Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cena nie gra roli, napiszcie tylko czy by to ładnie wyglądało tak z tyłu czarne a z przodu srebrne?

Ja mam na odwrot hehe... czarne z przodu i srebrne z tylu... jakos mi to nie przeszkadza chodz tylu mam obrecz 2 razy szersza niz z przodu :)

 

A po co takie udziwnienia :rolleyes: jakie masz hamulce, jak V-ki to i tak obręcze są srebrne, na styku z okładzinami -> wtedy IMO j.w. szkoda kasy na czarne bo zakurzone z daleka wyglądają tak samo :razz: Z udziwnień to jedynie rozumiem szprychówki u kolesia na ostrokołowcu, a te ~ 30PLN różnicy wolałbym wydać np. na mocniejsze dętki/bidon/lepsze rękawiczki/... :rolleyes: .

Wlasnie o to mi chodzilo ale nie wiedzialem jak sie wyslowic ;)

 

EDIT:

Pytanko.. wie ktos gdzie dorwac w warszawie mozna tanio korba+ wkład Truvativ Hussefelt Howitzer?

Pytalem sie tego typa http://www.allegro.pl/item215551457_korba_..._howitzer_.html ale debil mimo ze jest z warszawy to nie mozna odebrac u niego sprzetu osobiscie.. no paranoja... a potrzebuje sprzet do czwartku bo w piatek z rana wyjezdzam z rowerem...

A tam gdzie jade jest tylko jakis sklep rometa wiec jak mi pizdnie korba to bedzie naprawde zle...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek a takie piankowe gripy nie drażnią po nasiąknięciu wodą/potem z łap? Muszę właśnie coś kupić i nie bardzo wiem co. Możesz polecić coś taniego i wygodnego? Oprócz tego szukam siodełka, bo mój tyłek przestał być kompatybilny z beznadziejnym siodełkiem GTX, które mam w biku. Powinno być tanie w miarę wygodne, ale raczej twarde/sportowe, lekkie i jeszcze raz tanie (biorę pod uwagę używki). I powinno dobrze wyglądać. Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek a takie piankowe gripy nie drażnią po nasiąknięciu wodą/potem z łap? ...

 

Oprócz tego szukam siodełka, ... Powinno być tanie w miarę wygodne, ale raczej twarde/sportowe, lekkie i jeszcze raz tanie (biorę pod uwagę używki). I powinno dobrze wyglądać. Macie jakieś pomysły?

Ad 1 - przejdź się do jakiegoś sklepu i zapytaj o Setalzy - to nie jest sama pianka, tylko pokryta jeszcze materiałem - w zależności od składu i zaplotu róznie sie nazywają - ja mam CrissCrossy bo plecionka jest na krzyż, o ile dobrze pamiętam to Genius'y mają gęsty matriał i głębokie otworki (powinny zbierać więcej potu). Generalnie to ja na dłuższe eskapady zawsze zakładam rękawiczki (bo to pewniejszy chwyt) więc trudno mi sie wypowiadać co do walorów "potowych" :P natomiast dla mnie bez porównania z gumiakami pod względem komfortu. A i dodam że Setlazy są wytrzymałe, po kilku moich glebach (nawet na asfalcie) w 1 miejscu się lekko rozerwały i nie prują sie dalej.

 

Ad 2 - nie wiem czy jeszcze jest ten program sponsorowany przez Velo.pl dotyczący siodełek SanMarco - jeżeli któraś z placówek jest w Twoim mieście to się dowiedz. http://www.velo.com.pl/php/test_pilot.php

W zeszłym roku masy ludzi kupowało SKN (te zwykłe), na maratonach co druga osoba je miała :lol: Jedyna wada (non PRO) to, że sie napis wycierał od tarcia gaciami :lol:

Jak chcesz coś mniej obcykanego to może Spec AVATAR GEL REA-SPORT ma wiele przedstawicielstw, więc może jakieś blisko Ciebie. Wiem cena troszke wysoka, ale obejrzeć nie zaszkodzi, a może gdzieś potem trafisz "używkę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem te Avatary Speca sa super ale dla mnie i tak cena powala :) Ale jak bym mial kase to bym go kupil .

hehehe :razz:

To co powiesz o cenach Selle Italia CX Zero - za model Teknologika można kupic przyzwoity rower (~ 1500PLN) :wacko:

 

