Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

I znow mam pytanko.

Kumpel chce kupic rower do 1500zl. Polecilem mu Unibike Evolution :) Dobrze zrobilem? Czy znajdzie sie cos lepszego w tej cenie? Rower ma sluzyc glownie do jazdy po swietokrzyskich lasach i gorach bez wiekszego katowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karpiela mozna zaliczyc do 8 cudu swiata :D.

Jak rowniez J.BENDERA do Boga wsrod Bikerow, jako dowd daje te linki

2277966[/snapback]

On to juz legenda następują jeszcze bardzie pojechania od niego. jednak koleś jest guru zobaczcie sobie Doublel Down. I wszystkie krankendy oraz New world discorder B-)
Ogladalem wszystko :) Wszystkie czesci tych filmow sa wrecz genialne :)

 

 

I znow mam pytanko.

Kumpel chce kupic rower do 1500zl. Polecilem mu Unibike Evolution :) Dobrze zrobilem? Czy znajdzie sie cos lepszego w tej cenie? Rower ma sluzyc glownie do jazdy po swietokrzyskich lasach i gorach bez wiekszego katowania.

Dobrze poleciles. Najlepszy wybor za taka cene. I jeszcze na browar po jezdzie na rowerku mu zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siebek @

obecnie juz sie zaczely promocje na rowerki i warto jednak poszukac troche - np za 1499 zl mozna dorwac Garego Wahoo

a jak juz ma 1500 zl i chce UniEvo to tylko wersje Disc na Avidach BB5 bo w tym zwyklym Altusy sa po prostu do bani - wiem bo mam :? - zwlaszcza po deszczu (a teraz akurat taka pora roku ze bedzie coraz wiecej padalo) i okladziny szybko sie wycieraja

a oglolnie to dziwne bo w Uni nie slyszalem o posezonowych promocjach i przez to teraz wcale nie sa takie konkurencyjne

 

Neo_x @

moze sie koles koksuje i mysli ze jest niezniszczalny jak gangsterzy po cracku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kupowania rowerkow to masz racje, poczekac jeszcze z miesiac a wysypie sie tego kupa :)

 

Co do koksowania, cholera go wie ;D W koncu watpie zeby ktos mu robil jakies testy narkotykowe przed tym jak chce sobie zaliczyc 15metrowego dropa ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie koles koksuje i mysli ze jest niezniszczalny jak gangsterzy po cracku :lol:

No raczej nie bo gośc miał kika powąznych upadków. Tylko jest jedna rzecz która różni nas z nim on ma ubiór wart prawie 15-20 tys :wink:

 

a takich używek raczej nie bierze. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jedna rzecz która różni nas z nim on ma ubiór wart prawie 15-20 tys :wink:

Co za roznica ;D Za tyle to ja dres do robienia rowerka kupuje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bendera po prostu dobrze skladaja po kazdej kontuzji, jak kazdego dobrego sportowca. dziwic sie ze fmxowcy juz po miechu od jakiejs kontuzji wracaja na biki. ostatnie co pamietam to nate adams jak sie rozchlastal bodajrze w madrycie to mu zle noge poskladali i sie ciagnelo. to nie to co publicza sluzba (nie)zdrowia w pl. Bender ma jaja i szczescie jak dla mnie bo techniki to mu zdecydowanie brakuje. oczywiscie nie odejmuje mu kultowosci i tego co wniosl do sportu rowerowego, jest ikona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bendera po prostu dobrze skladaja po kazdej kontuzji, jak kazdego dobrego sportowca. dziwic sie ze fmxowcy juz po miechu od jakiejs kontuzji wracaja na biki. ostatnie co pamietam to nate adams jak sie rozchlastal bodajrze w madrycie to mu zle noge poskladali i sie ciagnelo. to nie to co publicza sluzba (nie)zdrowia w pl. Bender ma jaja i szczescie jak dla mnie bo techniki to mu zdecydowanie brakuje. oczywiscie nie odejmuje mu kultowosci i tego co wniosl do sportu rowerowego, jest ikona.

No nie wiem czy mu techniki nie brakuje, wystarczy zobaczyć jak inni robią dropy z małych wysokosci zaliczaja takie gleby że szkoda patrzeć. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chcialesb powiedziec ze nie wiesz czy mu brakuje, jasne ze brakuje. Nie mowie ze jezdzi zle technicznie ale sa tacy co robia to zdecydowanie lepiej a wala dropy niewiele mniejsze. Koles lata troche jak worek od ziemniakow i tyle. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chcialesb powiedziec ze nie wiesz czy mu brakuje, jasne ze brakuje. Nie mowie ze jezdzi zle technicznie ale sa tacy co robia to zdecydowanie lepiej a wala dropy niewiele mniejsze. Koles lata troche jak worek od ziemniakow i tyle. :mur:

