Skocz do zawartości
cavarr

Dfi Lanparty Ut Icfx3200-t2r/g

Rekomendowane odpowiedzi

DFI RD600 ICFX3200T2R/G


Dołączona grafika


CPU Interface: Socket T (Socket 775)
CPU Support: LGA775-based Pentium 4, Celeron D, Pentium D, Pentium EE, Core 2 Duo, Core 2 Extreme
Chipset: AMD RD600 + SB600
Bus Speeds: Auto, 0 to 511 in 1MHz Increments
Memory Speeds: Auto, Sync, 133, 166, 200, 266, 333, 400, 533
Memory Frequency: 133MHz~658MHz in various Increments
PCIe Speeds: Auto, 100MHz~200MHz in 1MHz Increments
NB Strap: Auto, 100, 133, 166, 200, 266, 300, 333
Core Voltage: Auto, .44375V to 1.60000V in 0.00625V increments
Core Voltage Add: Auto, 100.01% ~ 121.25%
CPU VTT Voltage: 1.21V ~ 1.59V
CPU Clock Multiplier: Auto, 6x-11x in 1X increments if CPU is unlocked, downwards unlocked, Core 2 Duo
DRAM Voltage: Auto, 1.50V ~ 3.01V in various Increments
DRAM Timing Control: Auto, 18 DRAM Timing Options
NB Core 1.2V Voltage: 1.30V~2.18V
NB PLL 1.2V: 1.83V ~ 2.51V
NB PLL 1.8V: 1.21V ~ 1.46V
NB PCI-E Voltage: 1.22V ~ 1.60V
SB Core Voltage: 1.23V ~ 1.59V
Memory Slots: Four 240-pin DDR2 DIMM Slots
Dual-Channel Configuration
Regular Unbuffered Memory to 8GB Total
Expansion Slots: 3 - PCIe X16 (2 - x8 electrical, 1 - x2 electrical)
3 - PCI Slot 2.3
Onboard SATA/RAID: 4 SATA 3Gbps Ports - AMD SB600
(RAID 0,1, 0+1,JBOD)
4 SATA 3Gbps Ports - Promise PDC40719 (PCI Bus)
(RAID 0,1, 0+1, 5, JBOD)
Onboard IDE: 1 ATA133/100/66 Port (2 drives) - AMD SB600
Onboard USB 2.0/IEEE-1394: 10 USB 2.0 Ports - 6 I/O Panel - 4 via Headers
2 Firewire 400 Ports by VIA VT6307 - 1 I/O Panel, 1 via Header
Onboard LAN: Marvell Ethernet Controllers - PCI Express - 88E8052/88E8053
Onboard Audio: Karajan Audio Module - Realtek ALC885 - 8-channel HD audio codec
Power Connectors: ATX 24-pin, 8-pin EATX 12V
I/O Panel: 1 x PS/2 Keyboard
1 x PS/2 Mouse
1 x Serial Port
1 x S/PDIF Coaxial - In
1 x S/PDIF Coaxial - Out
1 x IEEE 1394a
1 x Audio Panel
2 x RJ45
6 x USB 2.0/1.1


płyta zapowiada się bardzo obiecująco :)

DFI RD600 ICFX3200T2R/G BIOS
DFI ICFX3200-T2R/G: overclocking and tweaking guide

Wysokość radiatora Northbridge
Dołączona grafika

Wysokość radiatora na mosfety
Dołączona grafika

recenzja
www.anandtech.com
www.vr-zone.com Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x8x2 :mad: trochę cienko to chyba bad axe na 975X miało 8x8x4, jednak opcji w biosie jest spora :D i fsb też całkiem ok, tylko też nie wiadomo czy to maks maksów czy takie na szybko (niedorobione biosy)?

