Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Yhy, a jak sie zdejmuje lancuch :blink:? To tez go wyczyszcze sobie.

 

Prosze bez zbednych smiechow z laika w sprawie rowerow 8).

Albo rozkuwaczem albo imadelkiem :) Mozna tez gwozdzikiem i mlotkiem :) Pukasz zdecydowanie w gwozdzik ktory jest nacelowany na laczenie :) Pukasz i laczenie wychodzi, tylko nie za mocno zeby do konca nie wyszlo bo pozniej ciezko to wsadzic na swoje miejsce :) Skuwasz lancuch tak samo tylko w druga strone, juz nawet bez uzycia gwozdzika ;)

 

 

Mhm Thx :) Gdzieś czytałem ze gosciu w jakims środku gotował łancuch!! :? Aktualnie jestem po wczorajszym przeglądzie, ale za jakieś 100-200 km bede musiał już czymś posmarować.

Czytalem o tym na preclu.. ale juz nie pameitam w czym on lancuch gotowal :) Jak znajde to napisze

 

EDIT: Znacie jakies fajne filmy rowerowe procz ROAD i seri Disorders?:)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo rozkuwaczem albo imadelkiem :) Mozna tez gwozdzikiem i mlotkiem :) Pukasz zdecydowanie w gwozdzik ktory jest nacelowany na laczenie :) Pukasz i laczenie wychodzi, tylko nie za mocno zeby do konca nie wyszlo bo pozniej ciezko to wsadzic na swoje miejsce :) Skuwasz lancuch tak samo tylko w druga strone, juz nawet bez uzycia gwozdzika ;)

Czytalem o tym na preclu.. ale juz nie pameitam w czym on lancuch gotowal :) Jak znajde to napisze

 

EDIT: Znacie jakies fajne filmy rowerowe procz ROAD i seri Disorders?:)

Dobry sposób ale czy nie lepiej wydać te 15zł na rozkuwacz? W 10s rozkuty łańcuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Znacie jakies fajne filmy rowerowe procz ROAD i seri Disorders?:)

Roam Collective jest najlepszym filmem jaki do tej pory widziałem... NWD, Kranked no i teraz Double Down - naprawdę niezły... No i sporo Bendera B-)

 

Edit

 

Double Down - must have. Bardzo dobre ujęcia, muzyka, żarty... No i Bender ;>

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób ale czy nie lepiej wydać te 15zł na rozkuwacz? W 10s rozkuty łańcuch

Nie widzialem tanszego jak 25zl :) Poniewaz zadko jest mi rozkuwacz potrzebny to wole metode gwozdzika ;) Poprostu skzoda mi 25zeta... gdzie widzialem za 15 zeta rozkuwacz?

 

Roam Collective jest najlepszym filmem jaki do tej pory widziałem... NWD, Kranked no i teraz Double Down - naprawdę niezły... No i sporo Bendera B-)

Tfu... nie Road tylko Roam mialo byc ;) NWD widzialem, Kranked tez... ale Double Down jest dla mnie nowoscia ;) Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem tanszego jak 25zl :) Poniewaz zadko jest mi rozkuwacz potrzebny to wole metode gwozdzika ;) Poprostu skzoda mi 25zeta... gdzie widzialem za 15 zeta rozkuwacz?

 

[...]

O tu KLIK :huh:. Dalej :arrow: KLIK.

 

W sumie sposob z mlotkiem i gwozdziem znalem z motorynki :P, nie wiedzialem, ze to nie ma roznicy. Z reszta zamowilem juz sobie taki, a jak sie nie sprawdzi to bede walil mlotkiem po lancuchu :>.

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tu KLIK :huh:. Dalej :arrow: KLIK.

 

W sumie sposob z mlotkiem i gwozdziem znalem z motorynki :P, nie wiedzialem, ze to nie ma roznicy. Z reszta zamowilem juz sobie taki, a jak sie nie sprawdzi to bede walil mlotkiem po lancuchu :>.

Doliczajac do tego koszty przesylki i przelewu to i tak wychodzi w granicy 25 zl :) A za 25zl to ja kupuje w kazdym lepszym sklepie rowerowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilem Was o porade w sprawie ramy.

Jak na razie bez odzewu :(

Na pl.rec.rowery proponowali te Leader Fox - Rama MAXX

A co Wy jako experci uwazacie o niej ?

