Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak. Dzisiaj doszła do mnie paczka z Accelero S2 z cooling.pl. Po zamontowaniu Accelero, komputer tak jakby ucichł o połowę. Błoga cisza. Potem patrze na temperatury: 36*C w idle bez żadnego nawiewu przy zamkniętych oknach (na Freezone przy zamkniętych oknach było powyżej 40*C i hałas). jestem bardzo zadowolony z zakupu, poniżej kilka fotek :P (słaba jakość ale się spieszyłem).

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

BTW. Jak będę miał pieniadze to dam na nawiew AcuTake 120mm, ot tak, gdyby w okresie zmożonych upałów mu było duszno :P

 

EDIT!:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to temat o gf8800 ,ale może komuś się przyda.

Oryginalne chłodzenie mojego radeona Sapphire x1950pro zaczeło troche wyrczeć i postanowiłem zainwestować w Accelero s1.Przy okazji wymieniłem chłodzenie procka i chipsetu na wydajniejsze.Tak wyglądał komp przed modernizacją.

Dołączona grafika

Fabryczny radiator chipsetu płyty ASUS P5N-E sli niemiłosiernie się grzał i musiałem zastosowac chłodzenie doraźne zanim przyszła przesyłka.

Dołączona grafika

Temperatura grafy po 25 minutach wygrzewania w ATITool dochodziła do 60 °C

Dołączona grafika

Radzio i jego fabryczne chłodzenie.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Po oczyszczeniu karty przykleiłem radiatorki na pamięci

Dołączona grafika

 

przykręciłem radiator

Dołączona grafika

Zamierzałem nieco podkręcić cały sprzęt więc wcześniej dołożyłem niebieskiego zalmana na południowy mostek.Przy pasywnym chłodzeniu, bez wentylatora trzeba obciąć jeden rządek finów żeby accelero się zmieścilo.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Upchniecie wszystkich bebechow w obudowie to nie lada wyczyn,który kosztował mnie sporo nerwów.

Dołączona grafika

W międzyczasie koncepcja się zmieniła i dodałem wentylator Sharkoon Silent Eagle 120mm, przymocowany opaskami zaciskowymi za żeberka accelero.

Dołączona grafika

Wpadłem na pomysł wykorzystania zasilania oryginalnego chłodzenia i przelutowałem kabelek ze starego do nowego wentylka.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Przy probie montażu pojawił się problem z zalmanem SB ,który haczy o wentylator.

Konieczne było wyciecie kolejnych kilku finów co nie zaszkodziło oddawaniu ciepła przez SB ,bo nadal jest zimny.

Dołączona grafika

Jeszcze montaż wszystkiego do kupy i kręcimy.

Dołączona grafika

 

Ustawiłem na sztywno:

V Core - 1.350V

Memory – 2.085V

NB Core – 1.563V (ramy w żółtych slotach działają stabilnie)

Proc poszedł na 3.0 GHz ,a karta graficzna z accelero s1 po ponad godzinnym katowaniu nie chce mieć więcej nix 42 °C.

Dołączona grafika

 

Całośc zestawu:

 

Chieftec SH-01B-B-B+Zasilacz Tagan 480W

Seagate 320 GB Barracuda+Pioneer DVR-212 black

Asus P5N-E SLI+Tr HR-05+C2D E4300 1.8GHz @ 3.0GHz+Scythe Ninja

Corsair DDR2 2x 1GB 800MHz

Radeon X1950 Pro Sapphire 512MB+accelero s1+Benq 19" FP94VW wide

Logitech Deluxe 250 Keyboard+Logitech MX518+Icemat 2 black

Creative T-3000+Creative Fatal1ty Gaming Headset+AKG k-44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest 35 euro liczone po aktualnym kursie to jestem Swietym Mikolajem ;)

 

Albo jak to mawia popularne porzekadlo ludowe "dziekuje postoje" (albo dorzuce 3 dyszki i kupie Thermalrighta)

Cena nie jest niska, ale jak napisałeś konkurencja ma jeszcze drożej B-) i do tego bez wentylatora o wydajności nie wspominając. Dla mnie cena jest ok, ale kompatybilność daje dużo do życzenia.

A ja myślę, że to raczej produkt prestiżowy niż finalny produkt.

 

Trzeba się czymś popisać przed publiką, a coś takiego zwraca uwagę. Coś jak auta studyjne na pokazach samochodowych.