A w zeszłym roku w sierpniu o ile pamiętam Avatary były po 199PLN - w SkiTeamie podczas zjazdu cenowego. Ja wtedy kupiłem buty Speca COMP MTB za 389 PLN (przecena z 479 PLN) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji skoro to i tak temat o rowerkach :)

Kupilem wczoraj lampke rowerowa Power Beam przednia.... dokladnie taka http://www.allegro.pl/item217444682__super...am_za_ile_.html tyle ze za 15 zl w sklepie na pradze w wawie dokladnie tym: http://www.daniel2709.pl/allegro/sklep.html Kupilem do tego 4 baterie duracell alkaliczne. Wiem ze za lampke przeplacilem bo mozna ja i za 8 zl wyrwac ale moja sie wczoraj rozpadla jak baterie chcialem zmienic hehe (a dzisiaj wyjezdzam)... jak narazie powiem to co wyczytalem takze na forach, grupach dyskusyjnych bo moje zdanie nie bardzo odbiega od innych... lampka zrobiona fajnie... ta swiecaca obwodka to glupota bo swiatlo z tego wali po oczach... wlacznik jak wlacznik... rozwalilem go po 10 min zabawy.. po prostu odpadl hehe (pewnie to kwestia moich wprawnych "recy" ;) ).. no to wzialem kropelke, przykleilem i jest cacy. Co mi wpadlo w oko... wlacznik to nie jest taki wlacznik z drucika jak w 99.9% lampek.. tutaj jest on magnetyczny... jest to kawalek magnesu ktory sie przesuwa i odbija za pomoca sprezynki. Rozwiazanie na tyle dobre ze lampka jest szczelna bo nie posiada w miejscu wlacznika dziury przez ktory mogla by sie lac woda. Ta swiecaca obwodke zakleilem tasma, czarna izolacyjna i jest git. Kolejna rzecz.. mocowanie... ło jezu tragiczne.. mialem kilka lampek ale to ejst chyba najgorsze... lampka praktycznie sama z tego spadala... takze sobie poradzilem.. dalem kawalek gumki (detki) miedzy mocowanie a lampke i swiatelko przestalo zjezdzac :) Mysle ze za te 15 zl to dobry wybor bo lampka swieci naprawde fajnie czego bym sie nie spodziewal. Swiatlo jest skupione w jednym miejscu. Diodowka.. a wiadomo ze baterie tez kosztuja ;) Teoretycznie 200 h swiecenia... ciekawe ile w praktyce.. za same baterie dalem 9 zl czyli za tyle mozna lampke dorwac. Ogolnie polecam jezeli nie ma sie 2 lewych rak by ja doprowadzic do stanu uzywalnosci domowymi sposobami ;) Mi to zajelo z 15 min razem z wysychajaca kropelka ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Obrazki brane z allegro

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie takie oto opony:

http://www.allegro.pl/item215873153_nowa_o...2_0_tanio_.html

 

Chcę jeszcze kupić czarne szprychy do tylnego koła (obręcz srebrna). Myślicie, że pasowałby taki design z czarnymi szprychami z tyłu a srebrnymi z przodu?

 

Jeżeli kupiłes sobie te oponki do jazdy po twardych drogach to ok, ale jak do jazdy w lesie to utopiłeś kase, bo te opony sa z[ciach!]e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po kilku latach w miare dobrej amortyzacji moj przedni amortyzator przechodzi powoli (a raczej gwaltownie) na emeryture.

 

Wiec moje zapytanie. Czy mozna cos sensownego kupic za 200 zl i w tm nowa kierownica i mostek ?

 

Ewentualnie jak narazie sam amortyzator.

 

Prosze o rady.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam rower Unibike Mission zakupiony dokladnie 04.06.07. Juz po pierwszym dniu uzytkowania lewy pedal odkrecil sie od korby i rozwalił gwint, tak wiec korba była do wymiany (oczywiscie za darmo - gwarancja). W rowerze mam plastikowe pedały. Pare dni temu jeden pedał poprostu mi sie rozwalił i jego jedna część odpadła. No wiec wczoraj kupilem sobie metalowe (Wellgo LU-954), dzisiaj chce odkrecic stare pedaly no i nie daje rady... Nawet razem z tatą probowalem to odkrecac, wszystkimi rodzajami kluczy, no i nic.. Nawet probowalismy takim kluczem do odkrecania rur, a ja siedzialem na rowerze, to az klucze sie zeslizgiwaly i zniszczylismy chyba z 5 kluczy... Poprostu gnojki z tego sklepu jak wymienili korbe to tak mocno dokrecili, ze teraz az sie "spieklo" i za nic tego nie moge odkrecic. Wogole dzisiaj sie dowiedzialem, ze jezeli taki pedal wkreci sie w aluminimum wczesniej nie smarując go tluszczem, to nie da rady, a oni na 99% tak wlasnie zrobili... bo wogole nic nie idzie.