 

Zastosowanie - zaawansowana rekreacja, zawodnik wagi super ciezkiej czyli ja :)

Oj zapomnialem :)

Mi sie ten Leader Fox wyjatkowo nie podoba :P Ale po wadze mozna wnioskowac ze jest mocna :)

http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=1984 - merida ma ladne wizualnie ramy :) Mysle ze z wytrzymaloscia tez zle nie jest :) Mozna takze myslec nad meridka matts, ma wieksze spawy)

http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...roducts_id=2130 - dosc ladnie wzmacniana :)

http://www.allegro.pl/item114382946_rama_m...lka_gratis.html - author, takze ladne ramki :)

http://www.allegro.pl/item115152770__rama_...alna_cena_.html - author basic, ladne wzmocnienia przy glowce :)

Tak sobie mysle... jesli lamiesz ramki to moze lepiej bylo by kupic jakas ramke do skakania o duzym rozmiarze?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle... jesli lamiesz ramki to moze lepiej bylo by kupic jakas ramke do skakania o duzym rozmiarze?:)

Taaa.... tylko fajne wytrzymałe ramki są a) ciężkie b) małe. Wiesz, zawsze można kupić długą sztycę, ale jak ktoś chce dużo jeździć to 16" to niezbyt dobra perspektywa... ze specyficzną geometrią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... tylko fajne wytrzymałe ramki są a) ciężkie b) małe. Wiesz, zawsze można kupić długą sztycę, ale jak ktoś chce dużo jeździć to 16" to niezbyt dobra perspektywa... ze specyficzną geometrią.

No wlasnie o to chodzi... ale chyba wziac lepiej ciezsza rame niz taka ktora by sie c oroku nadawala do wymiany :)

Wheelerfan ile masz wzrostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheelerfan - napisz może w którym miejscu łamałeś ramy :)

Najpierw popekala w okolicy suportu, a koncu strzelila jedna z poprzeczek idaca od suportu do tylnej osi.

Ja nie skacze, wiec u mnie glowka ramy nie jest tak zagrozona tak mocno jak suport na ktory musza oddzialywac chyba spore sily (moja masa + nacisk np. na podjazdach)

 

Patrzalem na propozycje Neo_X

Te Author'y tez mi wpadly w oko, zreszta z nimi bylby niewielki problem bo dystrybutor tej firmy na Polske ma siedzibe wlasnie w Gliwicach.

 

A co myslicie o ramach Cr-Mo, nie sa wytrzymalsze??

 

Wzrostu mam tyle co wiekszy krasnal - dokladnie 170 cm i stosunkowo krotkie nogi.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć gdzie w Wawie można kupić odzież rowerową firmy SPECIALIZED? Konkretnie taką koszulkę i podobne spodenki. Niby sprzedają to w Skiteamie, ale podobno na kolekcję z tego roku czekają od wiosny i jeszcze jej nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o ramach Cr-Mo, nie sa wytrzymalsze??

 

Wzrostu mam tyle co wiekszy krasnal - dokladnie 170 cm i stosunkowo krotkie nogi.

Cr-Mo sa wytrzymalsze, jednak ceny takich ram sa duzo wyzsze :) (albo to ja nic nie moge znalezc na necie od 40 min :P) Polaz po sklepach i zobacz jak Ci pasuja ramki do skakania w rozmiarze 17cali, wysoki nie jestes a sam uzywam wheelera buddy z 17calowa rama, mam 176-178 wzrostu a jak podniose sobie siodlo to naprawde nie moge narzekac na niewygodna pozycje :) A robilem ponad 100 km dziennie :)

 

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć gdzie w Wawie można kupić odzież rowerową firmy SPECIALIZED? Konkretnie taką koszulkę i podobne spodenki. Niby sprzedają to w Skiteamie, ale podobno na kolekcję z tego roku czekają od wiosny i jeszcze jej nie ma...

Dzwoniles do Zabek do sklepu Pietrzak? Pamietam ze tam mieli jakies ciuchy... A w rowerowych przy placu zbawiciela byles? ... hmmm.. moze jeszcze w sklepie nad wisla kolo tych wypozyczalni lodzi czy co tam jest.. bo nie pameitam ulicy :) Tam giant byl bodajrze

EDIT: http://www.cyfronet.krakow.pl/rowery/s-wawa.html -pare adresow i nr. telefonow

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrostu mam tyle co wiekszy krasnal - dokladnie 170 cm i stosunkowo krotkie nogi.

Hmm... Jak chcesz dużą wytrzymałość to możesz ostatecznie wziąć ramę do skakania. DC ma np. 18" więc nie tak źle. Tylko geometria może Ci nie pasować... No i koszyka na bidon też raczej do niej nie wsadzisz :lol2:

 

EDIT

 

DC daje 5 lat gwarancji...

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cr-Mo sa wytrzymalsze, jednak ceny takich ram sa duzo wyzsze :) (albo to ja nic nie moge znalezc na necie od 40 min :P) Polaz po sklepach i zobacz jak Ci pasuja ramki do skakania w rozmiarze 17cali, wysoki nie jestes a sam uzywam wheelera buddy z 17calowa rama, mam 176-178 wzrostu a jak podniose sobie siodlo to naprawde nie moge narzekac na niewygodna pozycje :) A robilem ponad 100 km dziennie :)

...

Wiele tych Cr-Mo nie ma, ale moze byc n.p. Author Sector

A ramki do skakania nie sa czasem drozsze??

 

@Sarkazz

Masz jakiego linka do tych DC ??

