Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ trafiła się okazja wyzbyć się dotychczasowego bike'a i zarazem kupić Unibike Evolution 06 nie zastanawiałem się długo i sezon 2k7 otwieram na nowym rowerku. Co do roweru, to jestem niesamowicie zadowolony. Początkowo miałem problemu, bo był zupełnie innego profilu, gięta kiera, wysoki amor opony 2,15 O_o. Ale zaczynam go opanowywać :). Narazie wymieniłem oponki, oto rezultaty:

Dołączona grafika

zdjęcie robione telefonem więc jakość nienajlepsza. Dla ciekawych opony to Kenda K-924

26" x 1,75 (47-559).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Szukam roweru do 1200zł.

Tarczowe hamulce, szerokie opony (do lasu sie przydadza :)) no i cóż... Reszte to juz wy doradzcie. Generalnie rower do jazdy po miescie chociaz czasami po lesie lub jakiś bezdrożach :) Najlepiej dobrze zamortyzowany ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupisz roweru dobrymi tarczami a 1200zł najtanszy bike z dosc dosc taraczami to Unibike Evo Disc ale na rok 2007 widze juz og niema ;/

 

Wiec zostaje Ci wybor miedzy Unibike Evolution albo Krossem V6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupisz roweru dobrymi tarczami a 1200zł najtanszy bike z dosc dosc taraczami to Unibike Evo Disc ale na rok 2007 widze juz og niema ;/

 

Wiec zostaje Ci wybor miedzy Unibike Evolution albo Krossem V6

Ale z tego co widze to V6 kosztuje troche ponad 1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru do 1200zł.

Tarczowe hamulce, szerokie opony (do lasu sie przydadza :)) no i cóż... Reszte to juz wy doradzcie. Generalnie rower do jazdy po miescie chociaz czasami po lesie lub jakiś bezdrożach :) Najlepiej dobrze zamortyzowany ;>

Bron boze nie kupuj roweru z tarcami nowego... za tyle mozesz uzywke dorwac z tarczami.

 

nie kupisz roweru dobrymi tarczami a 1200zł najtanszy bike z dosc dosc taraczami to Unibike Evo Disc ale na rok 2007 widze juz og niema ;/

 

Wiec zostaje Ci wybor miedzy Unibike Evolution albo Krossem V6

Dokladnie.. albo unibike albo kross.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się chwalimy częściami to zamieszę skład mojego bika :D

 

Styl jazdy : FREERIDE

Typ roweru : FREERIDE

Amortyzator: BOMBER 66 RC2 ETA 2007 - nowy nabytek ;)

Rama: MOUNTAINCYCLE SAN ANDREAS

Korba: SHIMANO SAINT

Suport: SHIMANO SAINT

Piasta przód: POINT 20MM

Piasta tył: SAINT

Hamulec tył: FORMULA 4 RACING / 160MM

Hamulec przód: FORMULA ORO K 18 /200MM ( też nowość :) )

Przerzutka przod: XTR

Przerzutka tyl : SAINT

Kaseta: SRAM 5.0

Lancuch: SRAM

Szprychy: DT SWISS BLACK

Obrecz przód: MAVIC X 317

Obrecz tył: DT SWISS FR 6.1 D

Opona przód: SCHWALBE KING JIM 2,35"

Opona tył: SCHWALBE KING JIM 2,35"

Kierownica : MAXM MX6

Gripy: ACOR

Siodło: LOOKIN

Sztyca: RITCHEY PRO

Stery: RITCHEY WCS

Pedaly: SHIMANO DX

 

 

Szczególnie jestem pod wrażeniem BOMBERA 66 RC2 ETA. Naprawde kawał hardcorowego amorka :D Jakość pracy bez porównania do mojego poprzedniego juniorka T :)

 

Jedna półka,ale skubaniec sztywny jak kowadło :) Rury fi 35mm ;) No i 180 mm płynnego skoku plus możliwość blokady na podjazdy :)

 

