Skocz do zawartości
cavarr

Dfi Lanparty Ut Icfx3200-t2r/g

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze do wyjscia nastepnej generacji na jakims q6600 czy e6750 sie spokojnie na niej dojedzie. Ja juz sobie kupilem teraz czekam az dojedzie ;)

 

BTW czy ten trzeci slot PEG moze dzialac jako zwykle PCI-ex x1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wujekoswiecim tak się składa że posiadam to samo mobo oraz procesor PD915 powiedz mi proszę czy jak uruchamiasz komputer to czy wyświetlacz błędów na płycie pokazuje tobie C1 bo ja już wymieniłem pamięci z Goodram 2x512 667 CL5 na Corsair 2x1GB 667 CL5 i wciąż wyświetlacz pokazuje C1 zaraz po uruchomieniu komputera. W związku z czym mam wciąż te same błędy co na wcześniejszych kościach. Może ma ktoś jakiś pomysł aby wreszcie raz na zawsze wypędzić C1 z mojego Mobacza czekam na support z waszej strony.

Edytowane przez Brk'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak C1 sie pojawia na chwilę to ok, bo to komunikat o niewykryciu pamięci. Jak jest tylko C1(czyli kom sie nei budzi), to albo pamieci mają za mało voltów, albo mobo ubite, miałem tak za pierwszym razem i wymienili na nową. Jeżeli w czasie pracy pojawiłoby się sie C1, to ubite albo pamieci albo mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak włączam kompa jedno króciutkie piknięcie speakera a na wyświetlaczu C1, 25, 26, 33, 49, 52, 75, 86 i przed wykryciem dysku pokazuje FF i już potem nic innego nie wyświetla nigdy w trackie pracy nie zmieniło się na wyświetlaczy cały czas pokazuje FF przed chwilą wyjąłem i ponownie zamontowałem proca poprzekładałem pamięci do innych banków (w między czasie zresetowałem BIOS) ale wciąż to samo svende jeżeli mówisz że jest to normalny stan rzeczy to czemu wciąż mam te błędy w windowsie problemy z zapisywaniem errory przy otwieraniu programów lub w trakcie ich pracy czy muszę na nowych pamięciach sformatować dysk doradźcie mi coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF oznacza, ze wszystko przeszło OK. A próbowałeś dysk podpiąć pod drugi kontroler - 4porty są obsługiwane przez SB600, a 4 przez Promise? Możesz też wyłączyć drugi kontroler gdy używasz pierwszego, moze to błędy przerwań, powyłączaj cuda typu RAID (w biosie), ewnetualnie nie pamietam w tej chwili opcji w biosie, jakieś tryby zgodności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promise to te 4 satki na dole płyty pionowo skierowane obok trzeciego PCX'a ?

 

Sorry za pytanie ;] już znalazłem w manualu kiedy podłączam do promise a wyłączam kontroler ATI to nie wykrywa dysku z kolei kiedy mam podłączony dysk pod ATI a wyłączony promise to wszystko jest OK.

 

Tak więc kontroler Promise nie działa postanowiłem pobrać do niego sterowniki ze strony DFI ale nie wiem nawet jak je zainstalowac zamiast gotowej instalacji mam jakieś dwa pliki systemowe i jeden wykaz zabezpieczeń oraz informacje instalatora jeżeli dobrze pamiętam w ten sam sposób trzeba było zainstalować SB600 SMUBus Drivers które są umieszczone na płycie ze sterownikami ale nie bardzo wiem nawet jak się za nie zabrać.

Edytowane przez Brk'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zeby odpalic dyski z tego kontrolera jako systemowe to nie trzeba przypadkiem wrzucac driverow z tej dyskietki co dodaja do plyty podczas instalacji ?

 

Swoja droga to szatanski pomysl kto jeszcze ma FDD :D

 

Jutro montuje moja ICFX do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to szatanski pomysl kto jeszcze ma FDD :D

Ja mam!

