Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

A siema ;)

 

Mam do was prośbę ze byście mi polecili jakiś dobry łańcuch do tego roweru bo obecny przepuszcza :mur:

Hmmm.. duzo km na nim zrobiles? bardziej to wina niewyregulowania przerzutek. Jak bys zrobil pare tysiecy km to wtedy bym sie nie dziwil ze przeskakuje i nie wymienil podczas tego napedu :) Co do lancuchow... KMC, Shimano kupisz spokojnie do 40 zl :)

 

i jakiś komplet opon ale takich bardziej asfald/kostka brukowa itd bo te obecne strasznie szumią i się ciężko na nich jeździ!

Poprzegladaj sobie oponki kendy i cst... na asfalt kenda flame (czy cos o podobnej nazwie) sa fajne a do tej ladne i tanie.. maja bierznik ktory wyglada jak plomienie ognia ;)

 

i czym posmarować łańcuch najlepiej? pzdr.

Najtaniej jest kupic sobie litr Vexolu do pil lancuchowych za 10 zl w castoramie, obi itp. Jesli jestes bardziej "kasiasty" to buteleczki z oliwka (pareset mililitrow) kupuje sie w rowerowym za 10-30 zl ;) Ja przez 2 lata jazdy przez caly rok zmarnowalem pol litra tego oleju a do tego narozdawalem go kupie znajomym na okolo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciagu wakacji jezdzilem dzień w dzień w tyogdniu jakies 60-100km robilem;] tak od 20 czerwca do dnia 2.09;] wtedy robilem w tygodniu max 50km;/ i teraz jezdzac do szkoly mam 1.5km:) mi przepuszcza jak mocniej przycisne. mozliwe ze przezutki:) jak to naprawic? a slyszalem ze olej kujawski jest dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh...tak szybko by padła kaseta? po nie całych 4 miesiącach? mi się wydaje ze łańcuch się rozciagnoł bo jak jade na biegu 1x8 to łancuch obciera mi o przezutke :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno tyle nie zrobiłem! jezdze przewaznie po miescie ale w wakacje byly jakies wypady nad wode itd :) teraz mi kondycja troszke spadla i zaczołem bardziej cisnąc na pedała :mur: przedtem na 3x8 sobie jechalem z malym wysilkiem miesniowym:) a teraz....moze dlatego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh...tak szybko by padła kaseta? po nie całych 4 miesiącach? mi się wydaje ze łańcuch się rozciagnoł bo jak jade na biegu 1x8 to łancuch obciera mi o przezutke :mur:

gratulacje... :lol2:

 

Nie dziw się ze na skrajnych przelozeniach (tj 1x8, 3x1) lancuch ociera i przeskakuje. Lancuch jest wtedy pod katem i to go BARDZO niszczy..

A co jazdzenia to malo jezdzisz :P (nie ma to jak 200 km tydzien :P). Moj lancuch ma jakies 4kkm i juz mi jedno ogniwko poszlo (lancuch kmc z Gianta Sierry). Jak zamierzasz wymianiac to bierz jakiegos SRAM`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha wiem ze na 3x1 nie mozna jezdzic bo jest zaduzy kont a więc na logike ze na 1x8 tez bo jest zaduzy kont :mur: no tak więc łańcuch do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: ruszam1x4 jadę 1x8 pedałuje szybciej i przepuszcza łańcuch tak jak by nie łapał do kasety...jade dalej wrzucam 2x4 pedalujac szybciej przepuszcza ale zadziej 2x8 pedalując szybciej przepuszcza tak jak na 1x8 puzniej 3x4 teza tak bardzo nie przepuszcza ale sie zdarza a na 3x8 pedalujac szybciej przepuszcza jeszcze nie raz na 1x6,7; 2x6,7;3x6,7 czyli na końcowych biegach :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. regulacja tylnej przerzutki - tu dobry opis http://www.bike.pl/wiadomosc/47/

jak to nic nie da to:

2. smarowanie lancucha (wczesniej czyszczenie oczywiscie)

jak to nic nie da to:

