Skocz do zawartości
LCC

Problem Z Planet Wrt-414

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z Planetem WRT-414 - Router+AP.

Położyłem go na dywanie i do portu WAN podłączyłem kabel RJ-45 z modemu DSL od dialogu (jakiś Siemens). Do jednego portu LAN podłączyłem drugi kabel RJ-45 i dalej go do karty sieciowej do komputera stacjonarnego. Następnie przykręciłem antenkę i podłączyłem kabel sieciowy do prądu. Na routerze zapaliły się lampki PWR i WLAN oraz 2 lampki portu WAN i LAN. Dalej odpaliłem przeglądarkę i wpisałem 192.168.0.1 i nic (nie ma logowania ani ustawień). Aha dodam jeszcze, że nic nie zmieniałem w ustawieniach sieci w panelu sterowania (IP, brama, dns, są ustawione takie same jak wcześniej miałem od dialogu - jeszcze przed podłaczeniem planeta). Co może być nie tak, że nie mogę wejść do ustawień? Może coś trzeba zmienić w ustawianiach sieci? POMÓŻCIE :)

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób pinga do routera i sprawdź czy masz wogóle połączenie

potem spisz ustawienia z karty sieciowej - ip, bramka, gateway, dns'y

być może router ma włączone dhcp, więc ustaw u siebie tak samo

jak nie pomoże to pozostaje twardy reset routerka

a czy przypadkiem nie masz wpisanego proxy serwera do przeglądarki ? ja tak wpisałem i potem nie mogłem otworzyć wogóle panelu konfiguracyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawa rozwiązana... po prostu dtrzeba było dać na ustawienia domyślne w ustawieniach sieci w panelu :)

 

A mam jeszcze pytanko. Czy w szyfrowaniu najlepsze rozwiązanie to będzie wybranie WPA2 mixa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawa rozwiązana... po prostu dtrzeba było dać na ustawienia domyślne w ustawieniach sieci w panelu :)

 

A mam jeszcze pytanko. Czy w szyfrowaniu najlepsze rozwiązanie to będzie wybranie WPA2 mixa?

Najlepsze to by było szyfrowanie Radius, ale potrzebny jest serwer do autoryzacji :) , WPA2 to bardzo silne szyfrowanie, sprawdź tylko czy karta sieciowa obsługuje taki tryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od nowa, po kilku tygodniach przerwy, zabrałem się za moją sieć. Postawiłem Planeta WRT-414 (Router+AP) i podłączyłem przez WiFi laptopa, a przez kabel (RJ-45) komputer stacjonarny. Internet chodzi wyśmienicie ale to najmniejszy mój problem. Nie wiem jak zrobić aby laptop i stacjonarny były w sieci - tak abym mógł przeglądać sobie pliki z stacjonarnego w laptopie i odwrotnie. Bardzo proszę o wytłumaczenie jak krowie na rowie poszczególne etapy instalacji, włącznie z udostępnianiem plików w windowsie XP - może jakieś linki do www? Ja już nic nie wiem i zaraz się potnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Wszystko było już ok, tylko głupi firewall w Nortonie blokował połączenia.

Wystarczyło go wyłączyć i już wszystko gra :)

 

Jednak teraz mam nowy problem :(

Mam już lan i gdy przesyłam dane ze stacjonarnego przez kabel do routera i dalej przez wifi do laptopa to transfer jest zbyt niski. Mój Planet ma 56 Mbps a przesyłając pliki wyciągam teraz max 16 Mbps (2 MB/s). Co może blokować transfer?

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...