I teraz moje pytanie, a w zasadzie dwa:

1. Znacie jakis inny sposob zeby odkrecic te pedaly?

2. Jak pojade do sklepu, gdzie kupowalem rower, (pedaly kupowalem gdzie indziej), to czy moge żądać od nich zeby mi te pedaly odkrecili, gdyż wtedy je źle przykrecili?

Ale i tak mimo wszystko bez opieprzenia tego ziomka ktory to przykrecal sie nie obedzie.

Prosze o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że parę pytań sie pojawiło .. to ja coś od siebie jeszcze dorzucę ..

 

a mianowicie ... szukałem po różnych sklepach w trójmieście .. i nic .. Unibike Flite nie ma-skończył sie.. ponoć wyszedł z produkcji... i jest już niedostępny... a ja pozostałem z gotówką i bez roweru.. tak więc bardzo proszę o pomoc w znalezieniu czegoś w znanym przedziale cenowym do 2k ... osprzęt itp. najlepiej żeby był podobny do Flite..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... przedni amortyzator przechodzi powoli (a raczej gwaltownie) na emeryture.

 

Wiec moje zapytanie. Czy mozna cos sensownego kupic za 200 zl i w tm nowa kierownica i mostek ?...

Raczej sam amorek i to tez nie jakiś wyczesany - celuj w jakiegoś Suntoura bo wytrzymalszy od RST choć cięższy. W zależności jaka masz ramę (do jakiego skoku przystosowaną) masz XCT na 75mm lub XCR 100mm i 120mm. Musisz jednak pamiętać że one idealne nie są. Jakbyś mógł trochę dorzucić to za niewiele więcej niż 250PLN masz RockShox Dart2.

 

... dzisiaj chce odkrecic stare pedaly no i nie daje rady... Nawet razem z tatą probowalem to odkrecac, wszystkimi rodzajami kluczy, no i nic.. Nawet probowalismy takim kluczem do odkrecania rur, a ja siedzialem na rowerze, to az klucze sie zeslizgiwaly i zniszczylismy chyba z 5 kluczy... Poprostu gnojki z tego sklepu jak wymienili korbe to tak mocno dokrecili, ze teraz az sie "spieklo" i za nic tego nie moge odkrecic. Wogole dzisiaj sie dowiedzialem, ze jezeli taki pedal wkreci sie w aluminimum wczesniej nie smarując go tluszczem, to nie da rady, a oni na 99% tak wlasnie zrobili... bo wogole nic nie idzie...

- WD40 Twoim przyjacielem jest ;) psikasz w gwint i troszkę czekasz (najlepiej psiknąć wieczorem a kręcić dnia następnego), potem nie ma bata i musi puścić,

- zasadę działania dźwigni znamy ? :P więc jakiś mocny klucz + długa rura (może być nawet stalowa od odkurzacza) i nie ma bata,

- to że 1 z gwintów jest prawoskrętny, a 2 lewoskrętny wiesz ? - 2695459[/snapback]

... Unibike Flite nie ma-skończył sie.. ponoć wyszedł z produkcji... i jest już niedostępny... a ja pozostałem z gotówką i bez roweru...

Nie dziwne - za <2k ZEN w miarę przyzwoity rower z tarczówkami hydraulicznymi dobrej firmy, nic tylko kupować ;)

Przejdź się do SKITEAMu w Gdyni na Świętojańskiej - może wpadnie Tobie w oko np KONA Cinder Cone Sole 07 - jest już po zjeździe cenowym przeceniona z 2999 na 2249. Ta z HAYES'ami powinna wyglądać TAK i przykładowa konfiguracja (to ta na hydraulikach Sole na mechanikach HMX-4 wygląda tak samo i jest o 150 PLN tańsza - ja bym wolał na hydraulikach) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek, psikalem, ale nie WD40, tylko czyms innym, nie pamietam dokladnie ale wiem ze to jest lepsze od WD40. Co do dzwigni, to wczesniej tez probowalem z rurą od odkurzacza i nic. Odkrecam w dobrą strone.

