Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

O tych pękających ramach się już naczytałem, ale jakoś mnie to nie odstrasza. A to dlatego, że w moim Scoucie na pewno rama nie jest lepsza a kilka lat już ze mną wytrzymała (a spawy to mój tata lepiej by zrobił chyba). Stylu jazdy zmieniać nie zamierzam i dlatego dedukuje, że raczej nic jej nie będzie. A co powiecie na Scotta Scale 80, rower jest droższy na słabszym osprzęcie, ale jak pisałem rower ma być do rozbudowy, a rama Scale jest chyba najlepsza z wymienionych rowerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ ramy kellysa nie cieszą się dobrą opinią. O tym jak pękają, wręcz krążą legendy. ;-)

no właśnie są to tylko legendy, bo nikt i nigdy nie widział pekniętego Kellys`a, sam mam już trzecią ramke kellys`a i jakoś nie mogłem żadnej połamać, a nie wykorzystywałem ich zawsze zgodnie z przeznaczeniem B)

- Madman 04

- Magnus 06

- Sabotage 07

Magnus leży w pokoju i myśle czy nie złożyć sobie drugiego rowerka, a Sabotage jest w obecnym i daje sobie świetnie rade, lekka, sztywna i bardzo dobra geometria

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...e4b2dec76d.html

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzeba małej porady. Mamy tu dwa modele firmy Kellys. Kellys Magic 2008 oraz Kellys Magic 2007. Proszę kogoś, kto ma pojęcie o wyjaśnienie mi czym sie te modele różnią (nie chodzi mi o to, że ten ma taką przerzutkę, a tamten taką, tylko o uzasadnienie, w którym rowerze jest lepsza i dlaczego). Proszę o opinię na który rower warto sie zdecydować (powiedzmy, że cena na dzień dzisiejszy nie jest problemem przy tych dwóch rowerach) I na koniec... czemu model z 2007 roku jest droższy niż model najnowszy?

Edytowane przez Ojcze Samotni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(nie chodzi mi o to, że ten ma taką przerzutkę, a tamten taką, tylko o uzasadnienie, w którym rowerze jest lepsza i dlaczego)

nikt nie będzie zagłębiał się w materiały z jakich są zrobione komponenty czy konstrukcje, poprostu masz odpowiedź, że nowy jest o 80% lepszy od starego, te 20% to amor, ktory w starym jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojcze Samotni, model z 2007 ma o wiele lepszy amortyzator ;) Manitou to lepsza firma od Suntoura. Prawdopodobnie amortyzator jest przyczyną wyższej ceny. Zauważ jeszcze jakie są mostki w obu rowerach. Jeżeli amor dla ciebie nie jest ważny to zwróć uwagę na którym mostku by Ci się lepiej jeździło.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że lepsza firma nie oznacza o wiele lepszego modelu amortyzatora - ten Manitou też nie jest z najwyższej półki .

 

mi tam Magic 2007 w ogóle się nie podoba. wygląda jak rower miejski z tym mostkiem :)

no i w 2008 roku Kelly's zmienił producenta ram więc może będą lepsze.

 

BTW sam jeżdżę na Magic'u '05 ale już najważniejsze komponenty wymieniłem :P

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ ramy kellysa nie cieszą się dobrą opinią. O tym jak pękają, wręcz krążą legendy. ;-)

:mur: pękają bo się z nich korzysta w sposób nie właściwy,

podobna sytuacja jest z rst, ludki kupują taniznę , a później oczekują ze będą zajebiste na 2m dropy :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs capa sam mialem... po 3 miesiacach zwyklej, spokojnej jezdzie po praktycznie samej warszawy ta sprezyna dostala takie luzy ze nie dalo sie po prostu na tym jezdzic. Kupilem duro i o dziwo przez 2 lata luzow nie zlapal (czyli az do tej pory)... chodz tego amorka juz troche wykatowalem na dircie jak i w zime przy minus kilkunastu stopniach. Moze jakis pro egzemplarz mi sie trafil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich rowerzystow :)

 

zbliza sie wiosna, na dniach wyprowadzam sie do nowego domu i tak pomyslalem, ze chyba wartoby zmienic rowerek. Obecny złom uzywalem do typowej jazdy miejskiej (Kona Scrap) a tam gdzie bede mieszkac ZDECYDOWANIE przyda sie cos lzejszego i do jazdy XC. I stad mam tez pare pytan:

 

1. Za ile moglbym opchnac ta Kone? Kupilem ja w maju 05 i od tamtego czasu nie jezdzilem moze duzo, ani malo, ale tez nie katowalem sprzetu. Regularne przeglady itd, generalnie stan oceniam na 5- w skali 1-5.

