Skocz do zawartości
radeksz

Zbedne Komentarze Na Gieldzie

  

502 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy w dziale Giełda powinna zostać wyłączona możliwość postowania?

    • Tak
      81
    • Nie, należy zostawić tak jak jest.
      126
    • Nie, ale powinno sie wprowadzic kary za zbedne komentarze w stylu "za drogo" itp.
      295


Rekomendowane odpowiedzi

to moze zrobmy jakies okreslone wymagania dotyczace ogloszenia (cena , zdjecie, info o gwarze, kontakt do sprzedajacego, itp) i jesli czegos nie bedzie to ogloszenie do usuniecia. wtedy komentarzy bylyby zbedne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikiem.

Zdjęcie obowiązkowe, najlepiej na kartce z własnoręcznie napisanym nickiem, info o ewentualnej gwarze, obowiązkowo cena przedmiotu + wysyłki oraz co najmniej 2 źródła kontaktu.

Nie ma spełnionych wymagań = kosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venom - nie wszyscy mają aparaty żeby robić fotki :-P

ale z resztą się zgadzam, szczególnie jeśli chodzi o cenę ja w ogłoszeniach zawsze podaje cenę

 

wkurza mnie tekst typu : " propozycje proszę składać na pw" - propozycje to można składać na aukcjach albo

 

" cena na pw " niektórzy chcą za używany sprzęt nie wiadomo ile a boją się napisać dużą cenę bo chłopaki na forum ich wyśmieją - no ale taka jest prawda sprzęt tanieje - więc skoro taniej kupujemy to musimy też taniej sprzedawać używane rzeczy takie jest prawo rynku , ale przykre jest dla mnie to że szukają jeleni na forum gdzie jest dużo osób których się zna na sprzęcie - bezradność :-(

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venom - nie wszyscy mają aparaty żeby robić fotki :-P

ale z resztą się zgadzam, szczególnie jeśli chodzi o cenę ja w ogłoszeniach zawsze podaje cenę

Ale każdy ma jakiegoś kumpla który zrobi fotki za darmo / za browara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tymi komentarzami na giełdzie. Bo w regulaminie giełdy jest napisane ze mozna komentowac a ja dostałem dzisiaj 10%.

 

Punkt 3-ci ragulaminu giełdy:

 

Dozwolone jest wypowiadanie się w wątku z ogłoszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat sprzedawanego towaru.

Komentarze dotyczace kupna badz sprzedazy a nie jak twoj zachwalajace towar sprzedawany przez kolege...

 

Chcesz sie pochwalic jaka fajna masz grafike... napisz w watku o danym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest napisane za zbedne komentarze na giełdzie. I nie spamowałem ale wyrazałem swoja opinie o karcie graficznej którą kupiłem i poleciłem jako dobrą i tanią. Zreszta jest napisane "Dozwolone jest wypowiadanie się w wątku z ogłoszeniem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sobih

http://www.allegro.pl/item380313490_freon_...llegro_bcm.html

 

Klikamy w link: http://forum.purepc.pl/index.php?act=annou...;f=19&id=94 . Co widzimy?

W przypadku sprzedaży podzespołów proszę podawać (przynajmniej orientacyjne) ceny, aby nie powodować zalewania tematu pytaniami o cenę.

Teraz wiele tematów jest zalewany nie pytaniami, a wręcz wymuszeniami o podanie ceny, "bo tak jest w regulaminie". Niestety zadnej wzmianki o tym nie ma http://forum.purepc.pl/index.php?act=boardrules :) , jedynie powyzsza prosba ULLISSESa

 

Żenada, niektórzy chyba nie dorośli do uczestniczenia na forum

http://forum.purepc.pl/temat/Sprzedam/19/E...-6ghz-Stabilne/

http://forum.purepc.pl/temat/Sprzedam/19/W...600gt-d/268545/

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz giełda zeszła na psy...wszyscy od razu piszą że trzeba podawać ceny, co jest gorsze od wcześniejszych postów w dziale Sprzedam...cuś z tym trzeba zrobic, albo od razu % za jakikolwiek post na giełdzie.