A co do smarowania, to oni jak w sklepie te pedaly przykrecali, to pewnie wlasnie nie smarowali, i teraz bedzie lipa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam od razu lipa - po prostu potrzebny dobry klucz, te zwykłe do rur itd. są zbyt miękkie. Wiem bo pisałem przecież że 3 rozhartowałem :lol: Mówię Tobie, że warto zainwestować w klucz, bo jak będziesz robił smarowanie łożysk/wymianę pedałów w przyszłości, to się przyda.

Z firmówek polecam SuperB albo Pedros. Najtańszy SuperB 8650 kosztuje niewiele ponad 10PLN, czyli ~ tyle samo co jednorazowa wymiana w serwisie.

 

A gwint przy pedałach zapieka się (jeżeli nie nasmarowany) z inne go powodu, gwinty te są tak wymyślone, że podczas jazdy automatycznie sie dokręcają - dlatego 1 jest prawoskrętny a 2 lewo. Nie bronie tych z serwisu, tylko pokazuje co się dzieje jak nakładają się te wszystkie okoliczności - brak smaru grafitowego + idiota/matoł serwisant + długa eksploatacja sprzętu.

 

Jak się nie uda samemu to faktycznie zostaje serwis - może poproś ich, żeby tylko odkręcili. A poza tym warto kolekcjonować paragony/wpisy w książeczce serwisowej - gdybyś miał wpisaną poprzednią wymianę to zniszczony gwint łatwo by było im udowodnić.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja wracam z tematem. Ski-team wlasnie zjechal z cenami. Czekac na wieksze spadki cen czy nie bo mam ochote jutro sie wybrac po jakiegos fulla ;P

 

http://www.skiteam.pl/promocja2/

 

Czym roznia sie rowerki z gornej i dolnej tabelki?

 

Kona Kikapu Deluxe 3.669

Kona Dawg 3.999

Kona Dawg Deluxe 4.999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czekac na wieksze spadki cen czy nie bo mam ochote jutro sie wybrac po jakiegos fulla ;P ...

 

Czym roznia sie rowerki z gornej i dolnej tabelki?

...

ad 1 - możesz czekać, ale jest ryzyko, bo fajniejsze modele w okolicach września mają już zrąbaną rozmiarówkę - najczęściej zostają te największe i najmniejsze;

 

ad 2 - górna to pozostałości z lat poprzednich (zapewne problemy z rozmiarówką i pewnie jakieś z defektami typu odrapana główka ramy od pancerzy, itp.), a dolna (co zresztą napisane) to tegoroczna kolekcja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok budzet wzrosl do 400 zl i ani grosza wiecej.

 

Co mi potrzeba:

 

- amortyzarot dobry ktory nie rozleci sie po 2-3 latach normalnej jazdy

- korba

- ew. kierownica + mostek

 

Prosze o porady

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało danych:

- co jeździsz - zwykłe XC, street'a, ... :?: ważne choćby w kontekście mostka

- już wczesniej pisałem - rama przystosowana do "sztućców" z jakim maksymalnym skokiem :?:

- suport jakie mocowanie - kwadrat/isis/octalink :?:

- przednia przerzutka dostosowana do jakich zębatek/korb - np 42/48 lub 44

- jaka średnica rury sterowej - 1" czy 1+1/8"

- czemu chcesz wymieniać kierę i mostek - miałeś jakiś wypadek (dla bezpieczeństwa), czy tylko tak sobie :?:

- jaka korba - ma wymienne blaty :?:

 

A teraz tak zgadując :P

- domyslając się, że jeździsz XC i

- skoro masz rower od kilku lat + zakładając, że rura sterowa 1+1/8" to sądzę że amorek o skoku 75/80mm byłby OK - kup np MANITOU AXEL COMP 80mm - na Alledrogo.pl jest nówka za 315 PLN z 2 letnią polską gwarancją - pamiętaj że to najprostszy model (sprężyna + elastomer) więc cudów po samej nazwie nie spodziewaj się ;) ewentualnie jak masz np błotniki nie przystosowane do tylnej podkowy MANITOU to zostaje ten RS DART II - następca JUDY II więc tez najprostsze rozwiązania.