No i własnie zaczyna się dobra nie edziemy się kłucic podaj mi przykład kto lepeij wali dropy i dalsze od niego i ma lepsza technike. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się, tylko hmm.. Zawsze myślałem, że dual, to rowerek z niską ramą służący do skakania itd, a nie góral z dwoma amortyzatorami. Poprawcie mnie jeśli się mylę. :huh:

imo masz racje

 

Chyba chcialesb powiedziec ze nie wiesz czy mu brakuje, jasne ze brakuje. Nie mowie ze jezdzi zle technicznie ale sa tacy co robia to zdecydowanie lepiej a wala dropy niewiele mniejsze. Koles lata troche jak worek od ziemniakow i tyle. :mur:

 

imo zeby skakac takie dropy co on to trzeba miec nie lada technike..bo co jak co ale drop to nie jest prosta sprawa..wiem po sobie, mozesz powiedziec ze wystarczy zleciec i ustac...i wlasnie zleciec pod dobrym katem wzgledem ziemi i ustac takie uderzenie to nie byla zadanie... ale jesli jestes spec i skaczesz dropy to chyba o tym wiesz nie ?

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chcialesb powiedziec ze nie wiesz czy mu brakuje, jasne ze brakuje. Nie mowie ze jezdzi zle technicznie ale sa tacy co robia to zdecydowanie lepiej a wala dropy niewiele mniejsze. Koles lata troche jak worek od ziemniakow i tyle. :mur:

Zgodze sie ,on wszystko robi "na desperata" , no i psyche to tez on ma , ale co sie dziwic jak jezdzil tyle lat na crossie.

PS. Widzieliscie zwiastun najnowszego NWD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Widzieliscie zwiastun najnowszego NWD?

Jeszcze nie, ale juz sie sciaga :)

http://www.risingfalls.com/FHAtrailer.avi

 

EDIT: Juz mi slinka cieknie, bedzie co ogladac.

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie ,on wszystko robi "na desperata" , no i psyche to tez on ma , ale co sie dziwic jak jezdzil tyle lat na crossie.

PS. Widzieliscie zwiastun najnowszego NWD?

 

Zeby robic to na desperata to tez trzeba wiele umiec... jesli nie to przeciez kazdy moglby zlatywac z 16 metrow i zyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby robic to na desperata to tez trzeba wiele umiec... jesli nie to przeciez kazdy moglby zlatywac z 16 metrow i zyc :P

Nie twierdze ze nie umie jezdzic , ale jak juz wspomnial @samedi troche brak mu techniki , on ma zawieszenie 2x300mm skoku i dobije je konkretnie z dropa 5 m a inni maja 2x200mm i z wiekszych dropow potrafia je dobrze stlumic. Oczywiscie podkreslam ze nie twierdze ze Bender nie potrafi jezdic , nie chce wszczynac jakies wojny ;)

 

Co do nwd7 flying high again to zapowiada sie naprawde ciekawie , ale po trailerze wydaje mi sie ze 6 Unchained pozostanie lepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do Bendera...dla mnie to jest guru i respekt dla niego za to co robi ;D

Dokładnie :wink:

 

NWD 7 jezu już nie moge sie doczekac full versji musze mieć bo bedzie mi brakowac do kolekcji B-)

 

za to kankend'ów nie ma skończyło się na 5 i dalej nic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie NWD o chyba 4 to czyste efekciarstwo. Ladne ujecia, mocne akcje ale tak bez glebi jaka mial collective albo roam. Sam krece i moge stwierdzic ze od strony technicznej NWD to pierwsza klasa w ktore w pakowano grube rolki. Zreszta to nie moje klimaty ja tam wole Monkey Style, No recess, Killing Timy i takie akcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale wy gadacie glupoty ze bender nie ma techniki.Boze!!!!To tak jakbyscie powiedzieli ze woda jest sucha.

Widzieliscie co bender w trialu robi???Nie to sobie obejrzyjcie jakies filmiki-niestety tyt. nie podam bo nie pamietam.

Widzieliscie jak Bender sie uczyl backflipa na 25kg fullu??Nie do jakis gabek, nie mial profilowanego najazdu-zrobil to z naturalnego(bardzo [ciach!].....go wybycia).

Co do walenia dropow.Wam sie wydaje ze jak sie skoczy 8 metrowego dropa to taki 11m to jest pikus??Z takim przyspieszeniem ziemskim to nie jest to samo co 3m a 6m tylko szarpie 3-4 razy bardziej.

2 sprawa wiekszosc ludzi ktorzy wala dropy maja je pod siebie robione.Co to znaczy.Jest drop przypuscmy 7-10m tylko ze ladowanie jest tak strome ze mozna go walic bez wiekszego szarpniecia przy ladowaniu.