No i mamy finalny produkt B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest niska, ale jak napisałeś konkurencja ma jeszcze drożej B-) i do tego bez wentylatora o wydajności nie wspominając. Dla mnie cena jest ok, ale kompatybilność daje dużo do życzenia.

No tak , ale ten produkt wisi w cenie sugerowanej 35 euro na Europe na stronie arctica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest niska, ale jak napisałeś konkurencja ma jeszcze drożej B-) i do tego bez wentylatora o wydajności nie wspominając. Dla mnie cena jest ok, ale kompatybilność daje dużo do życzenia.

Wg mnie cena jest jednak za wysoka choćby z jednego powodu - to jest Arctic Cooling, a nie Thermalright. Mimo wszystko jest pewna różnica między tymi markami. Oczywiście nie wymagam od AC, żeby to kosztowało 20zł, ale 120zł najdalej.

Warto nota bene porównać projekty obu firm choćby pod względem wydajności i idących za tym gabarytów... by zrozumieć różnicę. :)

No i mamy finalny produkt B-)

Errare humanum est :)

 

Aczkolwiek miał ten sąd pewne uzasadnienie - wprowadzenie do sprzedaży takiego monstrum, które wymaga JESZCZE więcej miejsca na kartę graficzną i to w momencie, gdy nVidia powoli zaczyna wycofywać swoje starsze układy, wydaje się być mimo wszystko dużą ekstrawagancją.

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze jest to kompatybilne tylko z kartami na G80, to nie wroze temu wynalazkowi swietlanej przyszlosci ;)

Bo to taka zabawka dla ludzi ze starymi ale ciagle wydajnymi kartami ;)

Byc moze firma potraktowala to tez w ramach prestizu, bo nie mieli wczesniej nic na te karty ;)

 

PS. Ale jak fajnie wygladalbym komputer z czyms takim na dwock kartach w SLI/CF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czy Accelero S2 (S1 rev2 napewno wejdzie, ale czekać mi sie niechce) wejdzie na Palita HD2600Pro 256MB DDR3 PCI-E? Nigdzie nie moge znaleść rozstawu otworów jakie są w tym Palicie a chłodzenia mi się niechce ściągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Witam,

 

Ma ktoś jakieś informacje na temat premiery w sklepach S1 rev.2 ??

 

już wiem planowana data dostawy w aac jest przewidziana na 10 marca :]

no to tylko się cieszyć :)

już wkrótce w wielu budach z 88GT zrobi się chłodno i CIIIICHOOOOO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Cooling Accelero Twin Turbo

Dołączona grafika

Arctic Cooling unveils new cooling systems for graphics cards at the Computex. The first is the Accelero Twin Turbo which takes its name from the presence of two 80 mm fans responsible for dissipate heat fins. These are set via a plastic hull to reduce noise caused by air fans located too close to the wings and for which Arctic Cooling has filed a patent. Depending on the brand, this Accelero Twin Turbo is able to dissipate up to 130 watts. P To achieve this, it utilizes four copper heat-pipes through 30 aluminum fins. It was announced as being compatible with the HD Radeon 3870, HD 3850, 2600, 2400, X1800, X1950, X1300 and X1650. On the side of NVIDIA, compatibility is ensured for the GTS 512 GeForce 8800, 8800 GT, 8400, 8600, 7300, 7950GT, 6800 and 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D .

Oto krótka fotorelacja ze zmiany chłodzenia na Radeonie Sapphire 2900Pro 512mb/256bit.Jakby ktoś miał wątpliwosci-chłodzenie pasuje idealnie,nie wiem dlaczego na stronie głównej producenta nie ma podanego wsparcia dla serii HD2xxx.

Chłodzenie zakupiłem 4.03.08 w esc (ostatnia sztuka-to mi się udało ^_^ ).Rdzeń jest posmarowany pastą arcitic colling mx-2.

Dlaczego zdecydowałem się na zmiane?Powód jest oczywisty-głośność fabrycznego chlodzenia,pieszczotliwie nazywanym przez wielu "suszarką" :wink:. O ile po zainstalowaniu atitool i kontroli obrotów wiatraka,w idle była niesłyszalna, to w stresie pokazywała swoje możliwości-był to dość wyraźny szum.Może niektórym nieprzeszkadzać,ja jednak przyzwyczjony jestem do kulturalniejszej pracy chłodzenia.Drugim powodem zmiany były temperatury przy 25% obrotów wiataka w idle 62C w stresie skakała miedzy 79-82C(38-44%),mogłem oczywiscie zmniejszyć temperature,narażajac jednak swój słuch na niemiłe doznania.