5 lat to dla mnie za malo :(, Jedna rame zalatwilem po 7 latach druga po 6,5 wiec odpada.

Onegdaj Author wlasnie dawal wieczysta gwarancje, ale juz dawno sie z tego wycofal, bo nie wyrabiali z reklamacjami.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele tych Cr-Mo nie ma, ale moze byc n.p. Author Sector

A ramki do skakania nie sa czasem drozsze??

 

@Sarkazz

Masz jakiego linka do tych DC ??

5 lat to dla mnie za malo :(, Jedna rame zalatwilem po 7 latach druga po 6,5 wiec odpada.

Onegdaj Author wlasnie dawal wieczysta gwarancje, ale juz dawno sie z tego wycofal, bo nie wyrabiali z reklamacjami.

Ramki do skakania kupuje sie juz od 350 zl :)

Stronka duncon-a http://www.duncon.pl

Kiedys GT takze dawalo dozywotnia gwarancje... jednak tez z tego zrazygnowali :)

EDIT: Duncon Pitbull i Amstaff mozna dorwac w rozmiarze 18 cali widze

EDIT2: Sarkazz wyprzedzil mnie ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roam Collective jest najlepszym filmem jaki do tej pory widziałem... NWD, Kranked no i teraz Double Down - naprawdę niezły... No i sporo Bendera B-)

 

Edit

 

Double Down - must have. Bardzo dobre ujęcia, muzyka, żarty... No i Bender ;>

Ja tam wole jednak NEw World Discorder cała serie to red bull ale krankenda też nie odpuszcze.

 

BTW Gdzie tego Double Down można zassać bo mi brakuje do kolekcji :mrgreen:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.duncon.pl/pitbull.html

 

18" dożywotnia gwarancja 800 zł

 

Nie rozumiem jak możesz mieć pretensje do złamania się ramy po 7 latach...

 

OMG. Ale klok z tej ramy. 18' = 2660g. A 1,9kg Leader Foxa, to dla mnie było dużo. ;-) Ta rama to przecież jakiś pancernik jest. Założę się, że wytrzyma wszystko. A jeśli wolisz coś lżejszego, to polecam coś firmy Specialized. Firma robi bardzo dobre ramy. Nie słyszałem (ani nie czytałem), żeby ktoś na nie narzekał. Jedyne minusy, to cena i dostępność. Ogólnie polecam ramy do XC takich producentów jak Specialized, Kona, Gary Fischer, Cube, Ghost, Klein, Corratec i KTM. Na ramach do skakania się nie znam więc nic nie polece. Wiem, że mój kolega, który się na tym zna i właśnie składa rower, kupuje Dartmoora (czy tam Darthmoora? ;-) ) więc te ramy też powinny być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.duncon.pl/pitbull.html

 

18" dożywotnia gwarancja 800 zł

 

Nie rozumiem jak możesz mieć pretensje do złamania się ramy po 7 latach...

Wiesz, ale na tej ramie wykonany był słownie jeden skok i to przypadkiem :)

Może to takie naiwne myslenie, że na markowej ramie bez ekstremalnych ekscesów będę jeździł dożywotnio.

Gdzie Wy przy tym Pitbull'u widziscie cenę??

Chyba jednak zostanę przy LF za 345 PLN, (żadnych dropów nie planuję, rama marnowalaby się zwyczajnie) ale już bez złudzeń, że wystarczy na więcej niż 5 lat.

Ewentualnie zastanowie sie nad tym Autorem Cr-Mo.

Reszta tego o czym mówicie jest zapewne poza moim zasiegiem finansowym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item114397266_rama_l...yjna_rama_.html

 

Tego nie połamiesz... ale tylko 16" <_< Kup lepiej normalna rame do XC B-)

 

O_o

 

http://www.allegro.pl/item116713193_rama_s...er_oferta_.html

 

240 zł ;> normalnie w tym rowerze jest

 

http://www.kross.pl/pl/rowery/rower_ex/specyfikacja.php?id=4

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

Czym się różni kaseta nakręcana od nienakręcanej. Tzn wiem że tę pierwszą się nakręca, a drugą nie ale jak to rozpoznać.

Próbuje odkręcic u mnie kasete (mam do tego klucz + bat) i nie daje rady :?

Na końcu kasety (za małą zebatką) mam taką jakby śrube, z drugiej strony piasty równiez.

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

Czym się różni kaseta nakręcana od nienakręcanej. Tzn wiem że tę pierwszą się nakręca, a drugą nie ale jak to rozpoznać.

Próbuje odkręcic u mnie kasete (mam do tego klucz + bat) i nie daje rady :?

Na końcu kasety (za małą zebatką) mam taką jakby śrube, z drugiej strony piasty równiez.

Wonobieg sie nakręca na gwint na piaście, miałem to wiem.

Kasete zdejmujesz odkręcają nakrętke z jednej strony za najmniejszym trybem.

A róznica taka że lepszą piaste masz pod kasete :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...