 

P.S. ciekawe kiedy będzie u nas dfi na 680i?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny potwierdzilo sie że najlepsze chipsety dla procków Intela robi .... Intel. Wydajność gorsza nawet od 680i, cena będzie kosmiczna, ogólnie to zapowiada się mega wtopa, chyba ze nagle nowy bios doda tej płycie skrzydeł, w innym wypadku to szkoda wywalać kasy na to podobnie jak na 680i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI/AMD chyba w ogóle ma problemy ze zrobieniem naparwdę rewelacyjnego chipsetu, RD580 raczej też konkurencją dla nF4 nie było. Podoba mi się za to pasywne chłodzenie i bardzo sensowen rozmieszcze nie slotów pciex szkoda że bez pełnej przepustowości :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo coś mię z rana na oczy padło, ale tam jest tylko wtyczka zasilania 24-pin...? :unsure:

 

EDIT:

A, jednak chyba nie - 8-pin siedzi schowana za radiatorem na mosfetach...

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sensowne to rozmieszenie PCI-E to bym polemizował, przy karcie włożonej w górne gniazdo nie da się wyjąć ramu z tego co widać na zdjeciu.

Faktycznie nie przyjrzałem sie dokładnie ... i to Dfi dalo taka plame :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO DFI Lan Party UT ICFX3200T2R/G kupiłem pod koniec września, później tydzień czekania na E2140 i 2GB Kingstonów i kolejnych kilka dni w poszukiwaniu wolnego na złożenie tego zestawu. Kiedy wszystko ładnie złożyłem, monitor nie reaguje, na wyświetlaczu C1, 3 dni w poszukiwaniu recepty na niemieckich forach, sprawdzone 4 komplety Kingstonów we wszelkich konfiguracjach w bankach i pożyczone Goodramy, bez rezultatu. Tydzień żebys sie zebrać i wysłac do NTT na gwarancję, później 10 dni czekania, i przychodzi 31 października nowy mobacz (z kolejnym numerem seryjnym). tego samego dnia sprawdzam na pająka i działa! Przez długi weekend sprzedałem poprzedni zestaw w jeszcze innym zmeiniałęm obudowę, HDDki itp. poprostu w pokoju wyglądało jak po nalocie dywanowym. Wczoraj płyta ożyła w docelowym zestawie.

 

Pierwsze wrażenie:

+ CCMOS można wykonywać za pomocą kombinacji przycisków reset i power na mobo lub w tych z obudowy

+ przyciski reset i power na mobo

+ radiatory na PWM i NB nie są zbyt wysokie i nie kolidują z Ninją na procku

+ całe mnóstwo timingów, np CR=3T

+ zmiana masy napięć, jeszcze nie wszystko załapałem, jakies GTL itd.

+ niezależne kręcenie pamieci

 

- EPS 12V wciśnięte za radiatorem PWM, jak sie ma wentylator z tyłu obudowy to może byc masakra

- tylko jedno złącze IDE

- długie karty graficzne kolidują z wymianą RAMU

 

 

! NB po zarzuceniu napięcia sie grzeje, to 70-80st. z BIOSU lub everesta, SmartGuardiana może być prawdą, nie wykluczam, ze Ninję zastąpi Andy

! być może to źle skalibrowane czujniki, być może dałem z mało AS Ceramiqe, temperatura preocesora przy taktowaniu E2140@3200MHz 1,36875V wynosi nawet w pobliżu 80-90st. (musiałem przełączyć zabezpieczenia termiczne MOBO na 90st. bo były resety). BIOS jest przedostatni, wkrótce zmienie na najnowszy, i ręczne sprawdzę czy Ninją sie grzeje (wykluczy to mój błąd)

! Vdroop wg Smartguardiana i everesta wynosi 0,02-0,03V

 

MOBO jest oryginalne, chyba jedyne na rynku z chipsetem ATi RD600, w wersji Lan Party od DFI, jak za cenę, w której ją kupowałem w Yalu.pl 339zł to doskonała propozycja, obecnie jest tam po 360zł http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=2099

 

Jak zrobie kilkugodzinne stabilne orthosy to się pochwalę screenami

 

