Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soker

Soker - a nie dało by sie reaktywować tego authora?

Nie bardzo :) rozkradli części czyt. znajomi za grosze kupili to co się dało ;)

 

@viod

 

Poszukam, thx ;)

 

@_q_b_a_

 

Podaj link do sklepu gdzie kupie meride w miare znośną poniżej 800zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O skads te kola znam :lol: Ostatnio robilem przeglad i okazalo sie ze oska sie lekko skrzywila w tylnim kole :blink: Cale szczescie wymiana nie bedzie droga . Soker za tej hajs Meridy porzadnej nie kupisz . Pewnie jakis zlom bez A-head i caly ze stali [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje sie na gotowe zlozone kola konkretnie te:

http://www.allegro.pl/item102129819_kpl_ko...ore_stx_rc.html

(w sklepie komplet przeszlo 400zl z zaplecieniem)

 

co o Tym sadzicie ??

 

decyzja juz zapadla

koles sklada na DM24 i novatekach

Fajne te koła. Jakby były tańsze to sam bym sie kiedyś skusił. Te stx-y to ponoć bardzo dobre piasty. Wręcz niezniszczalne. Oldschool jak zwykle wymiata ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STX to był świetny osprzęt - wytrzymałość i precyzja XT a cena dwa razy niższa - STX RC był na 8 biegów a zwykły na 7. W rowerze ojca są manetki i korby STX i sprawują się świetnie - mam jeszcze gdzieś przerzutkę tylną stxa.

 

Co do piast STX też są ok - ale ja i tak jestem za łożyskami maszynowymi - jak ktoś nie jeździ w błocie do kolan, to nie będzie miał problemów z uszczelnieniem. We wszystkich kulkowych niestety bardzo szybko występują luzy i nierówna praca (nawet XT i XTR - choć na tym przeciętny jeździec całe życie przejeździ).

 

baka - w tej cenie można coś lepszego dostać chyba - judy jest taki trochę klockowaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soker jak Ci sie by moze szukac nie chcialo to ja podpowiem: kross hexagon v4 :D na allegro sa po 700 nowe wysylka gratis wiec kupuj. tylko opis cos do tego roweru jest nie tegez ale...

 

http://www.allegro.pl/item103800719_nowy_k...lka_gratis.html

 

a to jest opis do v3, zreszta cos pokrecone w tej aukcji jest lepiej sie z nimi skontaktowac bo w opisie wlasciwie nic o v4 nie ma...

Edytowane przez mlodass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soker

odpusc sobie to "k30" .. kupa problemow z tym bedzie... jesli mozesz dolozyc troche wiecej kasy to za 1300 kupujesz unibike evolution... moim zdaniem zakup kross-ow i innych marketow nie jest dobrym pomyslem... lub poprsotu szukaj uzywanego.. za taka kase mozna czasami fajne rowerki dostac

 

RaF

jesli chodzi o obrecze to bierz dm24 :) piasty.. osobiscie bym odradzal novatec ze wzgledu na bardzo miekki korpus... (pisalem o moich przezyciach z nim)

 

baka

za ponad 600 zl mozna dorwac na allegro dj-a.. chodz mysle ze ten rock shox tez glupi nie jest do xc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na rowerach :P

 

Zakładamy że będę od święta wyprowadzał rower na zewnątrz i spokojnie jechał po trawiastych pagórkach.

 

Czy ma ktoś lepszy pomysł niż zakup za 529 PLN rowera z makroshitu i w razie zerwania np. zebatki wymiana na lepszą ( siadać będą słabe punkty ) ? Może lepiej w tej cenie poskładać rower z części ? Interesuje mnie amortyzowany górski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kross Hexagon V3 , Unibike Evo . Ten Judy to glupi zakup do XC za to mozna Skareba :wub: wychaczyc .

EDIT Jak zawsze trzeba dorzucic ale nie bedziesz zalowal tego amorka do XXXC ;)

http://allegro.pl/item103464077_amortyzato...lite_80_mm.html

PS Neo x ty skakales na nich perfidnie po hopkach wiec nic dziwnego , to sa piasty do XC ;)

Edytowane przez viod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie o rowerek dla brata. Ma (chyba) 8 lat no i przy okazji komunijnego dofinansowania postanowił sobie kupić rowerek. To ma być coś taniego, on będzie tym jeździł po podwórku, czasem do kolegi.Podajcie co wg was jest sens kupić (lepiej nie powyżej 400 zł), jakie hamulce (tarczowe?) Jakie amortyzatory, jaka rama. Ogolnie czym się kierować przy zakupie roweru dla niego?? I gdzie kupić (no bo chyba nie Geant ;)) - Allegro??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie o rowerek dla brata. Ma (chyba) 8 lat no i przy okazji komunijnego dofinansowania postanowił sobie kupić rowerek. To ma być coś taniego, on będzie tym jeździł po podwórku, czasem do kolegi.Podajcie co wg was jest sens kupić (lepiej nie powyżej 400 zł), jakie hamulce (tarczowe?) Jakie amortyzatory, jaka rama. Ogolnie czym się kierować przy zakupie roweru dla niego?? I gdzie kupić (no bo chyba nie Geant ;)) - Allegro??

