Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś ściągał plombe z palita 8800GT na chłodzeniu?

w pon sciagalem ze swojego palita

 

 

nalezy mocno podgrzac suszarka ...

 

najlepiej podgrzac mocno plombe a nastepne polozyc suszarke na stole obok niej karte tak zeby owiewalo ja cieplym powietrzem

i zyletka delikatnie jeden brzeg podwarzac do gory az odklei sie jedna czesc plomby - Schodzi bez BOLU i praktycznie Sladu nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że przy 5V :lol:

 

edit:

taniej i lepiej jest kupić wentyl 120mm, jakbym kupował coś żeby wyglądało to kupiłbym ThermalRighta albo Aurasa a nie paskude S1 :P

To ma działać

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić pasywne chłodzenie do swojej grafiki i chciałbym się w 100% upewnić - czy na moją kartę (Palit 7300GT Sonic) pasuje Accelero S1 rev. 2.0? W podawanych przez producenta jest GF 7300, ale nie chciałbym mimo wszystko mocno się rozczarować po zakupie. Czy ma ktoś pewność, że to będzie pasować?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić pasywne chłodzenie do swojej grafiki i chciałbym się w 100% upewnić - czy na moją kartę (Palit 7300GT Sonic) pasuje Accelero S1 rev. 2.0? W podawanych przez producenta jest GF 7300, ale nie chciałbym mimo wszystko mocno się rozczarować po zakupie. Czy ma ktoś pewność, że to będzie pasować?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Patrzac na zdjecia, zmiesci sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieścić może się i zmieści, ale były takie przypadki, że heatpipy uniemożliwiały włożenie karty do slotu (chyba w wypadku Galaxy 7900GS). W wypadku kart niereferencyjnych trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego ci one są potrzebne? W zestawie masz 8 sztuk na pamięci które spokojnie się zmieszczą.

Te co podałeś tez się zmieszczą bo są nizsze od tych co w zestawie.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalozylem s1 na hd4850... pomiedzy karta i s1 sa takie male plastikowe dystanse dokrecajac s1 mam robic to do oporu tzn. do momentu jak dobije z obu stron do tych dystansow?? zrobilem tak i wydaje mi sie ze troche karta sie wykrzywila??

post-155268-1216206666_thumb.jpg

post-155268-1216206693_thumb.jpg

post-155268-1216206719_thumb.jpg

post-155268-1216206738_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do sprawy wcześniej przeze mnie poruszanej - Accelero S1 rev. 2.0 pasuje na Palit 7300GT Sonic. Nie było w sumie żadnych problemów z montażem.

Co to temperatur - na wcześniejszym bzyku (20% prędkości) temperatura idle 44 stopnie, teraz z Accelero pasywnie 42 stopnie. Porównania w stresie nie zrobiłem, bo bardzo mało gram. Jedynie uruchomiłem 3D Mark 2001 i 2003 i podczas ich działania temperatura nie przekroczyła 48 stopni. Ale to nie dziwi, wszak karta ma już swoje lata.

 

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu - w końcu cisza a do tego chłodzenie przyszłościowe - przy zmianie grafiki się nie zmarnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem 2 godziny temu Accelero S2 na moim Palicie 8600GT. Rewelacja na standardowym chłodzeniu 67stopni na S2 passive + Arctic Silver 5 mam 45 stopni oczywiście po 3 godzinach grania w Rfactor. Tylko mam pytanie czy nic nie szkodzi że karta się troche wybrzuszyła w tym miejscu gdzie jest założone S2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to na mojego GF musiałbym wziąć Accelero S2 + ewentualnie jakiś wiatrak (Turbo Mode czy coś innego?). Tylko nie wiem czy opłaca się w to pchać, bo nie wiem ile można by wyciągnąć z mojego 7600 przy ewentualnym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Weź sobie grafe zmień a nie pchaj kasy (ogromnej patrząc na wartość 7600 GS) w chłodzenie, bo OC ci nie da zupełnie nic. Zreszą ten proc to też dno. Weź sobie kolego uzbieraj trochę kaski i zmień platforme na jakieś tanie Core, i grafe na coś pokroju 9600 GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem S2 można używane nawet dość tanio ugonić. Chociażby dla samego wyciszenia tej karty warto. Towar jest chodliwy i zawsze kupiec się później znajdzie. Wiatrak zwykła 80 styknie do 7600GS nie zdziwiłbym się jakby pasyw wystarczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie grafe zmień a nie pchaj kasy (ogromnej patrząc na wartość 7600 GS) w chłodzenie, bo OC ci nie da zupełnie nic. Zreszą ten proc to też dno. Weź sobie kolego uzbieraj trochę kaski i zmień platforme na jakieś tanie Core, i grafe na coś pokroju 9600 GT.

Łatwo mówić jak się nie mieszka w akademie :P

 

 

Czy ja wiem S2 można używane nawet dość tanio ugonić. Chociażby dla samego wyciszenia tej karty warto. Towar jest chodliwy i zawsze kupiec się później znajdzie. Wiatrak zwykła 80 styknie do 7600GS nie zdziwiłbym się jakby pasyw wystarczył.

Akurat mój GF jest na pasywnym chłodzeniu oryginalnie..

 

Chyba jednak nie ma sensu się z tym bawić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem do mojego Gigabyte 8800GT 512MB Accelero S1 rev.2 + Turbo Module. Normalnie cisza i spokój, stary zalman furczał jak ruski wentylator ;)

 

Temperatury o 10 - 15 stopni niższe. W idle około 35 stopni, a w stresie około 50.

Turbo module podłączony jest do wtyczki 3 pin na mobo i kręci się około 1500 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...