Pierwszy screen, E2140@3200MHz - podkrecony o 100% na napięciu 1,36875V (z BIOSu)

 

edit:

Dziś (10.11.2007) zaglądałem do środka obudowy i mam na 100% źle założoną/posmarowaną Ninję, temperatury z wentylatorem jak i pasywnie sa prawie identyczne, a Ninja nie jest nawet leciutko letnia po 10 minuteach Orthosa, jak kupię pastę Zalmana i znajdę czas to przesmaruję i wtedy uzyskam spokojnie więcej MHz:)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaelius: Nie było zadnego problemu z wykryciem E2140 mimo przedostatniego (nienajnowszego) biosu

@Xtreme Addict: w podobnej cenie jest w http://www.imperium.net.pl/x-p-9946.html ~340zł

 

Recenzje:

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rid=134607 HardOCP

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rid=137112 LegitReviews.com

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rid=136931 Nordic Hardware

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rid=136444 Tech Report

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rid=138865 Techgage

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rid=134468 X-bit labs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim forum znalazlem obszerny temat o tej płycie, jeśli ktoś poza mna jest jej posiadaczem, to może sie przyda. Mi jezyk niemiecki problemu nie robi (10lat nauki :)), postaram sie w kilka dni go ogarnąć i co istotniejsze wiadomosci być moze dopiszę do naszego wątku.Forum de Luxx ICFX3200T2R/G Sammelthread i Jak dojść do FSB 450MHz

Z istotniejszych informacji niestety DFI nie przewiduje wspierania Penryna i nie wyda nowego BIOSu

Dear Sir:

 

I assume by Penryn you mean the current generation of .45nm CPUs. Is so

the answer is no, this board can not support such CPUs, and nor wil it ever.

 

Regards

Wendell Smith

Technical Engineer

DFI Technical Support, Europe

Email : support@dfi-europe.nl

Website : www.dfi.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje pytanie kieruje pod adresem svende'a jako że jest już doświadczonym posiadaczem ICFX'a 3200. Więc zakupiłem mobo na yalu.pl kiedy płyta tylko dostała się w moje ręce od razu zabrałem się za składanie PC'eta moja konfiguracja to PD 915 4mb cache 800 FSB 2.8GHZ (które niedługo zmieniam na E6600) 2x 512 DDR2 667 cl5 GoodRam | Maxtor 80 GB sata | PowerColor x1950Pro 256mb Po złożeniu zestawu tradycyjnie sformatowałem dysk z dysku CD z windXP po czym instaluje samego windowsa XP na początku instalator formatuje pliki na NTFS następnie kopiuje pliki instalacyjne wtedy wyrzuca mi mnóstwo błędów w końcu instalacja nie zostaje ukończona pożyczam płytę z windowsem od kolegi formatuje dysk i ponownie instaluje system podczas kopiowania plików znowu wyskakuje masa błędów następnego dnia pożyczam dwa firmowe orginalne nośniki mojej mamy z wind XP tym razem Home edition na jednym jak i na drugim instalacja zatrzymuje sie na 71 % w końcu jakimś cudem dobrnąłem do końca instalacji udało mi się zainstalowac mojego windowsa XP Professional nie mija dzień odkąd zdołałem uporac się z instalacją wszystkich sterowników oraz niezbędnego oprogramowania (wszystkie stery tlen/gg, Photoshop, przeglądarki oraz SP2) kiedy jednak wszystko wydawało sie byc Ok programy zaczynają odmawiac posłuszeństwa