 

Dyskietka jest zbędna, bo ilekroć instalowałem wingrozę to w plikach preinstalacyjnych przewijał sie Promise, do kontrolera ATi (na którym zawsze podpinałem) na 100% zbędne. ATi jest troche szybszy od Promise'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei stery z dyskietki były niezbędne aby kontroler ATI śmigał bezproblemowo także zalecam ich instalację przed każdym formatem. Tym sposobem mój problem został rozwiązany... wczesniej nie miałem nawet podłączonego flopa ale svende naprowadził mnie na właściwy trop pisząc czy sprawdziłęm kontrolery dysków tak więc THX. Nie wiem jednak czy jest to obowiązkowe przy każdej instalacji byc może w dużej mierze zależy to od producenta podzespołów ( nie wiem ) ale w każdym bądz razie u mnie instalacja kontrolera pomogła i teraz wszystko śmiga jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszlo bez sterow ;)

Chociaz kontroler Promise i tak wywalilem od razu w biosie bo na grzyba mi 8 portow sata jak mam jeden dysk :)

 

 

Po pierwszych testach bardzo fajna plyta:

- tam gdzie proc na gigusiu konczyl sie i nie chcial chodzic na 1.4V to na ICFX leci bez problemu na 1.34

- no i wkoncu nie blokuja mnie padalcowate pamieci , ktore przy fsb rzedu 350 1:1 zaczynaly odmawiac bezpieczenstwa

 

dzisiaj przypuszcze atak na 3.2 Ghz a potem zajme sie optymalizacja pamiatek.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wujekoswiecim tak się składa że posiadam to samo mobo oraz procesor PD915 powiedz mi proszę czy jak uruchamiasz komputer to czy wyświetlacz błędów na płycie pokazuje tobie C1 bo ja już wymieniłem pamięci z Goodram 2x512 667 CL5 na Corsair 2x1GB 667 CL5 i wciąż wyświetlacz pokazuje C1 zaraz po uruchomieniu komputera. W związku z czym mam wciąż te same błędy co na wcześniejszych kościach. Może ma ktoś jakiś pomysł aby wreszcie raz na zawsze wypędzić C1 z mojego Mobacza czekam na support z waszej strony.

Gdzieś tam C1 mi się przewinęło, ale chyba na chwile więc, to raczej poprawnie się zachowuje, ja pamięci nie zmieniałem, bo tak jak napisałem mam problem z grafą na PCI. Odpowiadając już na późniejsze posty napisze, że mój problem to raczej nie sprawa kontrolerów SATA gdyż komputer po zgłoszeniu karty graficznej się resetuje.

 

 

U mnie to wygląda tak włączam kompa jedno króciutkie piknięcie speakera a na wyświetlaczu C1, 25, 26, 33, 49, 52, 75, 86 i przed wykryciem dysku pokazuje FF i już potem nic innego nie wyświetla nigdy w trackie pracy nie zmieniło się na wyświetlaczy cały czas pokazuje FF przed chwilą wyjąłem i ponownie zamontowałem proca poprzekładałem pamięci do innych banków (w między czasie zresetowałem BIOS) ale wciąż to samo svende jeżeli mówisz że jest to normalny stan rzeczy to czemu wciąż mam te błędy w windowsie problemy z zapisywaniem errory przy otwieraniu programów lub w trakcie ich pracy czy muszę na nowych pamięciach sformatować dysk doradźcie mi coś ?

Ale u Ciebie komp wstaje i potem już podczas pracy w Windowsie zmienia się kod na wyświetlaczu na C1?

 

 

U mnie z kolei stery z dyskietki były niezbędne aby kontroler ATI śmigał bezproblemowo także zalecam ich instalację przed każdym formatem. Tym sposobem mój problem został rozwiązany... wczesniej nie miałem nawet podłączonego flopa ale svende naprowadził mnie na właściwy trop pisząc czy sprawdziłęm kontrolery dysków tak więc THX. Nie wiem jednak czy jest to obowiązkowe przy każdej instalacji byc może w dużej mierze zależy to od producenta podzespołów ( nie wiem ) ale w każdym bądz razie u mnie instalacja kontrolera pomogła i teraz wszystko śmiga jak należy.