 

2. W zaleznosci od tego ile uda mi sie odzyskac kasy tyle bede mogl przeznaczyc na nowy sprzet (oczywiscie trzeba bedzie dolozyc, ale tak czy inaczej nie chce wyjsc poza 2500, chyba ze bedzie jakas super mega oferta). Co w takim razie moglbym rozwazyc w cenie 2-2,5k? Sam napalilem sie tez na Kone, ale Hoss tyle ze jej za mniej niz 3000 chyba nie wyrwe :(

 

3. I jak to jest z rowerami Kross? Nie siedze w ogole w temacie, ale ta firma zawsze mi sie kojarzyla z bazarowym i hipermarketowym chłamem a teraz widze, że wszyscy ja polecaja jako konkretny wypas? Jak to jest?

 

4. Moje wymiary to 187cm i 82kg (obecnie, bo normalnie waze jakies 87-90, ale 5 dni w szpitalu odchudza lepiej niz wszystkie diety razem wziete). Generalnie rowerek ma byc do jazdy po lesie, tereny nad Wisłą, ale i zeby w Bieszczady mozna bylo sie zapuscic i miłoby było żeby i po trasach rowerowych jako tako śmigał, ale nie jest to priorytet. Chce kupić wytrzymały sprzęt, który naprawdę starczy na lata.

 

Licze na Wasza pomoc B-)

 

pozdrawiam

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho do takiej jazdy jak planujesz wystarczy ci kross a6. Sam mam takiego tylko starszy model, te nowy ma lepszy amor i tylną przerzutkę (chyba) i jeszcze parę zmienionych bajerów a i tak nie narzekam ;]

A jeśli chcesz coś lepszego niż deore to poczekaj na rade bardziej zaawansowanych userów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, a w ogole sa jeszcze dostepne te starsze? Bo zaraz sie okaze ze to pobozne zyczenie jest dorwac A6 z poprzedniego sezonu. Poszukac moge bo nawet gdzie mam w poblizu jakis wiekszy sklep z Krossami, a ze jest na uboczu to moze sie jeszcze jakis tam uchowal. Ale tak czy inaczej bylbym wdzieczny za podnie jakiejs alternatywy, gdyby sie jednak nie udalo dostac tego Krossa. No i pytanie z poczatku: ile moge wziac za 3 letnia Kone Scrap w bardzo dobrym stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna mocna piasta na tył pod V-ki dla bikera o wadze około 90kg, styl jazdy "różny" (miasto, szutry, wertepy, ... bez skoków itp - czyli przyjmijmy umownie agresywne XC). Wygląd, waga i cena (choć tu bez przesady <300PLN, im mniej tym lepiej oczywiście) to drugorzędne sprawy, chodzi o niezawodnośc, dobre komponenty itd.

Obręcz będzie Alexrims SUPRA N (chyba, że ktoś zna przeciwskazania), no i jakies szprychy niecieniowane. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W marcu może mieli, teraz nie widzę :(

2. Na ONYXach sam rozważam budowę kół dla siebie, bo to z posta powyżej to dla brata - niestety w sklepach tył zaczyna się od 399 PLN

3. Rozważam jeszcze piastę DaBomb - co prawda ma mocowanie na tarczę (najwyżej będzie śmiesznie wyglądać), ale w cenie można się zmieścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o tej ramie?

Poszukuje czegoś do normalnej jazdy ulicami. Jak mogę to jeżdżę po 2h dziennie, czasami duuużo więcej. Bardzo mile widziane mocowania z tyłu na hamulec tarczowy. Jeszcze dodam że lube od czasu do czasu pojechać do lasu.

Mam 185cm wzrostu, jakiego rozmiaru szukać?

 

Cena nie może przekroczyć 350zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

tez mam pytanko o rozmiar ramy, mianowicie chce kupic rame author traction i wacham sie pomiedzy 19 a 21''.

Mam wzrost 183cm. Rower chce kupic zeby przez lato do pracy dojezdzac przez caly Poznan wiec na 90% potrzebny mi rower do miejskich drog ale czasami te 10% lubie po jakis laskach pojezdzic itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...