Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

No i jak tam recka? Ciekawe jestem bo sam sie przymierzam do S1 i X1950XT.

Na ta niedziele zostala przesunieta bo testowalem te chlodzenie Arctic Cooling Freezer 7 Pro,a porównanie S1/S2 chce zrobic na dwoch grafa dojdzie 8600GT z modem 1ghz/1ghz

a chlodzenia tak wyglądają

Dołączona grafika

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wacham sie ciagle pomiedzy S1 a zalmanem VF1000

 

ale jesli S1 to mam pytanie czy do niego jeden wiatrak 12cm posrodku czy moze 2 x 9cm nad wyprowadzeniami heatpipe ??

 

i jakie wiatraki polecacie ?

jesli jeden to za ok 40 zl

jesli 2 to po ok 20 zl

 

zastanawiam sie nad wentylatorami AC

 

Arctic Fan 12L

 

AF12025L

 

Arctic Fan 12

 

AF12025

 

??

 

 

dzieki....

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby do S1 cos takiego GlacialTech GT-F1

 

 

tylko nie wiem czy nie lepiej za ta kase osobno kupic dwa inne wiatraki i troche pokombinowac zeby cos podobnego metoda domowa zrobic

 

no i tu sa dwa 80mm wiec glosniejsze beda niz np 2 x 92 lub 120 mm

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj doszedłem do wniosku, że montaż x1 na 66gt jest nie możliwa (dopiero) <lol>

Mam szanse kupić nie drogo s2.

Mam pytanie, mam zamontowanego zalmana na chipsecie. I to jest raczej problem;) Czy s2 wejdzie tam to pozginaniu blaszek?(na s2, bo na zalmanie raczej nie da rady;) )

Dołączona grafika

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupic Arctic-Cooling Accelero S2 i chcialem sie upewnic czy napewno wejdzie na moja grafike zebym sie przy montazu nie zdziwil przeczytalem temat mam male watpliwosci wiec pytam :)

Galaxy 7600GS 128MB

 

Dołączona grafika

 

Jesli nie wejdzie to zastanawiam sie nad kupnem Evercool'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupic Arctic-Cooling Accelero S2 i chcialem sie upewnic czy napewno wejdzie na moja grafike zebym sie przy montazu nie zdziwil przeczytalem temat mam male watpliwosci wiec pytam :)...

Coś słabo szukałeś w tym temacie :rolleyes: post #106 by me :razz:

 

i wszytko jasne B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczace pasty na tej czesci ktora przylega do gpu

jest tam od razu pasta nalozona przez producenta tylko nie wiem czy nie zetrzec jej i nie nalozyc arctic silver 5 ??

 

co o tym myslicie ??

 

czy moze lepiej zostawic to co tam jest ??

 

 

kolejne pytanie dotyczy wiatrakow a konkretnie AC AF12025

 

czy moge 2 takie podlaczyc do jednego regulatora obrotow ?? regulator pentagram

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczace pasty na tej czesci ktora przylega do gpu

jest tam od razu pasta nalozona przez producenta tylko nie wiem czy nie zetrzec jej i nie nalozyc arctic silver 5 ??

 

co o tym myslicie ??

 

czy moze lepiej zostawic to co tam jest ??

kolejne pytanie dotyczy wiatrakow a konkretnie AC AF12025

 

czy moge 2 takie podlaczyc do jednego regulatora obrotow ?? regulator pentagram

Nałożona pasta na chłodzenie nie jest może najlepsza, ale nie taka zła :lol2: Jak nałożysz AC silver 5 będziesz miał odrobinę mniejsze tempy, pewnie około 3 stopni możę więcej

Możesz podłączyć 2 wentyle pod jeden regulator, z resztą ktoś pisał na forum, że podłączył 4 wentyle pod jeden regulator i było wszystko ok.