3. skroc lancuch o 2 ogniwa

 

czy lancuch rozciagniety to najlepiej zmierzyc - tu opisane wszytko http://www.bike.pl/wiadomosc/59/

 

co do lancucha dopasowanego do napedu w Evolutionie to IMHO najlepszy HG50 - ja na takim zrobilem okolo 1500 km w SPD'kach (wiec duze obciazenia) i zmienilem na nowy tylko dla swietego spokoju, bo nic nie przeskakiwalo, natomiast firmowy HG40 byl zbyt miekki i po okolo 600km sie rozciagnal - pewnie dlatego, ze to klasa turystyczna i przy SPD'kach zbyt duze obciazenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyciagnac troche temat do gory to tworze nowy post a nie edytuje wczesniejszego ;)

Tak wiec.. mialem do wyboru hamulce tylne tarczowe:

-hydrauliczne uzywane hayesy hfx 9, nowe hayesy sole i shimano deore 525

-nowe mechaniczne avid bb5, winzip

Po dlugich przeszukiwaniach internetu... okolo 2 tygodni.. wertowania setek stron roznych for i grup dyskusyjnych doszedlem do wniosku ze najlepszym zakupem bedzie shimano deore 525 :) wyczytalem ze jest on najmniej awaryjny i praktycznie bezobslugowy, nie ma problemu ze sika olejem na lewo i prawo.. a do tego udalo mi sie nowy zalatwic na dhzone za 210 zl z przesylka.. wiec mysle ze za taka kase warto :) Bralem takze pod uwage serwis... najtansze klocki mozna kupic za +-35zl. Chyba nie spotkalem nigdzie nikogo kto by sie na ten sprzet skarzyl.

Dlugo zastanawialem sie nad hayes hfx 9.. jednak odpadly one na koncu z tego powodu ze jesli dzialaja to dzialaja... ale po dluzszym uzytkowaniu zaczynaja sikac na boki, klamka sie poci, sa problemy z tloczkiem.. o tym ze serwis tego jest drogi nie wspominam. Do tego szybko niszczace sie sruby od odpowietrzania. No i cena... za te hamulce w srednim stanie.. poniszczone gwinty, pocace sie ludzie bardzo czesto krzycza 200-250 zl.. a to moim zdaniem nie malo... ja nie kupuje hamulca po to by pozniej z nim latac po serwisach.

Hayes Sole... tanie.. +-220zl ale wiarze sie to z tym ze ruchomy jest tylko jeden klocek tak wiec i skutecznosc jego jest mizerna. Odpadl na poczatku. Na necie zadko polecany.

Co do mechanikow... Winzip byly ostatecznym wyborem jezeli bym nie mial wiecej kasy... sa to po prostu hamulce.. nic wiecej.. ludzie skarza sie na modulacje... ogolnie sila hamowania srednia.. no i lapie luzy... ale czego sie spodziewac za 150-160zl.

Avid BB5.. cena 190-200 zl. Podobno bardzo fajna modulacja, ogromna sila, malo z tym problemow.. nie lapie zaraz luzow.. same pozytywy. Teoretycznie najlepsze mechaniki jakie sa. Czytalem o tych hampelkach same pozytywne opinie... widac cos w tym jest. Nie wybralem ich tylko dlatego ze w cenie tych avidow udalo mi sie dorwac hydrauliki deore.

Dodam ze wszystkie te hamulce sa z tarcza 160mm. To sa informacje ktore udalo mi sie przez dlugo okres siedzenia w necie wyciagnac od ludzi oraz roznego rodzaju archiwow ;) Shimano Deore 525 powinienem dostac paczka jutro, najwyzej pojutrze.. ale jak wiadomo poczta strajkuje i trzeba na nia dymac na piechte i tam odebrac paczuszke :) Zainstaluje je, pojezdze i napisze co ja o nich sadze :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hayes Sole - qmpel ma w Terrago (zamontowane seryjnie) - po 1 sezonie nic tylko narzeka - na poczatku musial oddac do naprawy jedną klamke bo mu wypadala!! Oczywiscie gwarancja nieuznana i musial zaplacic z wlasnej kieszeni. Obecnie same mu się odkręcają pojemniczki z olejem. Nie wspominając o ciągle dzwoniących tarczach. Nie warto!