kiedy staram sie uruchomic tlen czy gg wyskakuje error że system nie może uruchomic aplikacji to samo w przypadku przeglądarek czy winampa lub same po prostu wyłączają się w trakcie pracy a w najgorszym wypadku komputer uruchamia sie ponownie. Musze zaznaczyc że wszystkie podzespoły (wraz z tym samym napędem DVD/RW) były montowane na gigabajcie-965-s3 wtedy praca oraz instalacja systemu przebiegała bez problemu. dlatego też sprawcą wszystkich problemów wydaje się byc sama płyta dodam też że po uruchomieniu komputera wyświetlacz pokazuje C1 oraz szereg różnych numeracji kończąc na wyświetleniu FF. Próbowałem już sposobu z wyjmowaniem baterii oraz wtyczki CMOS jakie praktykowali na csd.dficlub.org ale nic nie pomogło wciąż po każdym odpaleniu PC'eta wyświetla mi te same błędy. No i tu moje pytanie czy jestem zmuszony wysłac płyte do NTT czy można w jakiś sposób temu zapobiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaelius: na dźwieku sie za szczególnie nie znam, ale to klasyczny Karajan Audio jest w DFI, wiec ciut lepszy jednak będzie chyba SB Live

@Brk': Na moje widzę kilka mozliwości, (1) dysk w czasie przeprowadzki został puknięty/uszkodzony, (2) spróbuj podłaczyć dysk pod inne złącze, bo moze Windows nie działa dobrze z kontrolerem Promise, (3) pamięć ustaw na sztywno (333) 667, zamiast auto lub synchro, powyłaczaj C1E, pożągluj pamieciami po rożnych slotach i najlepiej zbadaj je memtestem, sprawdź czy nie dostają za mało voltów, wgraj najnowszy bios.

Na czym konkretnie polega wyrzucanie błedów w czasie kopiowania plików instalacyjnych, nie chcą sie zgrać?

W najgorszym wypadku jakis podzespół sie gryzie z DFI, ale z takiego powodu reklamacji nie uznaja, bo płyta nie wydaje sie być uszkodzona, skoro wyrzuca ostatecznie FF na wyświetlaczu

 

edyta:

Z informacji ogólnych to nie działa regulacja wentylatora CPU i to zarówno przez BIOS jaki i SmartGuardiana. Regulacja dwóch pozostałych wentylatorów dziala bez zarzutu.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem poprawnie BIOS do najnowszej wersji. Ustawiłem w biosie wszystko tak jak pisałeś (w starej jak i w nowej wersji ) ale wciąż C1 i masa innych numerków. Jutro zabieram cały sprzęt do sklepu gdzie kupowałem RAM tam zobaczymy jak będzie działac na innych kościach. Tylko czemu nie wywalało mi błędów w windowsie kiedy miałem GIGABYTY na 945 i 965. Dysk chyba nie jest uszkodzony kiedyś dorwałem temat że blue screeny i problemy ze skopiowaniem plików instalacyjnych podczas instalacji windowsa to problem pamięci RAM. U siebie sprawdzałem działanie jednej kości jak i dwóch w różnych bankach ale bez zmian...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w domu nośnika o magicznym rozmiarze 1,44MB :lol: , a winflaszem wyskakuje niezgodność sumy kontrolnej. Troche to potrwa, ale patrze co parę dni na szwabską stronke, czy tam już ktoś sprawdziłJ ja mimo Wolfa i P35, chętniej wrzuciłbym go na ICFXa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stickera nie ma. Chipset sie grzeje, ale wystaszczy, minimalny ruch powietrza w pobliżu, żeby był wystarczająco chłodzony.Zmieniać raczej nie ma sensu, chyba że byś żyłował napięcie to wtedy Pentagram NP-40Cu z wentylatorem 40mm. To dobre mobo do E21x0, sekcja zasilania (6fazowa cyfrowa) spokojnie pociągnie Q6600 na 4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

też dostała mi się w łapki w/w płyta, procek do tego to Pentium D 915, i mam mały problem tego typu, że mam narazie tylko grafe na PCI i płyta wstaje, zgłasza się karta graficzna, na wyświetlaczu pojawia się "2d" (to chyba nie to samo co "26") i następuje restart, pożyczyłem grafe na PCI-Ex i wszystko gra, pakuje się do BIOSu i zmieniam First Init Display z PCI-Ex na PCI, wkładam grafe PCI i a sama akcja, ktoś ma siakiś pomysł?

 

P.S. BIOS resetowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...