Skocz do zawartości
cavarr

Dfi Lanparty Ut Icfx3200-t2r/g

Rekomendowane odpowiedzi

Cos nam temat podumarl o plycie.

 

Swoja droga wszystkie problemy skonczyly sie jak po nastepnym ezclearze juz nie wylaczalem promise'a i firewire :)

 

Jak znajde chwilke czasu to chyba przystapie do kolejnego ataku na 3.2 Ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moje doświadczenie w OC od czasu XP 1700 JIUHB stanęło w miejscu, więc jak ktoś może niech mi łopatologicznie wytłumaczy jak się podnosi FSB na tej płycie mam E6300 zmieniłem FSB na 333 MHz, ale płyta nadal wstaje z 266 MHz :/

Edytowane przez wujekoswiecim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw strapa na 300 lub 333, ewentualnie pamięci asynchronicznie (na sztywno).

Z płytą żegnam sie w poniedziałe, trafi do kuzyna :)

A jak wolisz spod windy to setfsb działa z tym mobaczem

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfdale istotnie obsługuje, ale z najnowszym biosem ma problemy z obsługą starszych procków. Po restarcie ze starszymi zawiesza sie na logo dfi. Do 450MHz spokojnie idzie z Wolfdalem, później jakby ściana, ale badałem to przez niecałą godzinę wiec to takie pierwsze wrażenia/przeczucia i jutro mogą sie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cf na pewno nie wykorzystam gdyż kupuję kartę nvidii, a prócz linuksa zainstaluje również windowsa (gry) - linux będzie (jest) do całej reszty; w sumie już się raczej zdecydowałem na tą płytkę :) myślałem jeszcze nad dfi lanparty dk p35 ale nie ma sensu dopłacać 50zł za nieco wyższe fsb i kondensatory tantalowe (w przeciwieństwie do cyfrowej sekcji zasilania w tej płytce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to swiadomy wybor pod wzgledem jej wad to ok :)

 

BTW mam jakis dziwny objaw na swojej - czasem przy pierwszym uruchomieniu mobo danego dnia , nie zalacza sie od razu tylko trzeba resetowac kompa.

 

Wywalilem juz wszelkie suspendy, podciagnalem pci-ex do 105 MHz, pamiatki ustawione na 667 z wszystkim na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, no i nie kupiłem, wziąłem dk p35; niestety po dłuższym mierzeniu wyszło że nie wlezie do mojej obudowy tzn. chłodzenie na procesorze by kolidowało z zasilaczem i te dodatkowe 200zł na obudowę by zeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICFXów nie ma już w PL, poprostu wie skończyły:)

Najnowszy BIOS z 23 maja jest wydajniejszy w spi od starszych, nie ma tez problemów z obsługą 65nm (co było zmorą pierwszego biosu wspierajacego 45nm). Pamieci prowadzi równie dobrze jak DFI Dark P35 i co ciekawe na najnowszym biosie polepszyło sie prowadzenie procesora (e2140), jest lepiej o 100MHz w stosunku do darka, wczesniej było o 100MHz w plecy. Póki co max ale niestabilne dla memek to 590MHz, moze wpadną jakieś lepsze to zbadam wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svende teraz w amd siedzisz ehh wracaj na ICFX'a ze swoim dual core :D

Tydzień temu sprzedałem drugą, czy trzecia sztukę, którą miałem (znajomemu więc bedzie nadal pod moja kontrola jakby szwankowała:)), ale mile wspominam płytę. Jak coś to mozecie liczyc na jakieś porady, dopóki nie zapomne biosu :razz:

 

edyta: jak bym długo nie odpowiadał to pw bo subskrypcja nowych postów działa tylko przez miesiąc

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc, mianowicie też podobnie jak svendemiło się pracowało na tej płycie, ale chyba ją zmienie, bo nie mam do niej cierpliwości.

Otóż miałem na niej procek początkowo Pentium D 915, czyli 2 jaja, 4 MB L2 cache'u, NetBurst i takie tam.... i już na początku korzystania z takiego zestawu trochę mnie zaniepokoiło to, że zawsze na starcie system miał 9-10 sekund postoju, komp jakby wisiał nic się nie dało zrobić i po tym czasie nagle wracał do świata żywych, a myśle sobie może to system trza przeinstalować.