 

Sam uzywam V-breakow Tektro i jestem zadowolony (wystarczają mi w zupelnosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi troszke kasy przybylo.. wiec postanowilem poswiecic te 200 zl na hebel :) takze mam vbrake tektro... jednak skonczyly mi sie klocki pare dni temu i zaczelo szorowac o obrecz metalem... a ze za obrecz placilem przed wakacjami 100zeta (w sklepie placil bym 170) tak wiec nie mam ochoty jej zaraz zniszczyc :) na przod hydraulike bardzo latwo znalezc do 200 zl... ba... za 120 mialem oferowana magure julie w stanie bardzo dobrym... jednak jak ja bym to zalozyl to dlugo bym na swoim Duro nie pojezdzil :)

zobaczymy czy warto bylo ladowac sie w tego shimano 525 :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hayes Sole - qmpel ma w Terrago (zamontowane seryjnie) - po 1 sezonie nic tylko narzeka - na poczatku musial oddac do naprawy jedną klamke bo mu wypadala!! Oczywiscie gwarancja nieuznana i musial zaplacic z wlasnej kieszeni. Obecnie same mu się odkręcają pojemniczki z olejem. Nie wspominając o ciągle dzwoniących tarczach. Nie warto!

 

Sam uzywam V-breakow Tektro i jestem zadowolony (wystarczają mi w zupelnosci).

Ja tam też pozostaje przy Tektro :).

Po żużyciu oryginalnych klocków zmieniłem je sobie na łezkowate Corratec'i, zeby mieć jakąś odmianę :)

Konkludując dla takiego leszcza jak ja, dobry V-break nie jest zły :D.

No, ale dla zawodowców takich jak nasz Neo-x i kilku innych to może być za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, klocki to ja tez wymienilem, bo seryjne starły mi się po 3 miesiącach. A włożylem jakieś najtańsze i smigają (cena poniżej 10 zł, ale one poszly do tylu, gdzie nie trzeba jakies super sily zeby kolo zablokować). Zastanawiam się jeszcze nad boosterem z przodu ( gdy zacisne hamulec, i porusze przod\tyl caly rower to ten hamulec się minimalnie odgina w drugą stronę.

 

PS: Dzisiaj jeszcze musialem sobie dętke nową kupić, zeby posmigać w tym roku coś jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie to ze za malo... ja z v-ek bylem zadowolony procz tego ze ledwo mi sie na obrecz mieszcza :) niestety ciagla regulacja v-ek pod wzgledem tego zeby dzialaly pod jednym palcem jest dosc uciazliwa... z biegiem czasu i wycierania sie klockow, linek, pancerzy takie ustawienie staje sie niemozliwe :) oprocz tego wiadomo ze obrecz do skakania nigdy nie bedzie idealnie wycentrowana .. co dla vek jest duzym problemem :)

co do moich klockow.. ja wytarlem je po pol roku.. pozniej zamienilem przod z tylem... i do tej pory jezdzilem.. ale z przodu tez juz ich nie duzo zostalo.... a to dlatego ze hamule najczesciej przodem i tylem a nie tylko jednym hamplem.. lub nie hamuje i czekam az rower sie sam zatrzyma... widzac np: z daleka czerwone swiatlo staram dojechac sie tak by jak najmniej uzywac hamulca :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe akurat do shimano klocki sa najtansze :) kosztuja tyle ile komplet dobrych klockow do vek :) skrzywic tarcze... juz szybciej obrecz powykrzywiam niz tarcze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie... Wheelerem :P

 

EDIT: Ogladal juz ktos New World Disorder 7 ?:)

EDIT2: Wlasnie skonczylem ogladac :) Film fajny, ladnie poklejony ale szkoda ze 90% to FR... streetu jest doslownie pare kilkusekundowych momentow... troche wiecej jest dirtu... ale te dirty sa takiej wielkosci ze ja bym bal sie na nie wejsc... o wjechaniu i jeszcze skakaniu w ogole nie wspominam ;) Ogolnie warto obejrzec... nawet osobom ktore nie interesuja sie sportami extremalnymi :)

