Skocz do zawartości
tom256

Jaka Pompka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić pompkę, planuję zakup czegoś do 200zł. W tej chwili wybór padł na pompkę Coolriver rev2, ale zastanawiam się czy warto dopłacić do Alphacool AP700, a moze polecicie coś innego??

Warunki jakie musi spełniać pompka:

-Zasilanie 12V

-musi uciągnąć 2 lub 3 bloki wodne(z sygnaturki), oraz chłodnicę 120x120.

-cena do 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z głośnością Alphacool AP700 ale jeżeli nie robisz bardziej złożonego układu (4 bloki , dwie chłodznice itp.) to Coolriver. Jest bardzo cichy. Coolriver uciągnie : 3 bloki , chłodnice 3x120 i rezerwuar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolrivera2 chwalą ludzie ze jest cichy, i uciągnie standardowy układ, bez zadnych udziwnień. Ja nie mialem z nim do czynienia, natomiast od pewnego czasu posiadam Alphacoola ap700.

Pompka cichutka. Cichsza od glacialtechów na 3,6v (ktore i tak są zadowalająco chiche :wink: ) Napewno slyszalna, jak podłączy się ją pod jakiś zasliacz (nie w komputerze), ale nie przesadzajmy. Co prawda delikatnie wibruje, ale wystarczy położyć na gąbeczce (od płyty głównej np) i jest ok. U mnie chodzi na 12v. Dość ciężka, jak na swój rozmiar ~600g. 36 miesięcy gwarancji. Możliwość wkręcenia złączek.

Na korzyść Coolrivera2 przemawia na pewno cena. Jest prawie 2x tańszy. Obie pompki są bardzo dobre. Ja również stałem przed takim samym wyborem jak Ty. W moim przypadku wybór padł na Alphacoola. Narazie nie żałuję :wink:

 

Z pompek na 12v jest jeszcze COOLTEK CPS-750 klik.

Też nie najgorsza z tego co czytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie szybkie pytanie :lol:

 

nie chce zakladac nowego tematu bo moje pytanie jest zblizone do omawianego w tym topicu

 

musze sie szybko zdecydowac na pompke i nie wiem czy coolrivera rev. 2 czy hydora l20/l30 (sa teraz w cenie 99zł)

 

ma to uciagnąc na poczatku x2p r. 2 i jakas chlodniczke z 3x120 bo taką zamierzam kupić

 

pozniej bede dokladał blok na grafe (w przyszłości moze 2 jesli sie zdecyduje na sli) i na nb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie szybkie pytanie :lol:

 

nie chce zakladac nowego tematu bo moje pytanie jest zblizone do omawianego w tym topicu

 

musze sie szybko zdecydowac na pompke i nie wiem czy coolrivera rev. 2 czy hydora l20/l30 (sa teraz w cenie 99zł)

 

ma to uciagnąc na poczatku x2p r. 2 i jakas chlodniczke z 3x120 bo taką zamierzam kupić

 

pozniej bede dokladał blok na grafe (w przyszłości moze 2 jesli sie zdecyduje na sli) i na nb

coolriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

bawiłem się AP700. Ma swoją zalete... gwinty! Można wkręcić dowolne złączki.

Jednak myśle, że chyba teraz nie warto dokładać i lepiej kupić coolrivera. (AP700 minimalnie mocniejszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja szepne slowko na temat Hydora L20...

 

Kupilem pompeczke raczej przypadkowo bo razem z blokami na cpu i gpu za laczna sumke 150zybli :wink:

 

pompeczka troszke terkotala, co zreszta mnie nie zdziwilo jak zobaczylem jak duze sa luzy na wirniku :] ...pare dni temu kupilem nowiusi wirniczek na aquastyl.one.pl i po zamontowaniu nastala totalna cisza.W tym momencie moj hydorek nie ustepuje w niczym eheim'owi 1048 jakiego mialem w poprzedniej rev. WC

 

dorobilem do pompki zintegrowanego rez'a, wymienilem oring na nieco wiekszy zeby sie nie zapowietrzakla (hydory maja do tego tendencje niestety) i jestem mega zadowolony

 

Dołączona grafika

 

wiec jesli macie okazje wessac tanio (allegro) jakiegos uzywanego L20 to mysle ze nadal warto.Tymbardziej ze nowy wirnik wiele nie kosztuje i spokojnie do sie zmiescic w 60-70zeta za hydora+wirnik

 

(co do wirnika ...jesli by ktos z Was zamawial nowke to poproscie ladnie zeby Wam wybrali najlepsza sztuke, bo z tego ci sie dowiedzialem od chlopakow z aquastylu, czasami roznie bywa i nawet fabrycznie nowy wirnik moze miec luzy na osi, a to powoduje wibracje i terkotanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są takie butelki z jakich pijecie np. Coca-Cole lub inne takie napoje :P Tylko, ze jeszcze przed procesem "rozdmuchiwania" :)

Też gdzies miałem takich pare :P (Może nie koniecznie te są od napojów, ale takie jak ja mam/miałem bardzo podobnie wyglądają :P)

 

PS. Mój hydor L30 co ma 2 latka i nowy wirnik zaczyna odchodzic z tego swiata... :( Raz na jakis czas w ogóle nie odpala... wtedy musze go rozłączac z układu, przeczyscic, jak podłacze na nowo to podziała znow z dzien, dwa.. :/

Chyba tez w tego coolrivera bede musiał zainwestowac.