Moim zdaniem sterowniki do kontrolera ATi nie są potrzebne, przynajmniej u mnie podczas instalacji windy nie potrzebowałem sterów, no chyba, że (nie zagłębiałem się jeszcze w jego opcje w BIOSie) ustawisz tryb pracy na RAID, wtedy to raczej już stery są potrzebne.

Ale jedno chciałem usłyszeć od Ciebie, czy to C1 to pojawiało się podczas pracy w windowsie, czy podczas rozruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1 jest tylko na początku a zaraz po nim zapal się żółta dioda obok 24 pin na znak że pamięci są OK. Także jest to normalna procedura potem jeszcze kilka innych numeracji i wyświetla mi FF. Potem już nic się nie dzieje w trackie pracy nigdy nie wyświetliło mi C1 ani żadnego innego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1 jest tylko na początku a zaraz po nim zapal się żółta dioda obok 24 pin na znak że pamięci są OK. Także jest to normalna procedura potem jeszcze kilka innych numeracji i wyświetla mi FF. Potem już nic się nie dzieje w trackie pracy nigdy nie wyświetliło mi C1 ani żadnego innego błędu.

No to z czym miałeś na początku problem.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w przedostatnim poście napisałem że mój problem był związany ze sterownikami sata bez których miałem problem z zainstalowaniem systemu ( błędy przy kopiowaniu plików, blue screeny itd ) a kiedy już udało mi sie go zainstalować to połowa programów się wyłączała albo komputer się sam restartował. Na początku byłem przekonany że jest to wina C1 ( widocznie jeszcze wtedy za mało się orientowałem ) ale po zmianie pamięci nic się nie zmieniło więc zacząłem szukać problemu gdzie indziej aż skończyło się na instalacji sterów z dyskietki no i to rozwiązało mój problem (system na "świeżej" partycji zainstalował się poprawnie a sama winda chodzi do teraz bez problemów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w przedostatnim poście napisałem że mój problem był związany ze sterownikami sata bez których miałem problem z zainstalowaniem systemu ( błędy przy kopiowaniu plików, blue screeny itd ) a kiedy już udało mi sie go zainstalować to połowa programów się wyłączała albo komputer się sam restartował. Na początku byłem przekonany że jest to wina C1 ( widocznie jeszcze wtedy za mało się orientowałem ) ale po zmianie pamięci nic się nie zmieniło więc zacząłem szukać problemu gdzie indziej aż skończyło się na instalacji sterów z dyskietki no i to rozwiązało mój problem (system na "świeżej" partycji zainstalował się poprawnie a sama winda chodzi do teraz bez problemów).

A jakbyś był tak dobry i zobaczył w jakim trybie pracuje kontroler ATi? Bo tak jak napisałem wcześniej większości z nas nie były potrzebne stery do kontrolera ATi, więc nie rozumiem dlaczego Ty musiałeś <hmmm>

 

P. S. Właśnie zajrzałem do BIOSu i przy kontrolerze ATi są następujące opcje:

Native IDE

RAID

AHCI

Legacy IDE

 

i ja mam aktywny tryb Native IDE, Więc może Ty masz ustawiony jakiś inny.

Edytowane przez wujekoswiecim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym gniezdzie 3pin?

2 gniazda mają full regulację, czyli

temperatura startu i temperatura maksymalnych obrotów w biosie

lub temperatura startu i maksylmalnych obrotów+ ostrość nastawu w smartguardian

lub recznie 0-12V ( w 127 stopniach regulacji) w smartguardian

gniazdo CPUfana jest 4pinowe i dziala jedynie regulacja automatyczna dla wentylatorów 4pinowych (z PWMem), dla 3pin podaje zawsze 12V i nie ma regulacji zadnej

 

W Biosie i SG podaje mi [ciach!]ne w kosmos temperatury dla E2140 w rewizji M0, najlepiej wyłączyć zabezpieczenia termiczne w biosie i korzystać z Coretempa, dla L2 podaje wszystko dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...