Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za pomoc :)

 

Wonobieg sie nakręca na gwint na piaście, miałem to wiem.

Kasete zdejmujesz odkręcają nakrętke z jednej strony za najmniejszym trybem.

A róznica taka że lepszą piaste masz pod kasete :P

a po drugiej stronie piasty (nie za małą zebatką ) też odkręcac śrubke?

Dopiero jutro sie tym zajme.

Przed chwila w drugim rowerze zdjalem kasete i wymieniłem szpryche (pękła :mur: ).

Najgorsze jest to że inne sie poluzowały jak jezdzilem na tej pęknietej sprysze i musze dać kolo na centrowanie.

Chciałem kupic minicentrownice (te z allegro) ale trzeba miec z tyłu piwoty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item114397266_rama_l...yjna_rama_.html

 

Tego nie połamiesz... ale tylko 16" <_< Kup lepiej normalna rame do XC B-)

W XC nie polamie :) Ogolnie widzialem juz 3 polamane dragi :)

 

EDIT: Helm z brodna jestes? Mam kolege o takim przezwisku :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc :)

a po drugiej stronie piasty (nie za małą zebatką ) też odkręcac śrubke?

Dopiero jutro sie tym zajme.

Przed chwila w drugim rowerze zdjalem kasete i wymieniłem szpryche (pękła :mur: ).

Najgorsze jest to że inne sie poluzowały jak jezdzilem na tej pęknietej sprysze i musze dać kolo na centrowanie.

Chciałem kupic minicentrownice (te z allegro) ale trzeba miec z tyłu piwoty :(

Ja żeby zakręcić kasete do piasty tylko nałożyłem na frez kasete załozyłem dwa ostatnie tryby i nakrętke założyłem, z drugiej strony jest tylko śrubka która trzyma koło w ramie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff.. a ja własnie z Castoramy wrócilem.. z Vexolem :P

Neo_x - bardzo lepią się do niego rzeczy ? bo na buteleczce pisze ze ma dobrą lepkość :blink:

No nie jest wskazane oliwic lancuch vexolem a pozniej targac nim w piaskownicy ;) Vexol dobrze sie trzyma lancucha :) Tylko wczesniej wytrzyj ze starego smaru\oliwki dobrze lancuch jakas szmata. Do wszystkiego sie piach klei co jest tluste, ogolnie mi sie dobrze na vexolu jezdzi ;) No i tanio :) Srednio raz na 2 tygodnie musze lancuch u siebie w rowerze ogarniac, a jezdze codziennie :) Za godzinke wyjezdzam, oczywiscie z rowerami. Nie wiem tylko po co tak 2 dni temu sobie rowerek z much wyczyscilem skoro dzisiaj i tak rower idzie na dach samochodu i znowu bedzie na nim dosc ciekawa flora owadowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to narazie pojezdze na Vexol`u... :) Koszty nie duze (11 zl + koszt pojemniczka -dozowniczka po tuszu kreslarskim) :P Wczesniej (raz) posmarowalem olejem samochodowym... efekt pozytywny :P chociaz nie wiem czy duzo sie rzeczy lepilo bo mialem to tylko 2 dni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, zauwazyłem na swojej ramie, że zaczęły pojawiac sie odpryski lakieru. Rama jest stara(5lat?) i stalowa, pod lakierem jest jeszcze coś zabezpieczającego w kolorze srebra. Mały kamyczek powoduje utrate lakieru. Rdzy zero, ale niepokoji mnie ta sytuacja, i przekonała do wymiany ramy po tym sezonie ;)

No, i dziś jeszcze źle lądowałem i przestawiłem zawieszenie tylne o pół centymetra w prawo tak, że koło tylne nie jest współlinowe z ramą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie mozna kupic szorty rowerowe ?

Takie zeby luzne byly a nie obcisle i z wkladka oczywiscie. Moja d.... mowi nie po kilku godzinach jazdy ....

jak juz ktos radzil, kup slipy z pampersem, ja mam ACCENT CORSO i sa w miare OK (nawet sie nie pruja, jak to opisywal ktos na forumrowerowe.jgc.pl)

najdluzszy dystans jaki w nich przejechalem (oczywiscie + w szortach) :-P to 70 km i pupsko nie protestowalo :)

 

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć gdzie w Wawie można kupić odzież rowerową firmy SPECIALIZED? Konkretnie 2237020[/snapback]