A wygląda on tak:

http://marzocchi.com.pl/pliki/widelce/2007/66_RC2_ETA_3.jpg

 

Za jakiś czas postaram się zamieścić real foty bika :)

 

Sezon rowerowy juz w pełni B-)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

powiedzcie mi tak szczerze..

potrzebuje kupić rower, ale nie jestem maniakiem, nie jeżdże po 50k/ dziennie,

głównie byłby używane do jazdy po drogach leśnych, lekki żwir, czy nei wiem jak sie to u was rowerzystów nazywa

no i ile musiał bym na taki rower wydać, bo 3000 nie bede miał napewno, zreszta na rower jezeli dużo nie jeżdże nie chciał bym tyle wydać, więc ile ok bym musiał wydać na sredni rower?

pzdr

Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi tak szczerze..

potrzebuje kupić rower, ale nie jestem maniakiem, nie jeżdże po 50k/ dziennie,

głównie byłby używane do jazdy po drogach leśnych, lekki żwir, czy nei wiem jak sie to u was rowerzystów nazywa

no i ile musiał bym na taki rower wydać, bo 3000 nie bede miał napewno, zreszta na rower jezeli dużo nie jeżdże nie chciał bym tyle wydać, więc ile ok bym musiał wydać na sredni rower?

pzdr

Jeżeli jest tak jak piszesz to w zupełności ci styknie 1500 zł.

Za to kupisz średni rowerek z jakimś amorkiem z przodu , który nie będzie nawalał. Taki sprzet do spokojnej jazdy będzie ci długo służył.

 

Napewno nie idź do supermarketu ;) Tylko do normalnego sklepu rowerowego, tam ci doradzą i będziesz mógł wypróbować pare modeli.

 

I jeszcze jedna rada: nie bierz roweru z tarczami. W tej cenie nie ma nic dobrego. Lepiej z dobrymi v-brake.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dosc troche widac tych rowerów kellys, dobre to?

No nienajgorsze :) Mój kumpel jeździł na kellysie i nawet sobie chwalił. Dobre rowerki produkuje też Wheeler. Ogólnie decydują komponenty na jakich dany rower jest złożony.

 

W cenie 1500zł stawka raczej jest wyrównana choć warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na dobrą rame, potem na osprzęt.

W osprzęcie z czasem zawsze coś zmienisz.

 

Z ramą będzie trudniej , bo to fundament roweru.

 

Tylko nie bierz gianta,bo nie dają gwarancj na rame ,ani jej nie uznają jak się coś stanie, pęknie czy coś.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nienajgorsze :) Mój kumpel jeździł na kellysie i nawet sobie chwalił. Dobre rowerki produkuje też Wheeler. Ogólnie decydują komponenty na jakich dany rower jest złożony.

 

W cenie 1500zł stawka raczej jest wyrównana choć warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na dobrą rame, potem na osprzęt.

W osprzęcie z czasem zawsze coś zmienisz.

 

Z ramą będzie trudniej , bo to fundament roweru.

 

Tylko nie bierz gianta,bo nie dają gwarancj na rame ,ani jej nie uznają jak się coś stanie, pęknie czy coś.

Wheeler owszem, robi nie glupie rowerki.. ale stosunek cena\jakosc wypada bardzo marnie. Za 1300-1500 zl kupujesz Unibike Evolution http://www.unibike.pl/evolution.html Tak przy okazji sprawdzilem sobie oferte Kross-a.. i wiecie co powiem? po tak gwaltownych wzrostach cen w tym roku w porownaniu do poprzedniego jakie dali np: kross panic z 1300 do 1999, sign fr1 z 1700 do 2999, sign fr2 z +- 2700 do 3999, sign ds z 1300 do 1850 powoduje ze kros stal sie kolejna pospolita i droga marka na ktora wiekszosci polakow nie stac. Osobiscie wole wybrac cos bardziej kultowej marki niz kross bo za taka cene spokojnie kupi sie cos z "ladniejszym" napisem na takim samym osprzecie.