Potem zakupiłem E6300 bo chciałem pograć w coś aktualnego. Tym razem postawiłem przeinstalować system i co... ta sama akcja, ale jakoś nie było to aż takie bardzo uciążliwe. No i jeszcze za diabła nie mogłem osiągnąć FSB 40MHz, bo chciałem troszkę mojego E6300 pogonić bo wiem, że ma zapas. Podbicie nieznaczne Vcore nie pomaga.

 

Teraz mam Celerona 420 1.6GHz Conroe-L, bo komp ma nieco mniej wymagające zadania niż kiedyś, system przy starcie się dalej zachowuje się tak samo, FSB 400 nie co osiągnięcia, a wiem, że oba procuchy tyle wyciskają.

 

Ale teraz najważniejsze, odgrzałem temat dlatego, że od momentu wsadzenia Celka, komp włącza się dopiero za drugim razem.

Pierwsze nacisnięcie power button powoduje, że BIOS piszczy, jest to jeden dłuższy dzwięk, ALE dysk się włącza i na wyświetlaczu pojawia się po jakimś czasie FF.

Dopiero wyłączenie komputera na sztywno przyciskiem i włączenie go ponownie powoduje, że POST wstaje, zgłasza się grafika potem dyski itd...

 

 

Pomoże mi ktoś ?:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 400FSB trzeba dovoltować mostki z czego pamiętam

tutaj instrukcja do 450fsb http://www.forumdeluxx.de/forum/showpost.p...p;postcount=531

drugą sprawą jest trafnienie z biosem, różne procki (czasem nawet tego samego modelu) lubily rozne biosy,

w miarę biosy to ostatni przed wprowadzeniem obslugi wolfdale i drugi z obsluga wolfdale,

 

ps. w styczniu prawdopodobnie wracam na to mobo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 400FSB trzeba dovoltować mostki z czego pamiętam

tutaj instrukcja do 450fsb 3174749[/snapback]

ps. w styczniu prawdopodobnie wracam na to mobo:)

No to extra, może uda się dzięki nam utrzymać temat przy życiu. :)

Edytowane przez wujekoswiecim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba amen, flashowałem BIOS zgodnie z instrukcją DFI pod windowsem i po restarcie kompa pokazał mi się jakże dowcipny komunikat "BIOS ROM checksum error" i coś żeby wpakować dyskietkę z BIOSem. Spreparowana dyskietka systemowa z BIOSem nie pomaga.

Co robić, co robić.. ;/

Edytowane przez wujekoswiecim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie dałeś przypadkiem clear cmos default przy flaszowaniu pod windą?

chyba tak, no ale czy to jest zabronione przy flashowaniu BIOSu?

 

 

 

 

 

Sprawa rozwiązana. Wyciągnąłem kostkę BIOSu, na szczęście nie jest wlutowywana i pewien zdolny Pan zaprogramował mi ją na programatorze o dziwo własnej konstrukcji i śmiga jak talala ;]

Edytowane przez wujekoswiecim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na forum DFI wpadl mi w oko post:

 

Alrighty.. Then....

 

Mate, After some trippy bios action, The E8400 boots at default 1333 speed with the latest bios, ROCK SOLID!!

 

I did initially have an issue with the ram automaticaly being overdriven, but sorted that out, now its solid as.

 

So thats a Solid YES!!! E8400 fully supported by this mobo

 

On ya DFI!

 

Wiec zastanawiam sie czy nie sprobowac wrzucic wolfdale'a u siebie i jak pojdzie to czekac spokojnie na i7 32nm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu kupilem Q6600 :D

 

Tylko mam pytanie jakiego macie dropa z Quadem na tym mobo?

Bo u mnie ok 0,08V czyli cos slabo jak na cyfrowa sekcje zasilania :)

 

Edit: FSB mi sie skonczylo na 355, widze ze musze solidnie dowoltowac NB wedlug screenow z tego niemieckiego forum bo mi nawet 6x380 nie rusza.

 

Edit2: czy jest jakis trick ze dojsc do fsb 400 ? Bo co bym ustawil powyzej 360 jest zwiecha przy bootowaniu i koniec.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...