No nie jest wskazane oliwic lancuch vexolem a pozniej targac nim w piaskownicy ;) Vexol dobrze sie trzyma lancucha :) Tylko wczesniej wytrzyj ze starego smaru\oliwki dobrze lancuch jakas szmata. Do wszystkiego sie piach klei co jest tluste, ogolnie mi sie dobrze na vexolu jezdzi ;) No i tanio :) Srednio raz na 2 tygodnie musze lancuch u siebie w rowerze ogarniac, a jezdze codziennie :) ...
samo wycieranie szmatka nic nie da, bo przeciez piach/kurz/itp sa w srodku ogniw i to te zabrudzenia sa niebezpieczne dla lancucha/napedu, a nie to co sie przykleilo na zewnatrz (trzeba uzywac tez szczotki np do zebow ;) ale to i tak nie to)

polecam te rozne urzadzonka do czyszczenia lancucha bez zdejmowania - np te tansze Barbieri, ja czesto uzywam Finish Line Sho Quality Chain Cleaner (+ benzyne ekstrakcyjna) bo ma magnesik ktory usuwa tez opilki (fajny "korzuszek" mieszanki smar + opilki osiada w miejscu umieszczenia magnesu)

mozna sie zdziwic bo lancuch wytarty na zewnatrz i swiecacy sie jak psu ... "kulki" ;) potrafi wydzielic spore ilosci brudu czyszczony takim urzadzonkiem

poza tym wspomniana przez Ciebie metoda "szejkowania" tez jest dobra i mozna odzyskac sporo benzyny - ja po "szejkowaniu" odlewam calosc do sloiczka i nastepnego dnia mam czysta benzyne na wierzchu (mozna przelac i uzyc ponownie kiedys) a na dnie zawiesine smar + brud no i w ten sposob 1 litorwa butelka benzyny ekstrakcyjnej starcza na ... bardzo dlugo :P

 

a co do smarowania to nigdy nie chce mi sie czekac paru godzin zeby smar (tez uzywam VEXOL'a) ;) sie dobrze rozszedl w ogniwach i stosuje metode wyczytana na preclu - do strzykawki 50% benzynki + 50% VEXOL'a i smarujemy (krecenie korba do tylu itd) - wszytko ladnie wlazi w ogniwa (szybka penetracja) :P i po kilkunastu minutach (krecenia od czasu do czasu korba) jak benzyna odparuje mam ladnie nasmarowany lancuszek :D potem wycieranie szmatka do sucha (na zewnatrz) i po przejechaniu paru km (jak lancuch sie "spoci" podczas pracy) ponowne wycieranie szmatka i ... to koniec historyjki :-P

 

PS

zeby nie bylo to od raz napisze - do "przelwania" (a raczej odsaczania) uzytej w procesie "szejkowania" benzyny tez uzywam strzykawki - bo jakiekolwiek gwaltowne ruchy sloiczkiem powoduja zmieszanie zawiesiny brudu+smaru z czysta benzynka :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlewam Vexolu do pojemniczka po tuszu kreślarskim (on ma cos kolo 20ml) i nakładam powoli jedną kropelke na jedno ogniwo :P Potem dopiero krece korba zeby to wszystko sie rozeszlo ulozylo, zostawiam na przesnięcie, szmatka i dopiero mozna jezdzic :P

 

Wczoraj zaczęły mi trzeć stery :| Dziwne bo jestem 120 km po serwisie, gdzie stery miały wymiane górną uszczelke i cos takiego sie wczesniej nie dzialo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu kupuje sobie Unibike Vipera (grafitowego);

 

mam zamaiar dokupic do niego pedlay normalne+spd

jak np. te: http://www.allegro.pl/item117164062_nowosc...p_x92_nowe.html

 

i mam pytanie...

czy buty czyms bardzo sie roznia, czy brac po prostu te ktore wygodne mi sa...

co myslicie np o takich tanioszkach:

http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/586 (akurat moj rozmiar)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu kupuje sobie Unibike Vipera (grafitowego);

 

mam zamaiar dokupic do niego pedlay normalne+spd

jak np. te: http://www.allegro.pl/item117164062_nowosc...p_x92_nowe.html

 

i mam pytanie...

czy buty czyms bardzo sie roznia, czy brac po prostu te ktore wygodne mi sa...

co myslicie np o takich tanioszkach:

http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/586 (akurat moj rozmiar)

 

pozdrawiam

Jeśli już kupujesz uniwersalne pedały, to kup SPD z dokręcaną ramką - tak, żebyś miał dwustronne to i to - pedały jednostronne są bardzo niewygodne - zawsze są obrócone nie tą stroną co trzeba :D

 

A buty - różnice są duże - zaczynając od wentylacji - im lepsze tym się stopa mniej poci, dalej sztywność podeszwy - lepsze buty mają bardzo sztywną podeszwę, żeby nie było strat siły przy pedałowaniu, a i na stopę to lepiej działa, no i kończąc na masie butów (im lepsze tym lżejsze oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh Varrol mnie ubiegl :P

 

1. do zwyklych Shimano'wskich pedalow SPD mozna dokupic ramki SM-PD22 za jakies 25 zl - sam zamierzam takie nabyc, reed pisal (na innym forum) ze to zdaje egzamin jak chcesz pojechac "po bulki do sklepu" :P

 