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Palita 7600GS SONIC i powoli denerwuje mnie wentylator na tej karcie :angry: . Zastanawiam się właśnie nad S2, czy ktoś może ma zamontowane to chłodzenie na tej karcie ? Takty to: 580/765, a temperatura w stresie przekracza 70 stopni. Ile zajmuje slotów (razem z kartą) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila zabralem sie do montowania S1

i niestety prace przerwane !!!! :(:(

nie wiem czy tylko u mnie tak bylo czy ktos jeszcze moze mial taki problem

ale na radiatorach jest jakas dziwna tasma termoprzewodzaca, bardzo cienka i nie trzyma radiatorow :cry: :cry:

tzn. kosci pamieci zostaly oczyszczone spirytusem wiec na pewno nie byly brudne czy otluszczone

ale radiatorki ktore byly w zestawie po przyklejeniu same odpadaja :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

wiec jutro rano do sklepu po nowa tasme i rano dopiero potestuje jak sie sprawuje S1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Palita 7600GS SONIC i powoli denerwuje mnie wentylator na tej karcie :angry: . Zastanawiam się właśnie nad S2, czy ktoś może ma zamontowane to chłodzenie na tej karcie ? Takty to: 580/765, a temperatura w stresie przekracza 70 stopni. Ile zajmuje slotów (razem z kartą) ?

 

Dzisiaj ma do mnie ma dojsc S1 a karte mam taką samą wiec postaram sie zdac relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Palita 7600GS SONIC i powoli denerwuje mnie wentylator na tej karcie :angry: . Zastanawiam się właśnie nad S2, czy ktoś może ma zamontowane to chłodzenie na tej karcie ? Takty to: 580/765, a temperatura w stresie przekracza 70 stopni. Ile zajmuje slotów (razem z kartą) ?

Zajmuje 2 sloty (1 karta, 1 chlodzenie). Mlodszego brata chlodzi bez problemu, wiec i 7600 spokojnie obsluzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Założyłem bez najmniejszych problemów i jak na razie super działa temp około 40 C. Dodatkowo przykleiłem na pamięci radiatory które były w zestawie.

Jak macie pytania to chętnie odpowiem. Poziom hałasu spadł drastycznie - teraz muszę sie wsiąść za zasilacz i dysk.

 

http://img4.shareavenue.com/image.php?file...66150e5285bdb98

http://img4.shareavenue.com/image.php?file...dc2d38e8650006f

http://img5.shareavenue.com/image.php?file...77435f7f2d8c5d1

http://img5.shareavenue.com/image.php?file...abb64bd310025bb

http://img4.shareavenue.com/image.php?file...c54be2d71ed858e

http://img4.shareavenue.com/image.php?file...12af83c8cd03e70

http://img6.shareavenue.com/image.php?file...e97c865ee0c88b0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałto ktoś na GF 8600 GT Galaxy???

Tak ja dzisiaj zamontowałem i muszę powiedzieć że sporo mnie to kosztowało wysiłku

Podobnie jak benek http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2703824 musiałem obciąć te części pozaginane. Odgiąć troszeczkę cały radiator.

Poza tym mam go zamontowanego tylko na dwie śrubki montażowe na ukos bo to jedyna opcja jaka pasowała ale cały radiator jest bardzo stabilny i dobrze dolega do rdzenia co pokaziują temperatury. (Choć rdzeń nie jest idealnie na środku docisku radiatora to temperatury znacząco spadły)

 

Stary wentylator Galaxy 8600GT:

Idle 47*C

Stress 67*C

 

Radiator Accelero S2

Idle 41*C

Stress 58*C

 

Udało mi się zdjęcia porobić oto one.

post-130236-1192107383_thumb.jpg

post-130236-1192107431_thumb.jpg

post-130236-1192107495_thumb.jpg

post-130236-1192107560_thumb.jpg

Edytowane przez Aln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam że piszę post pod postem ale udało mi się znaleźć optymalne dziurki (hmm.. jak to ładnie brzmi :) ) I cały radiator osadziłem na czterech śrubach (teraz rdzeń jest idealnie pośrodku). Reszta bez zmian łącznie z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aln mam do Ciebie prośbe, ponieważ chce kupić S2 na mojego Galaxy a mój big tower jest toszke wąski i boje sie czy chłodzenie będzie sie mieściło w obudowie, czy mógł byś zmierzyć ile jest mm od brzegu karty do końca chłodzenia? Będe bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

post-23233-1192362959_thumb.jpg

Edytowane przez Fresh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...