Co do tych gwarancji gianta.. pierwsze slysze zeby na rame nie dawali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych gwarancji gianta.. pierwsze slysze zeby na rame nie dawali.

 

 

 

Cóż może i dają ci gwarancję :) Ale jak coś z nią zrobisz , np. pęknie ci coś w ramie itp. to nie wyegzekwujesz wymiany ramy od gianta.

 

 

 

Inaczej jest u innych producentów.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A z tym krossem, to naprawdę porażka. :|

Jak ktos się bierze za sponsoring zawodników, to w końcu musi z jakiegoś zródełka mieć na to kasę = strzyżenie owiec tudzież polowanie na łosie :lol2:

 

A tak BTW to jest sporo tanich i fajnych ramek na których można coś konkretnego zbudować - jakby np zamienić ramę z Uni EVO np na Authora Tractiona (pozostawiając osprzęt) to cena nie powinna być zauważalnie wyższa za taki rowerek. Jakbym miał zabulić tyle za KROSSa (jak to wyżej podano), to wolałbym jednak AUTHOR'a lub poczekać na lipcowy zjazd cenowy w REA-SPORT i zakupić (nawet z gorszym osprzętem) jakiegoś Garego B-) - mi akurat geometria Genesis pasi idealnie, a przynajmniej moznaby uprawiać lansik :razz: o czym ktoś na KROSSie może jedynie marzyć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny zaczynają spadać ~ od połowy lata do zimy, więc kupować:

- najlepiej - latem/wczesną jesienią

- najtaniej - zimą

:razz:

 

a dlaczego tak - bo zimą masz najnizsze ceny starej kolekcji, ale nie masz juz do wyboru pełnej rozmiarówki (najczęściej zostaja rozmiary dla kurdupli i gigantów) :lol: dlatego najlepiej kupować latem/wczesną jesienią - masz juz niższe ceny niż przed sezonem i na jego rozpoczęciu, ale jeszcze jest w czym wybierać = łatwiej dobrać rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW to jest sporo tanich i fajnych ramek na których można coś konkretnego zbudować - jakby np zamienić ramę z Uni EVO np na Authora Tractiona (pozostawiając osprzęt) to cena nie powinna być zauważalnie wyższa za taki rowerek. Jakbym miał zabulić tyle za KROSSa (jak to wyżej podano), to wolałbym jednak AUTHOR'a lub poczekać na lipcowy zjazd cenowy w REA-SPORT i zakupić (nawet z gorszym osprzętem) jakiegoś Garego B-) - mi akurat geometria Genesis pasi idealnie, a przynajmniej moznaby uprawiać lansik :razz: o czym ktoś na KROSSie może jedynie marzyć :lol2:

WTF? :blink: Uważasz,że polskie to badziew itd? To uważaj tak dalej człowieku wyzuty z poczucia polskości! <_<

 

Kross robi bardzo dobre rowery i do tego POLSKIE. Nieważne jakie tam są komponenty, bo RAMY są budowane w 100% w POLSCE. Mają nawet własną lakiernię!

 

 

A co do ceny to jakość musi kosztować. Ja za swój zabuliłem około 15 patyków.

 

Jestem dumny,że mamy taką firmę jak KROSS. I bardzo dobrze. Naprawde nie ma się czego wstydzić.

Trzeba tylko zrobić mode na polskie firmy. A nie wpadać w kompleksy.

Pozdrawiam!

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF? :blink: Uważasz,że polskie to badziew itd? To uważaj tak dalej człowieku wyzuty z poczucia polskości! <_< ...

buehehehehe :lol:

 

Poszukaj lepiej na jakim sprzęcie ja pomykam (obecnie) i dopiero mi rób zarzuty :razz:

 

I nie wmawiaj mi, że gdybys miał np do wyboru 2 rowery z tym samym osprzętem i w tej samej cenie tylko 1 na ramie KROSSa, a 2 np Garego to kupiłbyś rower na gorszej ramie tylko dlatego, że polski :rolleyes:

 

PS.

rozumiem, że wspierając polski przemysł:

- jeździsz polskim samochodem

- nosisz tylko polskie ubrania

- jadasz tylko polskie potrawy (lub tylko z polskich produktów) i pijasz tylko polskie napoje...