Mówiłem to troszkę wcześniej, jestem za -10% za każdy zbędny post na giełdzie. Toleruję jeszcze jakieś zapytania, lecz i one powinny być na PW załatwiane...

 

EDIT: sobih tak, wszyscy raczej po równo dostają bo mam też piękne 10% za "Komentarz na giełdzie." ;). Nie sprzeciwiam się temu bo wiem że źle zrobiłem i wręcz to popieram.

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotka pilka, kazdy nowo zakladany watek ukryty do chwili zatwierdzenia przez jakiegoś redakcyjnego notabla ;-). Jak ma braki to się nie pokazuje dopóki nie zostanie uzupełniony. Inna droga to to co pamietam z dawnych czasów tłika, nowo zakładany wątek zablokowany - brak pola do popisu dla filozofów i gawędziarzy - wolna amerykanka na pw :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotka pilka, kazdy nowo zakladany watek ukryty do chwili zatwierdzenia przez jakiegoś redakcyjnego notabla ;-) .

Wtedy przydała by się jedna/dwie osoby tylko za to odpowiedzialne, bo ilość wątków w dziale Sprzedam jest dość duża więc i roboty sporo. Ale imho pomysł z zamykaniem tematów dobry. Tylko żeby można było edytować temat po zamknięciu bo bez tego będzie jeszcze gorzej :D Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym zmienic "prośbe" podawania cen na "nakaz"

 

bo kazdy sobie inczej interpretuje i pozniej mówi ze prośba była ale nie podam ceny*, a nakazu notabene nie było

brak ceny powinno być 10% bo przegladanie giełdy staje się bardzo uciązliwe

 

 

 

*(bo jest za wysoka :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię, co by nie zakładać nowego tematu.

 

Może wprowadzić na giełdzie takiego "ficzura" a mianowicie przy zakładaniu nowego tematu - odpowiednie pole do podania ceny, kto nie uzupełni nie będzie mógł założyć po prostu tematu. Nadal wiele os. nie kwapi się w podaniu kwoty za jaką chce sprzedać dany przedmiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię, co by nie zakładać nowego tematu.

 

Może wprowadzić na giełdzie takiego "ficzura" a mianowicie przy zakładaniu nowego tematu - odpowiednie pole do podania ceny, kto nie uzupełni nie będzie mógł założyć po prostu tematu. Nadal wiele os. nie kwapi się w podaniu kwoty za jaką chce sprzedać dany przedmiot.

Niestety nie widzę technicznie możliwość wprowadzenia w.w. zmiany, mimo, że absolutnie zgadzam się, że było by to ciekawym rozwiązaniem. Nie ukrywam też, że raczej niechętnie podchodzę do zmieniania czegokolwiek w obecnym silniku forum w obliczu nadchodzącej nowej "dużej wersji" tegoż która wymusi na nas prędzej czy później migracje (a raczej prędzej patrząc na dotychczasową politykę invision w stosunku do supportu starszych wersji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysły pojawiające się wyżej:

- obowiązek podania ceny

- zdjęcie z kartką z nickiem (komórki z aparatem rozdają darmo na promocjach, a jak ktoś nie ma, to na pewno ma kumpla/sąsiada/kogoś z rodziny, kto ma)

- obowiązek podawania z góry kosztów przesyłki

- konieczne info o gwarze/jej braku (przy nowych przedmiotach bez gwary obowiązek podania przyczyny jej braku)

- obowiązek publikowania skanu/zdjęcia dowodu zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysły pojawiające się wyżej:

- obowiązek podania ceny

- zdjęcie z kartką z nickiem (komórki z aparatem rozdają darmo na promocjach, a jak ktoś nie ma, to na pewno ma kumpla/sąsiada/kogoś z rodziny, kto ma)

- obowiązek podawania z góry kosztów przesyłki

- konieczne info o gwarze/jej braku (przy nowych przedmiotach bez gwary obowiązek podania przyczyny jej braku)

