak będzie dobry to odpowie szybko i zrozumiale . omijaj miejsca gdzie musza sprawdzac , obejzec , sprawiaja wrazenie nie profesjonalnych. Pamiętaj ze z podobnym profesjonalizmem będą go ci naprawiac. Pisac  można by wiele na ten temat, ja celowo nie podalem zadnych kakretow, ponieważ sezon 2003 jeszcze się nie zaczol ,a oferta 2002 już mocno wygasa.  Jeszcze jedno , jak masz zamiar używać roweru sporadycznie to taki za 1000,tez ci wystarczy, a 500 można by przeznaczy cichcem przed rodzicami na cos do kompa. Pozdrowienia. :wink:

Wiesz, dla mnie kazdy lepszy rower bedzie lekki, bo jak na razie to jezdzilem na romecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedz do Czech - miejscowosc Fritek- Mistek i kup sobie tam Authora - najlepiej zeszloroczny model - bedzie taniej:)

A w ogole to Scott wymiata wszystko - cenowo tez hehe :)

Scott wcale nie wymiata - z tego co się dowiadywałem, to jego ramy są za drogie w stosunku do tego co oferuje (ale ja chcę kupić samą ramę, więc o całych rowerach scotta niewiele wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko slyszales itp to lepiej nic nie mow!

Wiesz mniej wiecej jaki mam config i 90% to sram wlasnie z "plastikowymi klamkami i tylna przerzutka" :)

Jezeli idzie o gleby to w zeszlym roku latem zaliczylem ze 4 z czego jedna bardzo powazna bylem pozdzierany jak nigdy i zostalo mi sporo do dzisaj(blizny i nie do konca wygojone rany na nagarstach i kolanach:(( )  

I nic podczas przyziemien sie nie urwalo, jedynie zarysowania na gripach i tylej przerzutce!

Co do klamek to trzeba w palcach miec zero wyczucia ze by wygiac klamki podczas hamowania :P

Jezeli wyginaja sie tobie sramy to musisz miec nie wyregolowane v'ki ew jestes przyzwyczajony do agresywnego zaciskania klamek z calej sily a wtedy faktycznie klamki pracuja ale bynajmniej wg w zaden sposob nie pogarsza to ich pracy.

 

Rafal bardzo zadowolony z wyboru Srama :))

Btw Sram na Shimano :D

 

p.s.

Jezeli ktos sie chce troche dowiedziec nt. to prosze poczytac archiwum pl.rec.rowery (precla) jest tez troche testow i recenzji na www.bikeboard.com i www.mtbreview.com

 

Edycja: Co do tego ze sa lepsze firmy, oczywiscie tylko ze sa one o niebo drozsze np.jezeli idzie o klami to doskonala firma AVID tyle ze klamki np SeedDial 7 kosztuja w pl ok 250-300zl za pare :)

 

Edycja2: Co do materialu z ktorego Sram wyrabia poszczegolne elementy szpeja to nie jest to wlukno weglowe mielone z czym kolwiek tylko ich patent o nazwie Grillon a jak go sie robi to cholera wie bo niby jest chroniony patenetem :)

Widze ze czytasz troche o rowerach, szkoda ze tylko z tad pochodzi twoja wiedza. Sam napisałeś ze nei wiesz z czego się robi grillon,a zabierasz glos ze na pewno nie z masy karbonowej. Co do tego ,ze tylko slyszlem ,to przeczytaj wszystko co napisałem na forum na temat rowerow , a dowiesz się ze robie w serwisie i tyle sramow przychodzi do nas zepsutych ,ze glowa mala. Ponadto moja opinnie na ten temat podziela większość ludzi którzy naprawde jezdza ,nie tylko wśród zaprzyjaźnionych mi serwisach warszawskich . (pojedz sobie na jakies targi ,albo do szklarskiej w sierpniu) .prawdo podobnie nie miałeś nigdy u siebie klamek shimano ,albo avidowskich ,skoro twierdzisz ,ze twoje sa sztywne(jest to oczywiście rzecz wzgledna). Może wiesz ,ze każdy element z którego jest wykonany nie tylko rower wygina się tak zwana „praca materialu” i jeśli nie czujesz jak pracuja twoje klamki to znaczy , ze jeszcze pewnych zagadnien nei zdążyłeś poznac.ja ciebie zapewniam ze nawet 9.0sl o wiele bardziej się gna niż chociażby deore.na logike jeśli cos wiginasz to wkladasz w to jakas siele. Jest to jednak niuans , dla normalnego bierka sprawa malej wagi. 4 gleby na rok : albo bardzo dobze jeździsz , albo malo jeździsz ,ewentualnie twój styl jazdy jest spokojny , może za spokojny ,aby wydobyc ze sprzętu jego mankamenty. Dla wyjaśnienia nie neguje na maxa srama ,po prostu shimono ma wieksze możliwości i pomimo tego ze jest liderem na rynku nie osiada na laurach i co raz wymyślają cos nowego .to dobze ze sa inne firmy, mamy pewność ze shimano dalej będzie się rozwijalo w tym tepie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt duzo nie jezdze, dopiero zaczynam ale ostatni rok to tylko jazda w cieple wakacyjne dni i nakulane ponad 2k(2001 zakonczony podobnie) wynik cienki bo kumple wygarniaja po 8-9k ale to inna klasa :)

Nie ma sensu sie klucic nad wyzszoscia Srama nad Shimano czy na odwrot bo to przypomnia klutnie dotyczace AMD vs. Intel :D

Kazdy ma swoje typy, ja mam akurat taki :P

 

p.s.

Co do gleb to bylo ich troche wiecej ale trudno zapamietac wszystkie wypadki, a dzisiaj miedzy 13 a 15 zaliczylem dwie kolejne hehe na oblodzonej drodze :))

Rower jak i moja osoba nie poniosly strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, od 4 lat interesuje sie bardzo rowerami, moim zdaniem powinienes isc do jakiegos sklepu wiekrzego typu wheeler i powybierac czesci niech ci zloza a nie kupowac gotowy "zestaw". jak masz sztywno ograniczone fundusze, wyczynowo niebendziesz jeździl, to polecam osprzet SRAM, za te ceny przerzotki shimano to zabawki dla dzieci. Wybierz sobie rame, korbe niezadroga, pedaly metalowe koniecznie, kasete zprzerzutka sram'a, nieoszczedzaj na oponach wes jakies ritcheye z tych wiekrzych rozmiarow, sa na tyle wysokie ze niemusisz je pompowac na "kamien" dziki temu dosyc miekko jeżdza. ostanio bylem w wheelerze i podam niektore ceny orientacyjnie

 

rama ze stopu rozne kolory mniej okolo 2 kg wagi 19 calowa ~450 zeta

obrecze kazda za 75 - 150 zeta

korba z pedalami dosyc lekka jak za cene - 80zł

opony komplet + pedały ~200zł max ( niekopoj tych gownianych opon po 15 zlotych )

przerzotka przod i tyl sram łacznie za 160zł

hamulce v breake tektro ( cena jakosc dobre ) 160 zł

kierownica mostek i stery, manetki do przerzotek sram, siodelko i sztyca 360 zł

 

łacznie wychodzi okolo 1500 z groszami

i w ten sposob maz solidny, niezawodny rower z dopasowanymi jakosciowo czesciami, bez duzych kompromisów. Gwarantuje ze dobrze CI sie na nim bedzie jeździlo.

W przyszlosci jak zlapiesz bakcyla bikerowego to mozesz kupic sobie amortyzator.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...