 

ahhh te bajeczki :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie też byłem napalony na A4, ale tego tez się już nie opłaca? Co w tej cenie(stara, nowe nie znam - 2kpln)

można kujpić opartego o takie klocki? Ewentualnie złożyć. Co do ram, to spodziewam się, ze jest ich tyle co modeli kart graficznych na rynku i dopasowanie do siebie jakiejś fajnej ramy graniczy z cudem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz taniego unibike'a mamy też magnuma. :) A z tym krossem, to naprawdę porażka. :|

Owszem, magnum na 2007 rok wydal ramke w ktorej sie zakochalem jak ja zobaczylem ;) dokladnie ta po prawo 2586852[/snapback]

Generalnie też byłem napalony na A4, ale tego tez się już nie opłaca? Co w tej cenie(stara, nowe nie znam - 2kpln)

można kujpić opartego o takie klocki? Ewentualnie złożyć. Co do ram, to spodziewam się, ze jest ich tyle co modeli kart graficznych na rynku i dopasowanie do siebie jakiejś fajnej ramy graniczy z cudem...

W tej chwili moim zdaniem nie oplaca sie kupowac krossa. Jak w zeszlym roku kross byl hitem sprzedazy (znam pare ladnych osob ktore kupily wtedy kross sign ds wlasnie ze wzgledu na to ze chcieli miec cos do skakania ale i zarazem za normalne pieniadze)), 2 lata temu byl shitem marketowym tak teraz kross chce z siebie zrobic firme zajmujaca najwyzsze polki w sklepach... szkoda tylko ze cenowo wysokie polki. Jak kross nie zmieni swojego podejscia do klientow to czuje ze stanie sie z nim to co bylo 2 lata temu... ich rowerki sa po prostu nieoplacalne w zakupie. W tej chwili wracamy do podejscia z przed 2 lat, za 2tys zl kupujesz unibike flite http://www.unibike.pl/flite.html gdzie masz bardzo dobry rower z hydraulicznymi tarczami. Po wiekszym katowaniu czeka Cie tylko po prostu wymiana amora. Do 1500zl kupujesz unibike evolution. Nic dodac, nic ujac.

 

Co do wspierania polskich marek... chetnie wspieram polskie marki bo wiadomo ze rynek polski jest stosunkowo ubogi. Przejrzyjcie sobie najwieksze fora rowerowe czy pl.rec.rowery, zobaczycie ze najczesciej polecanymi rowerkami w zeszlym sezonie byly kross level aX czy sign ds... w tym roku bardzo zadko widuje sie polecanie marki kross. Rozumiem gdyby podniesli cene o 200-300 zl... ale litosci.. nie 1200... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jedyne co się boję to tego, że ten amor się szybko rozleci.

Gadałem z kumplem z jednego z krakowskich teamów, który generalnie nie lubi polskich marek.

Zobaczył A4 i stwierdził, ze nie dość, że jest porządnie dobrany to największą jego zaletą jest amor.

 

Pozatym - rama wyglada(jak na moje l4m3 eye) w krossie chyba lepiej.

Do lasu pewnie i lepszy byłby Kross, a na asfalt pewnie lepszym były Uni.

 

Cholerny marketing. Musze się wybrać zaniedługo do jakiegoś Bikershopu, do jakiejś secesji i pooglądać.

 

Zna ktoś gdzieś jeszcze w krk sklepy rowerowe?

 

BTW - jak często naprawiacie swoje rowery? Ja swojego Granda(z grupy Kross) już któryś raz naprawiam x]

Chyba byłem dla niego za ciężki w połączeniu za ostry.

Cooo nie zmienia faktu, że jakbym się pokazał na wiosce(osiedle) z tarczami hydraulicznymi to już w ogóle, jestem bożyszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...