Bender idzie w gory, patrzy w dol i mysli sobie moze sobie to walne.Tylko nic on nie przygotowywuje wali na naturalne zeskoki ktore czesto nie sa takie strome jak powinny byc.I to go wlasnie rozni od innych.A ci co gadaja ze spada jak worek ziemniakow to niech sobie stana nad 15-16 metrowa przepascia to zmienia zdanie!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zakupic hamulec tarczowy na przod mojego roweru. Czytalem opinie roznych uzytkownikow i najlepszy cena/jakosc wydal mi sie avid bb5. Mam tylko maly dylemat. Otoz na allegro sa dwa rodzaje tego hamulca: z tarcza 160mm za 189zl i z tarcza 203mm za 179zl (wyprzedaz). Problem polega na tym ze nie wiem ktory wziac:) Wieksza tarcza daje wieksza sile hamowania ale za to czytalem ze w slabych amorkach (ja mam niestety RST) szybko robia sie luzy. Co byscie mi poradzili? :) A moze wedlug Was jest cos lepszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieksza tarcza daje wieksza sile hamowania ale za to czytalem ze w slabych amorkach (ja mam niestety RST) szybko robia sie luzy.

Raczej nie widziałem luzów u kumple a ma Hayes DH. A co najwazniejsze duza tarcza sietak nie grzeje jak te małe wypierdki. Ile razy potrafiłem kumplowi rozgrzać tarcze że pękała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zakupic hamulec tarczowy na przod mojego roweru. Czytalem opinie roznych uzytkownikow i najlepszy cena/jakosc wydal mi sie avid bb5. Mam tylko maly dylemat. Otoz na allegro sa dwa rodzaje tego hamulca: z tarcza 160mm za 189zl i z tarcza 203mm za 179zl (wyprzedaz). Problem polega na tym ze nie wiem ktory wziac:) Wieksza tarcza daje wieksza sile hamowania ale za to czytalem ze w slabych amorkach (ja mam niestety RST) szybko robia sie luzy. Co byscie mi poradzili? :) A moze wedlug Was jest cos lepszego w tej cenie?

Nie w każdym rst robią się luzy. Wszystko zależy od modelu. Co do tarczy, to wziąłbym dużą.

 

Raczej nie widziałem luzów u kumple a ma Hayes DH. A co najwazniejsze duza tarcza sietak nie grzeje jak te małe wypierdki. Ile razy potrafiłem kumplowi rozgrzać tarcze że pękała :lol:

Makrokesz full z amorem dwupułkowym 30mm i tarczówkami ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, szybkie pytanko - kto tu się zna ;]

 

Chce sobie kupic cos do akrobacji - na początek ~600 PLN mam.

Domyślam się, że pierwszy lepszy BMX z Allegro to złom - co radzicie ?

Po pierwsze nie kupuj nic nowego, nic grand, gtix, gti, next i innych makrokeszow. Na allegro mozna dorwac fajny uzywany sprzet:

2288683[/snapback]

Nie w każdym rst robią się luzy. Wszystko zależy od modelu. Co do tarczy, to wziąłbym dużą.

Wierz mi ze w kazdym ktory jest troszke mocniej uzywany :) Amorki z seri RST Mozo sa troche lepsze, ale i drozsze, w granicy 1000 zl :)

Co do hamulca, takze bym bral wieksza tarcze bo na przyszlosc jeszcze hamulec zostanie jak amorka bedziesz zmienial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zakupic hamulec tarczowy na przod mojego roweru. Czytalem opinie roznych uzytkownikow i najlepszy cena/jakosc wydal mi sie avid bb5. Mam tylko maly dylemat. Otoz na allegro sa dwa rodzaje tego hamulca: z tarcza 160mm za 189zl i z tarcza 203mm za 179zl (wyprzedaz). Problem polega na tym ze nie wiem ktory wziac:) Wieksza tarcza daje wieksza sile hamowania ale za to czytalem ze w slabych amorkach (ja mam niestety RST) szybko robia sie luzy. Co byscie mi poradzili? :) A moze wedlug Was jest cos lepszego w tej cenie?

 

mozecie mnie tu zbesztac ale ostatnio zdarzylo mi sie testowac WInZipa (203mm) i ten hebel to po prostu zyleta...odruchowo raz zahamowalem DWOMA palcami i polowe ciala mialem przed kierownica (a kiera z poprzeczka byla :P) potem juz pamietalem ze jeden palec styknie do zablokowania kola ... jak dla mnie lepszy od avidabb5 tyle ze zero modulacji ma ten winzip

 

 

aha i lepiej nie bierz 203....moj Santour dostal luzow po miesiacu uzytkowania bb5 + 203mm :||

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...