Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh bardzo chetnie wymienilbym swoje Accelero X2 na S1. Jednak cooler tak mocno przylegl do karty, ze za cholere nie moge tego zdjac. Probowalem to zrobic uzywajac sporo sily, ale i tak nie chce zejsc ;/ Myslicie ze powinienem sprobowac mocniej? Boje sie tylko zeby karty nie uszkodzic;/ Cholerstwo

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zastanawiam sie, czy by nie wymienic sobie VF-900 na S1 - powinno sie udac bez doplaty ;) Problem bedzie tylko z chipsetem, o ile przy VF-900 spokojnie sie NB-47j miescil, tak w tym ukladzie jest to awykonalne :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamocowałem juz accelero s1 na moim 7950GT i jest suuper chłodno, na standardowym wyjcu do Asusa miałem w idle okolo 60 stopni, teraz w idle mam 42 a w stresie jakies 46 stopni (Accelero S1 z pastą AC Ceramique i wiatrakiem 120mm Scythe S-Flex 120mm przy 800 rpm)

 

Ogólnie chodzenie bdb, miażdzy wszystkie zalmany itp. Lepiej wydać te 72 zł na S1 niż 170 zł na Tr HR-03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja na swoim X1900 XTX zamontowałem S1 z 2 wiatrakami Xthermala za 1000 obr. (niesłyszalne;P - zdziwiłem się bo Fandera na 800 obr. przy nich słyszę) .

 

Dla porównania temperatury z X2 (automatyczna regulacja) + nawiew GT-F1 (2 wiatraki 80 cm na śledziu):

 

Spoczynek: Rdzeń - 57 stopni, Regulator napięcia 65 stopni

Stress - ATiTool: Rdzeń -75 stopni, Regulator napięcia 85 stopni

Stress - CS:S: Rdzeń - 66 stopni, Regulator napięcia 70 stopni

Stress - CellFactor: Rdzeń -72 stopni, Regulator napięcia 80 stopni

 

Temperaturki mam takie:

 

Spoczynek: Rdzeń - 45,5 stopni, Regulator napięcia 61 stopni

Stress - ATiTool 10m.: Rdzeń -70 stopni, Regulator napięcia 90! stopni

Stress - CS:S 2h: Rdzeń - 49 stopni, Regulator napięcia 67 stopni

Stress - CellFactor 30 m.: Rdzeń -55 stopni, Regulator napięcia 71 stopni

 

(test robiony w ciepłym pomieszczeniu - bardzo ciepłym;P z 30 stopni w pokoju mogłem mieć;d:) )

 

O tutaj mam pewien właśnie problem... jak podczas grania temperatury są bardzo miłe, to już jak odpalę skanowanie artefaktów w ATiTool to mi temperatury skaczą jak szalone... sprawdzałem też w 3Dmarku i mam temperatury troszkę wyższe niż w CellFactory po przejściu marka kilka razy!!!

Przedtem miałem X2 i nie w grach miałem znacznie wyższe tempy, ale już w AtiToolo było znacznie lepiej (znaczy rdzeń był trochę wyżej, ale regulator napięcia znacznie niżej - o jakieś 10 stopni)

 

Jak ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny;) Bo ja się z tym całą noc męczyłem i nie mogę dojść co jest nie tak ;P

 

Ps. sprawdzałem napięcia w ATitool i wszystko się zgadza do tego karta nie jest podkręcona w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś próbował zamonotowac S1 na GF7600?? da rade nida rady??

na 7600 zalecają S2 ale wiadomo jest mniej wydajne.

no właśnie , chętnie bym się dowiedział.

BTW chłodzenie wystaje poza kartę stąd moje pytanie jak szeroką trzeba mieć obudowę?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś próbował zamonotowac S1 na GF7600?? da rade nida rady??

na 7600 zalecają S2 ale wiadomo jest mniej wydajne.

A niby jak miałoby dac radę bez przerabiania mocowania :rolleyes:

 

Przecież na stronie AC macie dokładne rozmieszczenia otworków w zapinkach

S1 - http://www.arctic-cooling.com/downloads/co...str_aclros1.pdf

S2 - http://www.arctic-cooling.com/downloads/co...str_aclros2.pdf

 

przy S1 - rozstaw 53.35 x 53.35 mm

 

przy S2 - rozstawy 54.6 (ukośnie - 2 otwory) / 48.3 x 48.3 / 43.3 x 43.3 / 38.4 x 38.4 mm

 

Jakim cudem miałoby pasowac. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czy ktoś montował S2 na Galaxy 7600GT?

Spotkałem się z opinią, że podobno S2 jest za długie i wystaje za śledź, co uniemożliwia montaż w obudowie.

