Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie założyłem s1 rev2 na mojego geforca 8800gt i w stresie temperatura spadła z 95* na 55* :lol2: . Dodam ze przypiąłem do s1 wiatraczek Scythe Slip Stream 120 mm (800 obr./min.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem s1 rev2 na mojego geforca 8800gt i w stresie temperatura spadła z 95* na 55* :lol2: . Dodam ze przypiąłem do s1 wiatraczek Scythe Slip Stream 120 mm (800 obr./min.)

Jak najlepiej przypiąć wiatrak do Accelero? Jakimiś zapinkami czy wkręcać śruby w finy radiatora z accelero? Mam Zephyra Silentum 120mm.

Obecnie na Gigabyte 4850 (tym z chłodzeniem Zalmana) po wymianie mam w idle 44 GPU, 60 pamięci a w stresie 65 GPU, 85 pamięci BEZ wiatraka. To jest OK dla karty? Udało mi się przykleić radiatorki do kostek, które w tej karcie są zamontowane na sekcji zasilania :). Idealnie wchodza między finy (oprócz jednego, bo jeden scalak po założeniu accelero jest pod plastikiem i byłoby za wysoko)

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

A i jeszcze takie pytanie - kupiłem Zephyra 120mm Silentum tak trochę na szybko. Czy to ma znaczenie czy on pracuje w poziomie czy pionie? Chodzi mi o żywotność.

Pzdr,

Nie ma. Sam mam konfigurację 4850 + Accelero + Zephyr 120 na opaski elektryczne i jest cichutko i chłodno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Sam mam konfigurację 4850 + Accelero + Zephyr 120 na opaski elektryczne i jest cichutko i chłodno :)

A mógłbyś podać mi temperatury idle/stress z i, jeśli sprawdzałeś, bez coolera?

Pozdr,

 

U mnie 10 sekund furmarka robi rdzeń 68C i pamięci 102C w trybie pasywnym, w idle mam 60/85C odpowiednio... chyba muszę założyć Zephyra...ktoś robił Gigabyte 4850 Zalman w trybie pasywnym? I mógłby podać tempy, to będę wiedział czy to tak ma być czy tylko ta taśma termo przewodząca od AC jest do bani.

 

UPDATE:

Po założeniu Zephyra 120mm - idle (GPU/mem): 31/45C stress: 45/62C

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które radiatorki wziąć najlepiej do współpracy z Accelero S1 na HD4850?

 

http://www.aac.com.pl/primecooler-memory-c...rhs1-p-330.html

http://www.aac.com.pl/primecooler-memory-c...rhs2-p-443.html

http://www.aac.com.pl/primecooler-memory-c...rhs3-p-331.html

 

Pentagramy odpadają - chcę wziąć wszystko z aac. Osobiście skłaniam się do RHS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał do swojego HD4870 Accelero S1 rev2 i mam do Was kilka pytanek: Czy wymieniał ktoś tego MX'a na pastę AS5 duże różnice są? Druga sprawa jeśli już zmieniał bym pastę to czy warto polerować podstawkę? I ostatnie pytanko czy można bez problemu przerobić wtyczkę w wentylatorze 120 i podpiąć pod zasilanie na karcie? Chciałbym aby była kontrola obrotów z poziomu biosu karty oczywiście bios będzie edytowany aby odpowiednio dobrać zakres obrotów... teoretycznie nie powinno być problemów i widziałem, ze ktoś z tego topicu tak podłączył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pitoli , na gołych jajkach praktycznie zacierają się różnice między pastami , clp i ceramique dzieli max 1stopień. Za to na gpu z czapkami różnice są spore , tutaj warto stosować jak najlepszą pastę.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w takim razie pozostanę przy preaplikowanej, co do drugiej części mojego pytanie to chciałem dzisiaj przetestować i podłaczyć 120 pod kartę ale niestety mam 3 różne chłodzenia od grafik ale co producent to inny rozmiar 2pinowej wtyczki :lol: a oryginalnej nie chciałem rozbrajać...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z twin turbo pro, jest mega wydajne ale chciałbym żeby był cichszy w idlu. jak mogę regulować obroty?

w gpuz pokazuje fan speed 0%, o co kaman?

Dołączona grafika

 

karta to gainward 4850

Edytowane przez husse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś montować S1 rev.2 na 7300GT galaxy? Ja po godzinnym boju dałem radę, ale musiałem powyginać blaszki bo wyprzedzały złącza (karta jest za krótka), po drugie jeden z elementów na karce jest uciskany przez radiator, a po trzecie i najważniejsze oryginalne dystanse do śrubek są za wysokie, po dokręceniu chłodzenie nie dotyka rdzenia, trzeba wywalić dystanse i na czuja przykręcić. Na świeżo założonym pasywnie mam 43*C przy przeglądaniu neta, to normalny wynik?

Edytowane przez Helio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się do tematu ...

 

Mam obecnie Radeon 4890 HIS 1GB HDMI&DVI (PCI-E) iCooler x4, chłodzenie zmieniłem na thermalright hr-03 GT (pozostałości po 4850), ale powiem szczerze jestem średnio zadowolony (zasadniczo chodzi o sekcje zasilania), zastanawiam się coraz poważniej nad zakupem Arctic Cooling Accelero Twin Turbo PRO. Mam trochę mieszane uczucia bo ostatnie chłodzenie tej firmy z jakim miałem do czynienia spaliło mi Radona 9800Pro :blink:

 

- Jak to wygląda z hałasem generowanym przez w/w chłodziwo (w kompie śmigają obecnie 4 noctua ustawione na 780obr.)

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się do tematu ...

 

Mam obecnie Radeon 4890 HIS 1GB HDMI&DVI (PCI-E) iCooler x4, chłodzenie zmieniłem na thermalright hr-03 GT (pozostałości po 4850), ale powiem szczerze jestem średnio zadowolony (zasadniczo chodzi o sekcje zasilania), zastanawiam się coraz poważniej nad zakupem Arctic Cooling Accelero Twin Turbo PRO. Mam trochę mieszane uczucia bo ostatnie chłodzenie tej firmy z jakim miałem do czynienia spaliło mi Radona 9800Pro :blink:

 

- Jak to wygląda z hałasem generowanym przez w/w chłodziwo (w kompie śmigają obecnie 4 noctua ustawione na 780obr.)

 

 

montowałem u znajomego na Hisie hd4890 chłodzenie AC Accelero S1 rev. 2 i temperatury w stresie wynoszą około 55 stopni o ile pamiętam (wentyl Scythe S-Flex 800 rpm). Montaż był bezproblemowy, radiator na sekcji zasilania został ten standardowy od HISa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dziś przyszło do mnie Acellero S1 rev.2 które zamontuję na karcie z siga-8800 GTS 512

Mam problem gdzyż niema w zestawie(kupiłem używane) tych kołków/tulejek

 

Dołączona grafika

 

Montował ktoś bez nich Acellero na 8800GTS???

A może samemu zrobić te tulejki???

Proszę o wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...