Skocz do zawartości
HucK

Beznadziejna Wydajność Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy mamy sieć w domu, to chodzi ona cały czas powoli. Tzn. Jak ja przesyłam coś do brata to idzie ok. 30% wydajności, a jak on do mnie to 0,5% i nawet MP3 nie idą (przycinki). Tak samo z tatą, ale 0,5% jest w obie strony. Router w podpisie. Kable pozaciskane dobrze, sprawdzone testerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem identyczny problem przy braku DMA w jednym z kompow. Po przelaczeniu na DMA w obie strony smigalo z jednakowa predkoscia.

Próbowałem

możesz też spróbować przestawić prędkość działania sieciówek z auto na full duplex 100Mb/s ( czy jaką tam masz prędkość sieciówek)

Tego też. Jak zmniejszę transfer na ~12mb/s to MP3 da się posłuchać, (nie gubi wtedy pakietów), ale przesyłanie czegoś i tak idzie 5-15%

EDIT: Jeśli to ma naczenie to jeden komp ma 98se, a dwa XP SP2 i mają NTFS (ale to nie przez system plików, bo po tych kompach z XP też nie idzie)

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak gubi ci pakiety to albo sprawa kabla albo swicha/routera ;)

 

PS.mozliwe ze kable przechodza obok czegos co generuje silne pole magnetyczne stad to. Wiekszosc tanich testerow sprawdza tylko poprawnosc zacisniecia kabla, niestey nie jest w stanie sprawdzic jak mocno sygnal jest w nich wylumiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobny problem w firmie gdzie stawialem siec, okazalo sie ze kabel z sieci przebiegal obok zasilacza z bezprzewodowego telefonu. Po odsunieciu kabla na odleglosc okolo 50 cm wszystko zaczelo dzialac jak nalezy. Sprawdz czy na drodze kabla sieciowego nie masz jakis urzadzen generujacych pole magnetyczne ( transormatory, zasilacze itp. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...