Skocz do zawartości
macin

Czy X3n Da Się Dopasować Na Core 2 Duo?

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdury piszesz , multizapinka i jedziesz :) przynajmniej ja dałem rade założyć ale na P5WDH , na obecnej nie próbowałem

bo bloczek sprzedałem ;)

Czyli wystarczy ta multizapinka z mcs-u? wymiarami będzie git na 775? Tylko pewnie nie na wszystkie boardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też stanąłem przed tym problemem. Mate oferował mi nawet zapinke do tego bloku na LGA, ale na większość płyt głównych blok po prostu nie wejdzie. Jest za duży i koliduje z kondensatorami gęsto upakowanymi przy soc. 775. Znalazłem chyba jedną albo 2 płyty główne (chyba jakiś Biostar lub foxconn) pozbawione tej wady. Kondensatory sa zbyt wysokie by zmieścic się pod podstawe X3N. Blok musiałby być przesuniety o ok. pół centymetra. Czy zmniejszyłoby to jego wydajność nie wiem, ale myślę, że - zwłaszcza w przypadku dwurdzeniowców - na pewno bez wpływu to nie pozostanie. Pomijam już zupełnie fakt oszpecenia tego pięknego bloczka przez multizapinkę. Generalnie blok NIE PASUJE na 775.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o którym X3N'ie mówicie, ale jeśli chodzi o samą zapinkę to nie wydaje mi sie aby ona go szpeciła.

Przynajmniej moj bloczek z zapinką bardziej mi sie podoba niz bez niej ;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o którym X3N'ie mówicie, ale jeśli chodzi o samą zapinkę to nie wydaje mi sie aby ona go szpeciła.

Przynajmniej moj bloczek z zapinką bardziej mi sie podoba niz bez niej ;)

Miałem na myśli tego z aluminiowym topem z Xem. Twój wygląda nieźle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam X3m'a na P5B dlx

I te kondensatory przeszkadzały.

Pilnik i szlifierka w łapę i jazda.

No i już pasuje. Fotek nie dam bo to było na szybko robione i nie wyszło estetycznie.

Tyle, że X3n jest pokryty "galwanicznie powłoką chromowo-niklową" więc patent jak mój na tym bloczku nei wyjdzie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zmodować kondensatory? :) wylutować je i albo przylutowac niższe, albo na kablu i kawałek dalej :)

A może zmodować moda? Przelutować wszystkie przeszkadzające i grzejące się elementy za okno na kablach i komp zrobiony na miarę :D Oj będzie się działo za jakiś czas. Pomysłów coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...