- zakładając, że nie miałeś wypadku kierę i mostek sobie daruj w tej chwili

- zakładając, że masz mocowanie na kwadrat i przednią przerzutkę do zębatek 42 to kup korbę ALIVIO '06 42/32/22 - są po 85PLN

 

i masz w miarę rozsądnie wydane 400PLN :P

 

Najgorzej będzie, jak masz rure sterową 1" bo już mały wybór amorków - pozostają jakieś wynalazki typu ZOOM :blink: albo budżetówki typu SUNTOUR XCM 1" albo drożyzna Marzocchi MX COMP 1" za ponad 800 PLN (tego z oczywistych względów odrzucamy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Support jakie mocowanie nie mam pojecia, obecna korba to sr santour.

- rama to Giant Boulder SHOCK

- Przednia przerzutka to Shimano, do jakich dostosowana tez nie wiem

- Rura sterowa (ke ? :D) obecny amortyzator to SR Santour nex

- Poprostu nie podoba mi sie, pozatym rdza sie juz pojawila

- j.w nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 - pewnie ISIS - zobacz miejsce styku ośki suportu i ramienia korby (tego lewego bez zębatek) - jak w miejscu styku ośka spłaszcza sie tworząc coś na kształt kwadratu to masz mocowanie na kwadrat i ALIVIO wejdzie, jak nie spłaszcza się to na wielowpust na 99% ISIS i wtedy nie-shimano wchodzi w grę.

 

ad 2 i 4 - czyli taki bardziej turystyczny rowerek - bez zmierzenia średnicy trudno wyrokowac - poszukaj info w necie o tym amorku z rocznika jaki masz rower - może znajdziesz czy 1+1/8"

 

ad 3 - policz zęby na największym blacie od korby i potem szukaj z taką samą ilością

 

ad 5 - psiknij WD40 to rdza zejdzie

 

ad 6 - skoro to jakis budżetowy SUNTOUR to sądzę że blatów do niego nie kupisz

 

A nie masz specyfikacji/opisu tego roweru przy gwarancji :?: może tam jest opisany skład :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki, zna sie może ktoś tutaj na szosówkach?

Jak masz jakieś bardzo specjalistyczne pytania to polecam forum stricte rowerowe - np tu masz kącik szosowy http://www.forumrowerowe.org/index.php?showforum=72 Na tamtym forum dostaniesz na 100% odpowiedz, o ile juz jej tam nie ma ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisalem troche na temat lampki Power Beam... po kilkudniach przestala jedna dioda swiecic. Wyglada to tak ze przez 4-5 sekund ta jedna dioda miga a pozniej przestaje w ogole swiecic. Moze to i dobrze.. roznicy w swieceniu nie ma a i mniej bateri pewnie je ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa optymizm! ;-) Ale powiedz: czy poleciłbyś to komuś z czystym sumieniem? Mój kumpel miał to kupować, ale udało mi się go namówić na zakup czegoś markowego i wziął sigmę triled taką jak ja mam. Myślisz, że dobrze zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa optymizm! ;-) Ale powiedz: czy poleciłbyś to komuś z czystym sumieniem? Mój kumpel miał to kupować, ale udało mi się go namówić na zakup czegoś markowego i wziął sigmę triled taką jak ja mam. Myślisz, że dobrze zrobił?

Nie polecilbym, z czystym sumieniem bym nie polecil :P Co do tej sigmy.. kumpel ma ja 2 lata i nie narzekal mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laik powraca :)

 

Znalazłem takie opony sobie na allegro: opony

Do tego chciałbym dętki, ktoś mi tutaj doradził Trax albo Schwalbe. I teraz jakie dokładnie? Na co mam patrzeć? :)

Które trax'y z tej strony będą dobre? Czym sie różnią zawory np auto i inne?

detka Trax

Wiem, ze srednica 26, ale jaka grubość do opony z linka powyżej?

A może taka dętka? dętka Schwalbe

Sorry za lekki chaos w wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laik powraca :)

 

Znalazłem takie opony sobie na allegro: opony

Do tego chciałbym dętki, ktoś mi tutaj doradził Trax albo Schwalbe. I teraz jakie dokładnie? Na co mam patrzeć? :)

Które trax'y z tej strony będą dobre? Czym sie różnią zawory np auto i inne?

detka Trax

Wiem, ze srednica 26, ale jaka grubość do opony z linka powyżej?

A może taka dętka? dętka Schwalbe

Sorry za lekki chaos w wypowiedzi.

