Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie montowania radiatorów na kostki pamięci.

Mam już zużytą oryginalną taśmę. Można zastosować do przyklejenia zwyczajną taśmę 2stronną (takie jak w budowlanych np) czy lepsza jest taśma termo M3. Będzie jakaś większa różnica między nimi??

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko: będę w niedługim czasie montował s1 na mojego 88gt z podpisu, i tak zastanawiam się czy kupować do niego drugi wentyl, gdyż posiadam tylko fanderka 90, czy może on wystarczy? I najlepiej zamocować go nad sekcją zasilania czy centralnie ? :D

 

Pozdrawiam. :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Husse, napisz jak masz podłączone to chłodzenie, i jaka karta graficzna.

 

Killer85, jak koledzy wyżej pisali, możesz montować accelero bez tych podkładek, tylko z wyczuciem musisz dokręcać, one zapobiegają, a przynajmniej powinny zapobiegać zbyt mocnemu dokręceniu chłodzenia a co za tym idzie, zapobiegać uszkodzeniu rdzenia. Dokręcać należy dość mocno ale z wyczuciem, chłodzenie ma przylegać do rdzenia i się nie bujać, dokręcać równo na krzyż, np co obrót, i sprawdzać stabilność.

 

TheNaturaT, jak już to montuj na taśmie 3m, najlepiej nawet tej grubszej, ta zwykła taśma co w budowlanych to Ci spłynie pod wpływem gorąca, sam kiedyś mocowałem radiatorki na taśmie 2 stronnej do klejenia np linteksu do podłogi. Ale nie zdaje ona egzaminu, tzn ciepło odprowadza ale robi się jakaś płynna i radiatork spływają. Już lepiej jest przymocować radiatorki na samą pastę termoprzewodzącą, taką gęstą, wtedy nie odpadnie i zda to egzamin.

 

 

kfascik - zależy jakie chłodzenie miał ten twój 8800, jeżeli obudowa typu zamkniętego, to powietrze przechodziło przez ten tunel chłodząc i rdzeń i sekcję zasilania, w takim wypadku musisz dać najlepiej 2 12 cm wentylatory, a ogólnie ja bym dał i tak dwie 12, bo i ciszej i wydajniej niż taki jeden 90 cm. A ogólnie 8800 to grzejniki, dłużej Ci pociągnie jak będzie miał chłodniej.

 

rev 1 od rev2 różni się stopką mocowania i jak kolega wyżej napisał większą kombatybilnością z kartami, zresztą wystarczy wejść na strone producenta, tam sąwszystkie rozmiary podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian2072

Witam

 

Mam 2 pytania:

 

1. Czy miał ktoś Accelero S1 rev 2 na Palicie 8600GT Sonic+ ? Czy trzeba dodatkowo wyginać radiator żeby nie zachaczał o podwójny śledź? I ogólnie czy trzeba jakieś inne dodatkowe modyfikacje wykonywać.

 

2. Czy Accelero S1 rev 2 z wentylatorem 120x120x25 zajmuje 1 dodatkowy slot czy 2?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Czy ktoś ma kartę z tym chłodzeniem na mobo Gigabyte MA770-UD3? Pytam, bo mam wrażenie, że może to zablokować porty SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Czy Accelero S1 rev 2 z wentylatorem 120x120x25 zajmuje 1 dodatkowy slot czy 2?

 

Prędzej zapytałbym czy zajmuje 2 sloty czy 3. Sam accelero zajmuje 1 cały slot, nawet ciut więcej. Dodatkowy wiatrak o grubości 25mm zasłania cały drugi slot i połowę 3-go :D.

Żeby nie było wątpliwości - karta + accelero s1 rev2 + wiatrak 25mm = 4 sloty :].

Kolejna sprawa jest taka co chcesz podpiąć do tego ostatniego slotu - jeżeli coś małego, np. sieciówkę to w zależności od szerokości obudowy, możliwe, że coś byś tam upchnął.

 

Czy ktoś ma kartę z tym chłodzeniem na mobo Gigabyte MA770-UD3? Pytam, bo mam wrażenie, że może to zablokować porty SATA.

 

Naprawdę nie potrafię sobie tego wyobrazić. Moja płyta to MA770-DS3 - niemal identyczny rozkład elementów na dole - porty sata są 3cm poniżej accelero. Inna sprawa jest taka że jeśli do portu ide/ata masz coś podpięte to czarne plastikowe wykończenie na radiatorze zawadza o wtyczkę od taśmy. Zdjąłem ten plastik i weszło na styk. Edytowane przez leszek_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Fota z AXP w Chieftecu. Piekielnie długie chłodzenie.

 

Mam jeszcze pytanie. W Furmarku mam ok. 61 st. C a w Kombustorze 63 st. C w Xtreme Burning.

 

Czy to dobre temp.?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. W Furmarku mam ok. 61 st. C a w Kombustorze 63 st. C w Xtreme Burning.

Czy to dobre temp.?

Zależy na jakiej karcie to masz, jeśli na tej z sygnaturki to są to dobre temperatury bo na stocku te karty dobijają do 82-83 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie właśnie S1rev2 +12cm wentylator na 4870 i troszke kaszana ...

W stresie temperatury dochodzą do 90*C, na stockowym było ~80 :)

Bez wentylatora, z lekkim nawiewem z zewnątrz już jest nieco lepiej - ~75* ... ja wam to działa ? u mnie wszystko poniżej wystającego kawałka radiatora jest gorące i sie "kisi" bo nie ma którędy to ciepłe powietrze wylecieć ;/

 

w idlu temp. ~40* , z 90* spada w jakieś 15sec.

 

Zakładałem chłodzenie kilka razy, z różną pastą - inaczej sie już nie da :) wszystko sie stabilnie trzyma mimo iż to mocowanie to badziew straszny - nic nie pręży ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn obecnie są 2 bo jeden poszedł na grafe :) w standardowych pozycjach, jeden z przodu drugi tył , na 600 czy na 3000obr nie robi różnicy więc nie w tym problem.

 

Po prostu powietrze nie ma którędy uciec, montując wentylator na grafie odwrotnie mam znacznie lepsze efekty tylko zaburza mi obieg powietrza ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj z przodu wentylator na sam dół, dysk/dyski wyżej.

Pozaklejaj wszystkie otwory z boku, przodu oraz tyłu, miejsca których nie zasłania wentylator 120mm.

Wentylator z przodu na dole - zaciąga powietrze.

Wentylator z tyłu - wyciąga powietrze z obudowy.

Wentylator na gpu dmucha w kartę.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam, rezultat - 96*C po 15min skanu artefaktów w ati tray tools

 

mam wrażenie ze za słabo dociska to mocowanie, chyba zeszlifuje te przekładki albo je całkiem wywale ..

 

jeszcze dali takie krótkie śrubki że łapią na styk ...

 

-- Edit:

Jednak to wina docisku, spiłowałem podkładki o 1mm i wygiąłem blaszki tak żeby możliwie mocno dociskały.

Teraz mam 65-70*C max w stresie - więc jest w normie, pewnie mocniejsze dociśnięcie dałoby jeszcze lepsze efekty.

Rdzeń udało się podkręcić do stabilnych 848Mhz bez zmiany napięć :) całe 3Mhz więcej niż przy 90*C ! xD

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...