Czy accelero zdoła schłodzic tego potwora?Zobaczymy,do dzieła:

Karta:

Dołączona grafika

Oto widok tuz po zdjęciu oryginalnego chłodzenia,w tle accelero:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chwilę po wyczyszczeniu rdzenia i pamięci:

Dołączona grafika

Niestety teraz był problem,okazało się że radiator na sekcje zasilania ma trochę inny roztaw otworów montażowych niż karta.

Po chwili zastanowienia wykombinowałem mocowanie przytrzymujące radiator do pcb,nic skomplikowanego-2 śrubki+blaszka.

Radiatorki na pamięciach o dziwo trzymają się bardzo dobrze:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przyszedł czas na załozenie chłodzenia,kilka chwil i o to jest: :D

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Na chłodzenie tymczasowo założony jest stary wentyl 92x92 marki "krzak" puszczony na 7V

Dołączona grafika

Teraz przyszła kolei na upragnione testy zestawu oczekiwałem poprawy i nie zawiodłem sie:

W idle-37-38C!

W stresie na taktach 750/2100-60C.

..i całkowita cisza :wink: .

Metodologia-15 minut w atitool (scan for..), trzy kólka w 3dmark06.

Następne testy-podnoszenie napiecia(edycja biosu):

Z fabrycznego 1.00V na 1.20V,wentyl 12V-takty 806/2286:

W idle-40-41C

W stresie 61C! :D .

Niedługo otrzymam(paczka idzie pocztą <_< ),2x120mm acutake+regulator obrotów,wtedy zamieszcze reszte zdjeć z założonymi wentylami.Liczę na jeszcze większy spadek temperatury B-)

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a jak widzicie GFXChilla od Coolteka jako alternatywę dla S1 i jakiejś 120 na nim?

Tutaj dwie recenzje:

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...ler-review.html

http://www.dragonsteelmods.com/index.php?o...5&Itemid=38

 

Wydajność fajna, hałas na poziomie 18 dB, kompaktowe rozmiary (może nawet 2 razy mniejszy od S1 z wentylatorem). Cena z tego co patrzyłem w polskim necie od 115 zł już z przesyłką. Tak patrząc od strony ekonomicznej to S1 obecnie do kupienia najtaniej za około 65 zł. Rev. 2 w sklepie AAC już 77 zł. To są ceny bez przesyłki. Do tego jakiś fander - ok. 35-40 zł z przesyłką, chyba że jakiegoś acutake za ok 20-25 zł z przesyłką. Pieniężnie na tym samym poziomie. Chyba pozycja warta uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a jak widzicie GFXChilla od Coolteka jako alternatywę dla S1 i jakiejś 120 na nim?

Tutaj dwie recenzje:

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...ler-review.html

http://www.dragonsteelmods.com/index.php?o...5&Itemid=38

 

Wydajność fajna, hałas na poziomie 18 dB, kompaktowe rozmiary (może nawet 2 razy mniejszy od S1 z wentylatorem). Cena z tego co patrzyłem w polskim necie od 115 zł już z przesyłką. Tak patrząc od strony ekonomicznej to S1 obecnie do kupienia najtaniej za około 65 zł. Rev. 2 w sklepie AAC już 77 zł. To są ceny bez przesyłki. Do tego jakiś fander - ok. 35-40 zł z przesyłką, chyba że jakiegoś acutake za ok 20-25 zł z przesyłką. Pieniężnie na tym samym poziomie. Chyba pozycja warta uwagi.

No trzeba sie bedzie chyba zastanowic nad tym cooltekiem, bo ilez mozna czekac na s1... coz z tego, ze na acc jest w spisie produktow, jak i tak jest niedostepne... na newegg juz nawet usuneli s1 z listy... do arctic cooling tez swego czasu pisalem... zero odzewu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmuchanie powinno być w tym wypadku wydajniejsze - wtedy ciepłe powietrze nie dość, że porusza się w górę zgodnie z prawami fizyki, to jeszcze jest wspomagane przez wentylator. To tak na logikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...