Osobiscie kupilem kiedys detke Michelin i byla to strata kasy... po 4 dniach zlapalem gume :) Akurat w to bym duzo nie inwestowal... chodz jezeli nie wazna dla Ciebie jest waga to szukaj detek do DH :)

Jezeli chodzi o zawory... najlepiej kupic sobie detke z wentylami samochodowymi, przynajmniej takie jest moje zdanie. Pompka samochodowa kosztuje 8 zl nozna a i na stacje podjechac z tym mozesz. Presta odradzam bo jak dla mnie marne to rozwiazanie. Jezeli masz w domu pompke rowerowa lub jezdzisz zawsze z taka pompka to kupujesz tez taka detke. Wybor praktycznie nalezy tylko do Ciebie bo zalezy jaka pompke masz.

Detka ktora podales jest bardzo lekka wiec osobiscie nie wsadzal bym tego bo mala waga=cienkie scianki i szybka opcja zlapania gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie kupilem kiedys detke Michelin i byla to strata kasy... po 4 dniach zlapalem gume :) Akurat w to bym duzo nie inwestowal... chodz jezeli nie wazna dla Ciebie jest waga to szukaj detek do DH :)

Jezeli chodzi o zawory... najlepiej kupic sobie detke z wentylami samochodowymi, przynajmniej takie jest moje zdanie. Pompka samochodowa kosztuje 8 zl nozna a i na stacje podjechac z tym mozesz. Presta odradzam bo jak dla mnie marne to rozwiazanie. Jezeli masz w domu pompke rowerowa lub jezdzisz zawsze z taka pompka to kupujesz tez taka detke. Wybor praktycznie nalezy tylko do Ciebie bo zalezy jaka pompke masz.

Detka ktora podales jest bardzo lekka wiec osobiscie nie wsadzal bym tego bo mala waga=cienkie scianki i szybka opcja zlapania gumy.

Pompki nie mam żadnej, ale skoro można kupić samochodową za jakieś 8 zł, to do tego dentke z koncówką auto jak mnienam? Ok. Teraz sprawa grubości tej dętki do takiego koła jak podałem. Patrzeć na coś 26x1.5, czy 1.75? Roweru używać będe raczej do normalnej jazdy po mieście, czasem utwardzona droga, żadnych górskich przejażdżek, cięzkiego użytkowania bo po prostu rower mam cienki i sie np złamie :) Poradzcie jakąś dętkę, tzn dokładnie grubość i kupuje. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. kupujesz dętke z zaworem Auto vel. A/V vel. Schrader

2. na przód może być TRAX 40/57-559/584

3. na tył dałbym KENDA schlauch 47/57-559 - z butylem w środku (to taka niebieska mazia jak uszczelniacze do kół bezdętkowych w samochodach, itp.) z czymś takim pineski, gwoździki, itp. na drodze nie straszne ;)

 

ło taka Dołączona grafika

 

4. dętek do DH nie kupuj bo do opony 26x1.75 będa za duże = będa napompowane poniżej dolnej granicy ciśnienia = FLAK :razz:

 

PS.

sa tańsze od KENDY dętki z butylem firmy RUBENA - model INNER TUBE 26x1.50-2.10 schrader - ale tych nie miałem w garści więc nie wiem jak z nimi w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie !

Chciałbym ostrzec przed sprzedającym boplight z allegro.

Niestety zakupiłem u niego koło tylnie na novatec, alexrims szprychach dt.

Miało być w idealnym stanie mało jeżdżone a zdjęcia miały przedstawiać sprzedawany przedmiot. To ta aukcja :

 

 

http://www.allegro.pl/item224296150_kolo_n...t_tyl_bcm_.html

 

 

Niestety zdjęcia nie były prawdziwe a sprzedający wziął je z tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item216229625_komple...c_nowe_bcm.html

 

A koło które przyszło do mnie wygląda tak :

 

http://www.zsti.elblag.pl/~igi/alexrims/

 

Nie jest mało jeżdżone – na moje oko ma minimum 5-6 tyś przebiegu, na rantach są wżery od klocków prawie na milimetr – czyli felga tak naprawdę do wymiany … Moja ma dodatkowo wgniotka i lekkie bicie na boki.

Sprzedający dodatkowo nie odbiera telefonu, na maile nie odpisuje – odpisał na jeden jak postraszyłem policją i koniec …

 

Sprzedający wystawił teraz przednie z tego samego kompletu z tym samym opisem ...

Więc ostrzegam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...