EDIT3: Wlasnie dostalem hamulec Shimano Deore 525 :) o dziwo podczas strajkujacej poczty :) pierwsze wrazenia... ladny ;) jakis glab na poczcie go poobijal rzucajac chyba nim... tarcza porysowala zacisk... ale to malo wazne :) montowalem to ze 2 h (wlacznie ze zdjeciem v-ek) ze wzgledu na to ze nie zbyt mi chcial do ramy pasowac.. musialem podkladki dawac miedzy rama a adapterem.. ale juz nic nie szura i nic nie obciera :) przewod mogl by byc troche dluzszy.. tak doslownie ze 4-5 cm bo w tej chwili jest zalozone na styk :) po prostu lubie jak jest troche luzu zeby pozniej cos poprawic czy przesunac. Po nacisnieciu klamki i jej puszczeniu klocki jeszcze trzymaja z sekunde... ale to podejrzewam dlatego ze moga byc odrobine zapowietrzone - ale hamuja i nie bede z tym jechal na serwis... ale zestaw do odpowietrzania przydalo by sie kupic ;) Skok klamki bardzo maly... klamka dwupalcowa. Taka propo.. wie ktos jak sie odpowietrza taki hamulec?:D

Pozdrawiam :)

EDIT4: Znalazlem troche o odpowietrzaniu na grupie dyskusyjnej :)

http://groups.google.com/group/pl.rec.rowe...058cb373af2f7fc

EDIT5: Powstawialem fotki :) Robione SE w810i w trybie nocnym (w trybie normalnym bylo za ciemno, z flashem totalnie nic nie bylo widac. Swiatlo sztuczne bo za oknem juz ciemno ;) ), na najwiekszej rozdzielczosci zmniejszone paintem o 50% :) Rozmiar srednio 70-80kb. Mysle ze tragicznie nie wyszly :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem po 1.5h jezdzie na rowerku :) Nie jezdzilem dosc dawno.. bo ze 2 tygodnie... moze wiecej.. z powodu braku ostatnio czasu jak i pogody. Po zalozeniu nowego hamulca wyszedlem go sprawdzic. Mialo byc 30 min jazdy i powrot do domu ale tak mi sie dobrze jechalo ze wrocilem po poltorej godziny :) Powiem tyle.. hamulec jest super, modulacja genialna. Nie blokuje zaraz kola po wcisnieciu klamki lecz po prostu hamuje, po mocniejszym wcisnieciu hamulec zaczyna piszczec od czasu do czasu i blokowac kolo. Spokojnie hamuje sie jednym palcem. Jedyne co moge powiedziec to ze POLECAM :) Dodam ze w Warszawie jest mokro i wilgotno, nie sprawialo to zadnych problemow procz tego ze od czasu do czasu hamulec jęczał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roam Collective > All. NWD7 jest wtórny, chociaż jest sporo fajnych ujęć. No i scena łapania do klatki ridera mnie rozbawiła.

Zawsze wolałem Krankeda. Siodma czesc NWD, ile razy mozna ogladac to samo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nwd7 akurat jakoś najbardziej mi się podobał z ostatnich części [; a kranked 6 ? to jedna z konkretniejszych produkcji jakie widziałem, jak nie najkonkretniejsza [no jeszcze earthed'y są] [; hehe, niecałe 43 minuty + dodatki na dvd, które obejrzałem bez momentu znużenia [: może to przez [ciach!]ną muze? [; chyba największe wrażenie w filmie sprawia trasa [i oczywiście jej przejazd] jaką przygotował pod siebie ryan leech, north shore trial [; chociaż trial do mnie nie przemawia, ale w wykonaniu ryan'a to co innego [; więcej już nie powiem, po prostu sami musicie obejrzeć najnowszego kranked'a, film naprawdę godny obejrzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialem zmienic sruby trzymajace tarcze bo te co byly to prowizorka.. odkrecaly sie. kupilem dzisiaj 7 srob z podkladkami w Castoramie za cale 36groszy :P wysmarowalem je lakierem do paznokci matki czerwonym i powinno byc cacy ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...