Skocz do zawartości
grzegrz

Stare Pieniadze

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mozesz wykorzystac je jako papaier toaletowy ;) A monety raczej do przetopienia albo zakopac gleboko w ogrodku i wykopac za 100lat, moze wtedy cos beda warte. Hmm maly spadek od pra dziadka dla pra wnuczat :)

 

Sam posiadam pare monet sprzed 1939 roku i banknot, nie pamietam nominalow bo mam je schowane od niepamietnych czasow i juz zapomnialem, ze je posiadam.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warte? tylko wtedy gdy masz je w idealnym stanie, jakby wyszly z bankomatu, nie smigane ;)

w innym przypadku - zartujesz ;)

potrzymaj je jeszcze kilkadziesiat lat, a moze twoje dzieci beda mialy z nich pozytek, ten czas moze sie skrocic o wiele gdy masz jakies wydania specjalne ktore w malym nakladzie rozeszly sie po kraju

kiedys pewien znajomy ktory bawi sie w numizmatyke pokazal mi kilka ciekawych dosc nowych monet, niektore z nich to prawdziwe dziela sztuki :blink:

 

szlak bursztynowy

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde szkoda, bo moim skrytym planem było wbicie sie na fotel Balcerowicza i przywrocenie tych pieniedzy do obiegu, w koncu mam ich wiecej niz dzisiejszych złotówek (pare tysiaków) :lol:

 

kuc no da sie cos z tym zrobic, wyprasuje je ladnie, facelifting panu Ludwikowi ze stózłotówki i zawsze pare groszy blizej do XO ;]]]]]]]

 

edyta: tak na powaznie, to chyba wiecej dostane za nie w skupie makulatury niz gdziekolwiek indziej. Ale zostawie je z racji ze to jednak... "piniązki" ;)

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

mam kilka 50 i innych przedwojennych banknotów i niestety nie są one warte nawet 10 zł

na allegro jest ich dosyć dużo i taki pojedyńczy banknot zaczyna licytację od mniej wiecej 5 zł i nikt tego nie kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

mam kilka 50 i innych przedwojennych banknotów i niestety nie są one warte nawet 10 zł

na allegro jest ich dosyć dużo i taki pojedyńczy banknot zaczyna licytację od mniej wiecej 5 zł i nikt tego nie kupuje

Nie od dzis wiadomo że najwiecej warte sa monety czy banknoty zadkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata troszkę dolarami operuje i kiedyś trafił mu się jakiś stary zielony, ale był jeszcze w obiegu. Była to dwudolarówka, którą sprzedał na allegro za 9 zł :D Biznes is biznes....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...