2. co do bucikow trekingowych to mi odradzano taki wybor - maja niezbyt twarda podeszwe (w porownaniu z klasycznymi MTB) a pedaly SPD maja mniejsza powierzchnie niz te zwykle, wiec im dluzsze wycieczki planujesz tym bardziej moze Ciebie bolec srodstopie

poza tym czy takie tanie to nie wiem - za 200 zl z groszami (w promocji) masz Spece Sport MTB

i puenta :P - nigdy nie kupuj butow bez mierzenia - ten sam model ten sam rozmiar ale inna para moze zupelnie inaczej ukladac sie na stopie, w tym tygodniu sam mierzylem chyba z 50 par roznych butow MTB :blink:

 

PS

koparka od razu przy zakupie tego roweru dokladnie obejzyj gripy - bo dla mnie te gumowe Hermans'y to masakra, dretwialy mi male palce u rak po okolo 20 km, po zmianie na Setlaz'y z wkladem z pianki "jak reka odjal" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp, ale jeszcze mam 2 pytania :]

1)wyczailem na allegro nakladki

http://www.allegro.pl/item116457870_naklad...zobacz_to_.html

tylko, ze to jest jakis typ SPD Wellgo <---- czy to cos bedzie pasowac na kazde pedaly SPD?

2)na wikipedi pisza, ze "SPD - czyli Shimano Pedaling Dynamics - mechanizm zatrzaskowy do rowerów górskich wprowadzony przez firmę Shimano. Wymaga on znacznie mniejszych bloków od szosowych zatrzasków Look"

czy wiec takie pedaly to bedzie najlepszy wybor do roweru crossowego?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp, ale jeszcze mam 2 pytania :]

1)wyczailem na allegro nakladki ... <---- czy to cos bedzie pasowac na kazde pedaly SPD?

2)na wikipedi pisza, ze "SPD ... Wymaga on znacznie mniejszych bloków od szosowych zatrzasków Look"

czy wiec takie pedaly to bedzie najlepszy wybor do roweru crossowego?

ad 1 - nie mam pojecia - trzeba by przymierzyc

 

ad 2 - zalezy gdzie (warunki) zamierzasz jezdzic - jak tylko po ubitym to moga byc i szosowki (bez protektora w podeszwie buta), ale ponoc z tych trudniej sie wypina - nie wiem bo nie sprawdzalem :P

gdybys nie mogl sie zdecydowac na typ to zerknij np na buty Adidas Frosco - sa kompatybilne i z SPD i z LOOK (i chodza na allegro po 199zl)

znowu przywolam reed'a ktory polecal (niezdecydowanym) te buciki na innym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie bralbym Spece Sport MTB na promocji za 219-230 zl . Adidasy SPD zawsze byly odpustowe .

ad 1 - tylko trzeba dokladnie obejzec, bo one nie maja wzmacnianych noskow i czasem sa one powgniatane/pozaginane, co pewnie nie pozostanie bez wplywu na ich trwalosc

 

ad 2 - z uniwersalnych butkow sa jeszcze modele firmy Pearl Izumi - tylko te ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje model o oczko wyzej ( Comp MTB ) ma juz wzmacniane noski i bym go kupil ale mialem nagly odplyw gotowki :] PI sa fajne tak jak SIDI ale cholera ta cena ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Kurde no i mam po rowerze (merdia cross 5100 kupiona za 350zł) icon_neutral2.gif Jade sobie spokojnie a tu nagle policja, zatrzymali mnie bo chcieli sprawdzic czy rower jest kradziony i kuzwa okazało sie że jest kradziony fuck, ale prznajmniej te 350zł odzyskałem cool.gif

 

3 tyg szpanowalem meridą a teraz musze sie znów przesiaść na mojego starego scout'a dry.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się może pochwalę, że kupiłem Przerzutkę tylnią Sram X-7 i komplet manetek X-7. Za wszystko dałem 230zł z wliczoną przesyłką. Tylko zastanawiam się, czym ja teraz będę hamował... <_< (Przedtem miałem klamkomanetki, a teraz muszę dokupić klamki, na co nie mam ani grosza. Chrzanić to. ;-) ) Jak będę miał ten sprzęt, to napiszę jak działa i czy jestem zadowolony, ale już teraz z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że będę. :)

 

Tak btw. Sorry za OT. Kto wpadł na pomysł podziału oślej? Jak wam się to podoba? IMO, to bezsens.

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trigery ofkoz... :) Musiałem kupić nowy komplet, bo moja deorka wysiadła. Odkąd w wiosnę zawiozłem rower na przegląd i do zamontowania paru rzeczy przerzutka, która wcześniej działała dobrze, nie dała rady napiąć łańcucha. Ostatnio znów byłem w tym sklepie i na moich oczach serwisan prowadząc rower przypierdzielił nią centralnie w stojak na rower. :angry: Poszła sprężyna i teraz przerzutka nie chce być w poprawnej pozycji, przez co łańcuch skacze na kasecie. Nigdy więcej nie dam tym skurczybykom swojego Specusia. :cry:

 

BTW. Mam takie pytanko: Czym różnią się klamki Avid SD7 i FR5? Chce się zopatrzyć w któreś z nich i nie wiem, czy opłaca się dokładać do SD7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...