Skocz do zawartości
1jaa

Restart Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam taki problem. Po włączeniu komputera system sią łąduje, aż do momentu tego komunikatu "zapraszamy" (win XP) i się resetuje. Powtarza się to wkoło, resetuje. ładuje do tego komunikatu, który powinien się pojawić, a sie nie pojawia(czarne tło z kreseczką w prawym górnym rogu) i po dłuższej chwili restet. Odłączyłem swój dysk i podłączyłem dysk kolegi i jest to samo. Wydawało mi się, że jest to wina płyty głównej. Zaniosłem więc swój i kolegi dysk do mojej dziewczyny, odłączyłem jej dysk, podłączyłem najpierw swój i się resetuje tak jak u mnie. Odłączyłem swój dysk z jej komputera i podłaczyłem kolegi dysk - restuje się. Ani jednego ani drugiego dysku nie można sformatować. Co w takiej sytuacji poradzilibyście mi?

 

Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm teraz jestem u dziewczyny i ona ma zasilacz Megabajt model MGB350S ATX. Total output is 350W max. Jej dysk nornalnie chodzi. Jutro napisze jaki ja mam u siebie. Trochę dziwna zbieżność, że u niej nie chodzi i u mnie też, a jej dysk chodzi u niej. Dodam jezzcze, że jeśli chodzi o sformatowanie dysku to chodziło mi o to że jak włoże dyskietke startową to pisze, że nieprawidłowa stacja dysków tam gdzie jest bootacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakoś tak inaczej to napisze.

Na moim komputerze nie chodzi dysk moj i mojego kolegi, bo się resetuje do momentu kiedy powinien się pojawić komunikat "Zapraszamy"

Te dwa dyski u mojej dziewczyny po włożeniu ich do kompa też się resetują. Obydwa mają Xp.

A dysk mojej dziewczyny normalnie chodzi. Czyli wynika z tego, że te dwa dyski mają coś takiego w sobie, że sie resetują tzn. ja myślę, że jeden i drugi dysk ma to samo - wirusa. Dziwne bo mi i mojemu koledze stało się to w tym samym okresie.

 

Kurcze nie wiem jak to wyjaśnić.

 

Podłącze do komutera mojej dziewczyny drugi dysk. Tzn jej który chodzi i jeden z niedziałających. Następnie wezme w partitnion magic sformatuje go, a potem postaram się zainstalować system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1) sprobój podlączyć dyski na slave i ustawic boota z systemu swojej dziewczyny i sprawdź czy widzi je w systemie.

 

Po 2) to czy wasza trójka (ty, twoja dziewczyna i twój kolega) macie takie same kompy ?? bo winxp nie lubi skakać między chipsetami płyt głównych i z tego co wiem (zawsze) się wywala jak chce się odpalić system na innym chipsecie niż na tym na którym był zainstalowany i na który zostały wrzucone sterowniki.

 

Po 3) po co ustawiasz boota na dyskietke skoro winxp ma boota z cd i jest tam mozliwosc formatowania dyskow (mniej zabawy) ??

 

Po 4) czasami jak się instaluje nowe sterowniki lub coś grzebie w systemie to można uszkodzić system i dzieje się tak jak to opisałeś, możliwe też że jakiś wirus skasował jakiś plik systemowy spróbój zbootować u siebie z cd instalatora winxp sformatowac dysk nim i zainstalować na czysto system.

 

Po 5) "Zasilacz" jest jeden z najgorszych na rynku więc jak wyższe rady nie skutkują to możliwe że to jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...