- obowiązek publikowania skanu/zdjęcia dowodu zakupu

Popieram i dołączam się do tej prośby.Niech wreszcie zostanie zrobiony porządek w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dowód zakupu tylko przy rzeczach w miarę nowych, przedmioty starsze, dawno po gwarancji byłyby z tego wymogu zwolnione, ale zostaje kartka z nickiem, cena i przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- obowiązek publikowania skanu/zdjęcia dowodu zakupu

Moze jeszcze rodowod do trzeciego pokolenia wstecz i oswiadczenie o niekaralnosci? :)

Pozatym takie dokumenty zawieraja dane osobiste i wymagalyby kazdorazowe edytowania w celu ich ukrycia. Jak komus tak zalezy to moze zapytac na pw.

 

Co do reszty postulatow to sie zgadzam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Moje paragony ani gwarancje jakoś danych osobowych nie zawierają, a jeśli ktoś sprzedaje nowy sprzęt bez gwarancji i bez dowodu zakupu po wyjątkowo niskiej cenie to są dwie opcje: albo nic nie ma i próbuje wyłudzić kasę, albo opycha kradziony towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysły pojawiające się wyżej:

- obowiązek podania ceny

- zdjęcie z kartką z nickiem (komórki z aparatem rozdają darmo na promocjach, a jak ktoś nie ma, to na pewno ma kumpla/sąsiada/kogoś z rodziny, kto ma)

- obowiązek podawania z góry kosztów przesyłki

- konieczne info o gwarze/jej braku (przy nowych przedmiotach bez gwary obowiązek podania przyczyny jej braku)

- obowiązek publikowania skanu/zdjęcia dowodu zakupu

ad.1 - no to już ustalone

ad.2 - dla mnie nie jest to wymóg konieczny, zdjęcia mogą być na życzenie dla zainteresowanych (jak coś jest fabrycznie nowe to raczej nie ma sensu)

ad.3 - przesyłka jest przecież na koszt kupującego to on powinien wiedzieć, za ile i czym chce, żeby do niego dotarła

ad.4 - podanie przyczyny o braku gwary ? chyba trochę przesadziłeś, jest, albo nie ma, to wystarczy

ad.5 - też bez sensu imo

 

Poza tym marco już napisał, że na obecnym silniku forum raczej nie będzie nic modyfikował, więc póki co nie ma się na co napalać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure NIE jest dedykowanym serwisem ogłoszeniowym. Wszystkie te postulaty są zasadne i sprzedający w własnym interesie powinien tego typu informacje podawać, a kupujący tak samo ma własny rozum i prawo proszenia o uszczegóławianie oferty. Jestem przeciwnikiem nadmiernej regulacji i uważam, że jakiekolwiek sztywne reguły giełdy i tak nie będą lepsze niż włączenie myślenia podczas dokonywania transakcji. Natomiast na pewno położymy większy nacisk na konieczność podawania ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysły pojawiające się wyżej:

- obowiązek podania ceny

- zdjęcie z kartką z nickiem (komórki z aparatem rozdają darmo na promocjach, a jak ktoś nie ma, to na pewno ma kumpla/sąsiada/kogoś z rodziny, kto ma)

- obowiązek podawania z góry kosztów przesyłki

- konieczne info o gwarze/jej braku (przy nowych przedmiotach bez gwary obowiązek podania przyczyny jej braku)

- obowiązek publikowania skanu/zdjęcia dowodu zakupu

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu! Obowiązek podawania ceny niby jest, a reszta?

Jakbym miał się bawić w jakieś komiczne sesje zdjęciowe, to wolałbym wystawić sprzęt na allegro - gdzie zazwyczaj dostaje się więcej niż na forum.

 

Dokładnie. Moje paragony ani gwarancje jakoś danych osobowych nie zawierają, a jeśli ktoś sprzedaje nowy sprzęt bez gwarancji i bez dowodu zakupu po wyjątkowo niskiej cenie to są dwie opcje: albo nic nie ma i próbuje wyłudzić kasę, albo opycha kradziony towar.

Ta, albo sprzedaje prezent, albo towar kupiony na wyprzedaży dla pracowników....Wstrzymaj się z takimi oskarżeniami kolego. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...