Do 400zł mówisz?

W skrócie:

 

Biedronka - nie ;-)

Amortyzatory - nie ;-)

Tarczówki - never!!!

Marki GTIX, GTI, TreXStar itd. - nie.

 

Rozwijając:

Za tą cenę kup mu jakiegoś krossa, albo coś bardziej renomowanego (a niech się trochę polansuje dzieciak na tym podwórku... ;-) ) . Wszystkie tarczówki i inne [ciach!]ły z miejsca sobie daruj, bo jedyne co zmienia się w rowerze dzięki nim, to waga, a na dodatek pojawia sie więcej rzeczy, które mogą się rozregulować/zepsuć. :) Myślę, że powinieneś się porozglądać po allegro i dobrych sklepach rowerowych. Jak rowerek przyjdzie oddaj do serwisu do regulacji, a potem sam wszystko podokręcaj (serwisanci za zwyczaj tego nie robią ;-) ) Jeśli będziesz dbał o rower, to powinien długo posłużyć.

 

BTW:

 

Mój pierwszy dwókołowy rower :D

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie o rowerek dla brata. Ma (chyba) 8 lat no i przy okazji komunijnego dofinansowania postanowił sobie kupić rowerek. To ma być coś taniego, on będzie tym jeździł po podwórku, czasem do kolegi.Podajcie co wg was jest sens kupić (lepiej nie powyżej 400 zł), jakie hamulce (tarczowe?) Jakie amortyzatory, jaka rama. Ogolnie czym się kierować przy zakupie roweru dla niego?? I gdzie kupić (no bo chyba nie Geant ;)) - Allegro??

Ja dla 8 latka polecam Giant MTX 250

Generalnie bardziej przyszłościowa dla niego będzie rower z ramą 24" niż 20". Również ładowanie go na rower z kołami 26" moim zdaniem, (nawet gdybyś taki rower znalazł) jest bez sensu. Słabe panowanie nad bike'm i zero frajdy z jazdy.

Niestety ww. Giant to conajmniej 749 PLN, no cóż, Giant drogo się ceni - u mnie zrzucała się cała rodzina i rower służy dziewczynce co ma kolosalne znaczenie - chodzi ofkoz o sposób eksploatacji.

Dla chłopca trza coś tańszego bo i tak zarźnie, ale nie może być to hipermarketowy szajs bo rozleci mu się w jeden dzień, a nie o to chodzi. Trochę taniej wyjdzie UNIBIKE Navigator (599 PLN).

Oczywiście mozna znaleźć i coś tańszego.

Generalnie jednak szukaj w dużych sklepach rowerowych, ew. w hurtowniach ze sprzedażą detaliczną a nie w marketach.

Im mniej osprżętu tym lepiej, ale rower taki IMO powinien mieć metalowe V-brake'i (tektro wystarczy) i przerzutkę przynajmniej TY - ** Shimano lub Sram 3.0.

Tarczówki w takich rowerach to mechaniczny szajs, amortyzator przewaźnie ma funkcję ozdobną, a wszelkie błotniki i światełka mają żywot liczony w dniach a czasem tylko w godzinach.

Pozdrawiam

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viod

aa wlasnie o to chodzi ze na tym novatec nawet raz nie wjechalem na dirta :) hmm moze ze 2 razy na kraweznik wskoczylem.. ale piasta mi sie rozleciala na sciezce rowerowej, brukowanej, rowniutkiej. Na temat tej piasty chodza rozne mity... jedno mowia ze to do xc.. inny ze do FR, dirt a nawet DH. Narazie niestety juz ponad tydzien czekaja w serwisie na czesci od authora, ktora jak narazie nie chca dotrzec (velo podobno nie nadarza z importem)... tak wiec jestem ciekaw kiedy bede mial kolo.. a mecze ich co 2 dni albo telefonem albo osobista wizyta w tym sklepie ;)

 

Shakell

Sysak13 i wheelerfan dobrze mowi na temat tego taniego rowerka :) odradzamy zakup rowerka w markecie.. bo jest on poprostu nie poskrecany/nieposkladany, jazda na nim moze byc poprostu niebezpieczna jak np: odkreci sie hamulec... w sklepie rowerowych chociaz Ci to zloza do kupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shakell

Sysak13 i wheelerfan dobrze mowi na temat tego taniego rowerka :) odradzamy zakup rowerka w markecie.. bo jest on poprostu nie poskrecany/nieposkladany, jazda na nim moze byc poprostu niebezpieczna jak np: odkreci sie hamulec... w sklepie rowerowych chociaz Ci to zloza do kupy :)

