Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

są może dostępne jakieś wentylatory z wtyczką 4 pinową żeby można je było podłączyć zamiast oryginału do 8800gt ?

chciałbym rivatunerem sterować obrotami śmigiełka, niestety te złącze 4 pinowe na karcie jest niestandardowe i zwykłego 3 pinowego nie da się wysterować niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wentylatory z 4-pinową wtyczką, ale jestem niemal 100% pewien, że nie będą pasować. Najprawdopodobniej wentylator jest sterowany przez PWM - czyli tak jak wentylatory procesorów na LGA775. Arctic Cooling ma w ofercie takie wentylatory, ale musiałbyś przerobić wtyczki. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup wentyla z 3-pinową wtyczką i podłączenie go do płyty głównej lub zakup kontrolera np. Zalman Fanmate 2. Albo Fander i masz problem z glowy :) Accelero S1 (S2 pewnie też, ale nie mam, to się nie wypowiadam) nie ma zbyt wielkich wymagań co do zastosowanego wentylatora - ja na 7900GS mam ~18C lepiej pasywnie niż na standardowym chłodzeniu na 100%. Przypuszczam, że pasywnie miałbyś chłodniej niż na standardowym coolerku na 29% ale nie zalecam :) Cokolwiek tam wsadzisz (92/120mm) i puścisz na 5V przez zwykłą przejściówkę z molexa powinno zapewnić dobre chłodzenie zarówno GPU, pamięci jak i innych układów na laminacie. 8800GT moim zdaniem taką bardzo grzejącą kartą nie jest, tylko ma wyjątkowo spaprane referencyjne chłodzenie (a wystarczyłby zwykły NV Silencer 5, który na pewno jest tańszy w produkcji i sporo wydajniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Cooling Accelero Xtreme

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

3x80mm PWM fans

5 heatpipes

107 fins

Memory & VRM cooling

Pre-applied MX2 thermal paste

Accelero Xtreme 2900 for HD2900 series and Accelero Xtreme 8800 for 8800GTX/S and Ultra (not for the new GTS 512).

Miazga :D, ale dziwi brak supportu dal G92 Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak supportu jest spowodowany tym, że S1 pasuje zarówno na 8800GT jak i GTS 512 (z tego co wiem sposób montażu chłodzenia jest taki sam jak w kartach z serii 79xx - otwory montażowe, wysokość rdzenia itp.). Wersja Xtreme nie może pasować jednocześnie na 8800GTX/Ultra i na 8800 GTS 512 chociażby ze względu na wielkość rdzenia w G80. A w przypadku HD2900XT jest już w ogóle dziwne, bo tam rdzeń jest niższy od coppershima o ile pamiętam. Wypuszczanie tego chłodzenia na rynek to pomyłka, skoro mamy 8800 GTS 512 i HD3870 i do tego na wszystkie te karty pasuje Accelero S1.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to raczej produkt prestiżowy niż finalny produkt.

 

Trzeba się czymś popisać przed publiką, a coś takiego zwraca uwagę. Coś jak auta studyjne na pokazach samochodowych.

Raczej nie prestizowy a chlopcy z AC znalezli calkowicie wolna luke na rynku bo na R600 nie ma nic poza HR-3 a ten bedzie kosztowal ok 50% mniej.

Sprzedalo sie ich x setek tysiecy , chlodzenie na nim glosne , wiec chetnych do wymiany na cos o przystepnej cenie powinno byc sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego w sklepie jeszcze nie widziałem i na razie się nie zapowiada. Żeby nie było jak z Freezerem Extreme, na który trzeba było czekać ponad rok. Co ja plotę - nadal się czeka przecież. W przypadku coolerów na karty graficzne, szczególnie dedykowanych do dość ekscentrycznych HD2900XT, każda zwłoka z wydaniem tego cacuszka to coraz większa wątpliwość czy w ogóle warto.

 

Poza tym pomyślałem o tym, jako o projekcie studyjnym, ze względu na wymiary i skomplikowanie konstrukcji. Jakieś to mało życiowe dla mnie. Poza tym wcale nie będzie konkurować z HR-03 R600, bo tych już praktycznie na rynku nie ma.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Montował ktoś Accelero S2 na Gigabyte 7600 GT (stare, DDR2, kwiecień tamtego roku) SP2?. Moja obudowa to Modecom Step 407. Zmieści mi się to chłodzenie czy raczej nie?

Z pierwszym ci nie pomogę, co do drugiego to się mieści w codegenie (ten zielony, którego każdy zna :lol: ) więc w takim modecomie będzie miał luzu nawet może :rolleyes:

 

 

 

Mam pytanie, na każdym 7600gs galaxy zalman edition trzeba modować s2 tak jak benek?

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszym ci nie pomogę, co do drugiego to się mieści w codegenie (ten zielony, którego każdy zna :lol: ) więc w takim modecomie będzie miał luzu nawet może :rolleyes:

Mam pytanie, na każdym 7600gs galaxy zalman edition trzeba modować s2 tak jak benek?

Do ModeComa Step207 na 8800GTS512 wchodzi bez problemu po zdjęciu górnej, wykończeniowej nakładki z plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle warto czekać na Accelero S1 rev2?? czy jak ma ię okazje to teraz brać Accelero S1 rev.1??? Czy w ywdajności będzie jakaś różnica???, A może montaż będzie łatwiejszy (czytałem w necie że rev.2 robiona właśnie jest dla 8800gt) ale widze że z rewizją 1 też nie ma problemu z montażem na tej grafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić Accelero S2 (z wysyłką ok 65zł) do Radeona 9800PRO@XT?

 

Fabryczny Silencer (HIS IceQ) zaczyna sie robić głośny (chyba łożysko sie wyrobiło)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...