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po pewnym czasie lubi sobie przeciekać ;-) niestety ale fakt robi spore zamieszanie w rezie (mocna)

Mam ją blisko pół roku i żadnych przecieków nie zaobserwowałem, nie słyszałem też takich opini. Jakby nie patrzeć, każdą pompke coś boli, nic nie jest idealne ;)

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam i nie wiem co o tym wszystkim myśleć

 

Mam 2, czasem 3 bloki, zawsze 3 chłodnice - z resztą mozecie przeczytac sygnaturkę. Otóz zastanawiam sie czy ten coolriver pociągnie mój układ jak pociągnie to czy nie zrobi sie głośny od takiego obciązenia w sesię czy sie nie zajeździ po 2 tygodniach. Teraz mam hydora l30 według vipa najlpiej wymienić wirnik na dnowy dobry za to świder ma nowy i też ma lipe

Kombinuje i kompinuje i nie wiem w którą strone iść z tymi pompkami. Jak mozecie mi poradzić jakieś w miare tanie rozwiązanie mojego problemu będe bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz dosc pierdzacych i psujacych sie wirnikow to zastanow sie nad kupnem metalowej pompy.

Cwu bez problemu sobie poradzi (mimo ze przeplyw nie wskazuje na moc), pompy te sa stosunkowo male i mosiezne (brak korozji z miedzia), tylko niestety to nie jest tanie rozwiazanie (obecnie na allegro najtansze leszno sa za 270zl).

Za to w CO masz juz ogromny wybor tanich pomp (ponizej 100zl) taka zeby miala na 1szym biegu z 30W, bo nie ma sensu brac mocniejszych. Taka pompa uciagnelaby i 100 nagrzewek. Tylko problemem moze byc rozmiar i fakt ze sa zwykle zeliwne. Ale jesli masz tyle chlodnic to pewnie znalazloby sie miejsce na taka pompe. Zysk z tego jest prosty - idealnie cicha pompa, ktora moze latac przez 15 lat non stop bez zadnej zmiany w jakosci pracy, uciagnie wszystko i jeszczw wytrzyma wysokie temperatury wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam i nie wiem co o tym wszystkim myśleć

 

Mam 2, czasem 3 bloki, zawsze 3 chłodnice - z resztą mozecie przeczytac sygnaturkę. Otóz zastanawiam sie czy ten coolriver pociągnie mój układ jak pociągnie to czy nie zrobi sie głośny od takiego obciązenia w sesię czy sie nie zajeździ po 2 tygodniach. Teraz mam hydora l30 według vipa najlpiej wymienić wirnik na dnowy dobry za to świder ma nowy i też ma lipe

Kombinuje i kompinuje i nie wiem w którą strone iść z tymi pompkami. Jak mozecie mi poradzić jakieś w miare tanie rozwiązanie mojego problemu będe bardzo wdzięczny

Proponowalbym w takim razie jakas pompe C.W.U. Sa to male wrecz kompaktowe pompki ciche i wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że odkopie ten temacik ;-)

 

Mam takie pytanko odnośnie CR rev.2. Wyczytałem, że on ma tam taki malutki zbiorniczek do odpowietrzania jak i można dolewać cieczy. Czy to naprawdę wystarczy ? czy faktycznie lepiej brać jakiś rezerwuar ?

 

Bardziej by mi pasowało gdyby jednak to by wystarczyło :E bo nie mam ani kasy ani miejsca w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że odkopie ten temacik ;-)

 

Mam takie pytanko odnośnie CR rev.2. Wyczytałem, że on ma tam taki malutki zbiorniczek do odpowietrzania jak i można dolewać cieczy. Czy to naprawdę wystarczy ? czy faktycznie lepiej brać jakiś rezerwuar ?

 

Bardziej by mi pasowało gdyby jednak to by wystarczyło :E bo nie mam ani kasy ani miejsca w obudowie.

 

Teoretycznie zbiornik jest do odpowietrzania. W praktyce ja swój pierwszy układ napełniałem przez ten korek wiec da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zbiornik jest do odpowietrzania. W praktyce ja swój pierwszy układ napełniałem przez ten korek wiec da się.

Czyli od biedy nie potrzebuje żadnych dodatkowych elementów ;-) Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zbiornik jest do odpowietrzania. W praktyce ja swój pierwszy układ napełniałem przez ten korek wiec da się.

Ja również zbudowałem układ bez rezerwuaru i napełniałem układ przez korek, ale do tego trzeba strzykawkę i cierpliwość. :D .

Teraz wszystko ładnie śmiga od 2 miesięcy. Tylko coś Coolriver mi nawala (nie łączy kabelek od zasilania). Będę musiał go kiedyś zanieść na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...