I nawet nie próbuj wpadać na pomysł zakupu w markecie i oddania na serwis w celu poskręcania. ;-) Po prostu trzymaj się zdala od wszelkich makrokeszy. Pozdrawiam i życzę synkowi dużo frajdy z jazdy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo no to miales strasznego pecha . Ja na nich ze schodow dzisiaj skoczylem (3 schodki razy 3 plus 4 schodki) i nic . Skakalem przez gapiowstwo bo nie zauwarzylem takiego zjazdu a jak juz zaczelem to trzeba bylo skonczyc [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ;) ja dirty skakalem na jakiejs taniej piascie quando (czy jak to sie zwie :P ) na lozyskach kulkowych :P taka co montowano w zeszlorocznym buddy 04 ;) polamalem w niej oske.. ktora wymienialem (za nowa placilem 8 zl) i przeskakalem kolejne pol roku... jednak ponad miesiac temu nie dolecialem do lodowania na dircie tylnym kolem i dosc mocno przywalilem... z felgi sie zrobila 8, nie idzie jej wyprostowac szprychami... musial bym rozplesc kolo i prostowac felge "silowo" ;) co jest poprostu nie warte zachodu... bo felga moze sie poprostu nie dac wyprostowac... do tego musial bym kupic szprychy bo te sa zakatowane + zaplot ... a i tak mysle ze dlugo bym nie pojezdzil bo lozyska ledwo sie trzymaja :) tak wiec po tym jak wreszcie uzbieralo mi sie troche kasy z wyplat postanowilem kupic novateca.. ktory okazal sie totalnym nie wypalem i strata kasy... a teraz to na czym chce skladac kolo jest poprostu w warszawie praktycznie nie dostepne.. ale wole poczekac az towar sie pojawi na polkach niz skladac jakies gOOwno i za pol roku znowu zmieniac kolo :) (o stracie ciezko zarobionej kasy nie wspominajac)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wypowiedzi Wasze, i fakt 90% rowerów "makro-kesz" to ***** niesamowite (miałem "przyjemność" jeździć na Carefourowski cudzi za 350zł x2 amor i tarczówka).

Ja miałem chyba jednak szczęści i wychaczyłem za 600zł z Max'a rower na alu-ramie + 1 amor ("marki" genesis co też w Carrefourze się pojawia, a ostatnio chyba w Tesco też to widziałem), i rower cały i jeździ (a go nie oszczędzam), coprawda amor poszedł (spawy przy goleniach, pod koniec żywota człowiek czuł się jak na rasowym motocyklu typu chopper), ale tak to jest jak się skacze z murków posiadając amor tej klasy (m. in skacząc z murków).

http://www.allegro.pl/item102864421_genesi...ski_26_alu.html coś w tym stylu :) tyle że x2 v-brake, przerzutki Sram 21 i dumna nazwa Viper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jaki rower polecilibyście mi do jazdy extremalnej ? ^_^ Mam na oku coś takiego. Co o nim sądzicie i co byście innego (podobnego) polecili :)

Jakiego typu ta jazda jest?? downhil, dirt itp...?? Edytowane przez Mac'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej na dirt/street wyglada :) ogolnie rower jest bardzo fajny... ale amor pojdzie do wymiany bo Ci strasznych luzow przy skakaniu dostanie (sprawdzone w praktyce :) ) nie wiem tylko jaki to ma doklandie model hamulcy :)

OT: wreszcie z serwisu dzwonili ze kolo mam do odbioru :D spadam .. bede pozniej i napisze wrazenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu ta jazda jest?? downhil, dirt itp...??

dirt / street. oczywiście może być jakaś tańsza alternatywa do tego, byleby się nie rozleciał po 2 miesiącach :)

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanszy to chyba tylko unibike http://www.unibike.pl/rowery/zonei.html .. lub cos uzywanego z allegro... rower do skakania najlepiej skladac po czesci samemu.. np: kupujesz jakis rowerek na ramie do skakania i z uplywem czasu zmieniasz czesci... wszystko jedno czy unibike, gt ten co podales (gt sa ogolnie drogie.. ale za jakosc sie placi... bardzo mi sie pdobaja ich ramki).. amor leci jako pierwszy do wymiany... chodz ja na swojego santour duro naprawde narzekac nie moge :)

co do kola to mam juz zamontowane (alex rims dx32, piasta author na 2 maszynach za 200 zl.. oznaczenia nie znam a nie chce mi sie teraz szukac ;), szprychy dt champion 2.0) do rowerka, wsio przygotowane tylko ze pogoda sie z*e*s*r*a*l*a i leje deszcz, tak wiec ze sprawdzeniem jak to jezdzi dzisiaj nici :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...