Chyba Galaxy stosując własne (krótsze) PCB w 7600 (to od 7300) zafundowało nam niemiłą niespodziankę. :unsure:

 

Właśnie policzyłem wymiary S2 na podstawie tego PDF z poprzedniego mojego postu oraz sprawdziłem odległość śrubek od śledzie na moim Galaxy 7600GS Zalman ed. i (jeżeli proporcje w PDFie są zachowane) wychodzi mi, że GPU faktycznie jest za blisko śledzia i to około 20 mm. :unsure: Jak wyłącze kompa to pomierzę dokładniej odległości na mojej karcie - moja to ta ostania rewizja na PCB 7300GT Galaxy.

 

A i u mnie wyszedł jeszcze 1 (prawdopodobny) problem - obudowa cewy jest za wysoka o 2-3 mm

 

Dołączona grafika

 

Tak więc na roboczo można wysnuć taka hipotezę - Accerelo S2 + Galaxy GF7600 = kupa Dołączona grafika

 

A już zastanawiałem się nad tym coolerem, jakbym kupił to możnaby tylko :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Eee tam - nie masz się czym przejmować - ja z obawy o masę sam myślałem o mniejszym S2 + 120 mm wiatrak 1000 RPM dla X1950PRO. Sądzę że S2 + wiatraczek AC 12L ( 1000 RPM ) powinno być bezgłośnym i bardzo wydajnym chłodzeniem.

 

ps. kupiłem S1, bo na X1950PRO chyba S2 nie wejdzie z powodu innych rozstawów śrub mocujących

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam - nie masz się czym przejmować - ...

Ale tu nie chodzi o obawy dot. głośności, tylko tego, że nie wejdzie na kartę GALAXY GF 7600 jeżeli całość będzie w obudowie :arrow: bo GPU jest bliżej śledzia o jakieś 15-20 mm niż na GF 7600 na pełnowymiarowym PCB. Jakby to miało się zmieścić to trzebaby "użnąć" finy z 1 końca o te 15-20 mm

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście to jest robocza hipoteza - bo na tych PDFach ze strony AC nie mozna do końca polegac :arrow: brak podanych wszytkich wymiarów. Czyli trzeba śmiałka (ew. szaleńca - jak kto woli), który to sprawdzi. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

PS. A może inny cooler ?

zobacz co dodałem w ostanim poście - może przy takim niewielkim przycięciu wydajność nie spadnie zbytnio... ale do chwili kiedy ktos tego nie sprawdzi na żywca (czy pasi czy nie) to mozna tylko takie hipotezy snuć. :mur:

 

PS.

Na oko wychodzi, ze po przycięciu powierzchnia radaitora spadnie o około 10-15% - wiec nie tak sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz co dodałem w ostanim poście - może przy takim niewielkim przycięciu wydajność nie spadnie zbytnio... ale do chwili kiedy ktos tego nie sprawdzi na żywca (czy pasi czy nie) to mozna tylko takie hipotezy snuć. :mur:

 

PS.

Na oko wychodzi, ze po przycięciu powierzchnia radaitora spadnie o około 10-15% - wiec nie tak sporo.

Kartę będę miał w piątek i od razu pójdę gdzieś do sklepu gdzie mają s2 sprawdzić na 100% czy wejdzie czy nie.

10-15% niby nie dużo ale wolałbym uniknąć takich metod. Lepiej chyba sprzedać i kupić coś innego.

Zaczynam poważnie myśleć nad 7900gs. Ciekawe czy przy tej karcie galaxy też namieszała z PCB?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno bez testu wyczuć jak będzie się zachowywał :rolleyes: potrzeba desperata który wrzuci cały cooler zrobi testy, a potem utnie i porówna wyniki - oczywiście z coolerem w całości na GALAXY trzeba to robić poza obudową (więc, żeby test był miarodajny po ucięciu równiez poza obudową) - kto chętny :rolleyes:

 

A na podstawie tego testu http://www.nexopc.com/reviews/acceleros2_01.php i zdjęc GALAXY 7600 ze strony PURE - wychodzi na to, że otwory (i GPU) sa w innym miejscu - czyli na 99% nie wchodzi na GALAXY :mur: jeżeli całość ma siedziec w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o obawy dot. głośności, tylko tego, że nie wejdzie na kartę GALAXY GF 7600 jeżeli całość będzie w obudowie :arrow: bo GPU jest bliżej śledzia o jakieś 15-20 mm niż na GF 7600 na pełnowymiarowym PCB. Jakby to miało się zmieścić to trzebaby "użnąć" finy z 1 końca o te 15-20 mm

 

 

Oczywiście to jest robocza hipoteza - bo na tych PDFach ze strony AC nie mozna do końca polegac :arrow: brak podanych wszytkich wymiarów. Czyli trzeba śmiałka (ew. szaleńca - jak kto woli), który to sprawdzi. :rolleyes:

Wybacz - namieszałem :

 

Myślałem że S1 Ci nie wchodzi o te 2 cm a z S2 nie ma problemu ( dla tego tak napisałem abyś nie martwił się posiadaniem "tylko" S2 ).

 

Skoro nawet S2 trzeba by ciąć to faktycznie KAŁ się zrobił :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...