Skocz do zawartości
Gkhar

Hp Czy Toshiba ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem laptopa i interesują mnie opinie użytkowników.

Wybieram pomiedzy

Toshibą P100-387

http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...e_P100-387.html

 

i

HP 9420

http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=874768

 

Notebook ma zastąpić komputer domowy. Z mojego punktu widzenia oba zestawy

maja porównywalne wyposażenie.

Bardziej interesuje mnie kultura pracy, czy komputer się mocno grzeje czy

hałasuje, czy materiały z których jest wykonany łatwo się niszczą itd.

Który z nich byście polecali/wybrali.

 

Z góry dziekuje za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam

 

Gkhar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dzial. Popros jakiegos modera o przeniesienie bo dostaniesz %

 

 

Ja osobiscie z tych dwoch wybralbym HP bo lubie "czolgwy" design a toshiba mi sie delikatna dosc wydaje.

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dzial. Popros jakiegos modera o przeniesienie bo dostaniesz %

Ja osobiscie z tych dwoch wybralbym HP bo lubie "czolgwy" design a toshiba mi sie delikatna dosc wydaje.

A to przepraszam, nie zauważyłem że źle wysyłam. Proszę oprzeniesienie tematu.

 

Gkhar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo drogie te laptopy w sklepach które podajesz, np. tutaj http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=6122 masz sporo takiej.

 

A tak ogólnie to chyba Toshibkę bym łyknął. Mniejsza i lżejsza, poza tym głośniki H-K. Do HP nie mam zaufania, kuzyn miał HP i mu po 2 tygodniach padła matryca (model nc9030 czy nx9030).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac pod wzgledem wizualnym to toshiba jest bardziej nowoczesna... ale czy lzejsza to bym sie klocil ;) mam odpowienik tego HPka co wkleiles (dv8233) i jest lzejszy od tej toshiby a w dodatku mam 2 dyski a nie jeden (porownywalem masy w MEDIA)... matryce mam, z tego co tu na forum wyczytalem, jedna z najgorszych - samsunga - i w ogole na nia nie narzekam... po 4 miesiacach zadnych bad pixeli ;) jasnosc i kontrast jak najbardziej w porzadku ;) bateria bez wifi spokojnie trzyma ponad 3,5 h, z wifi przy dobrych lotach (bez muzyki filmow itp...) wytrzymuje 3 h :) plastiki bdb, ale to co malowane (srebrne elementy) sie latwo rysuja i scieraja, ale twoj jest chyba z czegos innego wykonany ;) z grafika gf 7600 spokojnie pograsz w najnowsze gierki (moze nie w full detalach :P)... u mnie mam 7400 i nfs carbon w rozdziale 1024 i polowie detali idzie gladko... u brachola na 7600 w tym samym lapku idzie gladko na full rozdzialce i detalach :D

 

czy sie mocno grzeje?? jak go obciazasz to sie grzeje, ale przy normalnej pracy (internet, gg, word, muzyka) temp procka stala 46C, dyskow 45C systemowy i 35C drugi, grafika 40 :)

 

wentylator sie zalacza jak temp na procku przekroczy 52C czyli raz na jakies 2 h, albo chodzi caly czas na wolnych obrotach ...

 

ogolnie polecam hpki :) sam zastapilem stacjonarny lapkiem i nie zaluje ;)

a co do toshib, to dwie toshki z jakimi mialem do czynienia, sie psuly ;/ ... w jednej po 3 miechach padla plyta glowna, a w drugiej po miesiacu nagrywarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Inny Model Toshiby np:

 

Toshiba Tecra A7-248 kosztuje prawie równo 6000 zł a ma bardzo dobre parametry ja bede ja kupował niebawem :D ma solidne wykonanie jma duzo wzmocnien i duzo bajerów takich jak wzmocnienia na dyski, zabezpieczeniarówne no w sumie bajer i to niższa cena niz ten P100 a oferuje praktycznie te same parametry :D

 

http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi...shibaShop=false

 

Ale tez takie same parametry poza karta kraficzną ale są one zbliżone do siebie jest Toshiba Satellite A100-912 która ma identyczne parametry tylko inna grafa :D

 

osobiście nie polecam hp maja słabe parametry ale jak ktos szuka lapka nie tylko do pracy to te powyższe powinny go zadowolic w 100% :D a hp jest słaby :( ale dobre wykonanie mają.

Edytowane przez Dj_Set

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hp slaby?

zależy jaki model...

jak ktoś nie gra to np integra intela starczy..

mi tak osobiście za to core 2 duo spokojnie starcza i nie jest slabe :lol:

porównujać nawet tego 1.66ghz core duo z moim celkiem 5ghz to wyszło że cielak wygrywa o włos..a testowałem tylko 1 jajko c2d-2 wchodzi do akcji i to już jest kawałek procka :wink:

 

 

topśki niby ok ale ostatnio kupując lapka zajrzałem rpzy okazji do serwisu i najwięcej było acerów ale tośka była tuż za nimi-między innymi obudowy po 2-3-4 miechach padają przy zawiasach :(

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tosibka zdecydowanie ładniejsza, i z tego co widzę ma chyba pełną klawiaturę, co jest super jeśli używasz np. excela.

Kiedyś chciałem podobną kupić i porównywałem ją pod względem designu do innych lapków i zdecydowanie była od nich ładniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tosibka zdecydowanie ładniejsza, i z tego co widzę ma chyba pełną klawiaturę, co jest super jeśli używasz np. excela.

Kiedyś chciałem podobną kupić i porównywałem ją pod względem designu do innych lapków i zdecydowanie była od nich ładniejsza.

wizualnie to trudno znależć coś brzydszego od hp ale to kwestia gustu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle, moja pierwsza Toshiba którą kupiłem w 1996 roku pracuje do dzisiaj, chociaz leży juz w szafie. Mam jeszcze 2 Toshiby Tecre 5 letnią i Satellite 5200-super komp. Niogdy z nimi nie miałem problemów. Toshiba to Merc wsród laptopów. Reszta to fiaty i renówki. Czasami warto troche dołożyć i mieć porządny sprzęt. Dzisiaj kupuje Toshibe Satellite A100-324 i napewno bedzie także długo pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to mojemu kumplowi z uczelni po trzech tygodniach popękały mu zawiasy w tym twoim mercu

No to musial niezle rzucac tym sprzetem.... bo takie cuda wychodza po dluzszym okresie niz 3 tygodnie :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...